Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Maj 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#1 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 01 maj 2007 - 20:07

dzisiaj wybrałem się w miejsce gdzie prawie zawsze można spotkać dziki. Niestety nie można ich tam fotografować (bez spłoszenia) ze względu na warunki terenowe. Podchodziłem oczywiście pod wiatr i od razu poczułem dzikusy. Po cichu trzeba teraz podchodzić dzika i ostrożnie bo może być loszka z warchlakami. I była, a właściwie dwie lochy z warchlakami. O 19-ej jeszcze spały w najlepsze. Zrobiłem 2 fotki z około 25 metrów i ostrożnie się wycofałem. Może nie wiele widać na tym zdjęciu ale jakby się dobrze przyjrzeć to z lewej widać 3 warchlaki a z prawej cielsko jednej lochy. Dopóki locha śpi to nie ma się czego bać :mrgreen:
1.
[img][img]http://images20.fotosik.pl/290/2a0eef6f7310b3d0.jpg[/img][/img]

#2 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 02 maj 2007 - 21:18

Dziaisj moja pierwsza w życiu brzęczka - do tej pory tylko dała mi się usłyszeć, a dziś na parędziesiąt sekund miałem okazję popatrzeć :) Na pewno też nie raz słyszeliście taki smieszny, jednostajny terkot, przypominający brzęczenie owada .

2. Brzęczka ( dolina Neru )

Dołączona grafika

#3 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 03 maj 2007 - 12:54

A ja dziś też nad Nerem słyszałem brzęczke :mrgreen:
No i derkacze już terkoczą!!! Nawet 1 spłoszyłem. Niedlugo wybiore się na niego z aparatem.
Poza tym nad Nerem: 1 czapla biała, 14 brodźców śniadych, łęczaki, 5 kulików wielkich, krwawodzioby, rycyki, płaskonosy, krakw, cyranki, czajki, czernice, głowienki, gęgawy, kilka głosów wodnika i bąków no i inny standard.
Aha jeszcze dorosły bielik , błotniaki stawowe i siewki złote, 8 zajęcy i kilka sarenek.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#4 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 03 maj 2007 - 14:39

Marcin STFN, toż tam jest istny ptasi raj :shock:
POZDRAWIAM

#5 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 03 maj 2007 - 19:25

Marcin STFN ( :shock: :shock: ), cadaver gratuluję obserwacji !
Ja niedawno takiego towarzysza miałam :D :-P
3.Dołączona grafika
szuwar.deviantart.com

#6 juroch (Jerzy)

juroch
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Warszawa/Błonie/Zambrów

Napisano 03 maj 2007 - 19:48

migawka, a jak z reakcją na zwierza, wszak Tyś białogłowa :cry: :mrgreen:

Sony H2


#7 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 maj 2007 - 07:34

Jeszcze dwa łosie znad Biebrzy. Zdjęcia robione już po 20.00 a wiec już po zachodzie na iso 3200 stad taka jakość zdjęć, coś z nich próbowałem wyciągnąć w PSie ale zdjęcia są tylko czysto dokumentacyjne. Zrobione w okolicach Wólki Piasecznej.

Ten był w lesie jak widać, ale pozwolił bym wysiadł z samochodu i nawet się nie spłoszył, dopiero jak sie bardziej zacząłem do niego zbliżać zwiał w las.

4.
Dołączona grafika

Ten pozował na polu:

5.
Dołączona grafika

#8 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 04 maj 2007 - 08:22

Zazdroszcze spotkań...
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#9 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 06 maj 2007 - 12:14

Piękne przeżycia miałeś Roby, pozazdrościć...

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#10 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 06 maj 2007 - 13:48

Dzisiejszy ranek dosc udany, mimo malej ilosci zdjec:
-liczne sikorki: bogatki, modre, ubogie
- 2 x jastrzab
- kilka rudzikow
- pokrzywka czarnolbista (znalazla sie doslownie od mnie nie wiecej niz 2 m , szkoda tylko ze aparat mnialem w pokrowcu. Ale teraz wiem gdzie ja spotkac - moze nastepnym razem...)
- oraz kilka dzieciolow
Wiekszosc zdjec ma charakter dokumentacyjny, ale dla nie i tak sprawiaja frajde:

6. Jak to dokladnie dzieciol? (wg mnie to dzieciol bialoszyi lub bialogrzbiety, ale 100% pewnosci nie mam)
Dołączona grafika
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#11 krissuss

krissuss
  • Małomówny
  • 13 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 07 maj 2007 - 10:33

migawka fajne zdjęcie.

#12 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 07 maj 2007 - 11:09

czapla siwa 8 szt
czapla biala 6 szt
czajka 14 szt
gegawa 2 pary wodzace po 5 i 7 szt
pliszka siwa 3 szt
pliszka cyt 2 szt
kszyki 15-20 szt
zimorodek 2 szt
zuraw 8 szt
norka
wydra
sarny
dzik
lis
bazant
labedz niemy 20-30 szt
kukulka 2szt
kania ruda 1
bocian czarny 1
bocian bialy 5
plaskonos 2(1 sam)
lyska 3 szt
krzyzowka 6
gagol 2
ohar 1
smieszka 30-40
szpak duzo:)
siwa wrona 10
zwinka
zaskroniec

sarna w calkowitym rozkladzie

"ujscie noteci"

#13 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 07 maj 2007 - 21:03

Rubin, to wszystko widziałeś jednego dnia :eek: :eek: :eek: :eek: :eek:

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 maj 2007 - 21:56

Zazdroszczę pliszki cytrynowej, ohara i czapli białej której jeszcze ni udało mi się zobaczyć :-/

:ninja:


#15 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 14:56

Sarenki tuż pod grotami, niedaleko Nagórzyc nad Pilicą. Początkowo skradałem się do dwóch z nich, ale nie miałem wilekiego doświadczenia - udało mi się podjeść dość blisko ale i tak za mało na 300mm... a potem, kiedy zmęczony wróciłem do samochodu z lasu wyskoczyła trzecia sarna, 5 metrów przed samochodem... i przeszła sobie obok. Zanim wyjąłem aparat zdążyła się oddalić... no i było po zachodzie więc ciemno... :-/ ale i tak się cieszę ze spotkania.

7.
Dołączona grafika

8.
Dołączona grafika

A tu łabądek na gnieździe. W tle widać tamę na Pilicy, która tworzy Zalew Sulejowski. Łabędź natomiast siedzi na rozlewisku, utworzonym przez sztuczny próg, pod zaporą - bardzo ciekawe miejsce gdyż nigdy nie zamarza i jest tam dużo ptaków zwłaszcza w zimę. Poniżej progu są też bobry - żadnego nie widziałem ale są wielkie ilości śladów ich działalności. Na wiosnę i lato będę planował jakieś czaty w tamtych okolicach więc może coś się ustrzeli :-)
9.
Dołączona grafika

:ninja:


#16 Rubin

Rubin
  • Użytkownik
  • 119 postów
  • Lokalizacja:
    Gorzów Wlkp.

Napisano 08 maj 2007 - 15:23

Michalv nie :) w trakcie wolnego weekendu ale nie robiłem tego skrupulatnie wartości w dziesiatkach sa przybliżone ale reszta zgadza sie co do sztuki. Temat postu jest maj 2007 dlatego wrzuciłem co widziałem w maju :-)

#17 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 08 maj 2007 - 15:36

Wczoraj, po 4 godzinach snu ( pracuje na oddziale wewnętrznym w szpitalu w Łęczycy i z niedzieli na poniedziałek miałem dyżur ) pojechałem na Jeziorsko, pełen nadziei na fajne obserwacje, które miały mi wynagrodzić zmęczenie, a kontakt z naturą miał mnie zrelaksować i odświeżyć :) No i że tak powiem - dupa blada :D Stawy w Przęczewie zalane, a nad samym Jeziorskiem ptaszyska pochowały się w krzakach. Udało się dopaść następujące gatunki : czapla siwa, kormoran, gęgawa ( plus młode ), czajka ( plus młode ), łęczak, ohar, bielik, rokitniczka, potrzos, cierniówka , piegża, słowik rdzawy, kukułka, głowienka, krakwa, krzyżówka, czernica, perkoz dwuczuby, trzciniak, pliszka siwa, pliszka żółta. Trzy fotki godne jako takiej uwagi...

10. Żółta

Dołączona grafika

11. Czajkowa młodzież



Dołączona grafika

12. Rokitniczka

Dołączona grafika

#18 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 08 maj 2007 - 16:01

Piękne zdjęcie pliszki! - widzę też pierwszy raz wzuciu pisklaka czajki - gratuluję zdjęć, wrzuciłbym je do odpowiednich wątków. Może tylko rokitniczka taka nie bardzo...

:ninja:


#19 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 08 maj 2007 - 17:23

Co do pliszki zoltej - cudne zdjecie. Pisklak czajki tez niczego sobie :-P Szkoda tylko ze nie ma numeracjibo juz sie pogubilem :-?
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#20 cadaver

cadaver
  • Użytkownik
  • 157 postów
  • Lokalizacja:
    Kutno

Napisano 08 maj 2007 - 22:18

Mówisz i masz ;)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych