Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Statyw


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
963 odpowiedzi w tym temacie

#21 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 14:41

No fajne te statywy, pewno jednak za jakiś czas też tego typu sobie kupię.

#22 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 15:10

Statyw choć najlepszy nie pomoże jeśli zjedzą cię emocje, sam mam wyjątkowo stabilny zestaw, ale i to nie pomaga, jeśli widzę coś nowego i baaaaardzo mi zależy na fotce, wtedy coś tam drgnie, ale już przy kolejnych, sytuacja się poprawia zdecydowanie, czyli wniosek podstawowy, to opanowanie i brak emocji.
Najlepszym sposobem, jest solidne przyciśnięcie aparatu do policzka i spokojny oddech i wtedy nawet na lichym statywie można śmiało robić stabilne ujęcia.
Co do sprzętu ciężkiego, takiego choćby jak mój, to wypróbowałem wszystkie statywy, i moim zdaniem najlepiej wypada statyw od niwelatora, kosztuje to nie wiele bo około 1000zł i do tego wieszak i przegub to kolejny 1000, ale tego nic nie jest w stanie pokonać, jedyna wada, że troszkę klekocze bo wszystko z aluminium, ale waga przystępna, bo razem z głowicą, to około 6kg i jak rozstawisz, to stoi jak zamurowany, ale mocowania obiektywów, są jednak elastyczne, a im nowsze tym bardzie, bo producenci dążą do obniżenia wagi, więc tylko spokój w tym przypadku może nas uratować. :mrgreen:

#23 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 lipiec 2007 - 16:36

tomajk, sory ale latałem po lesie ze statywem do niwelatora... jak nie mam 600/4 to wolę Manfrotto :mrgreen: Ale racja w tym że im cięższy statyw tym lepszy - lekki mimo że super stabilny będzie łatwiej poruszyć niż ciężki.
No i racja z tym spokojem... ehh...

:ninja:


#24 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 lipiec 2007 - 18:04

matzone, a nie chcesz tej Sherpy sprzedać?

#25 matzone

matzone
  • Użytkownik
  • 363 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 lipiec 2007 - 18:35

Sherpa jest niekompletna (wymontowałem z niej głowicę, którą mam na monopodzie). Same nogi mogę sprzedać ale czy warto to kupować ? Uważam, że lepiej zrobisz jeśli kupisz dobry statyw, który posłuży Ci długie lata.
Osobiście odradzam :-P

#26 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 06 lipiec 2007 - 19:11

To sobie daruję :-)

#27 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 06 lipiec 2007 - 23:02

Dunadan, To musiałeś mieć może stary typ, nowe są z aluminium, tyle że nie mają tyle udogodnień co foto, ale jeśli mówimy o stabilności to nic lepszego za taką kasę nie znajdziesz.
A wieszak oryginalny kosztuje 600$ i nie jestem przekonany czy jest lepszy od mojego, choć jednoramienny pewnie lepiej się wysuwa.
Ja nie żartowałem wcale z tym opanowaniem, to jest niestety prawda, to coś bardzo podobnego do strzelania, jeśli zżerają cię emocje, to dupa w krzokach i fotki poruszone, podstawa to opanowanie i wtedy byle gałąż wystarczy lub kołek, o monopodzie nie wspominając.

#28 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 lipiec 2007 - 04:22

tomajk, ja miałem z drewienka :mrgreen: Ale stabilny to on był choroba, zwłaszcza jak się nogi w ziemię porządnie wbiło ;-)
No i z opanowaniem to ja tez na serio... no ale to już kwestia wprawy i lat robienia zdjęć - może kiedyś mnie spotka to opanowanie...

:ninja:


#29 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 18 listopad 2007 - 16:43

Trochę odświeżę wątek.
Przymierzam się do zakupu statywu. No oku mam sherpe 600R, 190XProB i ewentualnie, może po namyśle zastanowię się nad Goldphoto YH324C/YH314C (oczywiście do Manfrotto i Goldphoto dojdzie głowica).
Poklikałem trochę po necie, czytałem różne za i przeciw no i rebus ciągle mi się nie rozwiązał.
A, 350D+C100-400 to zestaw na statyw.
Finansowo skłaniam się ku sherpie, ale...
Z góry dzięki za konstruktywne rady:)
Pzdr!

#30 BlueDun

BlueDun
  • Lokalizacja:
    wawa

Napisano 19 listopad 2007 - 17:42

manfrotto 055 pro , raz kase wydasz masz na lata :roll: nawet jak ci sie szkło zacznie wydłużać
Zgodnie z punktem 7. regulaminu, ten użytkownik został usunięty z forum.

#31 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 20 listopad 2007 - 10:42

Wiem, że 055 to dobra inwestycja, ale raczej poza zasięgiem finansowym. Szkła nie planuje wydłużać (przynajmniej przez jakiś dłuuuuuższy czas). Więc... :-)

#32 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2007 - 11:29

055 proB kosztuje jakieś 550zł...

:ninja:


#33 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 20 listopad 2007 - 11:43

No tak, ale dodaj do tego głowice za 200-wzwyż i zonk. Zrobiłem całkiem spory research i chyba skuszę się na sherpe.

#34 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 listopad 2007 - 12:08

szycho, hmm faktycznie ok 200 zł trzeba doliczyć

:ninja:


#35 Basur

Basur
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 13 kwiecień 2008 - 08:04

Witam

Zaczynam przymierzać się powoli do kupna statywu. Byłbym bardzo wdzięczny o rady na co zwracać uwagę przy zakupie, z powodu mojego zielonego koloru w tej dziedzinie. Środki finansowe mam ograniczone (200zł). Docelowo będzie na nim zamontowany C40D + 28-135mm (jakieś 1,5kg), taki 3kg udźwigu powinien być ok, myśląc pod kontem jakiegoś lekkiego tele. Znalazłem coś takiego:
Statyw
ale przeraża mnie tak niska cena. Co o tym sądzicie ?
Mam jeszcze trzy typy:

Statyw 1
Statyw 2
Statyw 3

Dzięki za oddzew
Pozdrawiam

#36 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 kwiecień 2008 - 09:19

Wszystko dolna półka. Do 135 mm być może wystarczy, ale nic powyżej.
Statywy te bardzo długo stabilizują się po jakimkolwie ruchu. Poza tym mają niezbyt trwałe, plastikowe mechanizmy. Ja urwałem już jedną śrubę.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#37 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 13 kwiecień 2008 - 09:31

Ja mam podobny jak ten co w pierwszym linku. Jak coś chcę sfotografować na stojąco, to jest ok. Zaczynają się schody jak coś blisko poziomu ziemi - nie da się zejść zbyt nisko. Wczoraj dosłownie plułem sobie w brodę, bo znalazłem świetną pajęczynę. Niestety była jakieś 25 cm nad ziemią. Z tego statywu była kiepska perspektywa, jak i z takiego małego statywu do niby macro dla kompaktów. Poza tym czy da się utrzymać na nim lustrzankę z długim tele - ciężko powiedzieć, przy większych obciążeniach stabilizacją może być nie wystarczająca. Poza tym ta delikatna konstrukcja....Tylko ,że ja fotografuję hybrydą - na razie mi starcza, ale pewnie po kupnie lustra zmienię go.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#38 krzych

krzych

Napisano 13 kwiecień 2008 - 09:37

Basur, do 200 zl kupisz cos takiego http://www.allegro.p... ... _free.html Uzywam takiego kilka lat, glowica jeszcze trzyma, jest poreczny chociaz nie lekki, stabilny, funkcjonalny. Nie wiem jak ten sprzedawca, ale ja do swojego statywu dostalem dwie szybkozlaczki, nie ma potrzeby odkrecania od tele. Uzywam z 400/5.6 i 70-200/2.8 pkus konwertery, spisuje sie dobrze. Pomysl...

#39 Ataman

Ataman
  • Użytkownik
  • 592 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 13 kwiecień 2008 - 22:13

Statyw zaproponowany przez Krzysztofa wydaje się być przyzwoity, widać, że wzorowany na manfrotto. Wizualnie robi na mnie zdecydowanie lepsze wrażenie niż te zaprezentowane wyżej. Mam ci i ja taki jeak te Hoya itp, firmy Bilora.. ale to wielka pomyłka.. nadaje się... hmm.. nie bardzo wiem do czego, głowica plastikowa, jedna śruba już ukręcona.. chwiejny strasznie... blokady rozchylenia nóżek (te takie rozpórki) wylatują z prowadnic.
Natomiast ze swej strony polecam niedrogi statyw - dokładna podróbka manfrotto 055 lub 190:
Goldphoto. Sam mam podróbkę 055.. i jestem więcej niż zadowolony (statyw za 170 zl, do tego głowica kulowa Goldphoto (dokładna podróbka manfrotto) 90 zl.. - patrz allegro.
Dodam jeszcze, że moje doświadczenie pokazuję, iż do foto przyrody ożywionej głowica kulowa jest o niebo lepsza od panoramicznej.

#40 krzych

krzych

Napisano 13 kwiecień 2008 - 23:06

Dodam jeszcze, że moje doświadczenie pokazuję, iż do foto przyrody ożywionej głowica kulowa jest o niebo lepsza od panoramicznej.


Rowniez moje skromne doswiadczenie na to pokazuje... Jak najbardziej polecam glowice kulowa.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych