Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Fly Dragon


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 fotograf62

fotograf62
  • Małomówny
  • 39 postów

Napisano 25 marzec 2007 - 08:48

Witam, można powiedzieć że jestem tu nowy ;-) chociaż rejestracji dokonałem dawno.
Przedstawiam Wam dwa smoki do oceny. Zdjęcia wykonane w 2006r canonem D60 z sigmą 50/2,8 macro. Na tyle ile udalo mi sie podejść smoki.

1.


Dołączona grafika


2.

Dołączona grafika

sezon przed nami, ale w tym roku będzie cieniej bo zmieniłem system z ,,c,, na ,,n,, i nie mam jeszcze macro.

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 25 marzec 2007 - 09:27

Witaj fotograf62.
Dlaczego Fly Dragon?
Co do zdjęć to wydaje mi się, ze miałeś zbyt mocne światło - stąd duże kontrasty i przepalenia. No i nie poradziłeś sobie z ostrością - powinna być na oczach owada.
Poza tym kadrowanie na 2 jest trochę za ciasne, czyli ważka jest za blisko krawędzi zdjęcia.
Za to na 1 uzyskałeś piękne rozmycie tła.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 fotograf62

fotograf62
  • Małomówny
  • 39 postów

Napisano 25 marzec 2007 - 10:29

Fly dragon bo właściwie powinno być dragonfly ale forma chyba nie zabroniona. Jedynka była prawdopodobnie robiona na 2,8 a dwójka była innym obiektywem nie macro i to jest wycinek całości.

#4 alexfoto

alexfoto
  • Użytkownik
  • 112 postów
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 25 marzec 2007 - 10:51

Na 1 ostrość jest trochę za oczami, a szkoda. W 2 niestety widać że to wycinek po jakości, Ogólnie nie jest źle. Mi się nie udało ustrzelić ważki więc gratuluje. Może w tym roku się uda :roll:

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 marzec 2007 - 15:33

O ile sie nie myle taki temat juz istnieje ( o tu: http://www.fotoprzyr...wazka-vt482.htm ) - po co mnozyc takie same tematy?

:ninja:






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych