Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sprzęt kontra Wiedza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
53 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2007 - 19:09

Poziom którego nikt z nas raczej nie osiągnie - sorry że tak piszę ale... no taka jest prawda :-/ a może piszę tak tylko dlatego ze się ciut zdołowałem
http://www.photo.net... ... nclude=all
byłem w szoku... :shock:
Eh, nie wolno się smucić tylko sobie robić zdjęcia, nie efekt jest chyba tu ważny...

#2 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 18 marzec 2007 - 19:20

Poziom którego nikt z nas raczej nie osiągnie

Eeee... dlaczego, gatunki faktycznie egzotyczne, ale u nas tez można powalczyć

#3 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 18 marzec 2007 - 20:29

Poziom którego nikt z nas raczej nie osiągnie - sorry że tak piszę ale... no taka jest prawda :-/

To chyba myślisz tak tylko o sobie, ;-)

#4 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 18 marzec 2007 - 20:44

To chyba myślisz tak tylko o sobie,

Zgadzam się :lol:
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#5 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 marzec 2007 - 23:54

Ojej napisałem że się trochę zdołowałem ;-) wy to tak od razu do siebie bierzecie :roll: :mrgreen:

:ninja:


#6 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 19 marzec 2007 - 12:32

Poziom którego nikt z nas raczej nie osiągnie - sorry że tak piszę ale... no taka jest prawda :-/ a może piszę tak tylko dlatego ze się ciut zdołowałem
http://www.photo.net... ... nclude=all
byłem w szoku... :shock:
Eh, nie wolno się smucić tylko sobie robić zdjęcia, nie efekt jest chyba tu ważny...




Eos 1DmkII, ef500 1/500 sec f4 Miguel Lasa Photography

Z opisu jednej z fotek - pocieszcie się, na forum nikt takiego sprzetu nie ma, dlatego nie robicie takich fotek. W tak wyspecjalizowanej dziedzinie wymagającej sprzetu, trudno jest amatorom dorównać zawodowcowi. Nie przeglądałem "u nas" wszystkich ptaków, ale niektóre fotki tez bardzo dobre.

#7 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 19:03

pocieszcie się, na forum nikt takiego sprzetu nie ma

I tu jesteś w błędzie.

#8 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 marzec 2007 - 19:10

Poziom którego nikt z nas raczej nie osiągnie - sorry że tak piszę ale... no taka jest prawda :-/ a może piszę tak tylko dlatego ze się ciut zdołowałem
http://www.photo.net... ... nclude=all
byłem w szoku... :shock:
Eh, nie wolno się smucić tylko sobie robić zdjęcia, nie efekt jest chyba tu ważny...




Eos 1DmkII, ef500 1/500 sec f4 Miguel Lasa Photography

Z opisu jednej z fotek - pocieszcie się, na forum nikt takiego sprzetu nie ma, dlatego nie robicie takich fotek. W tak wyspecjalizowanej dziedzinie wymagającej sprzetu, trudno jest amatorom dorównać zawodowcowi. Nie przeglądałem "u nas" wszystkich ptaków, ale niektóre fotki tez bardzo dobre.


Aż mi się odechciało komentować tej wypowiedzi beznadzieja.
Wojtek

#9 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 19:35

Aż mi się odechciało komentować tej wypowiedzi beznadzieja.

I mnie też, ale zobacz jaki to poziom stał się odnośnikiem :mrgreen:

#10 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2007 - 20:05

Nie przesadzacie trochę z tym "poziomem wypowiedzi"? Jak się Wojtku nie zgadzasz z tym co napisał Paweł to napisz że się nie zgadzasz, a "nie chce mi sie komentować" - jak ci się nie chce to nie komentuj ;-)

Tomajk - sory, ale nie masz takiego sprzętu - twój D80 nie dorównuje Markowi II - inna klasa sprzętu. Co innego szkiełko :mrgreen:

A prawda jest taka że głową muru nie przebijesz - jak chcesz robić zajedwabiste fotki - musisz mieć m.in. sprzęt - cudów nie ma ( no, może czasem ).

:ninja:


#11 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 20:18

Dunadan, I co ty porównujesz 500f4 do 600f4 ?
Zresztą nie o mnie tu chodzi.
Mówiąc o poziomie miałem na myśli Zenita a nie fotografie.
Młodyś jeszcze Dunadan i masz słaby wzrok :mrgreen:

Zresztą jeśli chodzi o D80 to jest w tej chwili najlepsza alternatywa, bo D2X to dziadek i do tego nieżle szumiący a na D3X jeszcze muszę poczekać.

Miałem nic nie jątrzyć już :mrgreen: ale nie wytrzymałem, co do sprzętu, to popatrz na to czym robi Wojtek i jakie ma efekty, twój sprzęt jest o podobnych możliwościach i porównaj sobie, czy nie dochodzisz do wniosku że jednak to fotograf jest najważniejszym ogniwem w fotografii.

#12 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 19 marzec 2007 - 20:48

Pewnie że jest najważniejszy! ale w pewnym momencie nadchodzi granica, którą przekroczyć da się tylko sprzętem - bo żeby zrobić zdjęcie "zamrożonej" sowy o zmroku, trzeba mieć jasne szkło i małoszumiącą matrycę ;-)

:ninja:


#13 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 19 marzec 2007 - 22:36

bo żeby zrobić zdjęcie "zamrożonej" sowy o zmroku, trzeba mieć jasne szkło i małoszumiącą matrycę ;-)

To jednak musisz troszkę więcej poczytać, tu wcale takich wodotrysków nie trzeba, zresztą nic by nie dały, niestety lampa, i wbrew pozorom wcale ptaki nie reagują na nią zbytnio.
Poczytaj jak Tabor robił fotki Puchaczowi w nocy.

Ps a ty uważasz że Mark nie szumi ???
To też jest stara pucha i nie taka rewelacja.
Mało szumiący to jest 5D ale ja napewno nie wbiję się na FF do fotografowania zwierząt.

#14 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2007 - 08:32

Sory, ale Marek szumi 3 razy mniej niz twoj czy moj aparat ;-)
Ehh... nie wazne juz zreszta, ta rozmowa i tak nei ma sensu... tak czy siak fajnie miec dobry sprzet zeby sie latwiej fotki robilo ;-) IMHO latwiej 'wstrzelic' sie w TEN moment jak ma sie 10fps :mrgreen:

:ninja:


#15 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 20 marzec 2007 - 10:09

pocieszcie się, na forum nikt takiego sprzetu nie ma

I tu jesteś w błędzie.


gratuluję zestawu, w takim razie pokaż podobne zdjęcia :-)

#16 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 20 marzec 2007 - 10:56

Aż mi się odechciało komentować tej wypowiedzi beznadzieja.

I mnie też, ale zobacz jaki to poziom stał się odnośnikiem :mrgreen:


bardzo się cieszę, ze udało się wywołać jakieś emocje moją wypowiedzią. Ciesze się też, że macie fajne lufy, chodzicie po lasach (vide avatar tomajka) więc róbcie takie foty, a nie chrzańcie, że to taki wysoki poziom, ze już nie da rady dosięgnąć. Z mojego wieloletniego fotografowania wynika jeden wniosek: Ilość udanych fotografii jest wprost proporcjonalna do poświęconego im czasu. Jak mogłem wyjeżdżać na 2 miesiące w góry i TYLKO zajmować się zdjęciami, robiłem mnóstwo ciekawych zdjęć, jak "wyrywam" rodzince weekendy albo popołudnia, wyniki sa mizerne. Bo w przyrodzie trzeba też mieć trochę szczęścia, trafić na jakieś zachowanie zwierząt, dobrą pogodę albo specyficzne światło. I trzeba mieć dużo czasu, żeby np czatować na jakąś scenkę - często siedzę w jednym miejscu na bagienku albo przy drodze 2 godziny, żeby zrobić jakąś ciekawą scenkę z życia motyli. Ale muszę być sam, bo nikt normalny takiego zachowania nie zrozumie :-) A przy ptakach- zapewne trzeba dni, nie wiem czy dzisiaj robi się to inaczej niż za Puchalskiego.

Co prawda np. o filmie Walencika o Białowieży krążyły sluchy, że miał tam tresowane zwierzaki....I tak właśnie jest - przy takiej gigantycznej konkurencji miedzy zawodowcami na coraz ciekawsze fotki i scenki, zawodowcy sobie muszą jakoś pomagać. Skąd wiesz, czy te białe niedźwiadki na stronie tego gościa, to nie zdegenerowane osobniki żerujące na ochłapach pod hotelem, nie bojące się ludzi? Myślicie że np. David Attenborough przyjeżdża z kamerą i kręci sobie film o zwierzętach, czekając na światło i z nadzieją na ciekawą scenkę? - nie!! Scenariusz i metody sa starannie przygotowane, a natura staranie zaaranżowana. Mam na ten temat wiadomości z pierwszej ręki, od osób pracujących nad takim filmem w PL. Oczywiście stoi za tym ogromny budżet i konieczność skończenia filmu w odpowiednim czasie - to jest swoisty Biznes plan i nie można odłożyć zdjęć za rok, np. do nowego wylegu pisklaków.


Pisząc, ze takiego sprzętu nie ma nikt na forum rzeczywiście nie spodziewałem się, ze ktoś ma lufkę w cenie połowy samochodu, bo to jednak forum amatorskie. Zauważcie, ze zawodowcy nie bawią sie w pisanie postów i dyskusje o fotografii w internecie, tylko pracują nad nowymi zdjęciami. Oni już nie potrzebują sie dowartościować. Ale przyznacie, ze jak nawet ktoś wyczatuje takie miejsca i sceny, mając "zwykły aparat" :-) i zooma 75-300 sigma apo (pewie dominujące budżetowe tele "profesjonalne" w PL) niewiele zdziała. I dlatego pan walący szybką serię z eosaDmarkII z jasnym tele zrobi lepsze zdjęcie nurkującego orła niż amator z tego samego miejsca. I dlatego uważam że w fotografii ptaków i ssaków (a wogóle płochliwych zwierząt) dobry (=drogi niestety) sprzęt pomaga. Oczywiście - potrzebna jest też duża wiedza na temat zwierząt, ich zwyczajów i biologii.

Przedewszystkim chciałem was lekko pocieszyć. Jak nie chcecie- prosze bardzo do lasu, zasadzajcie się na tydzień przy bajorku i pokazujcie takie fotki. Nie chcę, żeby to zabrzmiało chełpliwie, ale ja w w mojej specjalości, makrofotografii już dopracowałem się swiatowego poziomu, a to, że dawno temu zaopatrzyłem sie w "profesjonalny" sprzet do makrofotografii, specjalne obiektywy, lampy itp, bardzo mi pomogło. Szybko zostawiłem męczenie zenita i odwracanych obiektywów, chociaż i takim sprzętem da się zrobić dobre fotki. I teraz jeśli jakieś makro mnie powala, to nie z uwagi na technikę wykonania, ale oryginalność utrwalonej scenki, bo o to u owadów bardzo trudno. Np. rusałkę pawika sfotografował chyba każdy, ale czy widzieliście zdjęcie samicy składającej jajo, zalotów samca albo kopulującej parki ? a własnie dopiero takie fotki będą ciekawe i inne od tysięcy zrobionych temu motylkowi.

#17 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 20 marzec 2007 - 11:23

pokaż podobne zdjęcia :-)

Myślę że nie muszę się wstydzić swoimi fotkami, a robię dopiero 3 miesiące a na safari jakoś mi się jeszcze nie spieszy, jest co fotografować w kraju.
Ale skoro ty masz jakieś kompleksy to twoja sprawa, ale na przyszłość to raczej mów za siebie.

#18 Paweł

Paweł
  • Lokalizacja:
    WaWA

Napisano 20 marzec 2007 - 11:54

pokaż podobne zdjęcia :-)

Myślę że nie muszę się wstydzić swoimi fotkami, a robię dopiero 3 miesiące a na safari jakoś mi się jeszcze nie spieszy, jest co fotografować w kraju.
Ale skoro ty masz jakieś kompleksy to twoja sprawa, ale na przyszłość to raczej mów za siebie.


Tomajk, jesteś jakiś strasznie nadwrażliwy, Jeśli rzeczywiście fotografujesz dopiero 3 miesiące, wyniki cakiem dobre, ach te dzisiejsze cyfrówki :-), mnie zrobienie zdjęć, z których byłem naprawdę zadowolony zajęło kilka lat. Oczywiście, na fotki trzeba patrzeć z dystansu, po zrobieniu każda jest fajna, ale która ci się będzie podobała za 3 lata?

A kompleksów, zwłaszcza fotograficznych na pewno nie mam :-)

#19 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 20 marzec 2007 - 14:42

Tomajk daj spokój facet pisze o jakis pierdołach chyba czas opuścić to forum więcej tu gledzenia niż zdjęć.
Jest tu kilka osób które albo gadaja a nie pokazuja zdjęć albo bija piane nad fotkami które nie zostały pokazane na tym forum.
Wojtek

#20 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 20 marzec 2007 - 15:22

w w mojej specjalości, makrofotografii już dopracowałem się swiatowego poziomu


No, to może zaprezentuj jakieś swoje fotki na światowym poziomie ;-)





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych