Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Mysikrólik - Regulus regulus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
300 odpowiedzi w tym temacie

#121 woodsman

woodsman
  • Lokalizacja:
    Kąck k/Warszawy

Napisano 04 luty 2010 - 19:11

faktycznie 38. robi wrażenie, a ja niestety mam tylko statyczne mysikróliki (o ile ptak cierpiący na ADHA może być w ogóle statyczny)....

39. - niestety czas 1/100s, a ptica "drygnęła" i ciut mydełka się pojawiło na oczku....

Dołączona grafika

40. tu w scenerii zimowej i tylko łyżew mu brakuje...

Dołączona grafika

41. a tu model wytrzymał ułamek sekundy w bezruchu i dał się pstryknąć na ostro, choć czas 1/125s i z ręki bez IS

Dołączona grafika
Im lepiej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta......
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
www.tomaszchmielewski.pl

#122 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 marzec 2010 - 22:09

woodsman, 41 rewelacja - mysikrólik w pięknym otoczeniu ;) niezła robota, zwłaszcza że tak trudne warunki...

Mój nieco bardziej ponury:

41.
Dołączona grafika

:ninja:


#123 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 kwiecień 2010 - 23:21

mój dla odmiany w kąpieli ;)

42
Dołączona grafika

#124 TOMeS

TOMeS
  • Użytkownik
  • 1129 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 kwiecień 2010 - 20:19

Drojac, zwykle tego malucha spotyka się w gęstwinie, super kadr i moment.
Jakość jak zwykle na wysokim poziomie.

pozdrawiam,

TOMeS

 

Zapraszam na mój profil na FB:  http://www.facebook....ynskiFotografia  ;) 


#125 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 18 kwiecień 2010 - 20:10

TOMeS, dzięki ;-) to jeszcze taki rażony piorunem :mrgreen:

43
Dołączona grafika

44
Dołączona grafika

#126 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 18 kwiecień 2010 - 21:00

Drojac, super foty skąd Ty takie bajorko znalazłeś?

#127 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 18 kwiecień 2010 - 21:47

Drojac nie wytrzymam i zapytam-podobno kto pyta nie błądzi :-D .Czy to bajorko jest w lesie??Rozkładasz się przy brzegu,czy masz jakieś miejsca,wystające konary itp.U siebie w okolicy mam takie oczko leśne ,zarośnieęte strasznie,ale mógłbym się jakoś zainstalować, tylko czy właśnie nad takim oczkiem focisz,bo gatunków rozpiętość niesamowita :shock:

#128 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 18 kwiecień 2010 - 22:11

Logiełka, Tikoś, oczko w środku lasu, w zasadzie to większa kałuża bo średnica w szczytowym momencie to ok 2m. generalnie to zagłębienie w ziemi, w którym zbiera się po zimie woda. ptaki zaczynają przylatywać z początkiem kwietnia, chyba że w marcu już słońce mocniej przygrzewa - aczkolwiek zależność nie jest specjalnie duża. z dnia na dzień niestety wody ubywa - paruje, wsiąka w ziemię, korzystają z niego też sarny i inne ssaki - całe szczęście że nie ludzie ;-) z początkiem maja znika i znów trzeba czekać rok czasu. sama okolica piękna, starodrzew ze starym poniemieckim cmentarzem. leżę pod siatką, jakiś metr od krawędzi wody - odległość jak na 300mm dobra. każdy gatunek inaczej reaguje na moją obecność, generalnie czują pewnie niepokój ale nie potrafią go umiejscowić bo potrafią lądować przed samym nosem, zdarza się że na plecach albo nogach :) najpiękniejsza z tego wszystkiego jest obserwacja - leżąc w całkowitym bezruchu i nie ruszać obiektywem, przekłada się to zdecydowanie na zachowanie ptaków, które wówczas chętniej zażywają kąpieli albo wędrują wokół oczka szukając dogodnego miejsca (świergotek drzewny). poza tym po kilku dniach można nauczyć się rozpoznawania ptaków na podstawie trzepotu skrzydeł gdy lądują na gałęzi tuż nad głową i szykują się do lądowania na ziemi :) dużo można by o tym jeszcze pisać ale nie ten wątek.

#129 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 18 kwiecień 2010 - 22:12

na podstawie trzepotu skrzydeł gdy lądują na gałęzi tuż nad głową i szykują się do lądowania na ziemi :)


Zazdroszczę :-P

#130 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 18 kwiecień 2010 - 22:19

Drojac, jak zawsze piękne :thumbsup:

#131 chemik (Krzysztof Krahel)

chemik
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 19 kwiecień 2010 - 07:15

Nieźle. Opis warunków też dają dużo do myślenia.
http://chemik12.blogspot.com/
http://krahel.cba.pl/


Canon 40D + C 50/1.8 ,C 400/5.6, T 17-50/2,8

#132 buteo

buteo

Napisano 19 kwiecień 2010 - 08:02

z początkiem maja znika i znów trzeba czekać rok czasu.

Ja bym dolewał do tej kałuży :mrgreen:
Świetne zdjęcia,42 jest super.

#133 miszak

miszak

Napisano 19 kwiecień 2010 - 08:35

Drojac, robisz dla nas ( i dla siebie pewnie też ) kawał dobrej roboty. Dzięki za możliwość oglądania twojej twórczości. Pełen szacun kolego.

 


#134 coma_berenices

coma_berenices
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 19 kwiecień 2010 - 08:44

Drojac, czy wszystkie zaprezentowane ostatnio przez Ciebie ptaki są z jednej zasiadki/z jednego miejsca?

#135 Girdian

Girdian
  • Lokalizacja:
    Wlkp/prawie Wolsztyn

Napisano 19 kwiecień 2010 - 09:47

Ja bym dolewał do tej kałuży :mrgreen:


O tym samym pomyślałem.

Konstruktywna krytyka Ciebie nie kosztuje NIC, mi może pomóc w dalszym rozwoju :-)
D7100/D200+N300/4 AF+K1.4 DGX stoi to na Benro
http://www.tomaszwalkowiak.art.pl/


#136 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 19 kwiecień 2010 - 19:25

dziękuję za miłe słowa.
buteo, rok temu dolewałem :) dowoziłem rowerem po 20-30 litrów dziennie. niestety na niewiele się zdało - może przedłużyło życie oczka o 1, góra 2 dni. doszedłem jednak do wniosku, że nie ma sensu. po pierwsze - jak to w przyrodzie (i nie tylko) bywa, coś się zaczyna i kończy - trzeba wykorzystać możliwe najlepiej nadarzające się okazje i zająć czymś innym aby nie spowszedniało. po drugie - owszem, są zdjęcia, ciekawe obserwacje i dość dużo zadowolenia ale nie zapominajmy o minusach a jednocześnie kosztach takiego czatowania. nie jest tak, że kładę się i ptaki lądują jeden po drugim - zasiadki trwają zwykle od 3 do 6 godzin podczas których leżę plackiem w bezruchu. pomijam takie szczegóły jak mrówki czy kleszcze, ale najbardziej dostają "popalić" barki, po kilku godzinach ciężko ręką ruszyć :) pomnóżmy to teraz przez 20-25 dni leżenia i jesienią kłania się wizyta u ortopedy :) dlatego oczko jest - oczka nie ma. ile się da wyciągnąć z niego, tyle mojego. reszta za rok. nie ma dolewania, a z dnia na dzień widać jak wody ubywa ...

coma_berenices, tak - te które wczoraj wrzuciłem są z jednego miejsca z trzech dni :->

#137 widz

widz

Napisano 20 kwiecień 2010 - 09:45

Drojac, świetna robota :bow: pod każdym względem

#138 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 20 kwiecień 2010 - 09:55

z głębokiej szuflady...
45
Dołączona grafika
46
Dołączona grafika
[/i]

#139 buteo

buteo

Napisano 20 kwiecień 2010 - 10:13

Drojac, rozsądne podejście do tematu ,to się chwali :thumbsup:
dazz, oba świetne :-)

#140 deprak

deprak
  • Małomówny
  • 25 postów
  • Lokalizacja:
    Bojszowy

Napisano 04 maj 2010 - 11:16

Z zimowych podchodów.

47
Dołączona grafika

48
Dołączona grafika
Sony A700 S70-400G T10 -24 T17-50 S16-105




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych