Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lis - pozostałe


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
226 odpowiedzi w tym temacie

#81 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 listopad 2006 - 21:35

No, no Kostek. Niesamowite szczęście miałeś. Na pewno masz jeszcze zdjęcia tych lisków jak dorastały. Nie daj się prosić - pokaż więcej!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#82 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 23 listopad 2006 - 22:50

Michał, wkrótce potem mój kolejny "Zenuś" skonał i fotogarfowałem, ale tylko kamerą. Gdyby to było w tym roku, to sytuacja była by odwrotna, bo kamera już ledwo zipie, a aparat ma się dobrze. :-D

#83 Brzeku

Brzeku
  • Małomówny
  • 24 postów
  • Lokalizacja:
    Wioska

Napisano 24 listopad 2006 - 07:22

super te male spioszki, dobrze tylko że mamusia nie zwietrzyła Twojej obecnosci, mogla by sie troszke wkurzyc :)

#84 Ryszard

Ryszard
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Ostróda

Napisano 20 grudzień 2006 - 21:52

Lisica nie zostawi młodych, natomiast jeśli wyczuje twoją obecność a zwłaszcza zapach to przenosi małe pod osłona nocy do innej nory.
Dlatego jeśli ja fotografuję małe liski to wykorzystuję sytuacje maksymalnie , bo nastepnego dnia najczęściej nora jest pusta.

pozdrawiam Ryszard
Dziadek

#85 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 21 grudzień 2006 - 21:33

O przypadkach porzucenia młodych wyczytałem w literaturze. Sam na szczęście takiego wypadku nigdy nie odnotowałem i chciałbym, żeby ich nie było. ;-)
Natomiast z tym przenoszeniem, to pewno stres temu sprzyja, ale wielokrotnie bez wątpienia byłem wyczuwany, a dwukrotnie po prostu zostałem "namierzony" przez lisiczkę w pobliżu norki. Mimo to, tylko raz odnotowałem przenosiny młodych po mojej wizycie. Staram się jednak zawsze pozostać w rozsądnej odległości. Wolę dłużej obserować i cieszyć się rodzinką niż wykonać super-fotkę. Zresztą i tak do fotografów się nigdy nie zaliczałem. :-D

#86 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:34

Tak dla przypomnienia tematu mam dzisiejszego liska, stary on ci już jest i do tego śnieg i pogoda parszywa ale jak popatrzyłem na tą fotkę to zaczęła mi się podobać, może dlatego że to pierwsze oznaki zimy tak długo wyczekiwanej.
12
Dołączona grafika

#87 Guest_winnetou_*

Guest_winnetou_*

Napisano 28 grudzień 2006 - 13:42

tomajk , fajne spotkanie. Z czatowni?
Do ostrości sie nie przyczepię, bo z mojego kompaktu nawet takiej bym nie wyciągnął o tej porze dnia (zakłądam, ze straszliwie rano było) a poza tym zdjęcie ma dla mnie klimat - ma mine jakby na wab wyszedł.

#88 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 15:14

Faktycznie Tomajk, coś jest w tej fotce ;-) technicznie raczej kiepska, choć kolory piękne. Duży crop?

:ninja:


#89 tomajk

tomajk

Napisano 28 grudzień 2006 - 15:31

To było w południe, (czas i parametry widoczne w EXIF) siedział na bocznej leśnej drodze, padał śnieg z deszczem, w koło gesty starodrzew sosnowy, ciemno, więc dlatego ISO 1250, wyszedłem z samochodu, lufa na dach, był za lekkim wzniesieniem, więc musiałem na łokciu się podeprzeć, emocje jakbym miał do niego strzelać no i fotka, jedna druga, poprawka kadrowania sprawdzenie i trzecia odległość jakieś 50m, żaden crop, pełny kadr właściwie to mnie trochę dziwią takie pytania o crop dunadan bo sama matryca jest mniejsza od FF o 30% więc wychodzi sprzętowo X1,5 ale tak mają wszyscy chyba? no niektórzy X2 a inni X1,6
Fotka mnie się podoba bo daje klimat w koło tego starego lisiora i to jego spojrzenie, właściwie dojrzałem je dopiero na monitorze komputera, szkoda że te płatki śniegu takie małe i słabo widoczne byłoby lepiej ale cóż zima przed nami.

#90 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 16:23

Ojej, czemu cię dziwi pytanie? czyli to jest pełna klatka ( pełna TWOJA klatka ) - wiadomo że tak czy siak to crop z 35mm, bo jeszcze nie spotkałem człowieka z aparatem FF :roll:

Poprostu tak trochę 'lekko' nieostro jest ;-) ale teraz wiem czemu.

:ninja:


#91 tomajk

tomajk

Napisano 28 grudzień 2006 - 17:50

Właściwie to na podstawie 100% cropa nie powinna być taka nie ostra.
Sam nie wiem co żle robię.
12a
Dołączona grafika

#92 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 17:52

Tomajk ja też w pewnym momencie pomyślałem, że to może być crop (ale sam w to nie wierzyłem, bo po co byś kadrował sześćsetę :-D ), ale teraz po Twoim poście domyslam się że ta ziarnistość zdjęcia to kwestia wysokiego iso. A czasem przy cropach też takie efekty się pojawiają.

#93 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 17:54

Unsharp mask? przydatne narzędzie :-P po każdorazowej zmianie rozdzielczości zdjęcie traci ostrość, ze względu na resampling. Co to ów resampling to nie wiem, wiem że to jakaś operacja podczas zmniejszania obrazka którą komp wykonuje i niestety powoduje że zdjęcie traci trochę na ostrości... dlatego warto DELIKATNIE wyostrzyć.

:ninja:


#94 tomajk

tomajk

Napisano 28 grudzień 2006 - 17:57

Ale jak wyostrzę to się pokazują obwódki na konturach i też syf :( nie wiem co gorsze.

#95 Dunadan

Dunadan

    Honorowy użytkownik

  • Użytkownik
  • 11386 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 grudzień 2006 - 18:35

no bo za ostro wyostrzasz :mrgreen: No, ale OK, tak czy siak twoja fotka powinna być ostrzejsza nawet bez unsharp... no nie wiem...

:ninja:


#96 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 28 grudzień 2006 - 18:36

Ale jak wyostrzę to się pokazują obwódki na konturach i też syf :( nie wiem co gorsze.


tomajk , a mnie się podoba tak jak jest! Świetny klimat :!: Zazdroszczę takich spotkań oko w oko ;-)
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#97 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 28 grudzień 2006 - 18:50

Ale jak wyostrzę to się pokazują obwódki na konturach i też syf :( nie wiem co gorsze.



Poczytaj jak jeszcze nie czytałeś.... OBRÓBKA .....może to Ci choć trochę pomoże ;-)

Ja stosuję takie ustawienia : dla oryginału ( fota prosto z aparatu) Radius : 1,6 , AMOUNT - do 200, a po zmniejszeniu zdjęcia np 800 x 500 Radius: 0,4 i Amount także do 200, ale często poniżej 150. Parametry czasem się zmieniają w zależności od treści fotki ;-) Mam nadzieję, że choć troszkę pomogłem.
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#98 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 grudzień 2006 - 19:19

Jutro wezmę parę fotek na papier w dużym formacie do sprawdzenia, takie ziarno nie jest złe, przecież to w końcu zima, kiepska pogoda śnieg, gdyby była czyściuteńka to nie było by tego czegoś co ma ta, sam nie wiem.

#99 lynx

lynx
  • Użytkownik
  • 177 postów
  • Wiek: 49
  • Lokalizacja:
    Stężyca

Napisano 28 grudzień 2006 - 22:38

fajowy ten lisek.
w oczach ma doświadczenie życiowe ;-)
pozdr.
Canon 7D/70-200/f4 IS
www.lynx4u.pl -> e-sklep DVB-T/SAT

#100 woyd

woyd
  • Małomówny
  • 40 postów
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 28 grudzień 2006 - 23:34

Świetny ten lisek. Super wpasowany w ten śnieg.

Pozdrawiam
<><
Canon 300D kit + Tamron 28-75 + Canon 50 f1.8 II + Sigma 70-300 ||
fotoGALERIA|| fotoBLOG





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych