Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Do rozpoznania - ssaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
503 odpowiedzi w tym temacie

#61 1beduin

1beduin
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    z boru

Napisano 11 marzec 2008 - 22:13

Przepraszam troszeczke ponisły mnie emocje :oops: chciałem jak najszybciej się dowiedzieć co to takiego, sorka. W lesie łatwiej niż przy komputerze ;-) obiecuje pczytać i może zamieszczać.
Pozdrawiam i jeszcze raz przepraszam
"gust nie podlega dyskusji"

#62 Magnum43

Magnum43

Napisano 11 marzec 2008 - 22:20

chciałem jak najszybciej się dowiedzieć co to takiego

Norka amerykańska .......taki prezent od imperialistów zza oceanu :mrgreen:
Martes pennanti .........Martes americana jeden pieron.....imperialistyczny najeżdżca :mrgreen:

#63 1beduin

1beduin
  • Małomówny
  • 7 postów
  • Lokalizacja:
    z boru

Napisano 11 marzec 2008 - 22:26

Dzięki :-) jestem troche dzikusem, miast poczytać o regulaminie zamieszczaniu i tak dalej to wpakowałem się tu z bucirami i krzycze co to za zwierzak :-( przepraszam
Magnum 43 dzięki bardzo jeszcze raz.
Niech Ci bór darzy ;-)
"gust nie podlega dyskusji"

#64 piotro82

piotro82
  • Użytkownik
  • 446 postów
  • Lokalizacja:
    głogów

Napisano 12 marzec 2008 - 09:38

to na 100% norka

#65 Raven

Raven
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 04 kwiecień 2008 - 12:35

Teraz bedzie troche nietypowo :)
Niech ktos mi powie, co to za sworek wystepuje w 28s tego filmu. Wiem, ze malo widac, ale moze ktos pomoze, bo nurtowalo to nasza ekipe dlugo, a ze nie znamy sie na zwierzetach to nie doszlismy do zadnych wnioskow.
http://www.lotosteam...load.php?id=313 (wklejcie link do paska adresu).
Pentax K100D Super, kit 18-55, sigma 70-300, metz 44 mz-2

#66 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 04 kwiecień 2008 - 22:56

Myślę, że to kuna leśna - sądząc po wielkości w stosunku do samochodu :-)
POZDRAWIAM

#67 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 kwiecień 2008 - 09:31

Ja raczej widzę wiewiórkę :hihi: tyle że to równie dobrze może byc kuna ;-) trudno mi ocenić.

:ninja:


#68 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 05 kwiecień 2008 - 11:37

Najlepiej widać jak się zapauzuje filmik, kiedy ten zwierz zatrzymuje się po drugiej stronie drogi - z sylwetki to typowa kuna :-> ...chyba :-P
POZDRAWIAM

#69 Raven

Raven
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 05 kwiecień 2008 - 18:44

To na pewno nie jest wiewiórka! Stawiałbym na kunę, łasicę albo gronostaja! Ale wydaje mi się, że kuna byłaby trochę większa?

EDIT: Stawiam jednak na gronostaja ze względu na krótszy ogon z czarną końcówką.
Pentax K100D Super, kit 18-55, sigma 70-300, metz 44 mz-2

#70 Elvie

Elvie
  • Moderator
  • 723 postów
  • Lokalizacja:
    Wyżyna Sandomierska

Napisano 05 kwiecień 2008 - 19:22

Łasica, gronostaj - mają długość ciała 20 kilka cm, tchórz trochę więcej, kuna jest z nich największa - "długość około 50 cm, ogon około 30 cm, wysokość około 20 cm i masa do 1,5 kg". IMHO wymiarowo pasuje do tego zwierza z filmu :-)
POZDRAWIAM

#71 Raven

Raven
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 06 kwiecień 2008 - 11:01

Biorąc pod uwagę, że Mitsubishi Lancer Evo IX jest szeroki na 1770mm, to to zwierzę musiałoby mieć według mnie góra 35-40mm, ale ten ogon jest za krotki, ma czarna koncowke i jeszcze częściowo białe nogi... Chyba nie do wyjaśnienia :-)
Pentax K100D Super, kit 18-55, sigma 70-300, metz 44 mz-2

#72 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 05 maj 2008 - 08:09

Wpadł w kadr zupełnie przypadkowo. Odkryty dopiero po zrzuceniu zdjęcia na komputer. Wiecie może co to za stwór?

12
Dołączona grafika

#73 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 maj 2008 - 07:08

Uhuhuhu, ale odzew... :-/

#74 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 06 maj 2008 - 09:28

Jeleń... albo daniel :-D

:ninja:


#75 moregun

moregun
  • Małomówny
  • 36 postów

Napisano 06 maj 2008 - 11:36

jak dla mnie to lama
5DII, 7D, C400L, C70-200 f4L, C16-35 II, C85 f1,8

#76 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 maj 2008 - 11:42

Jakiś byczek :-) Stawiam na daniela. Nie rozumiem tylko jednego: wykonałeś zdjęcie nie patrząc co w kadrze i pojawiło się potem to coś? Szczęściarz z Ciebie :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#77 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 maj 2008 - 13:00

Dzięki za pomoc. Las, w którym było wykonane zdjęcie obfituje w daniele, więc to pewnie będzie daniel.

Nie rozumiem tylko jednego: wykonałeś zdjęcie nie patrząc co w kadrze i pojawiło się potem to coś?


To jest baaardzo duży crop. Robiąc zdjęcie autor skupił się na innym detalu (piszę w 3 osobie, bo to nie ja strzelałem fotkę) i nie zauważył zwierzaka, który stoi za drzewami. Ja byłem obok i też tego byczka nie dojrzałem.

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

#78 unkas

unkas
  • Użytkownik
  • 791 postów

Napisano 06 maj 2008 - 13:09

Eee tam, jeleń, daniel... chłopaki mniejcie otwarty umysł.
Wg. mnie sfotografowaliście "Darzbóra" - takie leśne licho co to sprzyja, albo nie sprzyja myśliwym, fotoprzyrodnikom. Myślał, że dobrze ukryty, a tu proszę... :mrgreen:

#79 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 maj 2008 - 13:36

A może to sam diabeł albo inne licho :?: Na takich odludziach różne mozna istoty spotkać :mrgreen:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#80 MarcinP

MarcinP
  • Lokalizacja:
    Siewierz

Napisano 06 maj 2008 - 13:53

może to sam diabeł albo inne licho


Ha! Trafiliście w 10! Kumpel przyszedł do mnie w poniedziałek rano i oswidczył bardzo poważnym tonem, że więcej do tego lasu nie jedzie, bo sfotografował diabła. Miał niezły ubaw, kiedy przed moim komputerem zgromadził się spory tłumek ciekawskich, żeby tego diabła obejrzeć :mrgreen:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych