Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Perkozy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 03 lipiec 2020 - 17:15

Zacznę od razu od opisu sytuacji, aby nie wzbudzać emocji.

W tym roku po obu stronach mojej przycumowanej do brzegu łodzi perkozy założyły gniazda. Dwie pary - jedna z lewej, druga z prawej, dosłownie w odległości 5-6 metrów. Perkozy zawsze były na jeziorze, ale pierwszy raz - i to dwie pary - wybrały gniazdowanie dosłownie po obu stronach mojej łodzi.

Nie wiem co je do tego skłoniło - może moje dobre fluidy?? :) . W ogóle się nie boją, ale ja oczywiście unikam przez ostatnie 2 tygodnie ruszania łodzi. Te z lewej maja już młode - 4 sztuki. Para z prawej ciągle wysiaduje, samica i samiec zmieniają się co kilka godzin - co ciekawe, przez kilka minut zostawiają gniazdo odkryte, "rozprostowując" kości w pobliżu. Mam nadzieję, że ta druga para spokojnie wysiedzi do końca. Miejsce jest dosyć bezpieczne, choć nie na 100%.

 

01.

i-F83fZP7.jpg

 

02.

i-6nLQjR7.jpg

 

03.

i-T3Bvpmh.jpg

 

04.

i-fPXd5tQ.jpg

 

05.

i-Dk8qwLZ.jpg

 

06.

i-wt63RVk.jpg


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#2 puls (Krzysztof)

puls
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 04 lipiec 2020 - 10:09

Nie żebym się czepiał bo ciekawa historia,  ale "5.2. "   regulaminu :) 


Użytkownik puls edytował ten post 04 lipiec 2020 - 10:12


#3 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 25 lipiec 2020 - 14:57

UPDATE  -  od 10 dni nie byłem na łodzi, od ponad 4 tygodni w ogóle jej nie ruszałem. Wygląda na to, że po 4 tygodniach zaczynają się po kolei wykluwać. Już 3 się wykluły, zostały 2 jaja które matka chce wysiedzieć. Samiec dostarcza jedzenie regularnie dla 3 młodych. Matka schodzi na krótko z gniazda, chowa 3 młodych pod skrzydłami. Na razie młode łykają małe rybki, matka podaje im drobne piórka do łykania, co chroni ich żołądek przez ościami i działa przeczyszczająco. Trzcina urosła, są bezpieczne - myślę, że matka dosiedzi spokojnie 2 pozostałe. Druga para ma nadal 4 młode, które są już bardzo duże i niemal niezależne.

 

07.

i-n9ggLFN.jpg

 

08.

i-3nLfqk3.jpg

 

09.

i-HkjcSbN.jpg

 

10.

i-B84q3Lt.jpg

 

11.

i-kFWr3NH.jpg


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#4 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 21 czerwiec 2021 - 14:37

W tym roku ponownie - jak w zegarku - para perkozów założyła gniazdo około 5 metrów od mojej łodzi - zrelaksowani, spokojnie wysiadują . Zdjecia z wczoraj - samica na gnieździe a samiec polował nieopodal. Myślę, że wszystko pójdzie dobrze, tak jak w zeszłym roku.

 

12.

i-G6X5brL.jpg

 

13.

i-zT7cb5X.jpg


Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#5 uringug

uringug
  • Nowa postać
  • 1174 postów

Napisano 19 maj 2023 - 04:13

reddit where buy priligy Using orthotopic mouse models it has been reported that targeting glycolysis made doxorubicin resistant tumors sensitive to doxorubicin treatment




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych