Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kryjówki nawodne


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Robert Jurszo

Robert Jurszo
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 14:39

Witam wszystkich serdecznie!
W zasadzie dopiero zaczynam swoja przygodę z fotografią przyrody. Najbardziej lubię fotografować ptaki na rozlewiskach, terenach podmokłych, bagnach. chciałbym skonstruować pływającą kryjówkę, by móc dostać się bliżej do interesujących mnie ptaszków. Mam kilka pomysłów (od pontonu po małą tratwę), ale wolałbym skonsultować się z kimś, kto już robił coś takiego. Chciałbym oczywiście, by była ona bezpieczna dla ptaków, jednocześnie dając mi maksymalna osłonę. Prosiłbym o jakieś rady.

Pozdrawiam,
Robert

#2 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 09 marzec 2007 - 15:33

Wiem od foto snajperów że pływające platformy czy też pontony są uciążliwe chodzi o problem ze stabilnością takiego urządzenia a co za tym idzie jakość - ostrość zdjęcia szczególnie że na wodzie trzeba być juz wcześnie rano.
Ponoć najskuteczniejsze są stałe czatownie ale tylko wtedy gdy jest płytka woda na jeziorze takiej nie postawisz no chyba że na brzegu ale piszesz o rozlewiskach więc trzeba wybrać miejsce gdzie ptaki się zbierają i postawić jakąś stałkę.
Wojtek

#3 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 09 marzec 2007 - 19:23

Ponton bym sobie darował, przebijesz i po ptokach, sporo wcześniej pływałem na pontonie, wiem jak jest.
Łódka bardziej się sprawdzi, bardziej stabilna i bezpieczna, przy sprzyjających warunkach może się udać.

#4 zuraw75

zuraw75
  • Użytkownik
  • 151 postów

Napisano 12 marzec 2007 - 13:23

Potrzeba to matka wynalazków. Jak sfotografuję swoje mobilne czatownie to wrzuce na strone. Mam kilka prototypów tylko nie mam czasu. Więc może ktoś z moich pomysłów skorzysta.

#5 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 14 marzec 2007 - 19:11

Potrzeba to matka wynalazków. Jak sfotografuję swoje mobilne czatownie to wrzuce na strone. Mam kilka prototypów tylko nie mam czasu. Więc może ktoś z moich pomysłów skorzysta.


Czekamy z niecierpliwością :biggrin:
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#6 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 14 marzec 2007 - 19:14

Też chętnie bym zobaczył.

#7 miklas57 (Ryszard Mikłaszewski)

miklas57
  • Małomówny
  • 45 postów
  • Wiek: 66
  • Lokalizacja:
    Dębno

Napisano 15 marzec 2007 - 12:29

Ja też chętnie bym zmałpował, skorzystał z doświadczenia kolegi :ukryty: :beer:

#8 Dembek

Dembek
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano 29 kwiecień 2007 - 16:47

No to ja sie dopisuje do grona czekajacych"wytrwale :mrgreen: "
Dembek

#9 KubaT.

KubaT.
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    3miasto

Napisano 22 sierpień 2007 - 08:50

Witam :)
Pomyślałem że skoro taki fajny temat istnieje to warto by go w jakieś foty wzbogacić :)
To co pokazuje to moja pierwsza czatownia nawodna , do tego w pełni mobilna ;).
Do jej budowy wykorzystałem maleńką i bardzo wywrotną łódkę, stelaż powstał z odpowiednio dogiętych nie grubych tyczek wierzbowych połączonych sznurkiem. Dach pokryty starymi zielonymi płaszczami przeciw deszczowymi. Ściana przednia z otworem to także jakaś peleryna. Budowa zajęła mi około 2 godzin.
Zdjęć z niej zrobionych nie pokaże bo już ich nie mam... :( kartę szlag trafił po sesji zdjęciowej ... a miałem wydrę na 3 metry... przynajmniej wiem że kamuflaż jest ok.
Acha ważne , te zdjęcia robiłem tuż przed demontażem czyli jakieś 1,5 tyg po budowie stąd zielsko które pierwotnie było zielone i poschło...
Pozdrawiam
1. Dołączona grafika
2. Dołączona grafika
3. Dołączona grafika
System Pentax.

#10 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 22 sierpień 2007 - 09:20

KubaT., na 2 i 3 wygląda przyzwoicie jednak nie wiem czy jest to stabilne, kazdy ruch pewnie powodował małe zamiesznie na wodzie ale skoro wydra cie odwiedziła to skuteczna pewnie ta czatownia jest, ogólnie wygląda dobrze.
Wojtek

#11 KubaT.

KubaT.
  • Małomówny
  • 6 postów
  • Lokalizacja:
    3miasto

Napisano 23 sierpień 2007 - 13:47

Jak pisałem wcześniej łódeczka jest wywrotna... Nie było innego wyjścia ponieważ nie chciałem budować wielkiego monstrum tylko możliwie małą kryjówkę. Właściwie potrzeba około 20 min żeby opanować siedzenie w czymś takim bez obaw o wywrócenie się .
Kiedy dopływałem do miejsca gdzie miałem czatować , przywiązywałem łódeczke przy dziobie i przy rufie bądź do krzaków czy szuwaru - to powodowało stabilisacje całej konstrukcji. Aparacik na statyw + wężyk spustowy i możliwe jak najwieksze ograniczenie ruchów własnych - robota szła.
Najfajniejsze były rokitniczki które żerowały na maskowaniu mojej "komedii na wodzie" jakieś 20 cm od mojej twarzy :) sprzęt zdał egzamin i pewnie jeszcze do niego wrócę na początku września i potem za rok na wiosnę...

Do zbudowania takiej kryjówki zmusił mnie fakt iż w miejscach idealnych na zdjęcia nie ma ma możliwości postawienia stałej czatowni bez płoszenia zwierzyny i bez trwałych w skutkach zniszczeń w przyrodzie...
pozdr.
System Pentax.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych