Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Zamki i dworki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
562 odpowiedzi w tym temacie

#441 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 09 listopad 2011 - 20:12

masterkey1 - piekna jesien dodaje charakteru temu zamkowi.............

Dalszy ciag zamkow Francji - teraz Villandry.
Zamek Villandry zbudowany w XIV wieku ale najwiecej zyskal na poczatku XX gdy wlascicielem zostal doktor Joachim Carvallo który m.in stworzyl piekne ogrody, jedne z najbardziej znanych w swiecie . Ogrody to cos warte zobaczenia w Villandry. Bardzo zroznicowane na kliku poziomach i w roznych stylach. Ale zamek tez jest super..... :-)

236.

Dołączona grafika

237.

Dołączona grafika

238.

Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#442 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 09 listopad 2011 - 20:34

Zdjęcia sympatyczne(geometria i kolory, a szczególnie pierwsze), choć to nie moje klimaty.Pozdrawiam.

#443 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 19 listopad 2011 - 15:48

Kontynuujmy zamki Francji.... :-)

Tym razem – Chambord. Chyba jeden z najbardziej znanych, zbudowany miedzy rokiem 1519 a 1547, jedno z najwiekszych dzieł architektury okresu renesansu. Poczatkowo maly zamek mysliwski, potem obronny (tzw. donzon) zostal rozbudowany przez Franciszka I po jego powrocie z Italii. Jak pisalem wczesniej, Franciszek I „przywiozl” ze soba Leonarda da Vinci, ktorego zatrudnil w Amboise ale takze w Chambord – to tutaj znajduj sie slynna klatka schodowa projektu Leonarda (dwie spirale schodow nie krzyzuja sie ze soba). Zamek jest ogromny, zbudowany na planie prostokata, w rogach ktorego stoją wieze o srednicy 20 m każda. Posiadłosc o łacznej powierzchni 5440 ha otoczona jest murem o długosci 32 km z 6 bramami.

239.

Dołączona grafika

240.


Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#444 marek4066 (Marek)

marek4066
  • Użytkownik
  • 346 postów
  • Wiek: 57
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 listopad 2011 - 20:02

241.
Dołączona grafika

Canon eos60d, Tamron 70-300mm f/4-5,6 Di VC USD  ,    18-135mm f/3,5-5,6  IS STM


#445 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 30 listopad 2011 - 23:02

241-dopieszczony kadr.

Zamek Chojnik.
242.
Dołączona grafika

243.
Dołączona grafika

244.
Dołączona grafika

#446 Eddie

Eddie
  • Lokalizacja:
    Bieruń

Napisano 04 grudzień 2011 - 21:45

Max13, ładne te francuskie zameczki
akamel, 242, b. ładny 2 plan :-)


245. Bobolice
Dołączona grafika
246. j.w.
Dołączona grafika
247. Mirów
Dołączona grafika



#447 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 10 grudzień 2011 - 18:56

akamel, ciekawa seria, nawet aura pasuje do Twoich zdjęć, wszystkie mz ładnie skomponowane z planem drugim jak wspomniał Eddie, 242 wygląda jak polski chiński mur :thumbsup:
Eddie, ależ te Bobolice odrestałrowali ja pamiętam je jak obecnie Mirów, 246 fajnie skadrowane zachęca do zwiedzania, wygląda jak z gry komputerowej :clap: , 247, w bardzo sprzyjającej dla oka porze popełnione ujęcie, też mi się podoba :thumbsup:

#448 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 11 grudzień 2011 - 22:32

max wielkie dzięki.
Eddie wzorcowe zdjęcia. Przemyślane kadry i dobrze wykorzystane światło.Dla mnie najs to Mirów(Bobolice widzę oczami młodosci i wtedy bardziej mi podchodziły).
Teraz kilka fotek z zamku Świny.

248.
Dołączona grafika

249.
Dołączona grafika

Pozdrawiam.

#449 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 27 grudzień 2011 - 20:43

Jestem na tym portalu od niedawna i wciąż odkrywam coraz to inne ciekawe tematy :-) Zamki od zawsze były dla mnie obiektami wyjątkowymi :-) Tak mam do dziś :-)
Widzę w tym wątku zarówno pięknie sfotografowane zamki i pałace w Polsce, jak i znakomicie utrzymane zamki w innych krajach. To i ja wrzucę coś z mojego rodzimego Mazowsza.

Rawa Mazowiecka- pozostałości zamku Książąt Mazowieckich. Wieża oraz fragment murów zostały odbudowane.

250.
Dołączona grafika

251.
Dołączona grafika

#450 chinol (Tomasz Nowakowski)

chinol
  • Lokalizacja:
    Rogoźno Wlkp

Napisano 28 grudzień 2011 - 11:25

Animus, obydwa kadry bardzo ładne
akamel, zamki , cmentarze,krzyże,kapliczki ciekawie ci wychodzi focenie tych klimatów
max, bardzo ładnie podkreśliłeś piękno tych zamków po tych fotach widać że jeszcze z 500 lat postoją
Eddie, ciekawa seryjka a ostatnie naprawdę klimatowe :-D

#451 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 29 grudzień 2011 - 22:40

Animus jak napisał chinol bardzo dobre i staranne kadry.

chinol- dzięki.

Teraz zamek Bolczów. Brak światła utrudnił sprawę(a miejsce ciekawe).

252.
Dołączona grafika

253.
Dołączona grafika

254.
Dołączona grafika

#452 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 02 styczeń 2012 - 16:48

akamel - brak światła znakomicie odwróciłeś na korzyść fotografii z zamku Bolczów. Światło, tzw. bezkierunkowe, czyli właśnie w pochmurne dni, też ma swoje zalety :-) Sam obiekt bardzo interesujący. Podoba mi się sposób, w jaki przedstawiłeś jego zakątki. Bardzo dobre kadry i jakość prezentowanych fotografii.

Ja dziś chce pokazać ruiny innej warowni Mazowsza- Czersk. To właśnie tam znajdowała się stolica Księstwa Mazowieckiego, zanim nie przeniesiono jej do lepiej rozwijającej się Warszawy. Jeżdżę czasami na wypady w to miejsce. Mam kilka zdjęć zrobionych tam w różnych latach :-)

255.
Dołączona grafika

256.
Dołączona grafika

257.
Dołączona grafika

#453 max

max
  • Lokalizacja:
    Tychy

Napisano 02 styczeń 2012 - 18:05

akamel, za Animus, świetnie wykorzystałeś skromne warunki świetlne, które bardzo pasują do tego zamku, każde ujęcie ciekawie zaprezentowane, mi najbardziej podoba się 253, fajnie brązowe liście komponują się z tymi potężnymi murami :thumbsup:
Animus, wygląda na dużą budowlę, 255 mz najlepsze, woda dodała uroku jak również sąsiadujący koścół, ładny kadr :thumbsup:

#454 akamel

akamel
  • Użytkownik
  • 727 postów
  • Lokalizacja:
    Żory

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:51

Animus, Max - wielkie dzięki

Animus- brawa za wielką dbałość o staranny kadr.


Zamek Bolczów to piękne miejsce. Po jakichś 30 minutach marszu z Janowic(przyjemny szlak prowadzący lasem) dochodzi się do grupy skał, które uzupełnione murem z kamienia, stworzyły tą ciekawą budowlę.
Widok ogólny prezentuje się jak poniżej.
258.
Dołączona grafika

Pozdrawiam.

#455 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:14

Bardzo fajny ten zamek i w ogóle miejsce. Wczesną wiosną i kolorową jesienią musi tam być naprawdę superowo. Szkoda, że tak nieczęsto odwiedzam te rejony kraju.

#456 Eddie

Eddie
  • Lokalizacja:
    Bieruń

Napisano 03 styczeń 2012 - 19:45

Animus, 255 najlepsze z serii
akamel, bardzo ładny zamek, ale mam wrażenie, że odrobinkę leci w prawo. Być może to tylko złudzenie.. Podobnie jak Animus, wstąpiłbym tam jesienią a może i śnieżną zimą.

#457 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 07 styczeń 2012 - 22:33

akamel, bardzo ładne kadry pokazujesz.
Animus, 255 świetne ujęcie.

#458 Animus (Paweł Chocha)

Animus
  • Lokalizacja:
    Mazovia

Napisano 11 styczeń 2012 - 17:17

akamel, Eddie, Roby - dziękuję za obejrzenie zdjęć i wyrażenie opinii :-)

Zwiedzając piękną ziemię kielecką i Góry Świętokrzyskie można odwiedzić ruiny zamku w Bodzentynie:

259.
Dołączona grafika

260.
Dołączona grafika

261.
Dołączona grafika

#459 chinol (Tomasz Nowakowski)

chinol
  • Lokalizacja:
    Rogoźno Wlkp

Napisano 11 styczeń 2012 - 18:17

Animus, poraz kolejny ładnie podszedłeś do tego tematu szczególnie B&W plusik :thumbsup: pozdrawiam

#460 Harvester (Tomek J. Kierkowicz)

Harvester
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 21 styczeń 2012 - 19:31

Animus, akamel, bardzo ładne ujęcia.
Zamek Bled.
262.
Dołączona grafika

FB

tomaszkierkowicz.manifo.com





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych