Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sony FE 200-600 mm F5.6-6.3 G OSS + a6300


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
70 odpowiedzi w tym temacie

#21 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 04 październik 2019 - 07:58

Jeronimo, twój post wywołał pewne poruszenie na pewnych forach ;) ludzie są ciekawi twoich doświadczeń z kiepską ostrością na 600mm - ten obiektyw jest bardzo interesujący dla wielu jako alternatywa dla tamronów i sigm z przejściówkami, sam się nim interesuję jako użytkownik A6300.

 

Wiem że aura nie sprzyja ale czy byłbyś w stanie zrobić podobny test jak z tablicą ale na zewnątrz i z jakąś większą odległością? tak jakbyś fotografował większe ptaki albo zwierzynę, wliczając w to poprawną ekspozycję. Może uda się znaleźć dzień z odrobiną słońca.

 

I ogólnie popieram miszaka - obiektyw ma być tip-top, wygląda na to że u ciebie coś jest nie tak, sprawdź to porządnie a jak dalej jest źle to ślij do serwisu.

Pewne poruszenie na pewnych forach ;) fajnie to brzmi.... a mógłbyś podać konkrety. Nie ukrywam, że szukam fajnego forum dot. sprzętu foto Sony. Na razie napisałem tylko na grupie na FF "Sony APS-C. Polska grupa dyskusyjna" ale tam głownie piszą ludzie filmujący.

 

Tworząc ten wątek chciałem tylko się podzielić swoimi doświadczeniami (z body aps-c) bo na ta chwile w Polsce nie ma testów tego obiektywu (albo nie znalazłem). Zresztą testy wykonane w okolicy równika gdzie zawsze jest słonecznie najnowszymi body np. A9 mają się nijak do polskiej szarej rzeczywistości :P No, że już nie wspomnę o testach z body aps-c których w necie jest/było jak na lekarstwo....

 

Niestety nie mogę już wykonać nowych zdjęć ponieważ nie posiadam już tego obiektywu.

Planuję wrzucić jeszcze kilka zdjęć z ogniskową 600mm i napisać parę słów na temat szybkości AF z body a6300

 

Dodam, że w długich tele dosyć często występuje rozrzut w celności w zależności od odległości i ogniskowej. Kiedyś na jakimś spędzie lat temu kilka zrobiliśmy taki test polowy kilkunastu tele i okazało się, że problem wystąpił w kilku a właściciele nie zdawali sobie sprawy, że to powtarzalny błąd. O ile pamiętam to sigma robiła kalibrację pod body. Tamron chyba też. Nie pamiętam już dokładnie ale problem dotyczył tylko lub przede wszystkim szkieł od producentów niezależnych.

Sam byłem posiadaczem Tamrona 150-600mm G2 z pełnoklatkowym body Nikona. I sprzęt działał dobrze ale dopiero po bardzo dokładnej regulacji Tamron Tap-In Console (dla każdej ogniskowej).  W przypadku bezlusterkowców nie ma już tak fajnie, że przy pomocy specjalnego urządzenia możemy sobie wszystko skorygować.

 

Co do obiektywu Sony 200-600mm twierdze, że problemy mógłby być dwa.

1) problem z komunikacja z body - czyli kwestia poczekania na nowy firmware (tak też twierdzi sprzedawca w sklepie).

2) problem z tą konkretną sztuką bo te obiektywy są produkowane w Chinach (wiec może być problem z powtarzalnością konkretnych sztuk).

IMHO obiektyw który kosztuje o wiele więcej niż Tamrony i Sigmy powinien być idealny, a nie tylko dobry. W moim odczuciu 400mm było rewelacyjnie ale 600mm (które mnie najbardziej interesowało) było nie do przyjęcia.

 

Wierzę w to, że za parę miesięcy znajdą się tutaj osoby które wrzucą swoje zdjęcia z tego obiektywu i udowodnią, że jest on wart tak dużych pieniędzy....


Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#22 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 październik 2019 - 08:28

KKM: http://klubkm.pl/forum/index.php a dokłądniej ten wątek: http://klubkm.pl/for...ead.php?t=62708 (raczej pod koniec wątku).

 

Obiektywu już nie masz? tzn.? oddałeś do serwisu czy jak? możesz powiedzieć gdzie i na jakich zasadach kupowałeś?


:ninja:


#23 miszak

miszak

Napisano 04 październik 2019 - 08:40

No właśnie kakaem  :)

 

Zawsze może być trefny egzemplarz niestety :(


 


#24 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 04 październik 2019 - 13:12

hehe właśnie przejrzałem tamten post... no rewelacja mnóstwo "merytorycznej" :devilred:  dyskusji i przy okazji dowiedziałem się, że jestem beznadziejnym amatorem, który niedoświetla prawidłowo kartki testowej, używa za krótkich czasów, ze zbyt małej odległości robi zdjęcia i ogólnie jestem ble bo robię złą reklamę firmie Sony  :D  ROTFL. No nic ale takimi prawami rządzi się "anonimowy" internet ;-) 

 

 

Zawsze może być trefny egzemplarz niestety :(

też tak myślę!

 

 

Następny post w tym temacie napisze jak wpadnie w moje ręce inny egzemplarz tego obiektywu ;-)

 

Pozdrawiam


Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#25 miszak

miszak

Napisano 04 październik 2019 - 13:25

hehe właśnie przejrzałem tamten post... no rewelacja mnóstwo "merytorycznej" :devilred:  dyskusji i przy okazji dowiedziałem się, że jestem beznadziejnym amatorem, który niedoświetla prawidłowo kartki testowej, używa za krótkich czasów, ze zbyt małej odległości robi zdjęcia i ogólnie jestem ble bo robię złą reklamę firmie Sony  :D  ROTFL. No nic ale takimi prawami rządzi się "anonimowy" internet ;-)

 

 

też tak myślę!

 

 

Następny post w tym temacie napisze jak wpadnie w moje ręce inny egzemplarz tego obiektywu ;-)

 

Pozdrawiam

 

Przepraszam Cię w imieniu forum KKM - generalnie poza jednym czy dwoma przypadkami osobników reagujących zawsze na choćby delikatna sugestię, że coś ze sprzętem sony może być nie tak jak ten z wątku o Tobie jest to bardzo sympatyczne miejsce. Mi się chyba najczęściej obrywa reprymenda za dyskusje jak w tym temacie ale obrażanie członków fotoprzyrody jest niedopuszczalne, tym bardziej jeśli nie popełnili błędu. Czekam na info bo też może kiedyś sobie kupię .... chociaż sigma za 3000 nie sprawia problemów ;-)


 


#26 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 04 październik 2019 - 16:42

Zrobiłem kilka testowych zdjęć z tego tele w plenerze, zanim jeszcze się pojawił oficjalnie. Nie mogę tu załadować bo są większe od tych 4,88MB limitu. Mają w jpgu po około 18, jak zmniejszę, to co to za ocena wartościowa będzie. Poradzie, to wrzucę gdzie trzeba albo zainteresowanym na meila puszczę.


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#27 miszak

miszak

Napisano 04 październik 2019 - 17:25

Wrzuć na jakiś Dropbox może czy coś podobnego.

 


#28 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 08 październik 2019 - 21:39

Z pomocą Jeronimo coś tu spróbuję zamieścić z moich fotek. Dziękuję Jeronimo! Zdjęcia robiłem w war. polowych gdzie mój Canon 50D nie dawał rardy sfotografować borsuków.

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7291.JPG]    nie wiem czy exify działają to dopiszę 600mm; 1/125;  f 6,3; iso 6400; sony  A9

 

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7294.JPG]    to samo, ale z ręki seria chyba jedno ze 4 szt, dla sprawdzenia stabilizacji

 

Sprawdźcie czy się otwiera to coś jeszcze fajnego wrzucę.


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#29 miszak

miszak

Napisano 08 październik 2019 - 21:46

Zaje......y model ;-)


Czekamy na rezultaty terenowe.

 


#30 jeronimo

jeronimo
  • Użytkownik
  • 275 postów

Napisano 08 październik 2019 - 21:50

Sprawdźcie czy się otwiera to coś jeszcze fajnego wrzucę.

 

Dagu wklej ten kod co Ci na maila wysłałem, bo ten przesłany przez forum (na priva) coś się skopał :(
(dobrze, że chociaż linki do dużych fotek działają :D)


Sony a6400 + Sony 200-600mm | Onanizm sprzętowy jest powodem niemocy twórczej...


#31 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 09 październik 2019 - 08:04

Działają :) zdjęcia wyglądają bardzo OK, ale faktycznie ocenić najlepiej z docelowym obiektem ;) ale znów - to foty z A9...


Użytkownik Dunadan edytował ten post 09 październik 2019 - 08:05

:ninja:


#32 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 09 październik 2019 - 11:07

To teraz inny model, z terenu, takie tam by zobaczyć plastykę, bokeh. W sumie mam takich 18G. Samego liska dzięki cichej migawce 200 klatek.

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7473.JPG]

 

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7533.JPG]

 

A to jest pingwinek dla porównania z A7III + Sigma 100-300/4:

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7533.JPG]

 

A to jak testowałem EOSa R też z sigmą

[url=http://temp.jeronimo...gu/BN4A6404.JPG]

 

I jeszcze RAWy liska, jak kto zainteresowany:

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7473.ARW]

[url=http://temp.jeronimo...gu/_DSC7533.ARW]

 

Obiektyw Sony  nie był mój, tylko ... pierwszy w Polsce przed sprzedażowy, dzięki Rafałowi z Sony. Zobaczcie na daty!  Nie pytałem czy jest taki sam jak będzie na półce sklepowej, czy jakiś super pokazowy. Prawdy zapewne się nie dowiemy.

Sam obiektyw był bardzo poręczny, super sprawa to wewnętrzne ogniskowanie i zoom. Tak też mam w Sigmie. Druga super sprawa to to, że pierścień ogniskowania jest pierwszy za body. W krzaczorach, trzcinach nawet w A9 ostrzyłem ręcznie z pomocą lupki, super sprawa-szybko. I nie jest tak że AF w tych korpusach jest och i ach gdy słońce dopiero wstaje, jest w plenerze całe mnóstwo ostrych krawędzi krzewów, drzew, detekcja fazy często będzie się upierać by wyostrzyć..., no nie tego zamaskowanego dzika bez kontrastu.

      Po tych wszystkich przygodach kupiłem sobie A7III + MC 11, i jak mam czas to strzelam tym z ową Sigmą i 400/5,6L. I jestem bardzo zadowolony puki co. Choć ostrzę zazwyczaj centralnym punktem najmniejszym lub średnim, + szybki MF, i mam wreszcie powiedzmy 85% ostrych klatek. Pozdrawiam.

 


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#33 jackwilshere

jackwilshere
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 16:47

Doskonały opis Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Podkreśliłem wiele przydatnych informacji. Powodzenia!



#34 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 02 grudzień 2019 - 18:28

Doskonały opis Dziękuję bardzo za podzielenie się swoimi przemyśleniami. Podkreśliłem wiele przydatnych informacji. Powodzenia!

Mam na półce pożyczony nowiutki  Sigma C 150 -600, coś już testowałem, ale pogoda nie ta, może w najbliższy wekend na chwilę będzie jaśniej, to tu uzupełnię i może będzie bardziej wiadomo czy warto wydać 2x tyle kasy na białaska :baby:  


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#35 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 02 grudzień 2019 - 20:44

Mam na półce pożyczony nowiutki  Sigma C 150 -600, coś już testowałem, ale pogoda nie ta, może w najbliższy wekend na chwilę będzie jaśniej, to tu uzupełnię i może będzie bardziej wiadomo czy warto wydać 2x tyle kasy na białaska :baby:  

Czy ktoś używa tego Soniacza 200-600 , jest zadowolony i podzieliłby się samplami ? Po przeczytaniu wątku nie wiem czy egzemplarz felerny czy to szkło jest po prostu słabe.



#36 miszak

miszak

Napisano 03 grudzień 2019 - 10:04

Mam na półce pożyczony nowiutki  Sigma C 150 -600, coś już testowałem, ale pogoda nie ta, może w najbliższy wekend na chwilę będzie jaśniej, to tu uzupełnię i może będzie bardziej wiadomo czy warto wydać 2x tyle kasy na białaska :baby:  

 

 

Noooo dawaj porównanie bo ja focę tą sigmą z mc-11. Nie ukrywam, że czekałem na 200-600 i dałbym dwa razy tyle czyli do 6 tysi bo sigma jest warta koło 3 ;-)


 


#37 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 03 grudzień 2019 - 18:09

Noooo dawaj porównanie bo ja focę tą sigmą z mc-11. Nie ukrywam, że czekałem na 200-600 i dałbym dwa razy tyle czyli do 6 tysi bo sigma jest warta koło 3 ;-)

Nie no masz rację, widziałem gdzieś za 4300 bodajże i tak mi się drukowało. Dzisiaj było chwilę pogody i usiłowałem strzelić w gałęziach  jakieś sikory, śnieguły, tak z kwadrans nic nie wyostrzyłem AFem i schowałem. Af z marszu na 500 -600 "to nie o take mi chodziło". Z 400/5,6 odnoszę wrażenie że dużo sprawniej to bangla.

Jeszcze taka kwestia, przypuszczam że SEL 200-600 w Polsce nie ma więcej niż 5- 6 użytkowników. Cisza i tyle, jest też jeden " używany" na OLX od miesiąca, i widocznie potencjału nabywców brak. 


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.


#38 miszak

miszak

Napisano 03 grudzień 2019 - 20:34

Ja tam wyostrzam czasem tym zestawem ;-)

 


#39 jackwilshere

jackwilshere
  • Nowa postać
  • 2 postów

Napisano 05 grudzień 2019 - 17:09

Nie mogę się powstrzymać, ale podzielę się z wami artykułem, który znalazłem na temat kamery[/url] i wszystkiego, co z nią związane. Jestem pewien, że ta informacja będzie dla ciebie bardzo przydatna.
http://fixthephoto.c...cameras-lenses/]


Użytkownik jackwilshere edytował ten post 05 grudzień 2019 - 17:09


#40 Dagu

Dagu
  • Użytkownik
  • 110 postów
  • Lokalizacja:
    Ostroróg

Napisano 14 marzec 2020 - 23:14

Mam, chyba już 2 miesiące, czasu nań niestety nie za wiele. Wożę te 200-600 na fotelu pasażera w pracy w Flipsaid 400AW, ze złożoną osłoną, tak nie może być. Co tam macie w propozycji by wypakować gotowe do strzelenia. Przypomnę,  mam A7 III co ma niestety lag, trochę mułek jest w szybkich akcjach, nadrabiam refleksem i serią. W czym ten zestaw transportować bezpiecznie. Benro 400?


A7III + 200-600, 85/1,8, MC 11 z  18-35/1,8 ART;  50-135/2,8 ATX; 100-300/4 Apo HSM; i sterta MD X700 itd.






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych