Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Psy w lesie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#41 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 marzec 2007 - 21:57

Wiosennych prób nie organizuje sie wbrew pozorom po to żeby płoszyć zwierzynę

To się domyślam.

Nie kruszy kopii w środowisku myśłiwych - dlatego, że polowanie ma strone krwawą

Oni to akceptują, my nie musimy.
Jednak co do psów swobodnie biegających po lesie, mamy takie samo zdanie.

Dunadan ma rację i takie sprawy sa dla mnie ważne.

Nie powinien puszczać psa swobodnie, co do tego jesteśmy zgodni?
Może być oburzony postawą myśliwego, ma takie prawo.
Ja myślę, że postawienie kogoś przed realną możliwością straty ukochanego psa jest bardziej skuteczne, niż straszenie mandatem.

#42 Magnum43

Magnum43

Napisano 04 marzec 2007 - 21:58

W końcu jest ciekawie i merytorycznie po burzy przeważnie jest fajna pogoda :lol:

#43 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 22:03

Morav - rozumiem twój punkt widzenia. Ale już wspomniałem ze z autopsji wiem ze ludzie nie zastraszeni, a porządnie wkurzeni po takim tekście bo zwykle przywiązanie do psa jest na tyle silne że jak ktoś grozi jego zabiciem to od razu włącza się postawa obronna...

:ninja:


#44 Guest_dawny winnetou_*

Guest_dawny winnetou_*

Napisano 04 marzec 2007 - 22:12

"Ja myślę, że postawienie kogoś przed realną możliwością straty ukochanego psa jest bardziej skuteczne, niż straszenie mandatem."


Jasne, tylko że w tym temacie niektórzy myśliwi (jak "buc" z którym zetkęli sie rodzice Dunadana) wykazują siehipokryzją i działaniem w stylu "co wolno wojewodzie to nie tobie...". Póki co na szczęście ustawodawca nie zwalnia myśliwego z odpowiedzialności za swoje czyny (jak było jeszcze kilka lat temu). Na nieszczescie też czyni myśłiwych rakarzami (a wcale tego nie chcą, przynajmniej zastraszająca większosć nie chce strzelać do psów, żadnych). To państwo powinno wykształcić służby odpowiedzialne za sprawę zdziczałych psów (tak jak miasta maja straz miejską, gdzieniegdzie bardzo skuteczną w temacie spuszczania psów w mieście) a nie spychać ten obowiązek na mysłiwych i czynic z nich wrogów społeczeństwa.

Ja osobiście uwazam, że kazdy nabywający psa powinien miec obowiązek zdania egzaminu z podstaw posłuszeństwa czworonoga (nie żadne halo, wystarczy przywoływanie (bezwzględnie!! i w kazdej sytuacji), chodzenie przy nodze i proste "siad", "zostań"). Jeśli egzaminu nie zda - pies tylko na smyczy i w kagańcu lub na własnej posesji. I skończyłyby sie problemy, pies ułożony (tylko naprawdę ułożony) może biegac luzem w większości sytuacji zas w lesie - kaganiec.
Dodtakowo Dunadan, spuszczaj psa z kagańcem a wtedy raczej nie będzie problemów.

#45 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 22:25

Hmmm w sumie ten egzamin to jest niezła myśl. Tylko chyba ciężko by takie coś zorganizować... tym bardziej w Polsce... ( IMHO niemożliwe do zorganizowania, za dużo psów i ludziom się to raczej nie spodoba ).

Zacząłem się zastanawiać i wyszło ze więcej wychodzę z psem na pola niż do lasu więc, mogę faktycznie dla świętego spokoju wychodzić tylko na pola...

:ninja:


#46 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 marzec 2007 - 22:28

Jasne, tylko że w tym temacie niektórzy myśliwi (jak "buc" z którym zetkęli sie rodzice Dunadana) wykazują siehipokryzją i działaniem w stylu "co wolno wojewodzie to nie tobie...".

Ja uważam, że nie wolno ani jednym ani drugim.
Przyznaj jednak,że jest różnica, w zachowaniu w lesie, pomiędzy psem myśliwskim a psem wychowanym w mieście, tak samo jak różnią sie ich właściciele i ich postawy odnośnie ochrony środowiska.

To państwo powinno wykształcić służby odpowiedzialne za sprawę zdziczałych psów

Tu się całkowicie zgadzam, jeżeli to by była czyjaś praca, nie budziło by to takich emocji.

Morav - rozumiem twój punkt widzenia. Ale już wspomniałem ze z autopsji wiem ze ludzie nie zastraszeni, a porządnie wkurzeni po takim tekście bo zwykle przywiązanie do psa jest na tyle silne że jak ktoś grozi jego zabiciem to od razu włącza się postawa obronna...

Wkurzeni są na myśliwego, ale psa już nie wypuszczą, a o to chodziło.

#47 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 marzec 2007 - 22:39

Wierzysz że nie wypuszczą?... ;-) a obraz myśliwego w społeczeństwie jeszcze bardziej podupada...

:ninja:


#48 morav

morav
  • Zarządca
  • 3631 postów
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 04 marzec 2007 - 22:45

Wierzysz że nie wypuszczą?... ;-) a obraz myśliwego w społeczeństwie jeszcze bardziej podupada...


W tym miejscu raczej nie i ktoś musi być tym złym.

#49 Guest_dawny winnetou_*

Guest_dawny winnetou_*
  • Gość

Napisano 05 marzec 2007 - 17:31

Postanowiłem, że tego tak nie zostawię, bo wczoraj zarzucił mi jeden z forumowiczów kłamstwo.

Tomaj napisał:
"Dawny winetou może ty i jesteś związany z myśliwymi ale widzę po twojej wypowiedzi że nie znasz prawa łowieckego, i może widzałeś parę zbiorówek i to widać jak pisał Magnum43 nieżle zorganizowanych.
Strzelenie psa nie jest polowaniem i nie ma czegoś takiego jak wpis na odstrzał psa, bzdury piszesz i tyle, a swoje BANIALUKI możesz między bajki wsadzić. "

To teraz Tomaj sobie przeczytaj i wyciągnij wnioski czy nie pisalem prawdy:

"Zgodnie z zapisami ustawowymi, aby myśliwy mógł odstrzelić psa lub kota muszą wystąpić łącznie następujące przesłanki:


Myśliwy musi mieć upoważnienie wydane przez zarządcę danego obwodu łowieckiego
Pies czy kot muszą być bez opieki i wykazywać odznaki zdziczenia
Pies czy kot muszą być ponad 200 m od zabudowań mieszkalnych,
Pies czy kot musi stanowić zagrożenie dla zwierząt dziko żyjących w tym łownych, a więc muszą się one znajdować w terenie, gdzie zwierzyna taka przebywa.
W praktyce powyższe warunki oznaczają, że myśliwy musi mieć upoważnienie zarządu koła do odstrzelenia zdziczałych psów i kotów, np. POPRZEZ WPIS DO ODSTRZAŁU LUB OSOBNO WYDANY DOKUMENT."



Źródło : "ZMIANY DO USTAWY O OCHRONIE ZWIERZĄT" http://www.lowiecki....na_zwierzat.php

Na przyszłość wbij sobie do głowy, że nie zarzuca sie kłamstwa ludziom, którzy jednak coś wiedzą w danym temacie. Ja o Tobie sobie wyrobiłem zdanie po takim zagraniu... nie miałes argumentów w dyskusji to pojechałes "po bandzie" z oszczerstwami. Gratuluje postawy. Bez odbioru.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych