Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Siatki maskujące.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
799 odpowiedzi w tym temacie

#121 beny

beny
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 07 kwiecień 2009 - 17:46

mam nadzieję, że gdy przyjdą upały, to słońca smród wypali, puki co to nie idzie pod tym siedzieć , miałem nadzieję, że macie na to jakiś sposób, bo jak nie to przyjdzie faktycznie ją w obornik albo kiszonkę zakopać :lol: :lol:
tylko kto wtedy pod nią wysiedzi.

#122 kuba1984

kuba1984
  • Użytkownik
  • 149 postów
  • Lokalizacja:
    Września

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:08

Obornik to przesada, wystarczy w ziemi zakopać. Pomysł zaczerpnięty z tej stronki http://militar.webpa...maskowanie.html

#123 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 07 kwiecień 2009 - 20:10

beny, aż tak cuchnie że nie idzie pod tym siedzieć?? :shock: ???
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#124 beny

beny
  • Użytkownik
  • 91 postów

Napisano 08 kwiecień 2009 - 19:34

po przepraniu trochę mniej, ale nadal masakra, może faktycznie spróbuję z tym zakopaniem w ziemi.

#125 pkokocinski7

pkokocinski7
  • Użytkownik
  • 694 postów
  • Lokalizacja:
    Snowidowo

Napisano 08 kwiecień 2009 - 19:56

no to próbuj...bo bez siatki o wiele gorzej zwierza podejść.... :-|
A zwierzakom ten smród też przeszkadza i płoszy?
Przygotowywania do sezonu letniego w pełni: maskowanie jest, statyw też, tylko czatownie w budowie!

#126 robkiz

robkiz

Napisano 09 kwiecień 2009 - 08:29

Moja sie trochę jednak przewietrzyła. Dalej capi zwłaszcza jak słonko przyświeci ale juz nie tak. Jak urośnie trawa większa to rozłóż gdzieś(jak masz gdzie) na dwa-trzy dni (z nockami ma sie rozumieć). Moze pomoże
Robert

#127 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 25 kwiecień 2009 - 17:30

Ostatnio ostatecznie przekonałem sam siebie do zakupu siatki maskującej. I teraz nie wiem czy kupić "tradycyjną" moro, czy "pisakową" (takie coś) . Często będzie wykorzystywana na plaży i nie wiem czy moro będzie się sprawdzała na piachu. Jak sądzicie?

#128 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 25 kwiecień 2009 - 17:53

MZ jezeli bedziesz ja uzywał głownie na plazy to ta by sie lepiej nadawała niz woodland.Chyba ze ta tradycyjna moro bedzie miała jakies jasne odcienie zieleni,mało brazu. Brałbym ta z twojego linka na plaze. :-P
NIKON + SIGMA + BENRO

#129 bażant

bażant
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 26 kwiecień 2009 - 16:40

Witam wszystkich.
A myślał ktoś nad zrobieniem własnej siatki maskującej :?:

#130 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 kwiecień 2009 - 16:59

bażant, pytanie: po co? siatki są chyba dość tanie... chyba że masz na myśli ghilie suit.

:ninja:


#131 bażant

bażant
  • Użytkownik
  • 98 postów

Napisano 27 kwiecień 2009 - 20:12

bażant, pytanie: po co? siatki są chyba dość tanie... chyba że masz na myśli ghilie suit.

No właśnie taką mam na myśli...

#132 robkiz

robkiz

Napisano 28 kwiecień 2009 - 07:44

chyba że masz na myśli ghilie suit.....
No właśnie taką mam na myśli...


Kuba1984 na gorze tej strony podaje link, znajdziesz tam również opis jak wykonać taki przenośny kompost.
Robert

#133 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 28 kwiecień 2009 - 17:57

Mam jeszcze pytanko. Ile mniej wiecej zajmuje miejsca złożona siatka o rozmiarach 3x3?
Taka --> http://allegro.pl/it... ... 00_m2.html

#134 pestkos

pestkos
  • Użytkownik
  • 226 postów
  • Lokalizacja:
    Oświęcim\Grojec

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:29

comatus zajmuje dosyc sporo ,ja mam podobna tez 3x3 tzw "glony" Jakby to okreslic jak bardzo mocno złozysz to taka kostka ok 40x30x20cm .Małe to nie jest.Do większej siaty wejdzie ;-).Ale nie wiem czy jej nie przytne. Ja jestem na razie amatorem w tym temacie a dziele sie tylko tym co wiem.
NIKON + SIGMA + BENRO

#135 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:41

Mam identyczną siatkę tylko 3x2. Idąc w teren zwijam ją w walec i ma to wielkość zwiniętego śpiworu.

#136 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 28 kwiecień 2009 - 20:50

Technik, a starcza Ci 3x2? Bo własnie nie wiem czy 3x2m czy 3x3. Ale od przybytku głowa chyba nie boli ;-)
No i będzie trzeba plecak jakoś przearanżować :-P

#137 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 28 kwiecień 2009 - 21:25

3x2 jest w sam raz, ale tak jak piszesz im więcej tym lepiej.Ja kupiłem taką >KLIK< , jest naprawdę mała po złożeniu.

#138 robkiz

robkiz

Napisano 29 kwiecień 2009 - 08:17

Ja kupiłem 3X3 i od razu odciąłem 1/3 teraz mam dwie normalna(większą) i taka małą do przykrycia sie tylko albo jako jedna ścianka na patykach.
Cala była zdecydowanie za duża. Nie chciałoby mi sie tego nosić i zabierać wielki plecak tylko na siatkę. 3na3 po zwinięciu to mniej więcej taki śpiwór jak za moich czasów harcerze mieli tzw "anilanka". Ciepło było tylk jak sie go niosło :-)
Robert

#139 Technik

Technik
  • Lokalizacja:
    Mazowsze

Napisano 29 kwiecień 2009 - 21:01

Comatus 3x2 starcza spokojnie czy to do leżenia na glebie czy do prostej czatowni.

#140 mxdanish

mxdanish
  • Małomówny
  • 49 postów
  • Lokalizacja:
    Rumia

Napisano 22 maj 2009 - 12:20

Odświeżę troszkę temat.

Jako laik w foto przyrody wyczytałem na mądrych stronach, że dla lepszego kamuflażu, siatki z rzadszymi elementami trzeba składać podwójnie.
Sugerując się tym zakupiłem Taką Siatkę.
Ma ona służyć do zrobienia czatowni (do przykrycia się wiadomo - jest za ogromna)

Teraz z kolei zastanawiam się czy nie przesadziłem z rozmiarem...





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych