Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Tamron 150-600 G2 problemy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 28 kwiecień 2018 - 17:29

Cześć. Chciałbym z Wami skonsultować jeden temat zanim podejmę dalsze kroki w sprawie Tamrona 150-600 G2. Od dwóch tygodni mam to szkło, nowe z polskiej dystrybucji ale wstrzymywałem się z testowaniem do momentu odebrania nowego body też. Podpiałem obiektyw pobawiłem się chwilę ustawieniami i chciałem zacząć testowanie ale...po wciśnięciu do polowy migawki af zaczyna przelatywać zakres i nie łapie ostrości...próbowałem na każdym wybieralnym zakresie tj. Full, od 10m do nieskończoności oraz 2,2 m do 10m i nic. Dodatkowo zauważyłem że przy ustawieniu na full podczas przelatywania ostrości obiektyw "skrzypi" / "piszczy" jakby był "nienaoliwiony". Mam inne szkła i one od razu ostrzą i nie ma problemu takiego. Spotkał się ktoś z takimi problemami ?

#2 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 29 kwiecień 2018 - 21:54

Najlepiej jakbyś nagrał pracę tego obiektywu by ocenić.piszczec nie powinien. Silnik afs jak zaczyna szwankować to zaczyna najpierw piszczeć. Najlepiej oddaj do sklepu choć po 14 dniach to tylko serwis chyba.

#3 emporio (Maciej S.)

emporio
  • Użytkownik
  • 53 postów
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 29 kwiecień 2018 - 22:10

W Nikonie piszczenie AF czasami się pojawiało przy starszych szkłach nieużywanych dłuższy czas. Szkło poleżało i pierwsze kilka min potrafiło piszczeć. Jeśli piszczenie nie ustepowało a piszczało bez przerwy to padał silnik AF. Przelatywanie skali od poczatku do końca zdarza się czasami jak jest jakiś paprocha na czujnikach AF. Trzeba zablokować lustro w górnej pozycji (czas B, lub jakiś długi czas) i gruszka przedmuchać dobrze miejsce z czujnikami. 



#4 miszak

miszak

Napisano 29 kwiecień 2018 - 22:14

Stabilozacja pracuje jakby w środku buegały robaczki. Ostrzy w punkt i to szybko.

 


#5 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 30 kwiecień 2018 - 05:34

Dzięki za odpowiedzi. Sprawdzałem obiektyw na dwóch niezależnych puszkach. Jedna starsza troszkę i jedna nowa, prosto ze sklepu w obu przypadkach af przejeżdża całą skalę i nie ostrzy. Bywa tak ze przejeżdża skalę z dwa razy w obie strony mijając punkt w którym jest ostry kadr, zatrzymuje się i już później nie reaguje wcale - ani na ponowne wciśnięcie spustu migawki do połowy ani ani na próby rozruszania go z zastałej pozycji.

#6 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 30 kwiecień 2018 - 08:37

Wygląda na padnięty silnik af. Kwestia czasu kiedy wogóle nie ruszy...

#7 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 30 kwiecień 2018 - 09:18

Na szczęście nie minęło 14 dni od odebrania i dostarczenia towaru więc uzupełniem formularz odstąpięnia od umowy. Oddam ten i oby nowy egzemplarz był dobry.

#8 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 30 kwiecień 2018 - 11:59

odstapic od umowy mozna z nierozpakowanym sprzetem. inaczej to gwarancja i czekanie na naprawe

wymienic sprzet na inny lub zerwanie umowy w tej sytuacji mozesz dokonac na podstawie rekojmi.

wszystko trzeba zrobic z glową i na zasadzie dialogu by nie wejsc w konflikt bo to spowoduje wydluzenie sprawy i niepotrzebne nerwy

#9 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 30 kwiecień 2018 - 13:22

Przeczytałem regulaminy sklepu dot. odstąpięnia od umowy i konsultowałem z ich pracownikiem - w obu przypadkach dostałem potwierdzenie że sprawdzenie funkcjonalności jeśli sprzęt nie był wykorzystywany niezgodnie z przeznaczeniem nie ogranicza prawa do odstąpięnia umowy. Zobaczymy co dalej.

#10 miszak

miszak

Napisano 01 maj 2018 - 08:36

Oczywiście można rozpakować i testować. Po to właśnie jest 14 dni.

 


#11 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 01 maj 2018 - 12:04

Oczywiście można rozpakować i testować. Po to właśnie jest 14 dni.

Dokładnie tak, nawet nie trzeba podawać powodu odstąpienia od umowy :-)



#12 avalon (Artur)

avalon
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Okolice Poznania

Napisano 12 maj 2018 - 12:26

Update: odstąpienie od umowy przebiegło bezboleśnie - wszystko zwrócone, a w tym samym czasie zamówienie i nowa sztuka dostarczona - z działającym AF-em i bez skrzypienia/piszczenia  :D

Dzięki Wszystkim za podpowiedzi i opinie ! 







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych