Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Na co wydać pieniądze do fotografii ptactwa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
83 odpowiedzi w tym temacie

#61 Sugden

Sugden
  • Lokalizacja:
    Lubelskie

Napisano 24 grudzień 2018 - 10:27

@Vulpes, dziękuję za obszerny wpis. Także na początek szukam 750D z kitem do nauki i oswojenia się z lustrzanką. Wesołych Świąt :)

Kolego Krogulec, zarówno Canon jak i Nikon, są to dwie,równorzędne jakościowo firmy. Jeżeli szukasz sprzętu, z rynku wtórnego,polecę D300S, w dalszym ciągu to świetny aparat do fotografii przyrody. Wesołych Świąt i udanych kadrów życzę.


Canon 6D/7D markII / 16-35L , 24-105L , 70-200L TAMRON 150-600 G2 GITZO Systematic GT 3532 LS Carbon


#62 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 24 grudzień 2018 - 10:27

@Krogulec 

Nikon:

-FX D700 + Tamron 150-600 G1

-DX D7100 + Tamron 150-600 G1 (ekwiwalent x 1,5 = 225-900. Ponieważ sama ogniskowa się nie zmienia pod żadną z matrc, zmienia się tylko kąt widzenia zależny od powierzchni światłoczułej- wielkość matrycy)

 

 

Zestawy uniwersalne i dobre jakościowo, moim zdaniem.

D700 / D7100 kupisz spokojnie już w okolicy 1500pln.

Tamron G1 - za 2300pln  bardzo dobry zakres ogniskowych, ptaki i ssaki spokojnie ogarniesz.

 

Jeśli T 150-600 byłby za duży pozostaje spacerowy zoom N lub T 70-300 (wersje VR lub VC - równe jakościowo, koszt ok 800pln) lub fajna i stosunkowo mała, pancerna stałka na śrubokręt N AF 300 f4 (koszt ok. 1500pln).


Użytkownik lukasz.drobot edytował ten post 24 grudzień 2018 - 10:50

D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#63 tomeczz

tomeczz
  • Użytkownik
  • 524 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    pld wlkp

Napisano 24 grudzień 2018 - 11:37

Każdy ma swoje preferencje, ja napiszę z punktu widzenia swoich. Po kilkunastu już latach zweryfikowałem się na duży pixel matrycy. 

W chwili obecnej nie widzę już sensu robić czymś innym niż pełną klatką, choćby starą typu canon 5d (używki za 1,5tpln). Idealnym w miarę budżetowym rozwiązaniem wydaje mi się Canon 6d. Wszystkie nowe i srednio stare cropy mają zbyt małe pixele.

Wiem, że to wszystko kosztem dobrego AF... bo pełne klatki z dobrym AF to kosmos cenowy.

 

Tak czy siak robić dobre ptasie zdjęcia można każdym zestawem. Po prostu trzeba dobrać odpowiednią metodę i tematykę robienia zdjęć do posiadanego sprzętu. Walka ze swoimi i sprzętu słabościami to część ptasiej frajdy.

 

powodzenia!

 

tc



#64 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 24 grudzień 2018 - 17:09

Dzięki Panowie za rady i za zainteresowanie. Generalnie na początku tak jak pisałem chcę kupić body+obiektyw do około 1500zł żeby się pobawić, pouczyć ustawień i oswoić z lustrzanką. Później z tego co zdążyłem sprawdzić dokupić w budżecie 1500-2000zł obiektyw tele, np sigme 100-300mm f4 lub 120-400mm. A dalej to już się z czasem zobaczy jak to się rozwinie. Wesołych Swiat :)

Coolpix P90, EOS 70D


#65 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 16 styczeń 2019 - 15:19

Cześć, body już mam, teraz chcę kupić pierwszy obiektyw do fotografii zwierząt. Myślałem na początek nad Sigmą 120-400, ale zacząłem się zastanawiać czy nie dołożyć trochę i od razu kupić coś dłuższego' czyli 50-500 (wyczytałem że lepsza od 150-500 więc te od razu pomijam)? Która z nich jest lepsza? Do 2tys wszystkie można znaleźć, z tym że 400 kilka stówek taniej. Mam w planach postawić czatownię ale puki co próbowałbym z podchodu.

Użytkownik Krogulec edytował ten post 16 styczeń 2019 - 15:20

Coolpix P90, EOS 70D


#66 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2019 - 16:52

A które body w końcu kupiłeś? Miałem Sigmę 120-400 pod Pentaxa a kumpel ma pod Canona. Cud ostrości to nie jest, ale i też nie jest jakoś strasznie źle. Tyle że my akurat prawie nie pstrykamy pierza, więc nasza opinia może być niemiarodajna. Ale sxkło jest dość lekkie i ze stabilizacją więc do podchodu w sam raz. Przymierzałem się di Sigm 150-500 i 50-500 do Nikona (stanęło w końcu na 150-600) i raczej bym Ci polecał 50-500. Dużo lepszy zakres, możliwość robienia zdjęć z bliższej odległości i lepsze 500mm. Szkło jest jednak duże i ciężkie więc w podchodzie trochę się namęczysz...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#67 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 16 styczeń 2019 - 17:00

Kupiłem EOSa 70D

 

 


Dużo lepszy zakres, możliwość robienia zdjęć z bliższej odległości i lepsze 500mm. Szkło jest jednak duże i ciężkie więc w podchodzie trochę się namęczysz...

Początki nie są łatwe :) i liczę się z niedogodnościami, a zdjecia czy to 120-400 czy 50-500 myślę że będą dużo lepszej jakości niż z Coolpixa p90. Wyposażę się w monopod.


Użytkownik Krogulec edytował ten post 16 styczeń 2019 - 17:03

Coolpix P90, EOS 70D


#68 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 19 styczeń 2019 - 17:19

Po przemyśleniach postanowiłem zaczekać i poszukać Tamrona 150-600 g1. Nowszy i lepszy niż Sigma 50-500, na dodatek większa ogniskowa i można trafić w cenie nie dużo wyższej niż stoją te Sigmy. A jak mam wydać około 2tys na taką Sigme a później mieć problem ze sprzedażą to wolę od razu dołożyć i kupić coś lepszego co zostanie na dłużej. 


Użytkownik Krogulec edytował ten post 19 styczeń 2019 - 17:19

Coolpix P90, EOS 70D


#69 Krogulec

Krogulec
  • Użytkownik
  • 87 postów
  • Lokalizacja:
    Sobótka nad Nerem

Napisano 20 luty 2019 - 15:59

Co myślicie o tym ogłoszeniu? Warto? https://www.olx.pl/o...99-IDvUB0n.html
Przeglądam ogłoszenia już jakiś czas i wszystkie te tamrony wiszą w cenie około 3tys

Coolpix P90, EOS 70D


#70 czającysię

czającysię

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:43

Jako że nie znam totalnie tego sprzętu, a kolega sobie wymyślił takie dwa zestawy i nie chce ani pełnej klatki, ani Tamrona, czy Sigmy, to postanowiłem się tutaj zapytać. Nikon d500 + Nikkor 200-500mm f5,4, czy Canon 7d mark II + Canon 100-400mm L mark II. Chłop się uparł na te dwa zestawy. Do tej pory robił jakąś lustrzanka Sonego i czasem moim sprzętem, czyli canon FF + tamron.
Która z tych opcji będzie lepsza? Jest sens się jeszcze pakować 7d mark II? Wydaje mi się że może byś problem z jakością w lesie, czy o świcie, zmierzchu przy gorszej pogodzie. Dzięki za wszelkie sugestie. 



#71 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 13 lipiec 2019 - 18:01

Nie chcę wywoływać żadnej wojny systemowej ale stałem przed takim samym wyborem. Mimo, że byłem użytkownikiem Canona od pierwszej cyfrowej puszki "dla mas" - Canon 10D do Canona 5D mkIII to dla tego zestawu zmieniłem system i nie żałuję. Aparat jest nowocześniejszy od 7DmkII, ma lepszy AF i mniej szumi, ma większy bufor (jeśli kolega użyje karty XQD to nawet przy RAW do zapełnienie karty). Obiektyw nie ma budowy L-ki ale jest bardzo ostry (nie piszę, że bardziej tylko bardzo) od pełnej dziury, a zakres ma idealny do przyrody nawet jeśli kolega zdecyduje się na zmianę body na FF, no i ma rewelacyjny VR  jak ktoś używa go z ręki.

 

Trzy zastrzeżenia. Wszystkie dotyczą obiektywu:

1. Nie jest to obiektyw uszczelniany (L-ka Canona jest) ale jakiś raincover załatwia sprawę w niepogodę,

2. To bardzo ostry obiektyw, ale podobno zdarzają się gorsze egzemplarze - najlepiej kupować osobiście i sprawdzić. Ideałem było by móc wybierać z kilku. 

3. Ma najbardziej tandetną osłonę przeciwsłoneczną jaką kiedykolwiek widziałem!

 

Miałem taki zestaw. Aparat mam nadal jako drugie body. Obiektyw sprzedałem znajomej - jest bardzo zadowolona. Więc znam ten zestaw dość dobrze.

 

EDIT: obiektyw jest 5.6


Użytkownik fro edytował ten post 13 lipiec 2019 - 18:02


#72 czającysię

czającysię

Napisano 13 lipiec 2019 - 18:56

A czy w takim razie możesz porównać szumy d500 do tych jakie miałeś miałeś w 5d mark III na wysokich iso? Daje radę d500 z tym szkłem np. zimą w lesie, czy w porannych mgłach itp?  
I jeszcze jedno. Na jakimś forum przeczytałem, że 300-500 jest za wolny do łapania ptaków w locie. To chyba jakaś bzdura? Widziałem masę niesamowitych fotek ludzi, którzy w stopce mieli własnie te szkło. 


Użytkownik czającysię edytował ten post 13 lipiec 2019 - 19:01


#73 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 13 lipiec 2019 - 23:06

1. IMHO 5D mkIII szumi mniej, ale naprawdę odrobineczkę (a może tylko inaczej), ale to jednak dużo większa matryca. Natomiast trudno znaleźć mniej szumiące APS-C.

 

2. Światło 5.6 to światło  5.6 , przymknij jakiś obiektyw do tej przysłony, ustaw zadaną migawkę i zobacz czy tyle światła Cię satysfakcjonuje. Ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Każdy fotografujący przyrodę prędzej czy później walczy ze światłem i marzy o jaśniejszym obiektywie. Przy statycznych kadrach sporo pomoże bardzo dobry VR a w ruchu będzie różnie  :niewiem:

 

3. Demon prędkości to nie jest. Robiłem nim ptaki w locie - na pewno się daje. Dużo zależy od tego jaki to ptak, w jakim kierunku leci i w jakiej odległości od fotografa. Problemem nie jest śledzenie - tu będzie nadążał bez problemu nawet za szybkim ptakiem. Problemem jest czas potrzebny na ponowne przeostrzenie, ale sam masz tamrona, tak? Kolega używa Tamrona na D500. Będzie pod względem AF szybciej, a już na pewno dokładniej. Przy 5.6 głębia jest spora. To też pomaga.


Użytkownik fro edytował ten post 13 lipiec 2019 - 23:07


#74 czającysię

czającysię

Napisano 14 lipiec 2019 - 18:28

Dzięki Fro!



#75 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 14 lipiec 2019 - 19:23

Mogę cię tylko upewnić w powyższym, też po wieloletniej przygodzie z canonem skoczyłem na wyżej wymieniony zestaw. 7DII ma dla mnie jedna zaletę ponad D500 - jego tryb cichy jest naprawdę cichy, w Nikonie to takie w ""

#76 czającysię

czającysię

Napisano 15 lipiec 2019 - 07:43

Dzięki Paweł! Szkoda tego trybu cichego, ja fotografuję praktycznie cały czas w w tym trybie. Fakt że tylko 3 klatki, ale w normalnym też nie wiele więcej, po za tym i tak ogranicza mnie AF:)
A jak przeżyliście przesiadkę z Canona na nikona pod względem obsługi. Ilość przycisków na korpusie mnie przeraża. Czy to prawda że Nikon nie ma podglądu ekspozycji w wizjerze? Znaczy się brak danych o czasie i przysłonie???



#77 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 15 lipiec 2019 - 17:36

163502_d500_vf.gif



#78 czającysię

czającysię

Napisano 15 lipiec 2019 - 21:33

Dzięki Paweł znam ten portal, ale odnoszę wrażenie, że tam mało kto robi zdjęcia, za to studiuje parametry. Jak bym był właścicielem Nikona, czy Canona, to na 100% bym tam poszukał analityka do firmy, sami wysokiej klasy specjaliści;)



#79 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 16 lipiec 2019 - 05:20

Dałem Ci odnośnik do schematu wizjera w D500 a nie do głównej optycznych, więc chyba ta uwaga trochę nie na miejscu ;) zwłaszcza że jak widać da się tego typu portale wykorzystać zgodnie z ich ideą. Napinaczy sprzętowych wszędzie jest na pęczki, uderz w stół... ;)

#80 czającysię

czającysię

Napisano 16 lipiec 2019 - 07:15

Paweł przepraszam wyświetliła mi się tylko wizytówka optycznych, a nie link. Fakt obadam jak coś test na portalu. Dzięki





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych