Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Drony


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 22 grudzień 2017 - 21:59

@pkoprowski dzięki za wyczerpującą informację! co do jpgów - zdaję sobie sprawę - szkoda tych rawów - ale rzeczywiście jest tak że nie latałem wcześniej dronem - nie mam doświadczeń i nie wiem czy to będzie coś co mnie wkręci - dlatego jednak wybiorę jego - jest jednak o połowę tańszy niż mavic. 
O yaw error poczytam jeszcze - coś tam słyszałem też o wypadającej baterii - i paru innych problemach - ale generalnie też widzę że to idealny dron dla początkujących - zobaczymy. 

Masz wersję z pilotem czy latałeś tylko przy pomocy telefonu i aplikacji?



#22 pkoprowski (Przemysław Koprowski)

pkoprowski
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 23 grudzień 2017 - 11:10

Masz wersję z pilotem czy latałeś tylko przy pomocy telefonu i aplikacji?

 

Mam tzw. FlyMore Combo, czyli z pilotem i powiem szczerze nie wyobrażam sobie sensownej obsługi za pomocą samego telefonu.



#23 latarnik

latarnik
  • Użytkownik
  • 71 postów

Napisano 18 styczeń 2018 - 20:21

@pkoprowski może za niedługo będą w ofercie , zapewne oprócz cichszej pracy oferowały by dłuższy czas lotu chociaż te podmuchy wiatru ... tymczasem  :D   :P  :


Użytkownik latarnik edytował ten post 18 styczeń 2018 - 20:22


#24 KrOg (Krzysztof)

KrOg
  • Użytkownik
  • 107 postów
  • Lokalizacja:
    Bory Tucholskie

Napisano 19 styczeń 2018 - 08:44

#kacperro to co kupiłeś??

 



#25 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 23 styczeń 2018 - 14:01

@KrOg zdecydowałem się finalnie na Sparka Combo - fajnie lata - ale na razie dopiero raczkuję w temacie - zresztą pogoda taka średnia do latania :) ale sprzęt fajny i daje ciekawe możliwości



#26 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 24 styczeń 2018 - 14:16

DJI zaprezentował nowego drona, Mavic air
https://fotoblogia.p...2,dji-mavic-air

#27 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 24 styczeń 2018 - 16:12

@piotr14 tak wiem... trochę żałuję że nie poczekałem miesiąca - bo pewnie bym się na niego zdecydował - ale na razie uczę się tego sparka... jak już go ogarnę - wtedy może się przesiądę



#28 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 26 styczeń 2018 - 20:24

@kacperro, ja jeszcze poczekam na recenzje, opinie użytkowników, jak będzie dobry to go kupię a jak nie to zdecyduję się na mavica pro. Pozdrawiam  :)



#29 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 26 styczeń 2018 - 21:14

@piotr14 podobno ma być nowa wersja mavica niedługo - także wstrzymaj się jeszcze chwilę :) takie chodzą plotki



#30 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 27 styczeń 2018 - 10:38

@kacperro, też coś o tym słyszałem, poczekamy kilka miesięcy to się okaże :)



#31 pkoprowski (Przemysław Koprowski)

pkoprowski
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 16 marzec 2018 - 16:24

Odświeżę temat.

 

Proponuję zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/QW3PjaFhV54

(krótko po 50s filmu) do czego prowadzi powszechny dostęp do dronów. U nas na fotoprzyroda.pl fotografowanie ptaków na gniazdach jest zabronione, nawet teleobiektywem, a ten człowiek filmuje gniazdo orłów z drona (z obiektywem szerokokątnym) i jeszcze się tym chwali na sieci...



#32 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 16 marzec 2018 - 18:58

Masakra... Ale tak jest niestety ze wszystkim, nóż kuchenny w nieodpowiednich rękach staje się bronią.



#33 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 marzec 2018 - 20:26

No cóż przykład głupoty.



#34 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 17 marzec 2018 - 08:28

Zdrowy rozsądek przy użyciu każdego sprzętu jest wskazany.

Ja trochę chcę wrócić do tematu, bo wybieram się na plener nad Biebrzę i chętnie bym zabrał jakiegoś mini drona ze sobą. Chciałbym wydać max 1000 zł i dlatego mavic, spark i inne dji nie wchodzą w grę. Najlepiej jakiś chińczyk ale nie ten z najtańszych;)
Może ktoś ma jakieś doświadczenia?

#35 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 20 marzec 2018 - 06:59

@rafisko Spark ostatnio spadł mocno jeśli chodzi o cenę - można znaleźć w wersji combo po 1700- 1800 zł  - to tak na marginesie, jeśli byłbyś w stanie dołożyć te 800 zł - to myślę że warto. Sam używam Sparka - i wiem jedno - dla osoby która zaczyna się bawić dronem Spark jest bardzo przyjaznym sprzętem - przede wszystkim bardzo łatwo się go steruje, jest niesamowicie stabilny, zawisa w powietrzu i wisi w miejscu jeśli nie ruszasz drążkami. Mój brat kupił ostatnio jakiegoś drona za około 600 zł - nie pamiętam nazwy - spytam go i dopiszę - i w porównaniu do Sparka - to jest niebo i ziemia - przede wszystkim jeśli chodzi o stabilność sterowania i nagrywanie jakiegokolwiek materiału czy robienia zdjęć - ma co prawda kamerę którą można podłączyć  - ale gdy ją się podłącza - dron traci wszelką sterowność - nie jesteś w stanie utrzymać go w miejscu co skutecznie uniemożliwia robienie jakichkolwiek zdjęć czy filmów.

Wiem że DJI zrobili jeszcze mniejszy sprzęt - TELLO - to typowa zabawka - ale nagrywa filmy, sterowany komórką i dość stabilnie lata - nie wiem na jakie odległości - obawiam się że na niewielkie - ale do zabawy myślę że najlepszy 

 

Jeszcze w temacie dronów i płoszenia zwierząt - w grupie Sparka ostatnio pojawił się taki dokument - myślę że zupełnie słusznie. 

 

29386372_2036773149914075_60618355163686



#36 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 20 marzec 2018 - 08:46

@kacperro faktycznie cena tego sparka jest ciekawa, jak wychodzą z niego zdjęcia, w sumie ma komaktową matrycę.

A z tym pismem, to faktycznie słuszna sprawa, ciekawe jak sie skończyła, bo to jak sie zorientowałem pismo jakiegoś opiekuna ostoi Natura 2000, ciekawe czy Policja oraz RDOŚ podjęli jakieś działania.



#37 rafisko

rafisko
  • Użytkownik
  • 208 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 20 marzec 2018 - 21:05

@kacperro wynalazłem chiński odpowiednik sparka za 60$ i najpierw z nim spróbuję-ale dziei za pordy i chętnie ię dowiem co tam brat posiada na stanie ;)

 

A pismo gruuuube! ale inaczej z ludźmi nie można...



#38 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 21 marzec 2018 - 07:34

@rafisko co do drona mojego brata - to jest Overmax X Bee 

daj znać jaki to sprzęt i jak się sprawuje :) - tzn - ten który planujesz zakupić


Użytkownik kacperro edytował ten post 21 marzec 2018 - 07:34


#39 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 marzec 2018 - 16:25

@kacperro pytałem sie w ostatnim poście o zdjęcia z tego drona? Ma kompaktową matrycę, jak to wychodzi? Robiłeś już coś?



#40 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 21 marzec 2018 - 18:05

@Roby wychodzą całkiem fajnie - nie robiłem dużo - bo wszystkie moje loty do tej pory były połączone z intensywną nauką - jednak sprzęt trochę kosztuje i nie chciałem żeby przez nieopaczny ruch drążkiem rozwalił się o słup czy gałąź. druga sprawa - miałem trochę problemów z telefonem - w końcu go wymieniłem i w ostatni weekend w końcu polatałem dronem z prawdziwą przyjemnością - natomiast z telefonem był taki problem że na mrozie dość drastycznie tracił baterię i kilka razy mi się wyłączył gdy dron był w górze - na szczęście pomogł przycisk BACK HOME który jest na kontrolerze - ale strachu trochę miałem...

 

Co do zdjęć - mają wielkość 3968x2976 pikseli, wychodzą całkiem dobrze - choć boli fakt że nie ma możliwości zapisywania rawów... 

przy dobrym świetle - wychodzą bardzo ładnie - choć najlepiej oczywiście manualnie ustawiać czas i iso, bo prześwietla często niebo. kupiłem też zestaw filtrów nd - które zakłada się na obiektyw - przydatne są gdy jest intensywne słońce...

Same zdjęcia są trochę przeostrzone - to trochę wada -ale też przy zdjęciach z wysokości 200 metrów - takich jak to skrzyżowanie - pozwala czasami rozpoznać co jest czym... nota bene ciekawe czy znajdziecie operatora :)

 

tutaj zresamplowana do 1600 piskeli szerokości próbka:

 

27070403678_876f72621b_h.jpg

 

generalnie jeszcze nie wrzucałem zdjęć - bo dopiero teraz zaczynam w pełni z niego korzystać - kiedy zrobi się trochę cieplej i będę miał trochę więcej czasu - to wrzucę sample i opiszę moje wrażenia :) 

 

Przed chwilą wyszedłem jeszcze na chwilę z domu, co prawda już się ciemno robi - więc może warunki nie idealne - ale wystartowałem i zrobiłem zdjęcie - jeśli chcesz poniżej link do pełnej rozdzielczości prosto ze Sparka:

https://c1.staticfli...ff32843da_o.jpg

https://c1.staticfli...28845253c_o.jpg






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych