Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

canon d7 II vs nikon d7200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 02 październik 2017 - 20:15

Cześć,

zastanawiam się głęboko nad wyborem pomiędzy powyższej dwójki. Czytam dużo w sieci ale wcale mnie to do podjęcia decyzji nie przybliża. 

Chcę focić ptaki.

Docelowo planuję dodać do tego tamrona 150-600 g2. 

Mogę liczyć na jakąś porade? :) 

a może jeszcze inny model za około 4k?



#2 Benio

Benio
  • Użytkownik
  • 159 postów

Napisano 02 październik 2017 - 20:51

Obie kamery sa ne pewno dobre i z Tamronem
mozna na dobre wyniki liczyc.
Proponuje ci obydwie kamery wziac do reki, wyprobowac ktora kamera ci lepiej lezy.

#3 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 13:45

Cześć,

zastanawiam się głęboko nad wyborem pomiędzy powyższej dwójki. Czytam dużo w sieci ale wcale mnie to do podjęcia decyzji nie przybliża. 

Chcę focić ptaki.

Docelowo planuję dodać do tego tamrona 150-600 g2. 

Mogę liczyć na jakąś porade? :)

a może jeszcze inny model za około 4k?

D7200 odradzam, to mocno amatorski aparat. Mialem przez ponad pół roku i z ulgą zamieniłem na D500. Wydaje mi się, że C7DMk2 będzie dużo lepszy.

P.S

Nie doczytałem dokładnie. Jeśli dopiero chcesz zacząć fotografować i nie miałeś do czynienia ze zdjęciami, to raczej nic Ci nie doradzę. :)


Użytkownik michalkosc edytował ten post 03 październik 2017 - 13:50

ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#4 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 13:51

D7200 odradzam, to mocno amatorski aparat. Mialem przez ponad pół roku i z ulgą zamieniłem na D500. Wydaje mi się, że C7DMk2 będzie dużo lepszy.

P.S

Nie doczytałem dokładnie. Jeśli dopiero chcesz zacząć fotografować i nie miałeś do czynienia ze zdjęciami, to raczej nic Ci nie doradzę z tej dwójki. :)


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#5 Pele (Maciej Pawlik)

Pele
  • Lokalizacja:
    ND

Napisano 03 październik 2017 - 14:20

D7200 odradzam, to mocno amatorski aparat. Mialem przez ponad pół roku i z ulgą zamieniłem na D500.

Z ulgą zmieniłeś na d500, który jest niewątpliwie lepszym aparatem, ale i dwa razy droższym. Wybacz, ale to co napisałeś jest nie co zabawne ;) Ja też bym z ulgą zmienił hmmmm... no może na D5 :) Tylko pytanie w jakiej kwestii rozpatrywać ową ulgę ;)



#6 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 październik 2017 - 14:28

Do czasu pojawienia się D500 to w Nikonie D7200 uchodził za najlepszy aparat DX, pod względem obrazka i jakości zdjęć ba wysokim ISO i dorównujący szybkością i pewnością AF D300S. W tej cenie to zatem w Nikonie najlepszy wybór. Wiele osób nadal go używa bo D500 wciąż trzyma wysoką cenę a D7500 to krok wstecz i mało kto go kupił. Trudno mi go porównać z Canonem - ale nie przypuszczam by jakoś gorzej wypadał. Moim zdaniem D7200 to bardzo dobry sprzęt na początek.
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#7 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 03 październik 2017 - 14:29

@Pele Dobrze prawisz  ;)

 

"Nawet" d7100 da się zrobić dobre zdjęcie, zapewniam. 

D7100 z tamronem g1 bardzo fajnie współpracuje, więc d7200 też problemów robił nie będzie. W tej kwocie z nikona to chyba najlepszy wybór. 



#8 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 14:48

Z ulgą zmieniłeś na d500, który jest niewątpliwie lepszym aparatem, ale i dwa razy droższym. Wybacz, ale to co napisałeś jest nie co zabawne ;) Ja też bym z ulgą zmienił hmmmm... no może na D5 :) Tylko pytanie w jakiej kwestii rozpatrywać ową ulgę ;)

To moja opinia o D7200. Nie jest to udany aparat, ma kłopty z AF. D300s dużo lepiej sobie radził z nastawianiem ostrości. Ergonomia też pozostawia dużo do życzenia. A co do wymiany na D5, to nie jest DX, a o tym mówimy.


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#9 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 03 październik 2017 - 14:56

@michalkosc - Szanuję Twoją opinię ale chyba zbyt krótko go używałeś (D7200), bądź słabo go opanowałeś. No chyba że miałeś jakąś uwaloną puszkę.

To świetny sprzęt wraz z Af-em, trzeba się go po prostu nauczyć, matryca bardzo dobra, nawet chyba lepsza niż w D500.

Osobiście gdybym miał doradzić koledze Nikona to w tym przedziale cenowym nic lepszego nie ma.


D5


#10 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 14:57

Do czasu pojawienia się D500 to w Nikonie D7200 uchodził za najlepszy aparat DX, pod względem obrazka i jakości zdjęć ba wysokim ISO i dorównujący szybkością i pewnością AF D300S. W tej cenie to zatem w Nikonie najlepszy wybór. Wiele osób nadal go używa bo D500 wciąż trzyma wysoką cenę a D7500 to krok wstecz i mało kto go kupił. Trudno mi go porównać z Canonem - ale nie przypuszczam by jakoś gorzej wypadał. Moim zdaniem D7200 to bardzo dobry sprzęt na początek.

Właśnie takimi opiniami się zasugerowałem przy kupnie D7200, niestety nie byla do dobra inwestycja - kupiłem po odliczeniu cashbacku chyba za 3.600, a sprzedałem z 10 tys przebiegiem za 2650 po pół roku używania ( jedynie z tele, więc nie był zniszczony, lecz stan bdb+ )


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#11 Pele (Maciej Pawlik)

Pele
  • Lokalizacja:
    ND

Napisano 03 październik 2017 - 14:58

Masz rację, ale mówimy również o aparacie do 4k. Na nikoniarzach o pracy systemu AF w nd7200 pisał Rafał Szozda(Przedstawiać chyba nie trzeba). Wcale nie wynikało z tej wypowiedzi żeby d300s sobie dużo lepiej radził, nawet z tego co pamiętam delikatną przewagę miał d7200. Problem polegał na poznaniu samej pracy AF w d7200.

Zresztą to co napisał August i Filip, jest to bardzo dobry aparat na sam początek w tym przedziale cenowym. Czy C7dII jest lepszy? Tego nie wiem bo nie używałem, ale ma sporo bardzo dobrych opinii.



#12 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 15:12

@michalkosc - Szanuję Twoją opinię ale chyba zbyt krótko go używałeś (D7200), bądź słabo go opanowałeś. No chyba że miałeś jakąś uwaloną puszkę.

To świetny sprzęt wraz z Af-em, trzeba się go po prostu nauczyć, matryca bardzo dobra, nawet chyba lepsza niż w D500.

Osobiście gdybym miał doradzić koledze Nikona to w tym przedziale cenowym nic lepszego nie ma.

A wiesz czym się różni dobry aparat od słabego? Tym, że nie trzeba opanowywać w nim AF, tylko od razu trafia w punkt. ;)


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#13 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 październik 2017 - 18:16

Czytałem już opinię takich, którzy skarżą się na AF w D500 i też najpierw trzeba go dobrze ustawić i zrozumieć, zanim doceni się jego doskonałość. Więc to także rzecz względna.

Miałem D300S a teraz mam D7100 i mogę napisać tak - jeśli chodzi o ergonomię i jakość wykonania to staruszek "deczysta" bije D7100 na głowę. Jeśli chodzi o jakość obrazka a szczególnie na ISO powyżej 800 - o co najmniej tyle samo jest lepszy D7100. Co do AFu - cóż nie fotografuję dynamicznych scen, więc trudno bym był tu wyrocznią, ale ogromnej różnicy nie widzę (pewnie zaraz mnie tu za to "objedziecie"). A przecież D7200 ma dużo lepszy AF od D7100 - więc naprawdę jako pierwszy Nikon będzie świetnym wyborem i to raczej na klika lat. Przy tej kwocie - najlepszy wybór.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#14 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 03 październik 2017 - 18:43

Czytałem już opinię takich, którzy skarżą się na AF w D500 i też najpierw trzeba go dobrze ustawić i zrozumieć, zanim doceni się jego doskonałość. Więc to także rzecz względna.

Miałem D300S a teraz mam D7100 i mogę napisać tak - jeśli chodzi o ergonomię i jakość wykonania to staruszek "deczysta" bije D7100 na głowę. Jeśli chodzi o jakość obrazka a szczególnie na ISO powyżej 800 - o co najmniej tyle samo jest lepszy D7100. Co do AFu - cóż nie fotografuję dynamicznych scen, więc trudno bym był tu wyrocznią, ale ogromnej różnicy nie widzę (pewnie zaraz mnie tu za to "objedziecie"). A przecież D7200 ma dużo lepszy AF od D7100 - więc naprawdę jako pierwszy Nikon będzie świetnym wyborem i to raczej na klika lat. Przy tej kwocie - najlepszy wybór.

Biorąc pod uwagę skromny budżet, może i tak. Nie będę się spierał, bo nie ma to sensu. Każdy zrobi jak zechce, na miarę swoich potrzeb i możliwości. Ja D500 wykorzystuję do piłki nożnej i żubrów. Uważam, że AF ma prawie doskonały, a korzystałem z wielu aparatów Nikona, zaczynając od F4 ( pewnie nie wszyscy dyskutanci wiedzą o co chodzi ), poprzez D1, D3, D7200 i D500 oraz inne modele. I nie będę pisał, że D7200 to świetny aparat, bo tak nie jest.


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#15 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 03 październik 2017 - 18:46

Na temat Nikona się nie wypowiem, podobnie Canona ale generalnie udana fota to kwestia opanowania i wyciśnięcia z puszki maksymalnie wszystkiego co się da, a jak się już więcej nie da, to wtedy trzeba rozważyć wymianę. Te stare modele potrafią zaskakiwać i to okrutnie posiadaczy nowych topowych korpusów ;-))

a generalnie 

,,nie da ci ojciec, nie da ci matka, tego co da ci pełna klatka.."

serdeczności ;-)



#16 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 03 październik 2017 - 20:24

https://photographyl...anon-7d-mark-ii

 

Dwie opcje bardzo dobre: Canon ma świetny obiektyw 100-400 ISII

 

Dla D7200 celował bym w N200-500 lub Sigma Sport 150-600 Kwestia preferencji waga, wykonanie etc.

 

Nie ma cudów każda z tych opcji może przynieś fantastyczne zdjęcia lub słabe.

 

Powodzenia!


Wildlife Photography

 

 

 


#17 maciekef

maciekef
  • Małomówny
  • 44 postów

Napisano 04 październik 2017 - 08:31

Dzięki wielkie, sam bardziej wolałbym Nikona, a skoro z większości powyższych wypowiedzi też go chwalicie to właśnie taki zakupię.



#18 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 04 październik 2017 - 22:15

W innym wątku pisałem też o moich spostrzeżeniach:

"Niestety D7200 nie sprawdzał się w żadnej dziedzinie do której go nabyłem, czyli w piłce nożnej i przy żubrach. Tanio sprzedałem i kupiłem D500. To inna klasa. AF wymiata wszystko, pewnie poza D5, ale tym nie robiłem zdjęć, więc nie wiem. Nie sprawdzałem go jeszcze na żubrach, ale myślę, że da radę. Przy zdjęciach żubrów które robię, najtrudniejszą przeszkodą dla AF są trudne warunki oświetleniowe - tuż przed wschodem / zachodem słońca, najczęściej pod światło. Tak jak na zdjęciach prezentowanych w Muzeum Ziemi PAN w kwietniu tego roku: http://www.national-...jnym-zwierzetom W tych warunkach D700, D300s i D7200 miały z powodu ewidentnej nieostrości odpady rzędu 30-50% zdjęć. Z tej trójcy najlepiej wypadał D300s."

Być może przesadzam, ale nie byłem z tego aparatu zadowolony i nie poleciłbym go z czystym sumieniem, nawet biorąc pod uwagę jego cenę.


Użytkownik michalkosc edytował ten post 04 październik 2017 - 22:15

ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne


#19 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 październik 2017 - 22:22

michalkosc a jak byś porównał D500 i D750 bo widzę, że masz obydwa?

Interesuje mnie przede wszystkim jakość obrazka, w tym przy wyższym ISO (tak od 1600) i ogólnie funkcjonalność.

Skuteczność AF nie jest dla mnie aż takim priorytetem - fotografuję głównie krajobraz i kwiatuszki/robaczki a te (może poza robaczkami) zazwyczaj nie uciekają ;-)

W przyszłym roku będę myślał o zmianie aparatu i się zastanawiam czy zostać w DX (czyli pójść w D500) czy w końcu dorosnąc do pełnej klatki, a w tym przypadku optymalnym dla mnie wydaje się obecnie właśnie D750.


<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#20 michalkosc

michalkosc
  • Małomówny
  • 28 postów
  • Lokalizacja:
    Podlasie

Napisano 04 październik 2017 - 22:33

michalkosc a jak byś porównał D500 i D750 bo widzę, że masz obydwa?

Interesuje mnie przede wszystkim jakość obrazka, w tym przy wyższym ISO (tak od 1600) i ogólnie funkcjonalność.

Skuteczność AF nie jest dla mnie aż takim priorytetem - fotografuję głównie krajobraz i kwiatuszki/robaczki a te (może poza robaczkami) zazwyczaj nie uciekają ;-)

W przyszłym roku będę myślał o zmianie aparatu i się zastanawiam czy zostać w DX (czyli pójść w D500) czy w końcu dorosnąc do pełnej klatki, a w tym przypadku optymalnym dla mnie wydaje się obecnie właśnie D750.

Jakość obrazka z D750 jest dobra, AF wyraźnie słabszy, ergonomia na poziomie D7200 niestety. Do tego dochodzi, to, że nieobsługuje szybkich kart SD, mały górny wyświetlacz rodem nie wiem z czego ( nawet w D7200 jest chyba większy ). Jest też bardzo głośny, dużo głośniejszy niż canonowskie FX. Ogólnie - to kupiłem go do codziennej pracy z musu, gdyż nie stać mnie na D4 czy D5. Z kolei D810 czy D850 to za duże pliki, które niepotrzebnie pożerają dyski i procesor w kompie, tym samym dochodzi też problem z szybką wysyłką zdjęć. Jak wyjdzie jakiś model z matrycą do 20Mpx i ergonomią jak D500 czy D850 i w cenie do 9 tys., napewno go zamienię.


ND500 ND750 ND700 2,8/300VRII 2,8/70-200VRII i inne






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych