Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ferie...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 10 luty 2007 - 14:59

Wkońcu się doczekałem... dwa tygodnie polowanek.
Już zacząłem wysypywać obierki i jabłka w pobliżu babżyska, gdzie krzyżuje się wiele tropów. Od jutro, albo od poniedziałku spróbuję coś upolować. Jest to w miejscu, gdzie zamierzam budować małą czatownię :mrgreen:
W czwartek wyjedżam z dziadkiem, który przyjedzie do mnie w środę, w jego tereny (K.Ł. "Rogacz" w Węgorzynie-woj. zach.-pom.) :mrgreen: Już kazałem podkarmiać w miejscu, gdzie występują sarny i jelenie, co jak przyjadę będę mógł od razu wziąść się za nie. :mrgreen:

P.S. Co lubią sarny najbardziej ze "słodyczy"? :-D

#2 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 10 luty 2007 - 16:17

heh ale Ci dobrze mnie się ferie 2 tygodnie temu skończyły ;/ :evil:
szuwar.deviantart.com

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 luty 2007 - 18:30

A ja mam caly urlop niewykorzystany z zeszłego roku :-(

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 10 luty 2007 - 18:51

caly urlop

:shock: mi zostało 9 dni z zeszłego roku. Prawie tyle co ferie ;-)

#5 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:09

Mi też się ferie zaczęły. Jutro ruszam na dziki. Może coś upoluje
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#6 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 10 luty 2007 - 20:33

Mi też się ferie zaczęły. Jutro ruszam na dziki. Może coś upoluje

O! No to czekamy na zdjęcia!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#7 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:40

Dzisiaj w nocy były u wuja na ozimie trochę po buchtowały i poszły. Otropiłem je siedziały w świerkowym młodnik. Szansa na podejście zerowa. Może teraz się gdzieś indziej przeniosą. i będę miał większe szanse na fotę
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#8 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 10 luty 2007 - 20:43

tomsojer, a mój dziadek osatnio nęcił i pokazały się o 5 nad ranem. Niestety dzisiaj się tak pózno nie pokazały, ale mam nadzieję, że jak ja tam będę to poczują, że ja z aparatem i dadzą zrobić zdjęcie w dobrym świetle. :mrgreen:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#9 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 10 luty 2007 - 20:51

Ja nęcisko założyłem już jesienią stale ma jednego dużeeeeeego gościa. Odyniec odciski racic jak moja dłoń. koło 150-160 kg wagi. Przychodzi na kukurydzę i żołędzie. Ale mam szanse podziwiać go tylko w nocy. Skubaniec stary jest i sprytny. Myśliwi na niego polują ale jak widać ciągle żyje. Cały czas przebywa w okolicy nęciska tylko na huczkę się wyrwał ale już wrócił
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#10 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 11 luty 2007 - 11:39

Wam to dobrze a ja pracuje 4 soboty i 2 niedziele w miesiącu
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#11 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 luty 2007 - 17:50

Wam to dobrze a ja pracuje 4 soboty i 2 niedziele w miesiącu

No to dlugo nie pociągniesz. Wykończysz się :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#12 KRISTOVAL (Krzysztof)

KRISTOVAL
  • Użytkownik
  • 1132 postów
  • Lokalizacja:
    Tychy, Śląsk

Napisano 11 luty 2007 - 19:19

michalv, Przecież mówiłem że zbieram na Sigme 400 :mrgreen:
Z pozdrowieniami, Krzysiek

#13 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 11 luty 2007 - 20:23

Dziczki mnie wykiwały :cry:
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#14 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 11 luty 2007 - 20:44

Dziczki mnie wykiwały

uuuuuu...nie będzie zdjęć :-( Co się stało?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#15 tomsojer

tomsojer
  • Małomówny
  • 31 postów

Napisano 12 luty 2007 - 07:59

Przeprowadziły mnie przez połowę łowiska aby później wrócić do tego samego młodnika :->
Nie dyskutuj z idiotami, bo najpierw sprowadzą Cię do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem.

#16 Makoo

Makoo
  • Użytkownik
  • 75 postów
  • Lokalizacja:
    się biorą dzieci ?

Napisano 12 luty 2007 - 18:18

:cry: :cry: :cry: a mi się już ferie skączyły :cry: :cry: :cry:
*(:])(..)(...) <---- oto uśmiechnięty bałwanek, wklejając go do swojej sygnaturki pomagasz zapanować mu nad światem !!!

#17 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 13 luty 2007 - 21:49

a mi się już ferie skączyły

Ferie się skończyły i trzeba wziąć się za naukę :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#18 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 23 luty 2007 - 18:13

No to jestem :mrgreen: cały i zdrowy...

W dzień podróży cały czas lało i miałem małą nadzieję na zdjęcia.

Pierwszego dnia była jednak świetna pogoda. Równo o wschodzie byliśmy już w terenie. Zostawiliśmy samochód na skraju lasu. Zauważyłem sarny - dwie. Miałem poodejście z górki, a musiałem się chować na cienkim pasem olch. Po lewej ogrodzenie, a po prawej pustki. Wiatr dobry, niestety pod słońce, ale podchodziłem chowając się za olchami, gdy doszedłem do olch, zauważyłem kolejne dwie sarny-cielaki biegające po polu. Z trzcin wyłonił się kozioł. Już mnie widziały, gdy szukałem miejsca do oddania czystego strzału. Odległość ok. 40m. Niestety nic z tego...
popełniłem niestety błąd-powinnienem iść przy ogrodzeniu-wybaczcie.

Drugiego dnia kolejne dwie sarny mnie wykiwały, ale nie popełniłem błędu-nie dały mi nawet wyjść z lasu :mrgreen: Miałem również wielką szansę na dwa kozły... Weszliśmy na ambonę przy młodnikach i dostrzegliśmy dwie sarny. Zaczęły powoli kierować się w naszą stronę pasem olch. Podszedłem na koniec tego pasu, a dziadek był 15m za mną. Niesety kozioł wyszedł 10m od dziadka, a nie ode mnie... :mrgreen: podszedłem do dziadka, ale młode świerki nie dawały mi czystego strzały-raz widziałem tylko tyłem, a raz nic, tylko przez kilka sekund widziałem głowę. Niestety poczół wiatr i oba zaczęły nas uciekając oszczekiwać :mrgreen:

Trzeciego dnia już było znacznie lepiej... "strzelałem" do kozy i do biegnącej za nią kozy z kozłem. Niestety działo się to szybko, więc nie jestem pewny czy dobrze z ostrością i z ekspozycją-okaże się jak wywołam, jak będzie warte to zamieszczę(Zenit-E+VIVITAR 5.6/400. Póżniej podchodziliśmy kolejne trzy, ale te były strasznie czujne i jak próbowaliśmy je zobaczyć, bo widzieliśmy je początkowo tylko z drogi, to nas poczuly i uciekły. Na szczęście jedna była niezbyt przejęta i zatrzymała się na chwilę. Ja szybko na górę... widziała mnie, ale dała mi czas na strzał.

W dzień przed powrotem zlokalizowałem dużo łabędzi, łysek, krzyżówek i nurogęsi na jeziorze. Łabędzie udawało mi się pstrykać, ale nurogęsi ni cholery nie można było podejść, gdy zamykało się drzwi od samochodu one były już w powietrzu... Były również cztery czaple, które mają gniazda w pobliżu znacznie ciekawsze od kościerskich, także jak będą ich lęgi to ja już będę czatował :mrgreen:

Po wywołaniu, to co warte...zamieszczę :mrgreen:

Dawno nie widziałem tyle zwierzyny. Co chwile jakiśc drapol latał nad głową, w jednym miejscu były nawet trzy... :mrgreen:
A śladów bytowania dzików jest co nie miara...


Podczas jazdy powrotnej widziałem gila... :-D

#19 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 24 luty 2007 - 08:09

sauer, przeczytałem Twoje opowiadanie z zaciekawieniem. Nie mogę sie doczekać zdjęć!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych