Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Rykowisko 2017


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:25

Nie wiem jak Wy ale ja uwielbiam rykowisko i czekam na nie z roku na rok.

Myślę, że fajnym pomysłem będzie wątek, w którym moża się podzielić informacjami typu gdzie i w jakim rejonie Polski (i nie tylko) już porykują itd. By nie zaśmiecać tematycznych wątków ze zdjęciami.

 

W małopolsce (pow. tarnowski) jest cisza jak na razie, ale pora jeszcze wczesna.

Patrząc na prognozy pogody i zakładając że są trafne rykowisko w młp i na podkarpaciu może być różne ponieważ zapowoada się względnie ciepły wrzesień.

 


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#2 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:29

@cygarro coś nie działają te fotki :)

Panie i Panowie - z nowości: podobno w Puszczy Białowieskiej już ryczą? A jak u Was? u mnie wczoraj rano była jeszcze cisza...


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#3 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:32

Ja własnie pakuję auto i wyjeżdżam na zachód kraju. 
Ale nie zdam relacji dopóki nie wrócę, czyli gdzieś za 4 tygodnie. 
Powodzenia!


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#4 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 16:40

Ja mam pytanie [może dość głupie] ale z jeleniami mam mało do czynienia. Postawiłem budę na drapole w rejonie gdzie jest sporo jeleni, łąka w pobliżu lasów/krzaków. W zimie sporo tropów jeleni/saren. Są jakieś szanse, że podejdą pod budę czy trzeba się za nimi nachodzić ? 



#5 kacperro

kacperro
  • Użytkownik
  • 760 postów
  • Lokalizacja:
    Ząbki

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:06

Też czekam intensywnie... ale niestety nie mam opcji spakować się wyjechać na 4 tygodnie jak @kurdeniewiemco, zazdroszczę!!! To będzie moje drugie rykowisko w życiu które świadomie przeżywam - w sensie - chodzę, oglądam, słucham, podziwiam i robię fotki. 

Na Mazowszu jest jeszcze cicho - wczoraj wybrałem się o wczesnej porze do lasu i spotkałem tylko młodego łosia i sarenki :)

Natomiast Adam Wajrak donosi, że w Puszczy Białowieskiej już ryczą :) na swoim profilu na Facebooku pisze tak:

 

Ryczą! Ryczą! Słyszałem pierwszego właśnie. Niesamowite 25 sierpnia i już rykowisko! A jeszcze gdzieś w dali wyją wilki. 
https://www.facebook.com/adam.wajrak

 


#6 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 27 sierpień 2017 - 18:58

U mnie też się zaczyna.


D5


#7 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:19

U mnie jeszcze nie wiem bo w ten weekend konczylem zabawe z czaplami. Niestety 2 tygodnie wrzesnia mi uciekaja przez urlop dlatego licze, ze u mnie zacznie sie pozniej :)

#8 grafo (Grzegorz Dąbek)

grafo
  • Użytkownik
  • 582 postów
  • Wiek: 38
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:20

@Natrix szansa jest ale dobrze jest pokrecic sie bardziej i zorientowac gdzie czesto bywaja.

Edit. Jakos wyszlo mi to w dwoch postach? Jak ktos moze polaczyc to bede wdzieczny ;)

Użytkownik grafo edytował ten post 27 sierpień 2017 - 19:21


#9 puls (Krzysztof)

puls
  • Użytkownik
  • 121 postów
  • Lokalizacja:
    Małopolska

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:51

@lukasz.drobot Mieszkam "za miedzą" i chętnie wybrałbym się na rykowisko ale nie znam ich miejsc, chociaż las znam dobrze to jednak tylko mam przypuszczenia (typy) takie jak łąki za Kisieliną na Brzeźnicy czy obrzeża lasu w Warysiu ewentualnie Augustynaka i okolice, jak byś zdradził gdzie się wybrać było by miło. :)



#10 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix
  • Użytkownik
  • 847 postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 19:56

@grafo

Dzięki, pokręcę się tu i ówdzie  ;)

Będę powoli kończył przygodę z budą wodną więc fajnie by było przerzucić się na rykowisko. 



#11 lukasz.drobot (Łukasz Drobot)

lukasz.drobot
  • Lokalizacja:
    Zakliczyn 32-840

Napisano 27 sierpień 2017 - 20:09

@puls skoro "za miedzą" to możemy się w najbliżyszch dniach umówić gdzieś w okolicy i porozmawiać.

Chętnie podziele się swoimi doświadczeniami. Na priv wyślę Ci mój numer telefonu.


D750, D700 + N 400 f/2.8, N 35-70 f/2.8, S 17-35 f/2.8-4, Helios 44-3 BeLoMo

#12 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 27 sierpień 2017 - 20:25

W sobotę świtem pierwsze smętne ryknięcie - mniej więcej takie, jak na zamknięcie rykowiska w październiku ;) Poza tym ruch mały, chmary bez byków, wody i komarów do oporu, strzyżaków niewiele a one zwykle były wyznacznikiem liczebności zwierzyny płowej w terenie. Ale może w tym roku warunki nie sprzyjają ich rozwojowi (oby). Póki co codzienny poranny zwiad zagościł w kalendarzu ;)



#13 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 28 sierpień 2017 - 07:15

Mieszkam w lesie gdzie rykowisko jest mocne . Jak się zacznie na Pomorzu dam znać . Na razie u mnie cisza .



#14 Robert S

Robert S
  • Lokalizacja:
    Brzostek k/Jasła

Napisano 30 sierpień 2017 - 17:09

Witam, już na jednym z portali społecznościowych dziś pisałem z rana i tu też zamieszczę kilka słów...dziś około godziny szóstej rano, jeden byk przeskoczył mi jakieś 20 m przed samochodem na polnej drodze dojazdowej do posesji...ale przystanął na moment, po czym dołączył do dwóch łań i dwóch kolejnych byków, które widocznie na niego czekały...i stały niecałe 30m ode mnie...tak można zacząć opisywać jeden z najgorszych koszmarów fotoprzyrodnika...6 rano, delikatne słoneczko i lekka mgiełka...ja po drodze podrzuciłem ojca w jego rodzinne strony po czym miałem jechać do pracy...bez aparatu...to co zobaczyłem moje...ale tak łatwo nie zamierzam odpuścić im w tym roku...

Pozdrawiam Forumowiczów ;-) i życzę więcej szczęścia! ;-) 


C 5DMK4 - C100-400II, C100 2.8, C10-22, C50 1.4,  MT 055xpo3 + 498rc

http://robertsypien.fotoprzyroda.pl/


#15 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 30 sierpień 2017 - 20:48

U mnie też nieśmiało zaczynają. Rok temu również pod koniec sierpnia. Chłodniejsze noce i zbliżającą się pełnia powinny zapoczątkować ten piękny spektakl przyrody.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#16 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 01 wrzesień 2017 - 15:58

Witam,

w końcu ktoś założył taki świetny temat. W tym roku planuję na kilka dni uderzyć na rykowisko w Bieszczady. W jakie okolice uderzyć by coś z tego wypaliło ? W zeszłym roku łazikowałem po Komańczy, ale bez efektów niestety. W tym roku planuję uderzyć w okolice Dwernika, Nasicznego, Waszym zdaniem dobry kierunek czy lepiej w inne strony ? Z góry dzięki za podpowiedzi, szczególnie zorientowanych miejscowych :)



#17 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 01 wrzesień 2017 - 21:58

Jak wieść niesie młode nieśmiało zaczęły rykowisko , temp spada więc to jest ten czas . Do pełnego tak tydzień ale sezon uważam za otwarty .



#18 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 01 wrzesień 2017 - 22:44

Witam,
w końcu ktoś założył taki świetny temat. W tym roku planuję na kilka dni uderzyć na rykowisko w Bieszczady. W jakie okolice uderzyć by coś z tego wypaliło ? W zeszłym roku łazikowałem po Komańczy, ale bez efektów niestety. W tym roku planuję uderzyć w okolice Dwernika, Nasicznego, Waszym zdaniem dobry kierunek czy lepiej w inne strony ? Z góry dzięki za podpowiedzi, szczególnie zorientowanych miejscowych :)


Dlaczego bez efektów? Ale ogólnie jelenie były czy nic wgl się nie kręciło ? Ja w tym roku jadę od 6 w bieszczady na rykowisko.

#19 Marian

Marian
  • Użytkownik
  • 240 postów
  • Lokalizacja:
    CHEŁM ŚLĄSKI

Napisano 02 wrzesień 2017 - 08:56

Dlaczego bez efektów? Ale ogólnie jelenie były czy nic wgl się nie kręciło ? Ja w tym roku jadę od 6 w bieszczady na rykowisko.

 

Rykowisko było, byki ryczały, ale nie miałem szczęścia by tego zobaczyć na własne oczy nie piszę już nawet o zrobieniu zdjęcia :( Chociaż nie, widziałem jedną przykrą sytuację gdzie obserwuję ryczącego byka na położonej wysoko polanie i żerujących kilka łań zrobiłem nawet sobie kilka pamiątkowych zdjęć, ale chyba z 3 kilometrów więc nie muszę pisać jakiej jakości były zdjęcia. Nagle z kolegą obserwujemy podchodzącego na polanę samotnego myśliwego, który ostatecznie chowa się w zaroślach na skraju polany, Byk i łanie początkowo uciekają by po godzinie znowu wyjść. Byk dostaje strzał i kona przez na naszych oczach przez jakieś 30-40 minut podnosząc tylko głowę i opuszczając (nie wiem dlaczego ów myśliwy nie oddał drugiego strzału i nie dobił byka) tylko pozwolił na coś takiego. Po około godzinie myśliwy wynurza się z zarośli wraz ze swoim pomocnikiem który nadjechał z pomocą, robią pamiątkowe zdjęcie i zabierają się za "obrabianie" byka. Widok który zarejestrowałem zostanie mi zapamiętany do końca życia :( 



#20 Nieznany (Tom Pit)

Nieznany
  • Użytkownik
  • 588 postów
  • Wiek: 34
  • Lokalizacja:
    PL

Napisano 03 wrzesień 2017 - 11:33

U mnie jeszcze cisza :(


Wildlife Photography

 

 

 






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych