Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

[recenzja] Canon 6D2


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

#21 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 luty 2018 - 09:25

no ja tez czekam na jakieś bezlustro w canonie, ale musi mieć globalną migawkę zebym mogl uzywac z lapmami i focic w nocy bezglosnie :)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#22 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 09:42

Bezlustro to SONY. Canon idzie jakąś dziwną drogą a szkła EF przez przejsciówkę to nadają się do martwej natury ;-)  Nie mówiąc o cenach gdzie ostatnio z cashbackiem podstawowe FF SONY A7 kosztowało 3 tysie a SONY A72 4 tysie. Mimo wad to cena w stosunku do możliwości była rewelacyjna. A na dodatek te A7 są poprostu ładne i wlepne ;-)


 


#23 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 luty 2018 - 09:46

@miszak - ale po co przejsciowka w aparacie canona ? :P
 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#24 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 10:53

@miszak - ale po co przejsciowka w aparacie canona ? :P
 

 

 

Bo Canon bezlustro ma bagnet M a Ty masz EF i nie pasi  :P   Musisz dać przejściówkę, która zwolni AF i zmniejszy jego czułość. Już lepiej szkła Canona działają na SONY albo przynajmniej nie gorzej  a bezlustro SONY zjada bezlustro Canona jak na razie.


 


#25 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 luty 2018 - 10:55

ale ja mowie o tym czego canon nie ma, bezlustro FF ma zrobic dla mnie! :P


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#26 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 11:47

ale ja mowie o tym czego canon nie ma, bezlustro FF ma zrobic dla mnie! :P

 

 

Zrobi .... już słychac jak w kuźni młoty stukają.... i jeżeli wykują bagnet EF to będzie HIT.  Tylko jeśli zyskasz na swoim  zestawie 200g a dopłacisz xooo zł to jaki to ma sens?


 


#27 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 12 luty 2018 - 12:44

Sorry, że się wtrącę, ale przecież waga to nie wszystko. Migawka elektroniczna (w marzeniach globalna), mniej części mechanicznych (lustro), ostrzenie na matrycy (koniec z back- front- focus). Punkty AF praktycznie na całym kadrze. Hybrydowy AF (kontastowy + detekcja fazy). Widzisz ekspozycję zanim naciśniesz spust (histogram również jest "online" :) ) . To tak na szybko, bo pewnie zalet jest więcej.



#28 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 luty 2018 - 13:07

@miszak - waga? mi nie o wage chodzi. Tylko o bezglosne focenie.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#29 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 13:14

@miszak - waga? mi nie o wage chodzi. Tylko o bezglosne focenie.

 

 

A to tylko SONY A9. Chyba tylko ten aparat jak na razie radzi sobie z rolling shutter. Pozostałe tylko do nieruchomych obiektów. 

 

A nie masz w 6D2 elektornicznej migawki w LV?  


 


#30 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 12 luty 2018 - 13:42

@miszak - nie ma na razie sprzętu jaki by sie nadał do tego co bym chciał :P. każda elektroniczna migawka liniowa się nie nada. Lampą nie poświecisz.
w 6d2 co ciekawe jest elektroniczna migawka, ale dziala tylko w trybie filmow poklatkowych....
w lv wali po staremu :(


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#31 jasny

jasny
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 12 luty 2018 - 13:53

Bo Canon bezlustro ma bagnet M a Ty masz EF i nie pasi  :P   Musisz dać przejściówkę, która zwolni AF i zmniejszy jego czułość. Już lepiej szkła Canona działają na SONY albo przynajmniej nie gorzej  a bezlustro SONY zjada bezlustro Canona jak na razie.

 

Przejściówka ani nie zwalnia AF ani nie zmniejsza jego czułości (to jest kawał plastiku ze stykami, żadnej elektroniki). Różnica w działaniu AF pomiędzy lustrzanką i bezlustrem Canona wynika z innej technologii (tradycyjne czujniki fazowe kontra Dual Pixel). Oba rozwiązania mają swoje zalety, DP potrafi np. ostrzyć do f/11 czego nie potrafi (i raczej nie będzie) żadna lustrzanka Canona.

 

Od dwu lat używam równolegle lustrzanek Canona i bezluster Sony, oba rozwiązania mają swoje zalety i wady. Na obiektywy Sigmy do Sony bym nie liczył, bo Sigma ma spore problemy z AF Sony (używam adaptera MC-11). Ogólnie wolę AF u Canona (możliwe, że to kwestia wieloletniego przyzwyczajenia), choć są sytuacje, gdy Sony pokazuje swoją przewagę (np. zdecydowanie lepsza selektywność AF).



#32 jasny

jasny
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 12 luty 2018 - 13:57

Ogromną przewagą Canona są z kolei kolory :)

 

Nie ma aparatów idealnych i nie będzie... Na globalną migawkę przyjdzie dłużej poczekać, obojętnie w którym systemie. Na razie przy spadającej sprzedaży sprzętu nikt się w to nie będzie bawił.

 

 

P.S. Trochę tu nabałaganiłem :(, niestety nie wiem jak połączyć posty względnie usunąć ostatni.


Użytkownik jasny edytował ten post 12 luty 2018 - 14:04


#33 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 19:56

Przejściówka ani nie zwalnia AF ani nie zmniejsza jego czułości ....

Od dwu lat używam równolegle lustrzanek Canona i bezluster Sony......


Ojjj nie czepiaj się słówek ;-) Inaczej mówiąc obiektyw EF z przejściówką działa gorzej niż obiektyw z natywnym bagnetem M i gorzej niż działa na body EF. I to zdecydowanie gorzej. Podłączałem ze 3 szkła kategorii L do M5 i to jest porażka - studio i martwa natura. Reszta to męka. O zwierzakach można zapomnieć.


Co do drugiej części to ... ja tak samo jak Ty. W C zostałem tylko do ptactwa.
Doskonale znam różnice. Bezlustro daje dużo natomiast zabiera coś ważnego dla ludzi z tego forum. Wizjer optyczny chociaż bez niego można żyć a Paweł nawet powie, że w nocy jest lepszy ;-). Jak na razie to o czym mówisz w przypadku fotoprzyrody będzie dawało zysk tylko w przypadku bezlustra z bagnetem z lustrzanki. Tylko. Bo nie będzie szkieł do bagnetu M i długo nie będzie. Nawet Canon nie będzie w stanie wprowadzić szybko na rynek 600/4 czy 400/2,8 dla bezlustra. No i kto je kupu jeśli analogicznie jak w innych systemach będą one zdecydiwanie droższe. Np. 100-400 sony i 100-400 canon. 300/4 oly i 300/4 canon. 100-400 panasonic i 100-400 sigma czy tamron. Wszystko to do bezlustra jest 50-100% droższe.

Jak wiemy i C i N mają z tym problem bo w przypadku lustrzanki obiektyw ogniskuje dużo dalej. Teoretycznie to mi się wydaje to małym problemem ale coś ich wstrzymuje. Chyba już dwa lata walczą.

Co do sigmy to mam na myśli narywny bagnet E a nie mc11 i na to czekam. Na mc11 czekać nie trzeba bo jest ;-)

 


#34 jasny

jasny
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 12 luty 2018 - 20:21

Co do sigmy to mam na myśli narywny bagnet E a nie mc11 i na to czekam. Na mc11 czekać nie trzeba bo jest
 

 

 

Ale mc-11 to właśnie natywny bagnet E :) Jeśli z drugiej strony podłączysz obiektyw Sigmy (a nie Canona), to wszystko jest w rękach Sigmy. Nic lepiej nie będzie to działać, jeśli Sigma będzie miała od razu bagnet E w obiektywie... Niestety.



#35 jasny

jasny
  • Małomówny
  • 29 postów

Napisano 12 luty 2018 - 20:23


Jak wiemy i C i N mają z tym problem bo w przypadku lustrzanki obiektyw ogniskuje dużo dalej. Teoretycznie to mi się wydaje to małym problemem ale coś ich wstrzymuje. Chyba już dwa lata walczą.
 

 

Z czym walczą? Z wprowadzeniem bezlustra FF? Oni nie walczą, tylko sprzedają lustrzanki :)

Bo same szkła tele, to wystarczyłoby "przedłużyć" o adapter. Zresztą Sony tak robi, zobacz np. taki 85/1.4 GM  :D

 

 


Ojjj nie czepiaj się słówek Inaczej mówiąc obiektyw EF z przejściówką działa gorzej niż obiektyw z natywnym bagnetem M i gorzej niż działa na body EF. I to zdecydowanie gorzej. Podłączałem ze 3 szkła kategorii L do M5 i to jest porażka - studio i martwa natura. Reszta to męka. O zwierzakach można zapomnieć.

 

Oj czepiam się ;)

Podłącz L do lustrzanki i włącz tryb LV. Działa lepiej niż na M5? Nie, więc adapter nie ma z tym nic wspólnego.


Użytkownik jasny edytował ten post 12 luty 2018 - 20:37


#36 miszak

miszak

Napisano 12 luty 2018 - 23:43

@jasny o czym Ty chłopie mówisz? :)

Jeśli dla Ciebie MC11 to to samo co natywny bagnet E w obiektywie to ja dalej w dyskusję nie wchodzę ;-)

Użytkownik miszak edytował ten post 12 luty 2018 - 23:52

 


#37 fro

fro
  • Użytkownik
  • 302 postów
  • Lokalizacja:
    Wielkopolska

Napisano 14 luty 2018 - 10:23

[...] Nie ma aparatów idealnych i nie będzie... Na globalną migawkę przyjdzie dłużej poczekać, obojętnie w którym systemie. Na razie przy spadającej sprzedaży sprzętu nikt się w to nie będzie bawił. [...]

@jasny: Może nie trzeba będzie czekać aż tak długo... Panas zapowiadał ten swój organiczny sensor od jakiegoś już czasu i chyba właśnie go skończyli :)

 

Panasonic Develops Industry’s-First 8K High-Resolution Global Shutter organic sensor!

 

Link:

https://www.43rumors...shutter-sensor/



#38 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 luty 2018 - 12:19

@fro - to teraz czas na canona :D


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#39 miszak

miszak

Napisano 14 luty 2018 - 12:21

No i Paweł wejdzie w m4/3  :D


 


#40 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 14 luty 2018 - 12:28

@miszak - i z 400mm zrobi mi sie 800 :D ;)


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych