Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Nowy Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 - testy terenowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
109 odpowiedzi w tym temacie

#101 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 11 maj 2018 - 06:49

Szczerze? Logiczne w twoim przypadku jest tylko kupienie G1 teraz, ROBIENIE ZDJĘĆ, równocześnie rozbieranie różnicy i gdy będziesz gotowy wymiana na G2. Wiele na tym nie stracisz, a obeznasz się z tym obiektywem. Potem sam będziesz mógł w tym wątku podać różnice względem G2 :)

#102 czającysię

czającysię

Napisano 11 maj 2018 - 09:03

Szczerze? Logiczne w twoim przypadku jest tylko kupienie G1 teraz, ROBIENIE ZDJĘĆ, równocześnie rozbieranie różnicy i gdy będziesz gotowy wymiana na G2. Wiele na tym nie stracisz, a obeznasz się z tym obiektywem. Potem sam będziesz mógł w tym wątku podać różnice względem G2 :)

No niby tak, tylko ja nie cierpię roszad sprzętowych i pewnie nawet ja pierwsza wersja nie do końca by mi podpasowała, to został bym z nią na długie lata, od czasu do czasu plując sobie w brodę... 6d mam prawie pięć lat, 70-200 pewnie z osiem. Boję się tego braku szczelności tamrona w pierwszej wersji. Biorę nawet pod uwagę używanie go non stop z raincoverem, bo te osłony z neopropenu raczej go przed kurzem nie zabezpieczą. Ostatnio miałem problem ze sprzedażą canona 85mm, który pomimo tego, że używany praktycznie tylko w studiu to i tak nie ustrzegł się paprochów w środku... No i gdzieś czytałem, że zdjęcia z ręki z włączoną stabilizacją w starszej wersji tamrona wychodzą nie poruszone dopiero z czasami krótszymi niż 1/800s. Wydaj mi się to trochę absurdalne... Gorszy AF jestem w stanie przeboleć, TAP zważywszy na moja nietechniczność też raczej mógłby być nie używany...



#103 pawel. (Paweł)

pawel.
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Wiek: 30
  • Lokalizacja:
    Wrocław

Napisano 11 maj 2018 - 10:41

Mimo to nie będę się powtarzał :D

#104 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 11 maj 2018 - 11:01

@pawel. - skąd Ty bierzesz takie rewelacje odnośnie stabilizacji?
https://www.optyczne...abilizacja.html
w/g optyczne skutecznosc oceniona jest na 3.5 ev. Nawet jak zaokrąglić ją w dół do 3ev to wychodzi ostra fota na 600mm przy czasie 1/75s. 
Co do szczelnośći to nawet Lki za 40tysi lubią coś wessac. Wiele zależy od tego jak będziesz dbał. Raincover to dobre rozwiązanie.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#105 czającysię

czającysię

Napisano 11 maj 2018 - 11:27

@pawel. - skąd Ty bierzesz takie rewelacje odnośnie stabilizacji?
https://www.optyczne...abilizacja.html
w/g optyczne skutecznosc oceniona jest na 3.5 ev. Nawet jak zaokrąglić ją w dół do 3ev to wychodzi ostra fota na 600mm przy czasie 1/75s. 
Co do szczelnośći to nawet Lki za 40tysi lubią coś wessac. Wiele zależy od tego jak będziesz dbał. Raincover to dobre rozwiązanie.

To ja napisałem o tej stabilizacji, gdzieś znalazłem takie info i też wydało mi się absurdalne. Jeżeli faktycznie stabilizacja tak dobrze działa, to problemem będzie znaleźć jeszcze tak powolnego, zaspanego zwierzaka:) Co to znaczy dbanie o obiektyw? Serio pytam, bo w życiu nic oprócz przetarcia przecierania od czasu do czasu UV koszulką, czy inna miękka szmatką nic nie robiłem przy żadnym z moich obiektywów.



#106 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 11 maj 2018 - 13:23

sorrki, pomylili mi się użytkownicy :P
Jak wrzucisz go od nowości w raincover to więcej nie musisz robić. Co do różnic między ver, 1 a 2 to był już chyba taki wątek, ktoś nawet miał jeden po drugim i testował tu na forum.
 


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#107 pkoprowski (Przemysław Koprowski)

pkoprowski
  • Użytkownik
  • 67 postów
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 11 maj 2018 - 14:47

@czającysię

Mam Tamrona 150-600 pierwszą wersję. Nie przejmuj się tym co piszą na sieci. Robiłem nim nie raz i nie dwa zdjęcia z ręki gdy nie dało się użyć statywu. Zdarzało mi się schodzić z czasami do poziomu 1/100s, a na dłuższych czasach to... już chyba tylko wypchane zwierzęta.

 

Odnośnie kurzu - G1 też ma jakieś tam uszczelnienia, a przynajmniej uszczelkę wokół bagnetu. Pewnie G2 ma lepsze, ale znowu odwołam się do własnych doświadczeń. Robiłem zdjęcia w warunkach bardziej wymagających niż puszcza Knyszyńska, np. Sasan Gir w Indiach gdzie moja czarna kurtka była potem szara (dosłownie). Pewnie jakiś kurz się do środka dostał. Jakbym zaczął szukać, przyglądać się pod światło itd., to pewnie bym znalazł. Tylko po co? Sprzęt jest do używania - a nie załapał kurzy na tyle, żeby w tym używaniu to jakkolwiek przeszkadzało. A już sierść z psa w mieszkaniu,.. to w ogóle nie ma o czym wspominać. Raincover używałem jako ochronę przed kurzem tylko w Amboseli.

 

W każdym razie, gdybym miał stać przed Twoim dylematem: kupić tańszy sprzęt teraz i robić zdjęcia, czy czekać aż dozbieram na lepszy sprzęt, to nie wahałbym się ani minuty: robić zdjęcia.



#108 czającysię

czającysię

Napisano 11 maj 2018 - 16:55

Puki co walczę z 70-200, co prawda trzeba ostro kadrować co by dojrzeć co się sfotografowało, ale zabawa jest i tak przednia. Pierwsze dwa wilki w poprzedni weekend sfotografowane, dupkami do mnie ale przeżycie i tak niesamowite:) W sumie to nawet nie tyle zależy mi na zdjęciach co na obcowaniu z przyrodą. 


Użytkownik czającysię edytował ten post 11 maj 2018 - 16:57


#109 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 11 maj 2018 - 17:56

@czającysię - to kup dobrą lornetkę a nie obiektyw.


<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#110 czającysię

czającysię

Napisano 14 maj 2018 - 09:36

@czającysię - to kup dobrą lornetkę a nie obiektyw.

Myślałem i wciąż o tym myślę:)
No i chyba się jednak zdecyduję na starszą wersję, jak by nie patrzeć masę ludzi robi tym szkłem super zdjęcia. Zdaję się że na ten moment, to raczej moje umiejętności i małe doświadczenie w tej dziedzinie fotografii będę dla mnie większym ograniczeniem, niż starsza wersja tamrona. Różnicę w ceni wolę chyba przeznaczyć na lekki statyw z jakąś sensowna głowicą... Dzięki wszystkim:)







Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych