Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Chorwacja 2016


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 12 czerwiec 2016 - 13:08

Wybieram się koniec lipca - początek sierpnia gdzieś na południe, zapewne osiądę w Camp Dole. Jest stamtąd ciekawe podejście na masyw Biokovo, całodzienna trasa po dzikiej ścieżce (bez min), 1000 m pod górę nagrodzone widokami na góry z jednej strony i morze z drugiej. W przyścieżkowych krzaczorach czają się wielkie kleszcze i jeszcze większe pająki, a na górze pierwszy raz widziałem sępa na wolności. W drodze powrotnej znam niedużą ukrytą knajpkę ze świetnym winem.

Więc knuję sobie tak, aby spotkać się z kimś, najchętniej z niedużymi dzieciakami, gdyż mianowicie w kupie raźniej jest. Wtedy też moja żoncia życzliwiej patrzy na moje fotofanaberie - nie zostanie z dwójką rozbieganych dziewuch sama. Panowie zabierają swoje aparaty i nie przeszkadzają w zabawach z dziećmi, a panie szczęśliwie spędzają czas, leniwiąc się na plaży.

Czy ktoś z Was wybiera się może w tamten rejon świata?

-- M.



#2 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 14 czerwiec 2016 - 18:56

Wybieram się koniec lipca - początek sierpnia gdzieś na południe, zapewne osiądę w Camp Dole. Jest stamtąd ciekawe podejście na masyw Biokovo, całodzienna trasa po dzikiej ścieżce (bez min), 1000 m pod górę nagrodzone widokami na góry z jednej strony i morze z drugiej. W przyścieżkowych krzaczorach czają się wielkie kleszcze i jeszcze większe pająki, a na górze pierwszy raz widziałem sępa na wolności. W drodze powrotnej znam niedużą ukrytą knajpkę ze świetnym winem.

Więc knuję sobie tak, aby spotkać się z kimś, najchętniej z niedużymi dzieciakami, gdyż mianowicie w kupie raźniej jest. Wtedy też moja żoncia życzliwiej patrzy na moje fotofanaberie - nie zostanie z dwójką rozbieganych dziewuch sama. Panowie zabierają swoje aparaty i nie przeszkadzają w zabawach z dziećmi, a panie szczęśliwie spędzają czas, leniwiąc się na plaży.

Czy ktoś z Was wybiera się może w tamten rejon świata?

-- M.

Ja jadę 18 go lipca ale będę w Starigradzie Paklenicy u podnóża masywu Velebit.. Też z żona i dwójką dzieci :-) Szkoda, że tak daleko będziesz :-( Też boleję, że nie ma nikogo kto by fotografował i był w okolicy.. A szkoda, bo tematy fajne, a samemu nudno...



#3 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 15 czerwiec 2016 - 12:38

@PREM - masz nową wiadomość



#4 marcin1988T

marcin1988T
  • Nowa postać
  • 4 postów

Napisano 17 czerwiec 2016 - 13:21

ja wybieram sie z dziewczyną na koniec sierpnia na jeziora plitwickie :D musimy w końcu zobaczyć to cudo natury i uwiecznić na zdjęciach! 



#5 adammik90

adammik90
  • Nowa postać
  • 5 postów

Napisano 28 czerwiec 2016 - 12:14

Oh, czytając Wasze wpisy - zżera mnie zazdrość. Byłem w Chorwacji dwukrotnie (12',14').

Niesamowicie żałuję, że wtedy nie byłem tak zainteresowany fotografią. ;-)

 

Miłego wypoczynku! Ja liczę, że za rok uda mi się odwiedzić starych Chorwackich przyjaciół.


Moja mała witryna: Mutant mass opinie.

 

Zapraszam ;-)


#6 MichalR

MichalR

Napisano 28 czerwiec 2016 - 12:20

Fajne makro robiłem w HR trzy lata temu, ale we wrześniu, jak już nie ma takich potwornych upałów jak w szczycie sezonu. :)



#7 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 29 czerwiec 2016 - 06:19

Fajne makro robiłem w HR trzy lata temu, ale we wrześniu, jak już nie ma takich potwornych upałów jak w szczycie sezonu. :)

 

Rano da się robić zdjęcia tak do 8.30 no i wieczorem tez (mam na myśli lipiec)..



#8 MichalR

MichalR

Napisano 29 czerwiec 2016 - 06:39

Próbowałem rok temu, były takie upały w lipcu że motyle nawet w środku nocy uciekały.

Wyssane z mTalk'a

#9 Mel (Mariusz Lewandowski)

Mel
  • Użytkownik
  • 313 postów
  • Wiek: 60
  • Lokalizacja:
    Brwinów

Napisano 29 czerwiec 2016 - 11:13

W 2010, znudzony po kilkudniowym plażowaniu, popełniłem wejście na tę górkę: N43.191832, E17.194140

Błędem było założenie, że 1000 m przewyższenia jest do łyknięcia lajtowo, jak Rysy latem z MOka.

Szedłem ścieżką wydeptaną (chyba) przez zwierzaki - było pełno odchodów i kleszczy czekających na posiłek, ale nie było min. Po drodze chałupy zniszczone trzęsieniem ziemi:

IMGP4521(3).jpg

 

Wyżej już tylko stepowa susza, diabelnie ostre trawy, kaleczące nawet przy delikatnym muśnięciu, zadziwiająco duże pająki (jeden taki sprawnie owijał cykadę, trzymając ją w łapkach, a cykada mała nie jest), zero wody, zero cienia, spotkany jeden człowiek (Niemiec). Chorwacki baniak z 6 l wody to za mało. Następne wejście będzie już lepiej przygotowane i chyba ciekawiej jest wejść i przenocować na górze w oczekiwaniu na świt.

BTW - na kemping jeżdżę z takim oto patentem (opis mój): http://www.cro.pl/z-...ngu-t38962.html

-- M.



#10 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:52

Próbowałem rok temu, były takie upały w lipcu że motyle nawet w środku nocy uciekały.

Wyssane z mTalk'a

 

Ja tez byłem, w lipcu w okolicach masywu Velebitu, więc może trochę chłodniej (w nocy jakieś 27-29 ....), jeśli byleś bardziej na południu. Upały sakramenckie, niemniej szarańczaki, modliszki, pluskwiaki, mrówki, nawet motylki bywały. Wychodziłem około 6.30, więc jeszcze góry dawały cień. O 8.30 wracałem, ale mam z apartamentu dosłownie 600 metrów do wejścia w las i skałki. Nad morze wyjeżdżałem wcześniej, było przyjemnie, tylko poranni biegacze mi przeszkadzali robić zdjęcia jaszczurek, które płoszyli. Szkoda tylko,ze wcześniej była kompletna ciemnica bo bym wychodził wcześniej fotografować. Ale 2 godzinki dziennie się udawało. Przed zachodem słońca tez ale to tylko na krajobraziki co najwyżej. 



#11 MichalR

MichalR

Napisano 29 czerwiec 2016 - 12:57

ja byłem na Pagu, nie bardzo tam bylo gdzie fotografowac bo wszystko wypalone sloncem. modliszki widzialem tylko malutkie, skakaly jak szalone, nie bylo opcji na fotografowanie. z motyli same rusalki ale zwiewaly gdzie pieprz rosnie, na jakiejs wycieczce zgarnalem pazia zeglarza na szybe, troche go oszolomilo wiec cos tam cyknalem, ale ogolnie bez szalu. Za to mialem eldorado szaranczakowo-modliszkowo-skakunowe jak bylem w drugiej polowie wrzesnia na Peljesacu - zero ludzi, robactwa tony, mozna bylo fotografowac do woli :)


Użytkownik MichalR edytował ten post 29 czerwiec 2016 - 12:58


#12 elenia100

elenia100
  • Nowa postać
  • 1 postów

Napisano 27 lipiec 2016 - 15:52

a polecacie jakieś miasto w Chorwacji gdzie można się wybrać z dziećmi?

 


noclegi Chorwacja



#13 MichalR

MichalR

Napisano 27 lipiec 2016 - 18:48

Ja się trzymam z dala od miast, małe wioski na zadupiu są najlepsze 🙂

Wyssane z mTalk'a





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych