Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

kombinezon do podchodzenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 21 marzec 2016 - 11:29

Czy taki kombinezon jest cokolwiek wart? Pytam, bo trudno mi się zdecydować czy kupić czy nie. Planując podchodzenie, zazwyczaj zakładałem jakieś maskujące ciuchy i coś na głowę (taka maskę kamuflażową) i tyle. efekty takie sobie, chociaż kilka zwierzaków dało się podejść. Ale nie wiem czy coś takiego ma sens specjalny, wole zapytać bardziej doświadczonych :)

link

 

http://allegro.pl/ze...6039394422.html



#2 Ariston

Ariston
  • Użytkownik
  • 746 postów
  • Wiek: 68
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 21 marzec 2016 - 12:57

Ja to uważam,że żaden strój na podchodzenie nie jest dobry, bo żaden strój nie zamaskuje ruchu a na to zwierzyna
jest najbardziej wrażliwa. Natomiast taki strój może być dobry na zasiadkę lub zasiatkę ( siedzi się ze siatką ) czyli idziemy zasiadamy czekamy jeżeli nic nie podchodzi idziemy dalej i znów zasiadamy i tak cały czas. Czyli taki kombinezon działa w zasadzie tylko gdy siedzimy.

Użytkownik Ariston edytował ten post 21 marzec 2016 - 13:00


#3 FotoDam (Damian Kwasek)

FotoDam
  • Lokalizacja:
    Siemień

Napisano 21 marzec 2016 - 18:03

Używam identycznego kombinezonu jestem w nim mało widoczny ale fakt jak napisał Ariston do momentu kiedy się nie poruszę bo zwierzyna jest najbardziej jednak wrażliwa na ruch. Najbardziej skuteczny jak sobie usiądziesz bez ruchu i czekasz a do podchodu nie koniecznie.



#4 PREM (Przemek Zięba)

PREM
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 21 marzec 2016 - 20:14

Dziękuję Panom !

Mam jakieś maski etc, to może szkoda pieniędzy na taki fikuśny kostium. Mam tez siatkę, to chyba lepiej wezmę siatkę i się nią przykryję ze statywem i sobie posiedzę. albo wezmę namiot czatownię z Juli, którą tez kiedyś nabyłem a nie zdążyłem użyć, ganiając za owadami nie ptakami. Cos trzeba jednak dla higieny umysłu odmienić, stąd pomysł kombinezonu.



#5 foto_arnold

foto_arnold
  • Małomówny
  • 9 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 11:07

W sumie racja, chyba najlepiej znaleźć jakieś dobre, wygodne miejsce i w bezruchu czekać na odpowiedni moment. Ahh trzeba jednak mieć do tego trochę cierpliwości. Mi jeszcze nie udało się sfotografować żadnego fajnego zwierzaka i jestem nowy na tym forum, ale mam nadzieję, że nadejdzie czas w którym będę miał się czym pochwalić. :D







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych