Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Hokej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 styczeń 2007 - 18:42

Dwa tygodnie temu miałem szczęście oglądać mecz hokejowy między Jokipojat a jakimś zespołem chyba z Tampere. Jokipojat to miejscowi 'mistrzowie' niestety nie grają zbyt dobrze :mrgreen: Mecz na którym byłem przegrali 0:1 Ale i tak było ciekawie:
Bramkarz łapiący krążek - OK, przyznam się - zrobiłem podczas treningu :D ( bramkarz przeciwników )
1.
Dołączona grafika

Tu bramkarz Jokipojat - wpuścił krążek zaraz na początku, ale ogólnie niezły z niego bramkarz:
2.
Dołączona grafika

A teraz kilka akcji:
3.
Dołączona grafika

Następna akcja to chyba najciekawszy moment w grze... przyjrzyjcie się zdjęciu - bramkarz 'wisi' w powietrzu, w bramce jest jeden z zawodników a na dodatek za nimi jest zawodnik Jokipojat! wyglądało to przekomicznie ( przez chwilę myślałem ze jest trzech facetów w bramce, ale było tylko dwóch :mrgreen: ) ale facet w bramce był kontuzjowany:
4.
Dołączona grafika

Hak:
5.
Dołączona grafika

Mała sprzeczka:
6.
Dołączona grafika

I jej zażegnanie ( niestety :-/ :mrgreen: )
7.
Dołączona grafika

A tu portrecik jednego z zawodników:
8.
Dołączona grafika

Nerwowy moment:
9.
Dołączona grafika

Gonitwa:
10.
Dołączona grafika

Zdjęcia raczej średnie bo pierwszy raz byłem na takim meczu... ten sport jest szalony, wszystko dzieje się tak szybko... a mój obiektyw też nie jest najlepszy do tego typu rzeczy :evil: TAk czy siak mam zamiar jeszcze kiedyś zobaczyć taki mecz - fajna sprawa ;-)

#2 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:32

Lubię ten sport, chociaż na żadnym meczu jeszcze nie byłem :(
Fotek pod względem technicznym nie oceniam (choć podobają mi się), patrzę na to co się tam działo :)

#3 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:44

Jak na pierwszy raz, to uważam, że fotki są świetne.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#4 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 21 styczeń 2007 - 19:53

Lubię hokej.
Niestety tej zimy babcinny staw chyba nie zamarżnie i se nie pogramy :-D
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#5 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 styczeń 2007 - 20:11

Fajne zdjęcia, a szczególnie jak na pierwszy raz. Za hokejem nie przepadam, szczególnie jak ogląda się w tv - krążek mały nie zawsze się orintuję gdzie jest. Wolę kosza, czasem nawet chodzę na mecze Anwilu Włocławek (dziś niestety przegrali jednym punktem, szlag by to) i czasem robię zdjęcia. Może kiedyś je gdzieś wstawie ;-) .

#6 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 21 styczeń 2007 - 20:26

No to, czekam Roby - to chyba niemniej ekscytujący sport, również bardzo szybki.
Co do krążka - raz miałem taką sytuację że ktoś niecelnie zasolił w krążek i ten pofrunął w moją stronę - a stałem przy samej krawędzi tej pleksiglasowej barierki - brakowało 5cm a krążek leciał z prędkością pocisku :mrgreen:
Wrażenia były świetne, nawet jak na taki, chyba drugoligowy mecz! co ciekawe, Finowie, zwykle niezbyt okazujący emocje, podczas hokeja zamieniają się w prawdzie bestie :mrgreen: normalnie czułem się jak podczas meczu w siatkówkę - świetna atmosfer!

Co do zdjęć - miałem spore problemu z pomiarem światła - musiałem dawać min. +0.3Ev a i tak sporo bawiłem się na poziomach ( odkryłem tryb LAB :-D ). Miałem też problem z balansem bieli - wiele zdjęć było zielonkawych :-/ ale znów poziomy pomogły. Wszystkie zdjęcia oczywiście przy ISO 800. Myslałem że będzie tam widniej.
Aha - zrzedła mi trochę mina jak obok mnie wyskoczyła pani z Eosem 1D MarkII N i 70-200/2.8 USM :mrgreen: A ja tu ze swoją Sigmą 70-300 :roll:

:ninja:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych