Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Yongnuo Speedlite YN600EX-RT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 28 kwiecień 2015 - 20:33

Witam serdecznie . 

   Narodziła mi się miesiąc temu córka. Postanowiłem pobawić się trochę fotografowaniem z lampą błyskową. Niestety nie mam żadnej zewnętrznej, a chciałbym jakąś w rozsądnej cenie kupić. 

   Czy miał ktoś może do czynienia z tą nową lampą błyskową od Yongnuo ? Czy warto w nią inwestować 700 zł i czy za tą cenę mogę dostać coś podobnego mocą itp ? 

   Czy w ogóle macie jakieś doświadczenie z lampami tej firmy ? Jednym słowem czy warto kupić tą lampę? 

 



#2 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 28 kwiecień 2015 - 21:30

Gratuluję pociechy!

 

Po pierwsze - oszczędzaj Jej oczy. Ja swojemu robiłem dopiero z lampą od 6 lub 8 miesiąca. Specjalnie po to żeby go nie razić, strzelałem z obiektywu od Zenita f-2.8 jak pamiętam z ręczną ostrością. Co 5 zdjęcie ostre - ale efekt świetny i oczy zdrowe.

 

Lampę mam Nissina, ale dopiero potem się okazało, że działa z Canonem tylko przy czasach 1/250. Brak zatem możliwości doświetlania cieni przy np. 1/800 - moim zdaniem duża strata.


Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#3 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 29 kwiecień 2015 - 05:38

niemar też racja jak najbardziej z tymi oczam. Myślę, że dziecko to chuba jednak bardziej wymówka i pretekst do kupienia :) czekam na dalsze odpowiedzi.
Używał ktoś tego flesza?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#4 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 29 kwiecień 2015 - 10:24

@jakubchojnowski

Wybacz, że odsyłam do innego wątku ale być może tam znajdziesz interesującą Cię odpowiedź. 

 

http://www.canon-boa...yn-568ex-98859/

 

Mam lampę firmy Yongnuo z tym, że inny model. Wykonanie dosyć solidne, lampa działa bez problemu - ta firma to bardzo dobra alternatywa dla drogich lamp canona.


Użytkownik kulek855 edytował ten post 29 kwiecień 2015 - 10:32

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#5 Andrzej_B (Andrzej Bulandra)

Andrzej_B
  • Lokalizacja:
    Katowice

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:41

ABSOLUTNIE nie błyskaj dziecku fleszem po oczach do ukończenia 1 roku życia. Bezpośrednie uszkodzenie wzroku jest co prawda mało prawdopodobne, ale silne bodźce mogą mieć negatywny wpływ na rozwój układu nerwowego, w skrajnym przypadku mogą wywołać nawet napad drgawek.

(piszę to jako lekarz zajmujący się zawodowo od 15 lat dziećmi)


Wysłane za pomocą Tapatalk

Canon 7DII + 100/2.8L + 100-400L II

ambulandra.fotoprzyroda.pl


#6 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 29 kwiecień 2015 - 11:47

Andrzeju zdaję sobie sprawę. Jak już napisałem jest to pretekst do kupienia lampy. Są jeszcze imprezy rodzinne itp.
Pozdrawiam lekarza jako lekarz weterynarii :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#7 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 29 kwiecień 2015 - 14:40

Lepiej kupić 50/1.8 i strzelać bez lampy Moim zdaniem

Klimat takich zdjęć niezastąpiony


5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#8 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 30 kwiecień 2015 - 12:55

No no no. A ktoś coś jednak na temat lampy wie?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

#9 robkiz

robkiz

Napisano 07 maj 2015 - 21:01

Od niedawna bawie sie nizszym modelem YN500 EX. Wrazen negatywnych (na razie) brak. Pozytywnych calkiem sporo. Super dziala np wyzwalanie w trybie bezprzewodowym z C60D (z ettl). Oprocz tego ma 2 tryby slave i HSS.

600-tka zdaje sie rozni sie przede wszystkim moca wiec stosowalnosc tych funkcji powinna byc rownie bezproblemowa. Wykonanie bardzo przyzwoite. Udaje systemowe ale udaje dosc dobrze 


Robert





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych