Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Benro A3570T -Triopo GT-3228X8C


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 28 wrzesień 2014 - 20:59

Witam czy ktoś miał bezpośrednia stycznosc z tymi statywami? potrzebuje do budy , będzie rozkładany jeden segment, nie zależny mi na wadze a na stabilności. Bardziej skłaniam się ku triopo ale w necie jest sporo opinii ze się rozlatuje. Manffrotki nie chce. Statyw będzie pracował z zestawem d3+500 f4. Dzięki za info pozdrawiam

__________________



#2 darjo (Dariusz Ratajczyk)

darjo
  • Lokalizacja:
    Piotrków Trybunalski

Napisano 29 wrzesień 2014 - 07:12

Dawidzie mam Triopo, co prawda trochę niższy model, ale od pół roku użytkuję go intensywnie i jestem zadowolony.


D5


#3 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 29 wrzesień 2014 - 08:38

Przynierzam się do modelu c4770. Benro jest naprawdę solidnie wykonane. Jest to jeden z nielicznych producentów z Chin który zdobył uznanie na zachodzie.w sklepie w Dublinie bardzo je chwalą. Porównując jakość wykonania np głowicy triopo dg-3 którą mam do benro gh-2 którą ma mkkaczy z tego forum i to wierzę w opinie że produkty Triopo się rozlatuja. Nie wiem dlaczego tak mało jest testów tego sprzętu w sieci ale benro moim zadaniem jest godne zaufania.

#4 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 29 wrzesień 2014 - 10:21


Przynierzam się do modelu c4770

Kolega ma ten statyw nod C600/4 L IS i sobie chwali bardzo. Mi tydzień temu posypała się Frotka 055 i miałem go kupić ale w planach C17-40 więc na razie jeszcze raz kupiłem używke frotki 055. Jednak też myślę właśnie nad tym benro.

 

Dawko, nie patrz na Benro A3570T tylko jak coś to BENRO C3770TN.



#5 siwy49

siwy49
  • Użytkownik
  • 284 postów
  • Lokalizacja:
    Kielce

Napisano 29 wrzesień 2014 - 10:26

Dawko, nie patrz na Benro A3570T tylko jak coś to BENRO C3770TN.

 

 

Idealnie podrobili statyw Gitzo. :)



#6 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 29 wrzesień 2014 - 10:45

To plaga z tym mf 055. Kolega ma ja kupilem chwile przed .W moim pourywaly sie nogi, te elementy zaraz pod srebna klamra.U kolegi po raz drugi pekla srebna klamerka. Ten statyw jest ok ja sie go postawi i stoi.Dlatego teraz wole wydac 400 500zl i kupic zwykly nie markowy zostawiac w budzie niz przeplacac za marke mf.

#7 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 29 wrzesień 2014 - 11:16

U mnie dokładnie urwała sie ta zapinka przy głowicy na sprężynce co reguluje sie nią kąt odgięcia nogi. Ale ogólnie to jest to dobry statyw za te pieniądze. Ja swojego nie oszczędzałem, kamienie, słona woda, błota.



#8 wacha123 (Karol Waszkiewicz)

wacha123
  • Użytkownik
  • 222 postów
  • Wiek: 40
  • Lokalizacja:
    Mazury/Dublin(IE)

Napisano 29 wrzesień 2014 - 15:10

Dawko może wystarczy zrobić odpowiedni blat w budzie do którego przykrecisz głowicę? Bo jak chcesz to zostawiać to chyba najtańsza opcja.

#9 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 29 wrzesień 2014 - 15:58

Nie bardzo jest gdzie.Strasznie drogi ten 3770 , fajnie to wyglada ale strach w budzie zostawic by nie ukradli

#10 dawko

dawko
  • Użytkownik
  • 800 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 04 październik 2014 - 13:08

Statyw kupiony , ostatecznie zdecydowałem się na Manfrotto MT055X PRO3. Troszeczkę nowsza konstrukcja od poprzedniej wersji. Widać ze firma odrobiła lekcje ...jednocześnie knocąc to co poprzedniku było ok. W tym modelu mamy troszeczkę inne klamerki, mam nadzieje ze będą lepiej pracować . Gumowe stopki zostały przykręcone śrubami, bardzo dobre posuniecie gdyż w poprzedniku gumowa końcówka lubiła sie zgubić. Najgorszy mankament to pierścień , spina on czerwona  kolumnę(nie wiem jak to się fachowo nazywa) pierścień hałasuje na maxa lekkie pukniecie stukniecie statywem i mamy dosłownie grzechotkę.



#11 masterkey

masterkey
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 04 październik 2014 - 21:29

U mnie dokładnie urwała sie ta zapinka przy głowicy na sprężynce co reguluje sie nią kąt odgięcia nogi. Ale ogólnie to jest to dobry statyw za te pieniądze. Ja swojego nie oszczędzałem, kamienie, słona woda, błota.

Nie chce tu nikomu robic specjalnej reklamy, gdyby ktos chcial to  istnieje u nas swietny serwis tych statywów, przed tygodniem złamałem nogę w swoim Manfrotto 055, na drugi dzien miałem potrzebne czesci  u siebie.

 

pozdrawiam



#12 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 05 październik 2014 - 09:57


Nie chce tu nikomu robic specjalnej reklamy, gdyby ktos chcial to istnieje u nas swietny serwis tych statywów, przed tygodniem złamałem nogę w swoim Manfrotto 055, na drugi dzien miałem potrzebne czesci u siebie.
pozdrawiam

Jak możesz to daj kontakt bo to statyw dość powszechnie tu używany.



#13 masterkey

masterkey
  • Lokalizacja:
    Kalisz

Napisano 06 październik 2014 - 18:38

Jak możesz to daj kontakt bo to statyw dość powszechnie tu używany.

Podaje link  http://www.foto7.com.pl/ . Kontakt z Panem Andrzejem Krupą- bardzo profesjonalne podejscie.



#14 mkkaczy

mkkaczy
  • Użytkownik
  • 1095 postów
  • Lokalizacja:
    IRL

Napisano 07 październik 2014 - 14:55


Podaje link http://www.foto7.com.pl/ . Kontakt z Panem Andrzejem Krupą- bardzo profesjonalne podejscie.

Dzięki bardzo.







Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych