Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lornetka dla przyrodnika - pytanie laika :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

#21 buteo

buteo

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:07

Moi znajomi to samo 9x63 po kilka razy na gwarancji aż wymienili na coś porządnego.

Ale z której serii, Hunter czy Titanium,bo ta pierwsza dawała się we znaki wielu użytkownikom,Titanium to dużo lepsza seria. Poza tym od 9x63 lepiej wypada 8x56 mimo mniejszej ilości światła daje wyrazniejszy/ostrzejszy obraz.
Na szczęście DO ma dobrze rozwinięty serwis.
Nikon trochę droższy i niewiele lepszy optycznie jest po prostu solidniej wykonany. Te dwie marki i ich podstawowe produkty,to takie minimum jeśli chodzi o jakość optyki za tę cene ;-) .

Teraz jest ekstra ale spokojnie, pogadamy za kilka lat ;-)


No za 200-300 złotych nie ma co liczyć na nieśmiertelność ;-) .

do najlżejszych nie należy (765g)

To jednak zdecydowanie jedna z lżejszych w tej klasie parametrów,ale kąt widzenia tragiczny ;-) .

#22 sebaok

sebaok

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:34

Titanium to dużo lepsza seria.

Lepsza ale na poczatku uzytkowania.

co z tego, ze do ma dobry serwis jak bedzie trzeba odsyłać co chwile.

Nawet nie mowie o nieśmiertelnosci tylko choćby rok.

#23 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 29 wrzesień 2009 - 12:41

ja mam lornetke bresser (modelu nie pamiętam, ale chyba 8x56) i bardzo sobie chwale. mam już ją 3 rok ijak na razie oprócz wypłowiałej i wytartej gumowanej obudowy nic się z nią nie stało, a używałem ją dość ekstremalnie

#24 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 29 wrzesień 2009 - 17:05

Dzięki panowie za odzew.Tego bushnell'a macałem dzisiaj w sklepie,całkiem dobrze wypadła na tle mojej obecnej "alpen" :mrgreen: .Ale jeszcze się rozejrzę.Tak swoją drogą amerykańska firma,ale składana pewnie w chinach.
slawek z bressera to w tej cenie tylko HUTNER lub trochę więcej Prismatic.
Nie mam dużych wymagań,więc chyba zdecyduję się na tego bushnella, ale popatrzę jakiś czas na allegro,za radą seaboka może jakiś stary zeiss się trafi ;-)

#25 sebaok

sebaok

Napisano 29 wrzesień 2009 - 17:25

Tak swoją drogą amerykańska firma,ale składana pewnie w chinach.


Jak większość sprzętu ale sa jeszcze podróby takie jak ta z linka ;-)

#26 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 29 wrzesień 2009 - 17:55

no i ja właśnie mam chyba hunter, albo jagd hunter , ale dokładnie nie pamiętem

#27 Marek__ZZ

Marek__ZZ
  • Użytkownik
  • 542 postów
  • Lokalizacja:
    Roztocze

Napisano 01 październik 2009 - 22:19

Chciałbym dwa słówka na temat produktów z Chin...
Chłopaki latają w kosmos a technologia użytkowa która dostępna jest w dużych Chińskich miastach może być osiągalna u nas dopiero za kilka lat.. (oczywiście nie piszę o zacofanej wsi chińskiej choć nie zawsze a i stosunki międzyludzkie to osobna sprawa)
Skąd bierze się opinia o niskiej jakości produktów chińskich?
Ano z naszej (polskiej) biedy.
Importerzy sprowadzają do nas najgorsze badziewie bo po prostu to się u nas sprzedaje , taka jest zasobność kieszeni przeciętnego Polaka...
Mam dostęp do chińskich produktów AGD które są porównywalne lub lepsze od sprzętu renomowanych firm..
W Polsce niestety się nie sprzedają bo są ..za drogie....(ale tańsze od tych firmowych i nie są to podróby)
Takie tam moje rozważania.. :oops:
przypominam że malarstwo Vincenta van Gogha było dla współczesnych nic nie warte

#28 audio1969

audio1969
  • Małomówny
  • 12 postów
  • Lokalizacja:
    Nowy Dwór Mazowiecki

Napisano 06 październik 2009 - 13:15

W okolicach 300,- pln polecam lornetkę Vanguard 10x42, model HW-1042. Używam w terenie od 5 miesięcy. Złego słowa nie powiem.

Pozdrawiam Jacek

_________________________________________________
nikon f 100 / f 70 / sigma 70-300 / nikkor 50 / tokina 19-35

#29 Tomek Wyszyński

Tomek Wyszyński
  • Użytkownik
  • 196 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    śląsk

Napisano 08 październik 2009 - 14:13

Ja mam Do Silver 10x50 i sobie chwalę. mam ją właśnie od roku i zabieram ją za każdym razem gdy wychodzę w teren (średnio 5xw tyg.) Może nie jest jakoś super wykonana, ale optycznie jak dla mnie bez zarzutu! Niedawno nawet zgubiłem ją(odpięła się od plecaka), na szczęście po powrocie do domu zorientowałem się i poleciałem szybko jej poszukać. Udało mi się ją odnaleźć, ale zanim to się stało, pomyślałem, że czeka mnie niestety zakup nowej lornetki i pomyślałem wtedy że bez wahania kupię taką samą :) Podsumowując... optycznie lornetka jak najbardziej mi odpowiada, po roku używania nie widzę żadnych niepokojących objawów :) Pewnie, że lornetka za 1000 czy 3000 zł będzie lepsza, ale czy warto tak dużo wydać na lornetkę ? Gdybym był ornitologiem, to pewnie bym sobie na drogą lornetkę pozwolił, dla mnie jednak zdecydowanie ważniejsza jest jakość sprzętu foto niż lornetki. Przez tą Deltę obraz jest ostry, wyraźny,kolory takie jak mają być więc co mi więcej trzeba?? No ale to tylko moja opinia :-)
********** Powiedziały krety: "Ludzie są ciemni, potrzebne im światło!" :-P Nikon + szkła + statyw :mrgreen: ************ Jak kto chce to niech zerknie : http://tomaszwyszynski.manifo.com/ :aaa_uf: :arow: http://www.zpfp.slask.pl/

#30 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 08 październik 2009 - 14:23

godne polocenia są też lornetki Steiner. Też ją posiadam.

#31 Tomek_K

Tomek_K
  • Użytkownik
  • 3087 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 08 październik 2009 - 20:50

Jako ,że nie znam się na parametrach czy możecie zerknąć na tą pozycję.Miałem dzisiaj w łapach i całkiem mi się spodobała.
http://www.optyczne.... ... netki.html

#32 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 06 maj 2011 - 09:18

Ja mam Do Silver 10x50 i sobie chwalę. mam ją właśnie od roku i zabieram ją za każdym razem gdy wychodzę w teren (średnio 5xw tyg.) Może nie jest jakoś super wykonana, ale optycznie jak dla mnie bez zarzutu! Niedawno nawet zgubiłem ją(odpięła się od plecaka), na szczęście po powrocie do domu zorientowałem się i poleciałem szybko jej poszukać. Udało mi się ją odnaleźć, ale zanim to się stało, pomyślałem, że czeka mnie niestety zakup nowej lornetki i pomyślałem wtedy że bez wahania kupię taką samą :) Podsumowując... optycznie lornetka jak najbardziej mi odpowiada, po roku używania nie widzę żadnych niepokojących objawów :) Pewnie, że lornetka za 1000 czy 3000 zł będzie lepsza, ale czy warto tak dużo wydać na lornetkę ? Gdybym był ornitologiem, to pewnie bym sobie na drogą lornetkę pozwolił, dla mnie jednak zdecydowanie ważniejsza jest jakość sprzętu foto niż lornetki. Przez tą Deltę obraz jest ostry, wyraźny,kolory takie jak mają być więc co mi więcej trzeba?? No ale to tylko moja opinia :-)


polecam ten sprzęt 10x50 silverek DO mam od kilku miesięcy choć bardziej interesuje mnie astronomia jako przeglądarka jest idealna mozna kupic cos lepszego ale trzeba wydać ponad 2 tyś np Fujinon 10x50 FMTR-SX.
Za tą cenę nie ma się co zastanawiać

#33 Yamaya

Yamaya
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 30 maj 2011 - 08:32

To ja się podłączę :)

Szukam lornetki dla totalnego amatora, dla mnie i dla żony żeby poobserwować sobie ptaszki i jakieś widoki na wycieczkach, myślałem o czymś takim ale w kwestii lornetek jestem totalnym laikiem :)

http://allegro.pl/lo... ... 29189.html

#34 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 30 maj 2011 - 09:17

Yamaya, do takich zastosowań będzie jak najbardziej ok :-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#35 johan

johan
  • Użytkownik
  • 378 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 31 maj 2011 - 19:54

Ja zamówiłem sobie Nikona Monarch 8,5X56 DCF. Ceny ostatnio mocno spadły (1115zł). Zobaczymy co to warte. W teście wypada nieźle:
http://www.optyczne....8.5x56_DCF.html
Potestuję i napiszę coś więcej.

#36 Ataman

Ataman
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 01 czerwiec 2011 - 12:01

Yamaya, ze stosunkowo tanich lornetek polecam Delta Optical Entry 10x50 za 249 zl. Jest to prawie 100 więcej, niż za lornetkę, którą pokazałeś, ale moim zdaniem warto. Sam długo szukałem, przebierałem, nie chcąc wydać zbyt dużo, chodziłem po sklepach, mediamarktach etc, brałem do ręki porównywałem jak i co widać.. i wybór padł na DOE. ( moim zdaniem jest ona porównywalna z Nikonem 10x50 za 350zl) Mam od jakiegoś czasu i nie narzekam, jasna, ostra, łatwo nastawialna nie ma jakichkolwiek oznak koliomatu.. Kolosalna różnica w porównaniu z dotychczasową moją noname za 100 zl.
Ta Delta Optical Entry 10x50 jest aktualnie w ofercie Specshopu w pasażu przy Świętym Marcinie (zdaje się Pasaż Różowy czy jakoś tak, naprzeciw Alfy). Ja musiałem kupić przez internet, za ta samą cenę, bo w Specshopie nie mieli i nie potrafili mi powiedzieć, kiedy będą mieli.. i dłuuuugo nie mieli.

#37 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 01 czerwiec 2011 - 12:54

Ataman, szczerze? totalny amator różnicy nie odczuje, a 100zł na ulicy nie leży ;-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#38 johan

johan
  • Użytkownik
  • 378 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 02 czerwiec 2011 - 12:43

Dostałem dzisiaj przesyłkę z lornetką Nikona Monarch 8,5x56DCF.
Pierwsze wrażenia:
1. Nie jest taka duża i ciężka jak myślałem.
2. Jakość wykonania jest rewelacyjna (10 lat gwarancji!).
3. Obraz w porównaniu do wcześniej używanego ruska to zupełnie inna liga. Można jedynie się przyczepić do delikatnych aberacji.
4. Jeśli ktoś chce kupić raz a dobrze to polecam.

#39 NiceDmg (Jakub)

NiceDmg
  • Lokalizacja:
    Malopolska

Napisano 02 czerwiec 2011 - 16:41

johan, ja ostatnio zakupiłem lornetkę nikona 10X25 , rewelacja po prostu + 10 lat gwarancji.

#40 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Użytkownik
  • 1292 postów
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 21 listopad 2011 - 15:41

Niedawno w terenie zgubiłem lornetkę :wall: Straty wielkiej nie ma bo kupiłem ją na straganie :lol: Teraz szukam jakiejś w miare niedrogiej,kompaktowej lornetki,może jakąś polecicie?

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych