Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Awaria


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qgito

Qgito

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:26

Witam

Pierwsza poważaniejsza awaria forum fotoprzyroda.pl zażegnana.

Protokuł do sztabu generalnego*

Przyczyna Awarii: Nieznana - podejrzewany atak grupy terorystycznej...

Następstwa Awarii: Brak dostępu do forum przez kilka godzin..

Skutki Awarii: Szał, rozpacz i ataki agonii niezliczonej Grandy fotoprzyrodników Fotoprzyroda.pl

Metody zwalczenia: Zaraz po tym, jak do naszego centrum dowodzenia dotarł alarm, że "coś się dzieje" powołana została specjalna grupa szturmowo - zapobiegawsza strzelców podchalańskich na czele z majorem Qgito... Grupa po kilku gdzinach ostrzeliwania dostała się do głównego centrum awarii... ponieważ jednak zniszczenia były tak ogromne, że niewiadomo było za co się zabrać, zamiast naprawiać szkody podjęto decyzje o dalszej walce Face to Face z przeciwnikami.

Z głównego sztabu rozkazy płyneły jednak nieugięte... zgodnie z drugim telegramem przesłanym przez Generała broni Morav'a cel był jeden - bez zględu na straty materialne i cywilne przywrócenie forum jest kwestią prorytetową.

Wtedy Major Qgito podjął natychmiastową decyzje, wysłając dwa Uboty i pięć krążowników B600 oskrzydlił przeciwnika i zadał ostateczny cios...

Walka była za nami, zostało tylko najważniejsze, przywrócić organizm forum do życia... niestety to już nie było takie łatwe... a czas naglił... Kolejna spektakularna decyzja... łączymy "na krótko", o konsekwencje będziemy się martwić w przyszłości .....

Alabama godzina 23.43 czasu miejscowego - Cel osiągnięty udąło się, maszyna wraca do "normalnego" funkcjonowania...

Nieodwracalne skutki Awarii: Jeden z naszych nie wytrzymał napięcia i skoczył... a pozatym, od dzisaj brak możliwości zmiany języka... więc jeżeli miałeś ustawione forum pod inny język niż nasz rodzimy... to niestety będziesz się musiał nauczyć polskiego.

Ze względu jednak na ogromne obciązenia obliczeniowo - tranzystorowe i niewielką wytrzymałość przewodników uzytych w naprawie nie jest pewne jak długo maszyna wytrzyma bez gruntownej modernizacji...

Módlmy się żeby godzina zero nie wybiła zbyt szybko...

Pozdrawiam

Major Qgito


* z protokołu wycięte zostały drastyczne sceny, a całą treśc traktować należy z przymrużeniem oka ;)

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#2 FERRER

FERRER
  • Użytkownik
  • 237 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:28

jednym słowem zwycięstwo ;)

#3 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:30

'Przewody urzyte' mnie rozwaliły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzięki za pomoc Qgito!!! to się nazywa obsługa :mrgreen:

:ninja:


#4 Qgito

Qgito

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:33

'Przewody urzyte' mnie rozwaliły :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Dzięki za pomoc Qgito!!! to się nazywa obsługa :mrgreen:



Eh, zawsze zdążysz zanim zedytuje ;)

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#5 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:35

nie, nie, proszę nie edytuj. Dodaje tylko smaczku całemu tekstowi :-) niech będzie pamiątka - w końcu to pierwsza awaria! i w dodatku tak szybko zażegnana ;-)
Aha, a tak serio co się stało?

:ninja:


#6 Qgito

Qgito

Napisano 09 styczeń 2007 - 00:39

Poważnie, to serio wydaje mi sie, że ktoś zatakował forum, bo nic przy forum nie było grzebane i nagle wyskoczył błąd :-(

Nie wiem, miejmy nadzieję, że nie będzie sie zbyt często powtarzać, bo grupa szturmowo - zapobiegawcza liże rany po szpitalach polowych...

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#7 Dunadan

Dunadan

Napisano 09 styczeń 2007 - 01:06

to trochę głupio... ehh, no nic, zobaczym co przyszłości przyniesie...

:ninja:


#8 zagorskid

zagorskid
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 06:08

bo nic przy forum nie było grzebane i nagle wyskoczył błąd

Zdarza się i bez interwencji "z zewnątrz". Uroki phpBB ;).

#9 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 07:44

Ufff dobrze że juz wszystko ok... :-)

Zabieram się za ogladanie i czytanie :-)
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#10 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:23

O jak dobrze że wojna zakończona. :mrgreen:

Może zaraz podniesie się larum, ;-) ale mam pytanie z czego te nasze forum żyje, żadnych składek :mrgreen: a i reklam nie widać, może trzeba by zacząć zarabiać by była kasa na konieczne modernizacje, zwiększenie prędkości czy coś w tym stylu.
Może jakieś dobrowolne opłaty, przecież ktoś wkłada swój wysiłek i tak tylko dla satysfakcji? bardzo to piękne ale żeby się ta sielanka nie skończyła za szybko.

#11 Roby

Roby

Napisano 09 styczeń 2007 - 08:36

Fajnie że znowu działa.

Może jakieś dobrowolne opłaty


Popieram pomysł Tomka.

#12 Qgito

Qgito

Napisano 09 styczeń 2007 - 11:39

O jak dobrze że wojna zakończona. :mrgreen:

Może zaraz podniesie się larum, ;-) ale mam pytanie z czego te nasze forum żyje, żadnych składek :mrgreen: a i reklam nie widać, może trzeba by zacząć zarabiać by była kasa na konieczne modernizacje, zwiększenie prędkości czy coś w tym stylu.
Może jakieś dobrowolne opłaty, przecież ktoś wkłada swój wysiłek i tak tylko dla satysfakcji? bardzo to piękne ale żeby się ta sielanka nie skończyła za szybko.



Narazie nie ma jeszcze potrzeby, w przyszłości nie wykluczamy, być może pojawią się reklamy, a składki to bardziej na pikniki ewentualnie... pożyjemy - zobaczymy ;)

Pozdrawiam

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#13 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:02

Qgito, dzięki za odparcie ataku niezidentyfikowanych partyzantów. :-D
Faktycznie, wczoraj lekka panika była. ;-)

#14 Mike

Mike
  • Użytkownik
  • 146 postów

Napisano 09 styczeń 2007 - 21:16

Może zaraz podniesie się larum, ale mam pytanie z czego te nasze forum żyje, żadnych składek a i reklam nie widać, może trzeba by zacząć zarabiać by była kasa na konieczne modernizacje, zwiększenie prędkości czy coś w tym stylu.

Może być np Google AdSense :)
Gdyby były reklamy to i więcej pieniędzy dla adminów, a co za tym idzie może serwer na który moglibyśmy wgrywać zdjęcia :)

#15 Guest_Januszi_*

Guest_Januszi_*

Napisano 10 luty 2007 - 20:41

kłopot nie mogę się zalogować

#16 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 luty 2007 - 11:31

no ale teraz już jest chyba OK?...

:ninja:


#17 August

August

Napisano 11 luty 2008 - 22:19

wybaczcie, nie wiedziałem gdzie to umieścic, a nie chciałem zakałdać nowego tematu...
Otóż mam problemy z edytowaniem postów. Wszystko jest w porządku kiedy piszę za pomocą "szybkiej odpowiedzi" - mogę spokojnie wysyłać posty, wklejać zdjęcia...wszystko chodzi jak należy. Ale jak tylko wchodzę w "Odpowiedz" albo w "edytuj" zaczynają się problemy... Łącze mi "gaśnie" w oczach, zgłasza się błąd Serwera Proxy GDATA Tray (mój antyvirus i firewall). Nie jestem w stanie czegoś zamknąć, muszę wyłaczyć komputer by wszystko wróciło do normy.
Nie jest to jedyne Forum na którym bywam i jeszcze nigdzie nie miałem tego typu problemów....
Ktoś zna przyczynę takiego stanu rzeczy?????
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#18 Dunadan

Dunadan

Napisano 11 luty 2008 - 22:45

August, zgłoś się do Qgito albo Morava najlepiej... to jakaś dziwna sprawa :-/ ja się na tym nie znam.

:ninja:


#19 morav

morav

Napisano 11 luty 2008 - 23:00

O nie, ja się też średnio na tym znam.
Napisz do Qgito.

#20 Qgito

Qgito

    Administrator

  • Administrator
  • 869 postów

Napisano 11 luty 2008 - 23:01

August, Hmm, szczerze mówiąc nie mam za bardzo pomysłu w czym może być problem.

Zobacz może bez antywirusa i firewalla zrobić taką akcje - może coś antywir albo firewall świruje?

Nie wiem, miał ktoś jeszcze podobne problemy?

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl