Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Sarna - Capreolus capreolus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9013 odpowiedzi w tym temacie

#141 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 18:48

Wojny systemowe niech się toczą na forach: N,C,O..... A tutaj zdjęcia są najważniejsze.

#142 Kordek

Kordek
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Lokalizacja:
    Witów/Zakopane

Napisano 22 styczeń 2007 - 20:51

"Fajny masz aparat ale pokaż mi swoje zdjęcia!!"

Twój podpis oddaje to co myśle o wojnach systemowych. Robić zdjęcia i nie narzekać :mrgreen:
Oly E-3, E-510, ZD 14-45, ZD 50, ZD 50-200.

#143 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 22 styczeń 2007 - 21:13

Kordek - miło mi donieść, że nie jesteś jednak rodzynkiem Olympusowym na tym forum, ja także z systemu FOUR THIRDS :-D

#144 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 22 styczeń 2007 - 21:27

Wojny systemowe niech się toczą na forach: N,C,O..... A tutaj zdjęcia są najważniejsze.

Trafiony zatopiony :-D trafiłeś w samo sedno. :mrgreen:

#145 Kordek

Kordek
  • Użytkownik
  • 290 postów
  • Lokalizacja:
    Witów/Zakopane

Napisano 22 styczeń 2007 - 21:46

Kordek - miło mi donieść, że nie jesteś jednak rodzynkiem Olympusowym na tym forum, ja także z systemu FOUR THIRDS :-D

Kojarze awatara z olympusclub :-)nawet chyba mam od ciebie linka do fotoprzyroda
Oly E-3, E-510, ZD 14-45, ZD 50, ZD 50-200.

#146 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 22 styczeń 2007 - 22:10

Kordek- no to miło. Myślę coraz intensywniej nad ZD 50-200. Trudno z naszymi 40-150 dorównać kolegom. Pozdrawiam.

#147 terenowiec.

terenowiec.
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 27 styczeń 2007 - 22:04

Po dłuższej przerwie chciałbym wam Koleżanki i Koledzy zaprezentować kilka zdjęć z dzisiejszego polowania. Od pewnego bowiem czasu, coraz bardziej ciągnie mnie do lasu, o czym marzyłem już w dzieciństwie – bycie leśniczym. W ostatnich tygodniach szukałem optyki, przy pomocy której mógłbym skutecznie polować. Wydaje się, że częściowo problem mam rozwiązany (czekam na Sigmę 300 f/4 makro). Pozostanie mi jeszcze do znalezienia telekonwenter Kenko 300 pro x1.4.
Ale wróćmy do dzisiejszego polowania. Od kilku dni Polskę męczy zima. W nocy z piątku na sobotę w moim rejonie opady śniegu się nasiliły i zerwał się bardzo silny wiatr. Wiele dróg ostało zawianych zaspami w tym boczna polna droga przy trasie Brzeg – Dzierżoniów (Dolny Śląsk). Tu kilka dni temu wypatrzyłem pole, na które przylatywały gęsi zbożowe. Przy okazji zobaczyłem, że w miejscu tym, przy jednym z niewielkich zagajników przebywają sarny.
Dziś w południe, robiąc reportaż z akcji odśnieżania lokalnych dróg, stwierdziłem, że bardzo silny wiat mógł sarny z okolicznych pól zgonić właśnie do wypatrzonego zagajnika.
Podjechałem na miejsce i pieszo ruszyłem w stronę lasku. Wiało okrutnie! W lesie zacząłem się skradać mając będąc po zawietrznej stronie lasu. Niestety, idąc między drzewami nie widziałem żadnych świeżych tropów. Kiedy przeszedłem na drugą stronę zobaczyłem po przeciwnej stronie niewielkiego pola kilka saren, które chyba mnie nie widziały. Cofnąłem się i po zrobieniu łuku doszedłem na początek pasa wąskich krzaków, za którymi było stadko. Skradanie było trudne, gdyż nie było za czym się chować. Patrząc przez obiektyw (Sigmę 70-300) łapałem moment, kiedy wszystkie sztuki opuszczały głowy po pokarm i wówczas, na zgiętych nogach, robiłem kilka żabich kroków do przodu. Jednocześnie obiektyw cały czas miałem skierowany w ich stronę. Co mnie dziwiło, to to, że w zasadzie byłem widoczny, gdyż nie chroniło mnie nic, poza resztką sterczących badyli po kukurydzy. Przy sarnach żerował również bażant. W przy kucu udało mi się podejść na odległość jakichś 70 m. W pewnym momencie 3 sztuki chyba mnie zauważyły, gdyż zerwały się i uciekły w pole. Jedna z nich jednak mnie nie dostrzegła i przez 5 minut badała okolice. Po tej chwili wróciła na skraj krzaków. To była okazja, by patrząc przez wizjer zbliżyć się o kolejnych kilka kroków. Niestety, musiałem to już robić po odsłoniętym polu. Zwierzę po chwili się zerwało i badając teren powoli szło na moją zawietrzną w pole. Idąc cały czas nasłuchiwało, wypatrywało i wąchało – tak jakby ciągle mnie nie widziało (byłem cały czas w przy kucu). Podejrzewam, że koza mogła usłyszeć klepanie migawki oraz czuła mój zapach, gdyż była to już odległość poniżej 50 m.
W tym też momencie śnieg przestał sypać i na chwilę pojawiło się ładne słońce.
Nie wiem czy cała opowieść nie jest przydługa, wszak to forum fotograficzne, a nie pisarskie! Jakby co to mnie napomnijcie.
Poniżej kilka zdjęć z polowania (umieszczonych chronologicznie).

Początek skradania
49.
Dołączona grafika

Część stadka ucieka
50.
Dołączona grafika

Jeden koziołek jednak został, niczego ni zobaczywszy
51.
Dołączona grafika

W końcu reszta saren zaczęła wychodzić...
52.
Dołączona grafika

Chyba próbuje mnie wywąchać?
53.
Dołączona grafika

Na polu czekali już koledzy
54.
Dołączona grafika
Od przyrody bardziej kocham tylko moją Kasię, która też jest przyrodą!

#148 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 27 styczeń 2007 - 22:22

Poprawiłem numerację :-)

terenowiec., gratuluję udanego podchodu. Zdjęcia świetne! Zwłaszcza 51-54.
Fajnie też, że to opisałeś. Będzie nauka dla innych.
To są pełne klatki, czy coś przycinałeś?

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#149 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 27 styczeń 2007 - 22:29

Terenowiec - bardzo ciekawy opis ale i zdjęcia niezłe! zwłaszcza 52 i 53 - na 52 przydałoby się ciut do góry, ale jest OK - gratuluję! ( IMHO takie opisy nadają tylko klimatowi zdjęć, można się czasem wczuć ;-) )

:ninja:


#150 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 27 styczeń 2007 - 22:53

Gratuluję wytrwałości, która została wynagrodzona w postaci udanych fotek, cieszymy się razem z tobą. :-D
Opowiadanie takiej przygody nie jest długie, przecież pewnie większość z nas była w akiej sytuacji i teraz czytając odświeża sobie przyjemne chwile w życiu, pobudza endorfinę i wszystko jest takie piękne, nic a nic za długie.
Zresztą tak naprawdę liczy się nie ilość postów tylko ich jakość, a tu masz 6+ :mrgreen:

#151 Piciu

Piciu
  • Użytkownik
  • 394 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 28 styczeń 2007 - 10:32

Świetne :!: Zarówno opis jak i załączone fotki, szczególnie 53 i 54. Ja mam cały czas watpliwości jak to jest z używaniem cyfrowej lustrzanki w minusowych temperaturach? W instrukcjach podają zakres temperatur coś o 0 do 40 w plusie. Może ktoś mi podpowie, jak aparaty się sprawują w minusowych temperaturach.

#152 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 10:57

jak aparaty się sprawują w minusowych temperaturach.

W mim D80 przy minus 12 po 2 godzinach wysiadł pojedynczy AF ale ciągły działał nadal, reszta OK

#153 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 28 styczeń 2007 - 11:04

51. ciutkę przepalone, ale wszystkie zdjęcia zasługują na pochwałę i podziw, bo są piękne. :mrgreen:
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#154 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 28 styczeń 2007 - 11:15

Mi się trzy ostatnie najbardziej podobają, ale spotkanie fajne, opis też ciekawy i dobrze że pokazałeś też te dwa pierwszw zdjęcia 'wstępne' :-D

#155 migawka

migawka
  • Użytkownik
  • 295 postów
  • Lokalizacja:
    Skarżysko Kamienna

Napisano 28 styczeń 2007 - 12:47

53 świetne i opiis :->
szuwar.deviantart.com

#156 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 28 styczeń 2007 - 13:00

Fajny opis i zdjęcia. Dla mnie 53 extra

#157 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:00

Terenowiec, bardzo fajny opis i śliczne zdjęcia. Gratuluję. ;-)

#158 terenowiec.

terenowiec.
  • Użytkownik
  • 77 postów
  • Lokalizacja:
    Dolny Śląsk

Napisano 28 styczeń 2007 - 21:49

Dziękuję Wam serdecznie za słowa uznania. Jest mi tym bardziej miło, że znalazłem się w szacownym gronie specjaliśtów od fotografii przyrodniczej.
Co do pytania michalova "To są pełne klatki, czy coś przycinałeś?" odpowiem, że większość z nich jews w minimalnym stopniu przycięta (po 5, 10 może 15%). Obcinałem tylko jakieś resztki kukurydzy u dołu lub fragment krzaków z boku. Dając do fotografa nic nie bedę kadrował, gdyż tyle i tak obetną mi w zakładzie.
Dla przykładu jedno zdjęcie z całej seri nic nie ruszane:
55.
Dołączona grafika
Od przyrody bardziej kocham tylko moją Kasię, która też jest przyrodą!

#159 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 28 styczeń 2007 - 22:24

Dzięki terenowiec., chciałem porownać ze swoimi zdjęciami zbliżenie jakie udalo ci się zrobić. Wygląda na to, że daleko mi jeszcze do takich ujęć :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#160 bartolinik

bartolinik
  • Małomówny
  • 9 postów
  • Lokalizacja:
    Bielsko- Biała

Napisano 29 styczeń 2007 - 23:34

43 bardzo fajne, śliczne z widoczkiem w tle




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych