Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x

Zdjęcie

Sarna - Capreolus capreolus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8621 odpowiedzi w tym temacie

#8621 Natrix (Filip Stefaniak)

Natrix

Napisano 27 październik 2017 - 18:49

Ja przez ostatni miesiąc biłem się z myślami czy iść w FF czy zostać przy DX [d500] 

Jak na rynku pojawił się d500 to pomyślałem, że będzie idealny dla mnie i w sumie już go miałem kupować. Skończyło się na d4, rozmawiałem z ludźmi którzy fotografowali zarówno d500 jak i d4/d4s. Z tego co się dowiedziałem, to d4 mimo starszej konstrukcji ma pewniejszy AF i mniejsze szumy niż d500.  To też oczywiście następstwo FF bo przy większej matrycy lepiej o mniejsze szumy. Co do samej matrycy FF to efektu WOW nie odczułem aczkolwiek po kilku zasiadkach zacząłem doceniać separację od tła i oczywiście plastykę. Tym bardziej, że póki co podpinam tamrona 150-600 więc mam 6.3 na długim końcu co utrudnia uzyskanie ładnego bokehu. Przy FF względem cropa jest dużo łatwiej. 

A propos przepaści z d7100, oczywiście różnica znaczna. Pierwsze co zauważyłem to ergonomia, niby d7100 ogripowany ale to nie to samo. Potem liczba klatek na sekundę, iso [jak kogoś interesuje to zapraszam http://filipstefania...on-d7100-vs-d4/ ]

bufor, AF. tutaj jest przepaść. Na chwilę obecną zauważyłem jeden minus-d7100 ma wygodniejszy uchwyt w gripie niż d4 [orientacja pionowa]. Strasznie płytki zrobili. 

Gdybym miał wybierać między d500 a d750 poszedłbym chyba w d500. Piszę pod kątem zwierzyny. AF będzie dużo pewniejszy. FF się przydaje ale jeśli ktoś używa jasnego tele, bądź ma pełną kontrolę nad tłem [czytaj czatownie] nie jest konieczny. Takie jest moje zdanie.  :)

Użytkownik Natrix edytował ten post 27 październik 2017 - 18:51

#8622 macieju

macieju
  • Małomówny
  • 5 postów

Napisano Tydzień temu

To moje pierwsze zdjęcia na tym forum. Nieśmiało chciałbym zaprezentować zdjęcia od których się wszystko zaczęło. A było to w maju tego roku. Właściwie to jestem pasjonatem fotografii lotniczej i lotnictwa i pewnego majowego poranka skoro świt gnałem pod płot na lotnisko aby sfotografować startujący z naszego lotniska samolot. Do miejscówki mam ok. 5 km drogą wiodącą poprzez pola i lasy. Byłem zdziwiony ilością zwierzyny, którą mijałem po drodze. A to dzik biegnący polem, a to stado żurawi zrywające się do lotu ... i jak zobaczyłem koziołka to nie wytrzymałem. Zatrzymałem auto i wydobyłem aparat z plecaka. Pierwsza fotka zrobiona z auta a do drugiej wyszedłem z samochodu i zacząłem podchodzić ale mnie zauważył i dał dyla. Zdążyłem go jeszcze sfocić jak mnie namierzył. Na samolot prawie się spóźniłem ale ... zaskoczyło  :)   Od tego czasu włóczę się po okolicach ... coś z tego włóczenia czasem wychodzi i będę się tym chwalił ale pamiętajcie, że to początek mojej włóczęgi w tym temacie.

2434

IMG_2647.jpg

2435

IMG_2659.jpg

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych