Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Migracja Forum Fotoprzyroda.pl na nowy skrypt


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qgito

Qgito

Napisano 24 sierpień 2013 - 09:49

Witam,

W przyszłym tygodniu planujemy rozpocząć migrację z wysłużonego już phpbb by przemo na skrypt IPS (http://www.invisionpower.com/).


Podczas migracji będziemy się starać, żeby wszystko zostało przekonwertowane do nowego skryptu, gdyby się jednak coś po drodze wysypało proszę się nie martwić - stare bazy pozostaną, więc wszystko będzie można dograć / odzyskać, gdyby czegoś brakowało.

Już teraz wiemy, że problem może być z:

- avatarami - na wszelki wypadek proponuję każdemu zrobić sobie kopie avataru na dysk
- podpisami w stopkach - również ciężko będzie to przekonwertować, bo nie mamy wsparcia do tego, więc tak jak wyżej > kopia do notatnika.
- może być sytuacja, że po przenosinach nie będą Wam działać hasła do konta - trzeba będzie wtedy skorzystać z opcji przypomnienia/resetu hasła.


Plan przenosin wygląda następująco:

1. W poniedziałek lub wtorek zamykamy forum dla pisania nowych postów i rejestracji. Potrwać to może do 3-4 dni (chyba, że będą jakieś problemy po drodze). W tym czasie my dokonujemy konwersji na nowy skrypt całego forum (bez Galerii), po czym uruchamiamy forum do życia na nowym skrypcie.

2. Po zakończeniu pierwszego etapu i przetestowaniu wspólnie czy wszystko działa zabieramy się za konwersje galerii. Tutaj będzie trudniej, bo nie mamy narzędzi do automatycznej konwersji, więc sporo będziemy robić ręcznie. Konwersja zajmie około tydzień czasu. Potem uruchomimy galerie z powrotem do życia i razem będziemy testować czy wszystko funkcjonuje prawidłowo.

3. Po zakończeniu pierwszych dwóch etapów zajmiemy się przygotowaniem skórki forum, bo początkowo forum będzie funkcjonowało na domyślnym niebieskim szablonie. Ten etap zajmie około 2-3 tygodni.


Ogólnie na koniec września mam nadzieję, że będzie wszystko skończone.

Wtedy weźmiemy się za kolejne zmiany na forum, ale o tym wkrótce - pomysłów jest dużo, jak przyjdzie pora to będziemy konsultować wspólnie.


W razie dodatkowych pytań - piszcie tutaj.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#2 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów

Napisano 24 sierpień 2013 - 10:29

Nareszcie po tak długim czasie coś ruszyło. :-)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#3 MAck

MAck
  • Użytkownik
  • 276 postów

Napisano 25 sierpień 2013 - 12:57

Mam jedną sugestię dot. 3 etapu w kwestii pasków przewijania w przeglądarce. Czasem przeglądam forum na kompie domowym przez FF a czasem na laptopie służbowym przez IE. FF na szczęście nie umie zinterpretować kodu dot. kolorów paska przewijania ale IE potrafi i niestety kolorki te zostały na tyle niefortunnie dobrane, że różnica między tłem a samym paskiem jest subtelna, co czasem troszkę przeszkadza. Jakby się udało dobrać różniące się od siebie kolory to przeglądałoby się forum jeszcze przyjemniej.

http://files.tinypic...3lgavttxn0j.jpg