Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kwiecień 2013


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
326 odpowiedzi w tym temacie

#41 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 05 kwiecień 2013 - 19:37

Dzisiaj, po kilku nieudanych podejściach, w końcu udało mi się dorwać pójdźkę, dzięki współpracy z ciocią, na której podwórku ptak często przesiaduje ;-)
Co prawda na dobre zdjęcia było już trochę za ciemno, ale ISO 3200+lampa+latarka i jest nawet nieźle :mrgreen:
Jeśli ptak dotrwa do wakacji, to może trochę powalczę z tym tematem, bo warunki do fotografowania mam dość sprzyjające ;-)

51. Drzewo, na którym siedzi widać z okna mojego domu 8-)
Dołączona grafika

#42 maciosek

maciosek
  • Użytkownik
  • 144 postów
  • Lokalizacja:
    Gliwice

Napisano 05 kwiecień 2013 - 20:22

Podwyszyński, Podziwiam, oj podziwiam twoje siewki. 49. Fantastyczna jakość i świetne zdjęcie
Zapraszam: http://mieszalski.wordpress.com/
D90, N 70-300 vr, N 18-55 Dobry koń i z błota ruszy :)

#43 wojt683

wojt683
  • Użytkownik
  • 159 postów
  • Lokalizacja:
    Golub-Dobrzyń

Napisano 05 kwiecień 2013 - 23:22

KamilB, ale goście do Ciebie zalatują, pozazdrościć :roll:

#44 Gucio_55 (Grzegorz Gust)

Gucio_55
  • Lokalizacja:
    Wieś

Napisano 06 kwiecień 2013 - 06:32

Poprzednie foty-bez komentarza, to może taka fotka...

Tym razem pióra...

52.
Dołączona grafika
Aparat Nikon D90 +105Nikkor, +70-300Tamron.
Moje nieudolne próby:
http://www.panoramio.com/user/4720981

#45 Kosmo

Kosmo
  • Użytkownik
  • 1195 postów
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 06 kwiecień 2013 - 09:35

Gucio_55, Sama akcja ok. Musisz jeszcze popracować nad perspektywą.
5D III + 7D + 400/2.8 L + inne mało znaczące w dziedzinie ptaków słoiki
http://www.dolinanarwi.com.pl

#46 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:04

Gucio_55, Sama akcja ok. Musisz jeszcze popracować nad perspektywą.


.. albo popracować i kupić lepszy obiektyw, który wybacza takie perspektywy. :-)

Podwyszyński
49. Do "tematu".

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#47 Podwyszyński

Podwyszyński
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 06 kwiecień 2013 - 10:21

Podwyszyński, jak widzę 49 to zły jestem sam na siebie, że mając za dużo krwawodziobów, nie przyłożyłem się staranniej do tematu.

Podwyszyński
49. Do "tematu".

A mi się bardziej podoba 24.
49. byłoby dobre jakby było światło. Tak to jest zwykłe zdjęcie po ciemku bez dobrej kompozycji, ale dzięki ;-)

Canon 300mm f4 non IS L + 40d + 7d

http://www.podwyszynski.eu/


#48 Gucio_55 (Grzegorz Gust)

Gucio_55
  • Lokalizacja:
    Wieś

Napisano 06 kwiecień 2013 - 11:38

Gucio_55, Sama akcja ok. Musisz jeszcze popracować nad perspektywą.


.. albo popracować i kupić lepszy obiektyw, który wybacza takie perspektywy. :-)

Podwyszyński


Mam płytko wkopaną czatownię ;(
Na przyszły rok będzie gdzie indziej i głębiej ;D (pierwsze koty za płoty ;D )
Z tym lepszym obiektywem.... mhmmm... mam Tamron-a 70-300 4-5,6 i świetnie ostrzy nawet przy pełnej dziurze... (lepiej się sprawuje niż nikkor)... szkoda go...
Niestety, "lepszy obiektyw" to kasa rzędu 6tys... a na to potrzeba... czasu+negocjacje z rodziną+... mnóstwo pomniejszych czynników.
Aparat Nikon D90 +105Nikkor, +70-300Tamron.
Moje nieudolne próby:
http://www.panoramio.com/user/4720981

#49 mycza

mycza

Napisano 06 kwiecień 2013 - 11:51

Gucio_55 fajna dynamika, gratki.
Andrzej Myczkowski Warszawa

#50 fotosnajper (Paweł Kołodziejski)

fotosnajper
  • Lokalizacja:
    kaszuby

Napisano 06 kwiecień 2013 - 19:55

Gucio_55, dla mnie 52 rewelacja narazie moge tylko pomarzyć o takich fotach , GRATULACJE.

53
Dołączona grafika
54
Dołączona grafika
55
Dołączona grafika
56
Dołączona grafika

#51 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:12

Dzisiaj udało mi się bliżej podejść moją pójdźkę, ale nie wziąłem pod uwagę tego, że dziś było jaśniej niż wczoraj i fotografowałem na tym samych ustawieniach, a zanim zmieniłem na właściwe, to ptak już się odwrócił :-/ I w rezultacie mam jedno całkiem niezłe jakościowo zdjęcie, ale od d... strony :-P
56.
Dołączona grafika

#52 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:24

KamilB, nie dasz rady jej gdzieś dopaść w dzień, żeby porządnie sfocić? Bo warto ;-)
U mnie ostatnio same dokumenty. Dziś na stawach ciekawie, ok. 60 obserwowanych gatunków przez 6 godzin łażenia, czuć wiosnę. Z wiosennych widzianych: rybołowy, bociany białe i czarne, siewki - m.in. kulik mniejszy, pierwiosnki, dymówki. Trzeba by się w końcu wziąć za poważniejsze focenie ;-)
57.
Dołączona grafika
58.
Dołączona grafika

#53 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 06 kwiecień 2013 - 20:34

KamilB, nie dasz rady jej gdzieś dopaść w dzień, żeby porządnie sfocić? Bo warto ;-)

Cały dzień spoglądam z okna na to miejsce, gdzie siedzi na powyższym zdjęciu, ale niestety ptak pokazuje się dopiero po godz. 19 :-P
Może w lato uda się zrobić coś lepszego, bo rok temu w wakacje pokazywała się kiedy było jeszcze dość jasno. A jak się okaże, że w sąsiednim budynku jest na strychu jakiś otwór w szczycie :-> , to lepszej sytuacji do zdjęć nie mogłem sobie wymarzyć :mrgreen: O ile oczywiście pójdźka sobie nie zmieni miejscówki ;-)

#54 ŁukaszZ (Łukasz Ziewacz)

ŁukaszZ
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 06 kwiecień 2013 - 23:12

KamilB, nie dasz rady jej gdzieś dopaść w dzień, żeby porządnie sfocić? Bo warto ;-)

Cały dzień spoglądam z okna na to miejsce, gdzie siedzi na powyższym zdjęciu, ale niestety ptak pokazuje się dopiero po godz. 19 :-P
Może w lato uda się zrobić coś lepszego, bo rok temu w wakacje pokazywała się kiedy było jeszcze dość jasno. A jak się okaże, że w sąsiednim budynku jest na strychu jakiś otwór w szczycie :-> , to lepszej sytuacji do zdjęć nie mogłem sobie wymarzyć :mrgreen: O ile oczywiście pójdźka sobie nie zmieni miejscówki ;-)


Kamilu, gratuluje spotkan i szczescia do tego ptaka ale pamietaj o czyms waznym, mianowicie ona zawsze moze zrezygnowac z tego miejsca bytowania spowodu strzelania do niej z lampy blyskowej i przesladowania... :)

Facebook.com/ZiewaczLukaszFotografiaPrzyrodnicza
www.ziewaczlukasz.pl


#55 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 08:19

Gratuluję wszystkim Autorom zdjęć :-)

KamilB, daruj sobie robienie zdjęć z lampą błyskową. Ptak wygląda strasznie sztucznie i brzydko, a na dodatek niepotrzebnie go stresujesz. Dnie stają się coraz dłuższe, obserwuj, a może Ci przyfarci. Osobiście wolałbym naświetlać 5 sekund niz strzelać z lampy.

Podwyszyński, rozkręcasz się :-). Oby tak dalej :-)
PeterBed, 60 gatunków...oczopląsu można dostać ;-)

W temacie jeleni zawsze jestem za daleko i nie tam gdzie trzeba...jak zwykle, dokumentalnie, ok. 1/4 chmary ;-)

59.
Dołączona grafika

60.
Dołączona grafika

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#56 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 07 kwiecień 2013 - 09:28

awsze moze zrezygnowac z tego miejsca bytowania spowodu strzelania do niej z lampy blyskowej i przesladowania... :)

Spokojnie, dziś wracam do Warszawy i będzie miała co najmniej 2 tygodnie odpoczynku od tego "prześladowania" :-P
Tak na serio, to może dzięki temu mojemu "nękaniu" teraz będzie miał trochę łatwiej w życiu, bo z tego co wiem okoliczni mieszkańcy trochę krzywo na nią patrzyli (przesądy :-/ ), ale jak zobaczyli ją z bliska na zdjęciach, to stwierdzili, że jednak strasznie fajna jest ;-)
Poza tym mi też te zdjęcia z lampą się nie podobają, ale chciałem ją udokumentować i już nie mam zamiaru więcej jej ganiać po ciemku, teraz myślę nad jakimś ukryciem na strychu :->

#57 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 07 kwiecień 2013 - 12:30

Gratuluje Wszystkim ujęć.Ja dzisiaj trochę posiedziałam przy leśnym karmniku.Niespodzianką było pojawienie się koziołka,który dość pózno się skapnął,że ktoś jest w pobliżu :lol: Ale odbiegł tylko kilka metrów i zajął się dalej ocieraniem o gałęzie i rogartaniem śniegu:)Niestety nie było mozliwości zrobic fotki na czystej scenie:(
61.
Dołączona grafika
62.
Dołączona grafika
63.
Dołączona grafika
64.
Dołączona grafika
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#58 qeenie

qeenie
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    Kujawsko Pomorskie

Napisano 07 kwiecień 2013 - 13:19

65. Biebrzański Park Narodowy -02 Kwiecień miłe spotkanie z klępą w towarzystwie Piotra Dombrowskiego zawodowego przyrodnika i miłośnika fotografii mogłam fotografować nad Biebrzą te piękne ssaki .

Dołączona grafika
66.
Dołączona grafika
67.
Dołączona grafika
Nikon

#59 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 07 kwiecień 2013 - 13:23

Łos w śniegu robi wrażenie...

68.
Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#60 Gołąbki

Gołąbki
  • Małomówny
  • 45 postów

Napisano 07 kwiecień 2013 - 16:20

69.

Dołączona grafika

70.

Dołączona grafika
Canon 500D, canon 75-300 mm, canon 18-55 mm (kitowy).

http://fanatycy.manifo.com/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych