Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Instrukcja PL do Tamron 90 mm F/2.8 Di Macro 1:1


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 25 lipiec 2012 - 15:46

Nie mogę znaleźć na necie instrukcji do wyżej wymienionego obiektywu. Może ktoś ma chociaż skan?
Jeśli nie, to będę tłumaczyła, bo wersję po angielsku mam :-P.

#2 Lisor

Lisor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 16:31

... nie trza nic tłumaczyć z anglosaskiego, bo na na www.optyczne.pl jest stareńki test tego obiektywu.
Crop i zoom w jednym stali domku.

#3 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:45

To mój pierwszy obiektyw jaki trzymam w rękach więc chciałam powoli i z instrukcją PL ;-)
Ale pierwsze kroki już za mną i podstawy znam, mam nadzieję, że nie da się za wiele zepsuć :-P
Swoją drogą test na optycznych przeczytam jeszcze raz z uwagą, dzięki :-)

#4 Lisor

Lisor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 06:16

... jakby co to w mieście Kraka jest kilka sklepów ze sprzętem fotograficznym. Pewnie pożyczą. Miłej lektury.
Crop i zoom w jednym stali domku.

#5 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 26 lipiec 2012 - 16:38

Obiektyw obczaiłam :vivalabamba: Moja pierwsza mucha, robiona jeszcze z Raynox 250 :-)

http://bednarska.mdr... ... ltered.jpg

#6 Lisor

Lisor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 20:36

... niezła sztuka. To chyba mucha dziewczynka- bo taka kolorowa ?
Crop i zoom w jednym stali domku.

#7 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 29 lipiec 2012 - 08:46

Obiektyw obczaiłam :vivalabamba: Moja pierwsza mucha, robiona jeszcze z Raynox 250 :-)

Raynox nie spisuje się dobrze na lustrzankach, proponuję nie używać w tym zestawie, kopić mieszek lub pierścienie pośrednie.
Zdjęcie w całości jest mydlane, co w przypadku tego obiektywu jest katastrofą.
Nie ma nawet jednego ostrego elementu więc za wyjątkiem dużego powiększenia taki zestaw nic nie daje.
Jeżeli chcesz uzyskać duże powiększenie i dużą głębię ostrości to pozostaje przymknięcie do F20 + np. pierścienie, ale wtedy statyw i lampa albo stackowanie.
Wojtek

#8 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 05 sierpień 2012 - 09:20

ostapowicz, jesteś bezlitosny. Pierwszy raz trzymam w ręku lustrzankę, a Ty tak po mnie jedziesz ;-)
Co do Raynoxa, to faktycznie więcej z nim zdjęć nie robiłam, głównie przez to, że do obiektu trzeba bardzo blisko podejść. Wyklucza to np używanie lamy bo zdjęcie jest często nierównomiernie doświetlone.
Jeśli jest faktycznie tak jak mówisz, że lustrzanka z Raynoxem się nie lubią, pozostanie mi pewno go sprzedać.

#9 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 sierpień 2012 - 14:34

agabed, moja opinia dotyczy jedynie wad tego zdjęcia i mam nadzieję, że nie odbierasz jej osobiście.
Co do Raynoxa to sprawa jest trudna jeżeli chodzi o lustrzanki, a powodem jest wielkość matrycy w porównaniu z kompaktami, przy których Raynox sprawuje się świetnie.
Ale widziałem zdjęcia z lustra przy użyciu Raynoxa i były naprawdę dobre, jeżeli chodzi o kwestię lampy to niezbędny jest dyfuzor, który poprawia plastykę światła.
Wojtek

#10 agabed

agabed
  • Użytkownik
  • 184 postów
  • Lokalizacja:
    Wieliczka

Napisano 11 sierpień 2012 - 22:15

ostapowicz, będę próbowała jeszcze z pierścieniami, dostałam je gratisowo do aparatu. Raynox poszedł w kąt ;-)

#11 Lisor

Lisor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 13 sierpień 2012 - 19:56

... moje dawne próby z wiadomą soczewką zakończyły się tgz. kichą. Jest tak, jak napisał wcześniej ostapowicz.
Crop i zoom w jednym stali domku.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych