Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Focenie ptactwa wodno-błotnego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 11 lipiec 2012 - 17:55

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów! :)

Pod koniec sierpnia, kiedy zacznie się przelot mam zamiar wybrać się na UW. Będzie to moja pierwsza poważna styczność z tamtejszym ptactwem. A wiem, że siewkusów, kaczuszek i przelatujących drapoli nie brakuje :) Więc wdzięczny byłbym za jakiekolwiek porady ws. podchodzenia, focenia wodno-błotnych ptaszków. Pomocne były uwagi odnośnie focenia w samym UW - może jakieś ciekawe miejsce ktoś zna ?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki ;-)

#2 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 11 lipiec 2012 - 17:58

olekhagge,
Jest taka ciekawa opcja na forum: "szukaj"
Zapraszam do jej wykorzystania.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#3 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 11 lipiec 2012 - 18:03

kulek855, nie znalazłem takiego tematu, więc zamieściłem nowy. Jeśli podobny istnieje byłbym wdzięczny za link.

#4 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 11 lipiec 2012 - 20:48

olekhagge, jedziesz jako obozowicz na Kuling czy prywatna wycieczka?

#5 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 12 lipiec 2012 - 09:02

comatus, prywatnie.

#6 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:12

olekhagge, ptaków się raczej nie podchodzi,na nie trzeba cierpliwie poczekać. :-)

#7 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:20

olekhagge, ptaków się raczej nie podchodzi,na nie trzeba cierpliwie poczekać. :-)

Dodatkowo z pewnych względów w niektórych rejonach UW 'podchodzenie', czekanie i o zgrozo "focenie" ptaków będzie bardzo utrudnione, wręcz niemożliwe.
Dlaczego? - jako ktoś kto interesuję się fotografią ptaków i pewnie obeznany użytkownik internetu powinieneś to sobie wcześniej wyszukać.

#8 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:09

Nie jestem na tyle głupi żeby myśleć, że ptaki np. same do mnie podejdą. Wiem, że trzeba poświęcić się, poleżeć pod siatką, poczekać. Nie jestem aż także na tyle "głodny ujęć", by za wszelką cenę wchodzić na teren, który objęty jest specjalną ochroną. Powiem tak: nie będę się pchał tam, gdzie mnie ptaki nie chcą. Szycho, ja także uważam, że najpierw liczy się bezpieczeństwo ptaków, a potem dopiero trzaskanie im zdjęć. Myślę, że to też miałeś na myśli.
Jeśli powiedziałem coś nie tak, sprostuj mnie, a nie pisz komentarza, który jest z lekka odrazą w kierunku mojej osoby (bynajmniej ja tak to odebrałem). Pozdrawiam, Olek Hagge

#9 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:27

olekhagge, w Ujściu od strony Sobieszewa to sobie nie pofocisz bo jest obóz, chyba że od strony Mikoszewa.
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#10 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 12 lipiec 2012 - 11:51

UW

Ujście Wisły czy Warty? :-)
Jeśli chodzi o Ujście Wisły to byłem tam w lipcu 2009r. Był to mój początek z fotografowaniem ptaków i nie miałem przy sobie siatki maskującej, ani żadnych namiotów. Pojechałem na rowerze na wschód po stronie obozu i zaczaiłem się pod peleryną przeciwdeszczową wzdłuż taśmy wyznaczającej rezerwat. Pod obiektyw podeszły biegusy zmienne i biegus rdzawy.
Zmiennego mam dodanego na swojej stronie, natomiast rdzawy jest lekko nieostry i wylądował w moim blogu.

#11 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:54

Marcin, Damian, dzięki za cenne uwagi. :thumbsup: Damian - chodzi o Ujście Wisły :) A może jest jakaś alternatywa do fotografowania tegoż ptactwa na Pomorzu Gdańskim - gdzieś może lepiej byłoby się wybrać ? Bo słyszałem, że dojście od strony Mikoszewa przyciąga masę turystów, plażowiczów, itp...

#12 Marcin STFN

Marcin STFN
  • Użytkownik
  • 1775 postów
  • Lokalizacja:
    Częstochowa/Gdańsk

Napisano 12 lipiec 2012 - 18:28

olekhagge, pozostaje Ci focenie od strony Mikoszewa wczesnym rankiem. Potem tak jak pisałeś jest stonka turystyczna, ale nie tak dużo, bo dojście trochę zajmuje, a stonka leniwa jest :-)
Pozdrawiam!
Canon 7D+BG-E7, Canon 50D+BG-E2N, Canon EF 300/2.8 L IS USM, Canon TC 1.4xII, Manfrotto 055 PROB, Manfrotto 393, Skimmer
www.marcinstefanczyk.pl

#13 olekhagge

olekhagge
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Toruń

Napisano 12 lipiec 2012 - 20:37

Marcin, dzięki :-D. I tak zamierzałem fotografować w godzinach porannych i wieczornych - dobre światło :)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych