Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ptaki-Przewodnik Collinsa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 23:01

Witam właśnie dotarł do mnie ten przewodnik.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.Ptaki naprawdę starannie pokazane(namalowane,),przy każdym gatunku zawarto opis środowiska,rozmiary ptaka ,rozpiętość skrzydeł.Mapki ukazujące występowanie ptaka podczas przelotów,w zimie ,poza zimą,obecność cały rok.Każdy z nas widział wiele podobnych przewodników,jednak Ten zrobił na mnie naprawdę dobre wrażenie,przede wszystkim bogactwo gatunkowe występujące w tej książce.
Twarda oprawa,dobry gatunek papieru.
Bez dwóch zdań Polecam ten przewodnik.

#2 ohar56

ohar56
  • Małomówny
  • 30 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 07 marzec 2012 - 17:57

Piszesz o polskim wydaniu?

#3 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 07 marzec 2012 - 22:28

Tak polskie wydanie.

#4 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 08 marzec 2012 - 14:08

marianzzz1, jesteś już kolejną osobą, która tak go poleca więc i ja go zamawiam, bo bardzo mi brakuje takiej pozycji :-)

#5 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 08 marzec 2012 - 15:53

Hmm, na fotoptaki ktoś twierdzi, że kolory są niedopracowane, mam nadzieję że jakaś plotka

http://fotoptaki.art... ... 46d4f525a9

Pozdrawiam,
/v.

#6 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 08 marzec 2012 - 16:18

Polskiego wydania w rękach nie miałem, więc nie mogę ocenić. Mam angielskie wydanie Collinsa i polecam, rzeczywiście jest to świetny przewodnik do oznaczania. Choć "Ptaki Europy i obszaru Śródziemnomorskiego" bynajmniej nie ustępują mu jakością.

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#7 marianzzz1

marianzzz1
  • Użytkownik
  • 280 postów

Napisano 09 marzec 2012 - 10:53

Nie miałem angielskiego wydania w rękach,ale wg mnie kolory w polskiej wersji tego przewodnika są OK.

#8 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 12 marzec 2012 - 10:47

Przewodnik właśnie dotarł i jak dla mnie kolory są OK. Nie mam innej wersji to i nie mam z czym porównać ;-)

Pozdrawiam,
/v.

#9 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 12 marzec 2012 - 19:31

Również polecam,świetne opisy i rysunki.Co do kolorów dla mnie ok. nie miałem możliwości porównywać z innymi wydaniami.
Pozdrawiam.

#10 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 12 marzec 2012 - 19:36

Panowie, ale skoro nie mieliście okazji do porównań z innymi wydaniami, to skąd wiecie, że kolory są ok? ;-)
Powiem więcej nawet - jeśli ktoś nie ma naprawdę sporego doświadczenia w oznaczaniu ptaków, to skąd może wiedzieć, czy kolory są ok? ;-)
Tu nie chodzi o zmianę oryginalnego czerwonego na różowy w polskim wydaniu, czy czarnego na brąz.. tu chodzi o detale niekiedy, których niedoświadczone oko po prostu nie jest w stanie dostrzec.
Pomijając już zupełnie fakt, że mężczyźni z natury mają problemy z kolorami, czego sam jestem doskonałym przykładem :lol:

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#11 Jackos (Jacek Zięba)

Jackos
  • Lokalizacja:
    Ostrołęka

Napisano 12 marzec 2012 - 20:19

Tu nie chodzi o zmianę oryginalnego czerwonego na różowy w polskim wydaniu, czy czarnego na brąz..

A tak jest? Patrzę właśnie na dzięcioła czarnego i widzę wyraźnie czerń i czerwień, a nie brąz i róż ;-)

#12 Saint (Jakub Szymkowiak)

Saint
  • Lokalizacja:
    Mosina/Poznań

Napisano 12 marzec 2012 - 20:21

Jackos, myślę, że powinieneś przeczytać mój post jeszcze raz.. dokładniej ;-)

jakubszymkowiak.wordpress.com

Nikon D200 + Nikon D7200 + Nikkor 18-105 mm + Tamron 24-70 mm + Tamron 150-600 mm


#13 wwx

wwx
  • Użytkownik
  • 384 postów
  • Lokalizacja:
    Mazowieckie

Napisano 12 marzec 2012 - 20:42

Panowie, ale skoro nie mieliście okazji do porównań z innymi wydaniami, to skąd wiecie, że kolory są ok? ;-) :lol:


Faceci rozróżniają coś ze 16 kolorów, przy takim założeniu nie muszę porównywać z innymi wydaniami ;-)

#14 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 12 marzec 2012 - 21:13

Kolory... ach, ile to razy żonka się ze mnie nabijała.
Ja troszkę z innej beczki. Mam bezpośrednie porównanie z Ptakami Europy i obszaru śródziemnomorskiego. Collins na pierwszy rzut oka, zrobił na mnie duże wrażenie. Zwłaszcza ilustracje - są zdecydowanie dokładniejsze. Fakt u Larsa są większe, ale imho u Collinsa są zdecydowanie lepsze.

#15 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 15 marzec 2012 - 14:48

Jeśli chodzi rozróżnianie kolorów przez mężczyzn i kobiety to wygląda tak.
http://futi.pl/1520-...ow-przez-plcie/
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#16 Leśne Oko

Leśne Oko
  • Użytkownik
  • 318 postów
  • Lokalizacja:
    PK Dolina Słupi

Napisano 15 marzec 2012 - 19:13

Wy o kolorach a ja powiem że trochę mi brakuje informacji o wypluwkach , i innych charakterystycznych dla ptaków śladów potwierdzających ich obecność . Brak informacji o terminach lęgów . Powiem szczerze że jest to ciekawa pozycja ale mogła by być lepsza . Wielkość rycin i druku pozostawia dużo do życzenia .

#17 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Lokalizacja:
    Luzino

Napisano 16 kwiecień 2012 - 20:08

Ktoś wie iloma gatunkami operuje ta książka ?

#18 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 17 kwiecień 2012 - 14:50

dawido, " W części głównej opisano 713 gatunków. Pokrótce wspomniano także o 59 gatunkach zalatujących. Kolejne 32 gatunki to uciekinierzy z niewoli lub ptaki introdukowane przez człowieka, tworzące obecnie dzikie samodzielnie się utrzymujące populacje. Dalsze 118 gatunków, wyjątkowo zalatujących z innych kontynentów, zostało jedynie wymienionych."

#19 dawido

dawido
  • Użytkownik
  • 151 postów
  • Lokalizacja:
    Luzino

Napisano 18 kwiecień 2012 - 17:50

Peter ,wielkie dzięki.
Mam chrapkę na te książkę ,i zamierzam ją kupić .A liczba gatunków tylko podsyciła tą chętkę .

#20 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 19 kwiecień 2012 - 10:45

Dla mnie jakość obrazków bardzo dobra. Mniejsze ale znacznie szczegółowsze niż w Jonsonie.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych