Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Fotopołapka mojej konstrukcji


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
106 odpowiedzi w tym temacie

#61 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 14 sierpień 2013 - 16:48

kup lustro i idź w teren

#62 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 14 sierpień 2013 - 17:00

ale mi chodzi o foto-pułapkę.
to zna ktoś jakiś model,gdzie dostanę?

#63 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 14 sierpień 2013 - 18:19

Mi to zajęło kilka sekund :-) Też mógłbyś okazać trochę własnej inwencji...
http://allegro.pl/li... ... gory-13501

#64 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 14 sierpień 2013 - 18:48

tak ale mi chodzi o jakąś tańszą(może być używana)cena do 700zł full hd z dzwiękiem

#65 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 14 sierpień 2013 - 20:05

700zł full hd z dzwiękiem

Takie rzeczy tylko w Erze, a Ery już nie ma, więc...

Nie kombinuj tylko się spręż, kase wsadź do skarpety, dozbieraj i kup dobry aparat. Stracić pieniądze to zawsze można, a nie o to chodzi :-)

#66 HUBERTUS

HUBERTUS
  • Użytkownik
  • 170 postów
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 15 sierpień 2013 - 10:59

slawoj, nie przesadzaj! spokojnie można kupić fotopułapkę hd do 700zł. Swojego czasu miałem kontakt z gościem który ściągał bushnella z usa za sporo mniejsze pieniądze i wysokie modele miał nawet w granicach 400zł.Niestety źródełko wyschło. Zważywszy na duże ryzyko kradzieży takiego sprzętu, wydawanie 1500zł jest dość dyskusyjne. foto17, szukaj na allegro i na ebay bo czasem coś ciekawego się pojawia.

#67 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 15 sierpień 2013 - 11:33

a ktoś z was kupował sprzęt na ebayu za oceanu?

#68 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 19 sierpień 2013 - 16:02

i co ktoś poleci mi konkretny model?
i czy ktoś nie ma na sprzedaż?

#69 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 23 sierpień 2013 - 23:11

Polecam Bushnella. Za 300-400 zł można dostać sprzęt z mocną podczerwienią, fullhd z dźwiękiem

http://www.youtube.c... ... RNA/videos

#70 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 24 sierpień 2013 - 14:44

ale ostatnio nie ma tych fotopułapek na allegro.
jaki ty masz model 119466 czy 119467?

#71 foto17

foto17
  • Użytkownik
  • 55 postów
  • Lokalizacja:
    pomorskie

Napisano 26 wrzesień 2013 - 18:18

czy ktoś wie jak ustawić w foto-pułapkę bushnella żeby robiła zdjęcia a po chwili film?


Użytkownik foto17 edytował ten post 26 wrzesień 2013 - 18:18


#72 kucik (Michał)

kucik
  • Lokalizacja:
    Strzyżów

Napisano 18 grudzień 2013 - 23:34

ja mam 119467



#73 krzysiek_k1 (Krzysztof Kijanowski)

krzysiek_k1
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 03 styczeń 2014 - 09:42

nocna niespodzianka przed budą, siedziały tam razem ok 15 min

a9wk.jpg


Użytkownik krzysiek_k1 edytował ten post 03 styczeń 2014 - 09:43


#74 fabio87

fabio87
  • Użytkownik
  • 369 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    Wąpielsk

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:07

jakie są najtańsze foto pułapki żeby wysyłały zdjęcia na telefon 

z góry dzięki



#75 piotr14 (Piotr)

piotr14
  • Lokalizacja:
    Pomorskie

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:12

@fabio87,na allegro jest za 949.99 zł

http://allegro.pl/ka...3839012437.html



#76 krzysiek_k1 (Krzysztof Kijanowski)

krzysiek_k1
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 05 styczeń 2014 - 14:19

tylko pamiętaj że potem wysyłka na tel lub maila 1 zdjęcia to koszt MMSa - czyli teraz min 19 gr. ( njumobile ) - zdjęcia na maila także idą przez MMsy.

druga sprawa,  jeśli ustawisz wysyłanie np. na 4 telefony i 4 maile ( tyle np. pozwala ustawic moja fotopułapka ) - to zapłacisz za każde wysłane zdjęcie 8x0,19 zł

Jeśli kombinujesz że np. wykupisz w njumobile abonament bo tam niezależnie od ilości wysłanych MMSów nie zapłacisz więcej niż 9 zł miesięcznie to najpierw przeczytaj regulamin usługi, który mówi o zakazie używania ich kart do urządzeń generujących ruch w sieci w sposób automatyczny ( czyli np. nasze fotopułapki ) pod karą 5 tys zał za każde urządzenie - taki zapis mają wszystkie sieci.

Ja mam njumobile na kartę - tu też jest zakaz, ale tu w regulamminie jest zapis że najwyzej odłączą Ci usługę, a koszt to 19 gr za każdy MMS.

 

Ma ktoś inne doświadczenie z kosztami wysyłania zdjęć z fotopułapek ??

Kris



#77 Yoshumitsu

Yoshumitsu
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    kuj-pom

Napisano 05 styczeń 2014 - 19:14

Myślę, że nie ma co się bać, ja od roku używam fotopułapki MMS z karty na abonament i nikt się jeszcze nie przyczepił. Może gdybym ją ustawił w ten sposób, że przychodziłby MMSy co godzinę każdego dnia to byłoby podejrzane, ale wiadomo zwierzaki raz są innym razem nie ma przez kilka dni ;-)

 

Dziś w nocy zostawiłem fotopułapkę przed czatownią żeby zobaczyć co mi mięcho wyjada. No i o mało się jej nie pozbyłem. Przymocowałem do pieńka, który stał całe dwa sezony nietknięty, a tej właśnie nocy trzy dziki postanowiły się nim zabawić, zaliczyła ładnych kilka obrotów po polanie ;-) Dziczkom korpusy bardzo smakują, później idą na kukurydzę dla bażantów, jak już nic do jedzenia nie ma to bawią się fotopułapką ;-) 


CanonEOS

kopowski.pl


#78 krzysiek_k1 (Krzysztof Kijanowski)

krzysiek_k1
  • Użytkownik
  • 221 postów
  • Wiek: 50
  • Lokalizacja:
    Łódź

Napisano 06 styczeń 2014 - 22:15

Yoshumitsu , z jakiej sieci korzystasz? Z ilością zdjęć rzeczywiście różnie bywa. Ostatnio szukam wydry i zostawiłem na 3 tyg fotopułapkę w wytypowanym miejscu - wynik 2500 zdjęć zwierzaków :) w tym kilkanaście to wydra i norka - reszta to bobry.

Jeśli zostawiacie fotopułapki w terenie to radze przypinać je choć stalowa linką i kłódką do drzew, ja pozbyłem się już dwóch.

Kris


Użytkownik krzysiek_k1 edytował ten post 06 styczeń 2014 - 22:17


#79 Yoshumitsu

Yoshumitsu
  • Użytkownik
  • 176 postów
  • Wiek: 37
  • Lokalizacja:
    kuj-pom

Napisano 07 styczeń 2014 - 09:10

@krzysiek_k1 ,  korzystam z Orange, akurat mam taką dobrą ofertę, że MMS/SMS no limit. Moja takich ilości jak twoja nie produkuje ;-),  mam ustawioną w ten sposób, że robi zdjęcie nagrywa minutowy film i później „odpoczywa” 2 minuty i robi kolejne, jak jej skrócę czas oczekiwania to coś nie działa i nie wysyła MMS. Kurcze chyba pomyślę nad linką stalową, ostatnio w środku lasu gdzie diabeł mówi dobranoc koło godziny 15:00 szedł jakiś koleś w dresie, białych adidasach i z lornetką ;-) szlakiem jeleni gdzie przechodził dosłownie mert od fotopułaki na szczęście jej nie wylukał, ale dla spokojności poszedłem natychmiast w to miejsce żeby nie kusić losu i ją ściągnąć.

 

krzysiek_k1, w jakim miejscu te stracone fotopułaki zawiesiłeś, jakiś otwarty teren?

z jakiej fotopułaki MMS korzystasz jeśli można wiedzieć, masz ustawioną na same zdjęcia, czy zdjęcia + film?


CanonEOS

kopowski.pl


#80 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 07 styczeń 2014 - 11:41

sytuacja z wczoraj, montujemy z @morav fotopułapkę w lasku, kamuflaż, ukrycie, obejście trzy razy dookoła, czy za bardzo się nie rzuca w oczy. Jest OK, wychodzimy z lasku w którym wisi… stoi facet kilkadziesiąt metrów obok i obserwuje okolice…

 

Niby po to się kupuję, żeby wisiała w terenie… ale szkoda byłoby stracić. W nadleśnictwie obok, zamontowali przed świętami 16 na choinki, zginęło 9...


Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych