Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wypożyczenie czatowni


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
31 odpowiedzi w tym temacie

#1 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:25

Witam wszystkich , siedząc sobie w domu przed komputerem w ten jakże niesympatyczny niedzielny dzień wpadłem na pewien pomysł . Nie wiem tylko jaki będzie wasz odzew na ten pomysł , a mianowicie:

W ciągu paru dni w okolicach warszawy mam zamiar wraz z kolegą i członkami klubu fotograficznego SGGW - Kapibara postawić czatownię na drapole i ssaki . Wiem , że jest trochę późno ale zawsze coś .
I tak sobie pomyślałem że fajnie było by także wymienić się z kimś informacją o czatowni i możliwością focenia z niej wszystkich zainteresowanych .
Można by np w tym wątku zrobić coś takiego , żeby każdy zainteresowany wpisał np miejsce swojej czatowni , podał namiar do właściciela i np po skantaktowaniu się osoby chcącej fotografować z niej udzieliły wskazówek gdzie jest ona dokładnie itp itd. Mogli byśmy wrzucać zdjęcie czatowni , przybliżone miejsce gdzie się znajduje , co można z niej focić i numer kontaktowy (albo numer już na privie osobie zainteresowaniej ) .
Myślę , że była by to super baza danych czatowni i super opcja na urozmaicenie sobie robienia zdjęc. Załóżmy jedziesz sobie na mazury i tam ciach ma ktoś czatownie , dzwonisz i robisz zdjęcia , a jakież było by to zbratanie ludzi z forum i możliwość poznania ludzi osobiście a nei tylko na forum.

Wypowiedzcie się proszę na temat tego pomysłu i jeżeli wam się spodoba , do dzieła zróbmy to ..

#2 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:54

Wątpię by ktoś kto jest miłośnikiem przyrody zdradził miejsce swojej czatowni nieznajomej osobie. Taka nowa osoba niemająca pojęcia o zwierzętach może wiele szkód narobić i niepotrzebnie niepokoić zwierzęta.

To samo tyczy się zdradzania miejsc występowania zwierzyny będącej pod ochroną.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#3 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:58

Yhym , jak by się nad tym zastanowić to napisałem dlatego że piszemy mniej więcej np . rzeka narek w okolicach jakiejś tak a jakiejś miejscowości , daje się numer tel i spotyka z osobą która chciała by porobić zdjęcia . Wtedy możemy przecież podjąć decyzję że jest to osoba nie godna naszej tajemnicy o miejscu . Może faktycznie wydaje się to dziwnym pomysłem , ale myślę, że miał by sens .. Co np do zniszczenia czatowni , to chyba każdy z nas uważa innych ludzi tego forum za ludzi kulturalnych i niezdolnych do niszczenia cudziej własności .

#4 nieudacza (Marcin Perkowski)

nieudacza
  • Użytkownik
  • 1022 postów
  • Wiek: 46
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:05

takie czatownie są w Polsce, coś około 250zł za dzień :mrgreen:

http://marcinperkowski.pl/

Canon 7D + 500/4L IS


#5 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:30

nieudacza, dokładnie, może jeszcze padło mu trzeba załatwić żeby miał se na czym focic ?? :mrgreen:

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#6 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:36

wsumie jakbym miał kogość z FP blisko mnie, to z chęcią bym mu wskazał gdzie mam budę.
Widzę w tym jeden plus, kolo będzie tam nęcił, więc ja nie będę musiał robić tego tak często, zaoszczędze i zawsze będzie zakarmione. A drapoli mi przecież nie ubędzie :P
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#7 szubbi (Piotr Szubert)

szubbi
  • Użytkownik
  • 103 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:38

jakubchojnowski, pomysł fajny ale myślę że czatownie są jak szczoteczki do zębów -każdy woli mieć swoją ;-)

#8 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:43

Szczepan, Hmm karmić i tak każdy z nas karmi prawda ? nie piszę tego tutaj dla swojej jakiejś korzyści materialnej , po prostu sa jeszcze ludzie którzy robią coś non-profit . Ja i tak dokarmiam i tak dokarmiam , czy przeszkadzało by mi podzielenie się z kimś miejscem do robienia zdjęć jak by ktoś zachowywał się stosownie do miejsca - ? odp. Nie ..
Nie mówię tutaj o czatowniach stworzonych w celach zarobkowych , bo wiadomo , że takich nikt nie udostępni ale jest na pewno gro ludzi którzy mają swoje pozbijane czatowienki nie w celach zarobkowych .
Pozdrawiam

#9 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:43

jakubchojnowski, stawiałeś kiedyś naprawdę dobrą budę?? Wiesz, ile kosztuje to pracy?? Wiesz, ile kosztuje regularne dokarmianie?? Ja dokarmiam po pracy. Korpusy + paliwo to jednorazowo koszt ok. 40-50zł i myślisz, że podam komuś namiary na moją budę, żeby obca osoba bez żadnego wkładu przyjechała na gotowca. nieudacza napisał to dobitnie. Takie focenie kosztuje 250zł os/doba.

Pozdrawiam

#10 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:46

jakubchojnowski, pomysł fajny ale myślę że czatownie są jak szczoteczki do zębów -każdy woli mieć swoją ;-)

W 100% się zgadzam. Choć mi też się zdarza wypożyczyć swoją czatownię, ale to jest osoba którą znam już od dawna, ufam takiej osobie.

#11 lucas_g

lucas_g
  • Użytkownik
  • 639 postów
  • Wiek: 42
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 16:51

Choć mi też się zdarza wypożyczyć swoją czatownię, ale to jest osoba którą znam już od dawna, ufam takiej osobie.


Jestem tego samego zdania.

#12 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 17:25

lucas_g, moze i faktycznie mqcie rację. Takie coś przyszło mi dzisiaj do głowy i postanowiłem sprawdzić opinie ludzi na ten temat. Widzę , że jednak nie ma to racji bytu .

#13 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:11

Chłopie jak troche popracujesz przy budowie własnej budy to Ci się nic nie stanie :mrgreen: a wiedz mi, że zdjęcia z własnoręcznie postawionej czatowni bedą lepiej smakowały nioż takie "pasożytnicze" :-P
Ja nie mówie, że nie mozna od czasu do czasu kogos tam zaprosic, ale nie zeby podawac publicznie namiary na swoją bude, aby każdy sobie mógł w niej posiedzieć - przesada i wątpie aby ktoś na takie coś się skusił :-) To tak samo jak ze zdradzaniem dobrej miejscówki na ryby ;-) Swego czasu postawiłem z ojcem dwie porządne kładki, które regularnie zanęcałem i jak kogoś tam zobaczyłem to zagotowało sie we mnie :evil: Jeszcze ten ktoś nie umiał uszanować pracy innych i sobie zmoderniozował kładke i zostawił syf po sobie to i dostał mandacik :lol:

#14 Logiełka (Piotr)

Logiełka
  • Lokalizacja:
    Konstancin-Jeziorna

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:11

jakubchojnowski, my z bratem Ubim mieliśmy czatownię pod Konstancinem. Zasiadaliśmy w niej na przemian z Maciejowym. Ale niestety w tym roku ktoś nam ja spalił, a czasu na odbudowę nie było. Ale pomysł z podzieleniem się swoim miejscem jest wg mnie bardzo fajny. Maleją wtedy koszty menu ptaków.
Ja chciałbym podziękować Judycie za wpuszczenie mnie ostatnio do swojego miłego gniazdka. Będąc w Białym mam czasem chwilkę i fajnie było sobie troszkę postrzelać.
Jutka - dzięki :bow:

Pozdrawiam i życzę pięknych kadrów.

#15 PatrykGala

PatrykGala
  • Lokalizacja:
    Złotów

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:20

wsumie jakbym miał kogość z FP blisko mnie, to z chęcią bym mu wskazał gdzie mam budę.

Ja sobie sam poszukam :mrgreen:
Patryk, Pozdrawiam

#16 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:23

slawoj, faktycznie nic mi się nie stanie przy budowie takiej cztowni , tym bardziej że jak korzystamy z czyiś wypadało by mieć przy tym swoją. Czy ja napisałem gdziekolwiek coś , że chce wykorzystywać czyjąś pracę nie dając niic w zamian ? "pasożytnicze nie pasożytnicze" myślę że mogło by być to ciekawe urozmaicenie robienia zdjęć i jeszcze raz podkreślę , napisałem , że można by podawać mniej więcej położenie a nie od razu dokładne miejsce , jak byśmy zweryfikowali osobę , można by się zgodzić lub nie .

Logiełka widzisz ,było to ciekawe urozmaicenie Twoich wypadów i mogło by mieć to sens .

#17 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:25

Pomysł fajny, ale skazany na porażke. Sam bym chętnie chciał zobaczyć i troche pofocić z kogoś czatowni w mojej okolicy, ale tylko tak na próbe, bo mi jakoś nęcenie nie wyszło, a tak mógłbym się dowiedzieć co zrobiłem źle. Ale patrząc na dzisiejszych ludzi (wandalizm itp) to nie ma żadnych szans, powiem szczerze, że nawet się nie dziwie. I jeszcze jedna ważna rzecz ludzie nie lubią się dzielić ;-)
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#18 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:30

lukasz0207, Lubią , nie lubią , można było by zrobić to jakoś z głową, przecież trzeba sobie nawzajem jakoś ufać . Co do zniszczenia akurat myślę , że nikt z forum nie zrobił by tego a wandale jak znajdą miejscówkę to i tak sobie rozwalą i tak nie patrząc na żadne forum :D

#19 Judyta

Judyta
  • Użytkownik
  • 2223 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:46

I jeszcze jedna ważna rzecz ludzie nie lubią się dzielić ;-)

Pewnie że nie lubią. Skoro sama się męczyłam z postawieniem czatowni, wykopaniem dołu, noszeniem desek, styropianu, plandeki, folii, wykładzin i innych rzeczy które mam w czatowni,- od kilku tygodni ciągle wykładam mięcho drapieżnikom, szukam gdzie mogę dostać je taniej lub za darmo- paliwo też kosztuje, dokarmiam drobnicę kupując słonecznik, kukurydze, słoninę i inne nasiona, a ktoś obcy jednorazowo chce do mnie przyjechać pofocić- to chrzanię taki interes. Może jestem materialistką ale wiem ile to wszystko mnie kosztuje. Nie chcę korzystać z czyjejś czatowni- choć też wiem gdzie jest czatownia naszego kolegi, gdzie bym mogła se focić bieliki i nawet nie zamierzam go prosić o pozwolenie- po prostu jeżeli będę chciała tam robić zdjęcia to postawię swoją czatownię,- i nie mam ochoty dzielić się swoją czatownią z obcą mi osobą.
Sorki, ale napisałam wprost co o tym myślę.

Jak się poznamy lepiej, pojedzie się kilka razy razem w teren to będziemy mogli pogadać o udostępnianiu sobie nawzajem czatowni.

#20 jakubchojnowski (Jakub Chojnowski)

jakubchojnowski
  • Lokalizacja:
    Białystok/Warszawa

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:53

Moze i faktycznie na kacyka był to głupi pomysł hehe :P





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych