Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Wenezuela


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#1 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 24 listopad 2011 - 11:53

W tym roku miałem okazję urlopować na terenie Wenezueli . Wycieczka podzielona była na 2 etapy .Tydzień zwiedzania i tydzień wypoczynku.Przez pierwszy tydzień przejechaliśmy kraj od północnej jego części aż pod granicę Brazylijską.Dzisiaj zacznę przedstawiać wam wybrane zdjęcia z tej wyprawy (koło 60 zdjęć) Zdjęcia wykonywałem obiektywem kitowym canona i sigmą 150-500.Wiem że wiele zdjęć jest niedoskonałych technicznie,ale chciałem mniej więcej pokazać wam wszystko po trochę z tego kraju , raczej pod kontem przyrodniczym .Pozdrawiam ,proszę o komentarze,uwagi.Miłego oglądania :)

1.Wyspa Margarita
Dołączona grafika
2.
Dołączona grafika
3.
Dołączona grafika
4.kolejne 2 zdjęcia z prestiżowym hotelem Hesperia
Dołączona grafika
5.
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#2 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 24 listopad 2011 - 14:21

RobsonIreland, Super urlop też tak chcę :) widać że słońca tam nie brakuje. czekam na więcej.
Pozdr.
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#3 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 24 listopad 2011 - 14:41

Gratuluję urlopu i czekam na te zdjęcia bardziej przyrodnicze. ;-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#4 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 24 listopad 2011 - 15:08

PrzemekG, no to wstawiam następne zdjęcia
Vulpes, no bardziej przyrodnicze zostawie na koniec teraz rzeki ,krajobrazy ,ludzie .itp itd.
A teraz pozwole wstawic sobie wodospady .
Park Narodowy Canaima
6
Dołączona grafika
7
Dołączona grafika
8
Dołączona grafika
9
Dołączona grafika
10
Dołączona grafika
11
Dołączona grafika
12
Dołączona grafika
13
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#5 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 25 listopad 2011 - 10:47

Witajcie ,

RobsonIreland, ciekawa relacja z odległego zakątka świata,
zwłaszcza wodospady robią wrażenie, 6 i 7 według mnie najlepsze

Masz może na zdjęciach jakieś wenezuelki ;-)

Pozdrawiam
Krzysiek

#6 PrzemekG

PrzemekG
  • Lokalizacja:
    Lubuskie

Napisano 25 listopad 2011 - 11:19

Masz może na zdjęciach jakieś wenezuelki



bardzo dobre pytanie !!! :-D
"W towarzystwie kamer wyruszamy więc na wiosenne, bezkrwawe łowy, śpieszmy się chwytać życie na gorącym uczynku, podpatrywać tajemnice przyrody." Włodzimierz Puchalski - Bezkrwawe Łowy Aparat K5, którym robię czasem kilka zdjęć.

#7 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 26 listopad 2011 - 00:09

KrzysiekG, PrzemekG, widzę że pytacie o Wenezuelki ;) ogólnie to nie miałem kontaktu ze społecznościami lokalnymi.Mam parę zdjęć głównie Indian Warao.Parę zdjęć cyknąłem też z jadącego autobusu ale nie nastawiałem się zbytnio na robieniu laską zdjęć ;) Powiem wam taką ciekawostkę co przewodniczka nam opowiadała.A mianowicie 80% młodych Wenezuelek,oczywiście jak rodzinę stać, w prezencie urodzinowym na piętnaste urodziny fundują swoim córką operację powiększania biustu, a pozostałe 20% wycieczkę ;)
Na waszą prośbę wstawiam trochę (ludziuf) ;) prawie wszystkie Delta Orinoko i Indianie Warao
14
Dołączona grafika
15
Dołączona grafika
16
Dołączona grafika
17
Dołączona grafika
18
Dołączona grafika
19
Dołączona grafika
20
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#8 ciechus (Adrian Ciechanowski)

ciechus
  • Lokalizacja:
    Police

Napisano 26 listopad 2011 - 06:11

RobsonIreland, piękne miejsca :-D

Canon eos 400D+C 300mm f/4 L

http://fotografiaprz... ... strefa.pl/


#9 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2011 - 09:25

wodospady niesamowite, mam nadzieję na więcej...
ale ludzie strasznie niestarannie skadrowani, chyba strasznie "na szybko" robione?
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#10 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 26 listopad 2011 - 10:13

August, Tak masz rację zdjęcia robione z płynącej łodzi,no i to jedno z jadącego autobusu .
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#11 KrzysiekG

KrzysiekG
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 listopad 2011 - 10:34

Witajcie ,

A mianowicie 80% młodych Wenezuelek,oczywiście jak rodzinę stać, w prezencie urodzinowym na piętnaste urodziny fundują swoim córką operację powiększania biustu...

He, he, dobre, w imię przyszłych pokoleń lepszy prezent niż rower lub zegarek :mrgreen:
Zdjęcia faktycznie niezbyt udane, najładniejsze 15 i 16

Pozdrawiam
Krzysiek

#12 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 27 listopad 2011 - 00:01

21
Jedna z gór Tepui zdjęcie robione z samolotu
Dołączona grafika
22
wodospad Kama Meru
Dołączona grafika
23
Rzeka Caroni wpada do rzeki Oriniko.Łącząc się, płynie dalej i nie miesza swoich wód
Dołączona grafika
24
Dołączona grafika
25
kolejne Tepui w chmurach
Dołączona grafika
26
no i parę chmurek z samolotu.
Dołączona grafika
27
Dołączona grafika
28
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#13 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 28 listopad 2011 - 21:34

Witam wstawiam kolejne zdjęcia i życzę miłego oglądania
29
Dołączona grafika
30
Dołączona grafika
31
Dołączona grafika
32
Dołączona grafika
33
Dołączona grafika
34
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#14 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 29 listopad 2011 - 05:59

fajna relacja

#15 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 30 listopad 2011 - 13:14

Teraz zaś trochę roślin
35
Dołączona grafika
36
Dołączona grafika
37
Dołączona grafika
38
Dołączona grafika
39
Dołączona grafika
40
Dołączona grafika
41
Dołączona grafika
Na koniec zaś pokaże owoc kakaowca wodnego w przekroju
42
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#16 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 30 listopad 2011 - 21:58

RobsonIreland, aż się prosi o lepsze szkło, zdjęcia cierpią na strasznie dużo niedostatków. Niestaranne kadry, mnóstwo "śmieci" dookoła głównego motywu, nietrafiona GO (zazwyczaj za duża), światło też różne. Rozumiem to przy ludziach i zwierzętach, ale przy roślinach można jednak "popracować". Szkoda bo sporo modeli ciekawych.
Tak naprawdę to tylko 41 mi się jako zdjęcie podoba. :-/
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#17 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 30 listopad 2011 - 23:09

August, wiem że się prosi i myślę nad tym tematem .Co do kadrów to masz rację " niestaranne " ;)
Właśnie przez ten mój pośpiech tak nie wychodziły ;).
43
Dołączona grafika
44
Dołączona grafika
45
Dołączona grafika
46
Dołączona grafika
47
Dołączona grafika
48
Dołączona grafika
49
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500

#18 widz

widz

Napisano 02 grudzień 2011 - 23:08

RobsonIreland, aż się prosi o lepsze szkło, zdjęcia cierpią na strasznie dużo niedostatków. Niestaranne kadry, mnóstwo "śmieci" dookoła głównego motywu, nietrafiona GO (zazwyczaj za duża), światło też różne. Rozumiem to przy ludziach i zwierzętach, ale przy roślinach można jednak "popracować". Szkoda bo sporo modeli ciekawych.
Tak naprawdę to tylko 41 mi się jako zdjęcie podoba. :-/


August,czy naprawdę myślisz,że autor tego reportażu zasługuje na taką ocenę?
Podzielił się z nami kapitalnym reportażem z podróży.Z bardzo ciekawej egzotycznej podróży takiej,której niewielu z nas będzie miało okazję doświadczyć.Dzięki jego sympatii do tego Forum i Ludzi podzielił się z nami taką fotoopowieścią.Może kadry mają to i owo ale czy to w nich najważniejsze?Jako całość tworzą piękną mozaikę i myślę,że RobsonIreland należą się wręcz podziękowania.Co niniejszym czynię,wiele ujęć jest naprawdę udanych a co najważniejsze klimat jest w 100%. Gratuluję!

#19 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 03 grudzień 2011 - 13:23

widz, nie widzę nic złego w napisaniu tego jak oceniam prezentowane zdjęcia.
Wiem sam że krytyka potrafi zaboleć (nawet ta słuszna) ale czasem lepiej usłyszeć prawdę niż tkwić w mylnej świadomości że wszystko jest pięknie.
Ja też się cieszę mogąc oglądać tą relację i patrzeć na miejsca, których raczej nie dane mi będzie odwiedzić. I nie czepiam się bardzo ujęć, które trudno byłoby zrobić lepiej bo sam rozumiem trudność ich lepszego kadrowania, naświetlenia itp.
Ale w wielu przypadkach choćby odrobina namysłu i przyłożenia się do fotki dałaby lepszy efekt. A wtedy połączylibyśmy dwie przyjemności w jednym - oglądanie ciekawej relacji z bardzo dla nas egzotycznego miejsca i pięknych fotek.
I naprawdę czekam na kolejne fotki, mam szczególna nadzieję na więcej pejzaży...
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#20 RobsonIreland

RobsonIreland
  • Użytkownik
  • 109 postów
  • Lokalizacja:
    Bray/Złotoryja

Napisano 04 grudzień 2011 - 00:32

widz, Raczej to ja powinienem ci bardzo podziękować za wstawiennictwo za mnie :) stawiam wirtualne :beer: Dziękuje że fotki podobają się :-)
Co zaś do wypowiedzi August wszystko jest jak w najlepszym porządku popieram cie w 100%

Wiem sam że krytyka potrafi zaboleć (nawet ta słuszna) ale czasem lepiej usłyszeć prawdę niż tkwić w mylnej świadomości że wszystko jest pięknie.

Obydwu wam życzę takich podróży a nawet lepszych Jak będziecie mieli tylko okazję to nie zastanawiajcie się,życie ma się tylko jedno ;)postaram się coś wynaleźć jeszcze z krajobrazów ale to raczej wszystko przez szybę autobusu robione .umieszczam kolejną porcję zdjęć a po niej w następnej kolejce czekają zdjęcia tzw.Maniacy Przyrody ;)
50
Dołączona grafika
51
Dołączona grafika
52
Dołączona grafika
53
to osobiście lubię
Dołączona grafika
54
pelikany
Dołączona grafika
55
Dołączona grafika
56
Koliber strasznie ruchliwy pierun ;) i jeszcze ta gałązka przed nim :-(
Dołączona grafika
Canon 50D, ,Canon EF-S 18-55mm IS,grip Travor ;),nogi Benro, głowica Benro gh-2 Sigma 150-500




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych