Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Przyszłość i reklama forum :)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 Qgito

Qgito

Napisano 15 październik 2006 - 15:02

Jak kazde forum na poczatku tak i to narażone jest na umarcie śmiercią naturalną...


Jednakże razem z morav zrobimy wszystko, aby to nie nastąpiło. Mamy ndzieję, że przyłączycie się do nas :)

Kluczowy wedlug mnie jest pierwszy miesiac- dwa. Jezeli przez ten czas wytworzy sie miła atmosfera nawet kilkunastu osob, którzy bedą chętnie razem konwersować, to myśle, że forum utrzyma się i będzie się rozwijać.

Podjeliśmy pewne kroki aby rozreklamować forum i podejmiemy zapewne kolejne :)

Na poczatek morav rozglosil na innych forach związanych z fotografią o tym forum. Tak wiec pierwsi użytkownicy zapewne tym źródłem dostali się tutaj.


Forum jest pozycjonowane w wyszukiwarkach na słowa kluczowe z nim związane (pozycjonowanie to moja działka ;))

Wybralem na poczatek slowa kluczowe:

Forum Fotograficzne
Forum Fotografii Przyrodniczej
Forum Przyrodnicze
Fotografia Przyrodnicza
Fotografia
Przyroda
Zwierzeta
Rosliny
Kwiaty

Jednak zanim pozycjonowanie zacznie przynosic swoje efekty, musi uplynac troche czasu :). Chetnie poznam jeszcze wasze propozycje odnosnie fraz na jakie wartoby forum wypozycjonowac w wyszukiwarkach?


Mamy jeszcze kilka pomyslow na reklame, poznamy jednak rowniez Wasze sugestie i propozycje dotyczace rozwoju forum.


Podawajcie rowniez co jeszcze mozna poprawic, ulepszyc? Co byscie zmienili, co usuneli, jak podzielic kategorie itp., itd.

Myslimy o jakims logo forum, zastanawiamy sie jednak nad jego forma i ksztaltem, jezeli macie jakies sugestie to rowniez zapraszamy :).


:) Co dwie glowy to nie jedna, a co 5 glow, to nie dwie itd. ;) :D

#2 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 15 październik 2006 - 15:07

Przedewszystim trzeba by zorganzoawc dzial strikte techniczny, mam na mysli dzial w ktorym zawratebeda inforamcje o sposobie budowy czatowni, podchodzeniu zwierzat, i innych takich.

Dodatkow przydal by sie dzial Tips&Tricks w ktorym mozna by wystawiac rozne cikawe pomysly ktore usprawnialyby prace przy fotografowaniu.

Moge sprobowac stwrzyc jakies logo dla forum, ale nieobiecuje ze bedzie ono pierwszej klasy. Postaram sie przed wieczorem podeslac projekt

Niewiem czy tylko tak u mnie to wyglada, ale prosba do admina o to by sprobowal wycentrowac caly blok forum. Wszystkie table przesuniete sa u mnie do lewej.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#3 Dunadan

Dunadan

Napisano 15 październik 2006 - 15:15

Zgadzam sie z Craterem co do dzialow.
Co do promocji - juz wspominalem Moravowi o wspolpracy z nowym kwartalnikiem 'Ptaki Polski' - dlaczego by nie sprobowac do nich napisac? najwyzej sie nie zgodza ( np. oni zamiesczza gdzies w kwartalniku link do nas a my walniemy ich bannera na forum... ? ). Wyslalem tez zbiorowego maila do ludzi z okolic Spalskiego Parku Krajobrazowego ( pracownik Parku, Jacek Tabor, zaczal tworzyc cos na wzor listy dyskusyjnej ) informujacego o forum, moze ktos przybedzie...
Mysle tez ze jesli sie gdzies uczycie to mozna oglosic na uczelniach ze takie forum powstalo kilka kserokopii kosztuje grosze a moze zaowocowac...

#4 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 15 październik 2006 - 15:23

Mysle tez ze jesli sie gdzies uczycie to mozna oglosic na uczelniach ze takie forum powstalo kilka kserokopii kosztuje grosze a moze zaowocowac...


Mysle ze mozna by rozeslac wiadomosci na listy mailngowe w Wyzszej Szkoly Gospodarstwa Wiejskiego...to chyba calkiem dobry pomysl.Wiem ze w zeszlym roku na SGGW byly organizowane fakultety fotografi przyrodniczej.Moze znajdzie sie troche zainteresowanch
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#5 Dunadan

Dunadan

Napisano 15 październik 2006 - 15:31

Wiem ze w zeszlym roku na SGGW byly organizowane fakultety fotografi przyrodniczej.


Kiedy?!... :shock: czemu ja to przegapilem... :evil:

#6 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 15 październik 2006 - 18:27

niepotrafie ci powiedziec czemu :P ale wiem ze byly.Moja byla z SGGW w tym uczestniczyla.

Tak walsnie pomyslelm ze nalezalo by zorganizowac dzial "PLENERY" gdzie rozne grupki ludzi mogly by sie umawiac na jakies wyjscia plenerowe razem.
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#7 Dunadan

Dunadan

Napisano 15 październik 2006 - 18:43

Popier pomysl z PLENERAMi - IMHO cudo :D mozna by nawet organizowac jakies wieksze wypady, np. nad wspomniana w innym watku Biebrze :)

#8 Nessi

Nessi
  • Użytkownik
  • 161 postów

Napisano 15 październik 2006 - 19:33

Może przydałoby się więcej emotikonek. Większa ich gama, ułatwiała by precyzyjniejsze wyrażanie naszych odczuć. :-D

#9 Qgito

Qgito

Napisano 15 październik 2006 - 20:22

Tak tylko nawiasowo wspomne, ze bierzemy wszystko pod uwage i bedziemy sie starac realizowac, tak wiec nie przejmujcie sie, ze nie odpisujemy ;)

#10 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 15 październik 2006 - 20:30

Jeżeli jestescie zarejestrowani na innych forach fotograficznych to można wkleić link Fotoprzyroda.pl w podpisie. Ja to gdzieś widziałem i tak tu trafiłem.
Swoją drogą to pierwsze normalne forum jakie znam w tym temacie.

#11 crater

crater
  • Użytkownik
  • 265 postów

Napisano 15 październik 2006 - 20:32

jesli bedzie taka potrzeba to chetnie pomoge w jakis sposob przy tworzeniu fora.Od dosc dawna takiego szukalem a to co znajdywalem w internecie mialo troche inny profil, ktory mijal sie z moimi zainteresowaniami
Canon Rebel EOS 300D + Tamron 70-300 + Tamron28-80 + Helios 2/58 +Transcend 2GB x120

http://crater.cr.funpic.org/ moje portfolio

#12 Qgito

Qgito

Napisano 15 październik 2006 - 20:34

Swoją drogą to pierwsze normalne forum jakie znam w tym temacie.



morav narzekal wlasnie na brak takowego forum w polskim internecie i dlatego miedzy innymi to forum powstalo :)

#13 alexfoto

alexfoto
  • Użytkownik
  • 112 postów

Napisano 23 październik 2006 - 12:07

No i bardzo dobrze, że powstało. Jak coś to ja służe pomocą. Ja mogę dodać link na mojej stronie www narazie prowizorka ale z czasem przybędzie tam zdjęć:) http://aleksanderpytel.webpark.pl/
Wieczorem może już dodam link do forum:)

#14 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 24 październik 2006 - 18:15

podrzućcie jakieś banerki to się je podlinkuje na własnych stronach

EDIT:
właśnie coś w wolnej chwili wymodziłem


banerek 640x64px
http://img106.images...5/temp01de5.jpg

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#15 Dunadan

Dunadan

Napisano 24 październik 2006 - 19:27

IMHO może być tylko daj jakiegoś ptaszka :-D możesz użyc moich fotek jeśli się na coś przydadzą...

#16 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 24 październik 2006 - 21:01

banerek 640x64px
http://img231.images...8/temp01jj1.jpg

Dołączona grafika
Dołączona grafika

#17 Dunadan

Dunadan

Napisano 24 październik 2006 - 21:24

eee... miałem na myśli banerka gdzie będzie fotka roślinki, ptaszka i robaszka :-D nie koniecznie wszystkie moje :-D

:ninja:


#18 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 24 październik 2006 - 21:28

nie marudź :-D ta myszka w dziobie mi się podoba.
dziś miałem chwilę czasu przy kompie.
Dołączona grafika

#19 Dunadan

Dunadan

Napisano 24 październik 2006 - 21:31

NIe marudze - banner musi byc reprezentatywny - powiedziałem że możesz użyc mojej fotki, mając na myśli 'gdybyś nie miał skąd wziąć' :-D. Ten banner mi sie podoba :D

:ninja:


#20 enter

enter
  • Użytkownik
  • 99 postów

Napisano 24 październik 2006 - 21:38

może jeszcze coś wymodze, może jakieś logo ?? bo jak na razie na forum nie ma??

MORAV mógłby się wypowiedzieć czy maja już jakieś strategie banerowe na uwadze czy w ogóle będzie istniało logo forum
Dołączona grafika