Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Październik 2011.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
508 odpowiedzi w tym temacie

#481 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 31 październik 2011 - 19:46

cycu55, Judyta, Gucio_55 dziękuję za rady. Myślałem nad tym, żeby znaleźć właścicieli, póki co nie wiem gdzie mieszkają, choć podejrzenia mam. Jak będę wracał ze zdjęć to będę sprawdzał sukcesywnie miejsca. Liczę na to, że jak przyjdzie zima, to się nie wypuszczą.

#482 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 31 październik 2011 - 20:07

Marek1364, PiotrG, bardzo łądne karmniki ;-)


obywatel, po przeczytaniu Twojego posta czuję się tak, jakby to wszystko mi się przytrafiło. Nawet z bez zdjęciowego wypadu potrafisz zrobić ciekawą relację :mrgreen:
Co do psów to słyszałem, że są specjalne gwizdki, które słyszą tylko psy. Niestety nie wiem czy do ich wzywania czy odstraszania :roll: Możesz poszperać w temacie. Zawsze to lepsze niż wychodzenie z budy i demaskowanie się.

Gucio_55, 528 bardzo mi się podoba, lubię zdjęcia w takim klimacie.

Ja wreeeeeeeeeeeszcie ruszyłem swoje cztery litery i sprzęt foto w teren. Efekty takie sobie ale sama obecność na łowach po długiej przerwie była dla mnie jak dawka tlenu na szczycie k2 :-D .

Najpierw przywitały mnie dwa jastrzębie. Niestety pochmurna pogoda nie pozwoliła na robienie sensownych zdjęć w locie, ale co się naoglądałem akrobacji to moje :-D Pstryknąłem jednego jak usiadł... niestety dosyć daleko ode mnie :-/

530. Crop.
Dołączona grafika

Jak łowcy polecieli nad inny rewir ruszyłem dalej i spotkałem tą panią.

531.
Dołączona grafika

532.
Dołączona grafika

533.
Dołączona grafika

Ona jedna chciała dzisiaj współpracować. Gdyby, ktoś podjął się konstruktywnej krytyki żabiej sesji byłbym wdzięczny ;-)

W oddali zamajaczył bażant. Szanse na zrobienie dobrego zdjęcia ze względu na odległość i światło były nikłe i wyszło jak wyszło ale byłem tak wyposzczony, że wziąłem go na matryce.

534. Crop.
Dołączona grafika

Idąc dalej spotkałem chyba myszołowa. Był nieco wściekły bo odcięli mu prąd.

535.Crop.
Dołączona grafika

A to chyba Barad-Dur
536.
Dołączona grafika

...i płonące jesienią drzewo.
537.
Dołączona grafika

I tyle :-/

#483 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 31 październik 2011 - 20:24

pioterski właśnie czytam o tych gwizdkach. Miło, że relacja wskoczyła w ucho, choć śpieszyłem się by ją napisać, kaszka na gazie, dziecko trzeba wykąpać ehhhh.
Co do twoich zdjęć, to pokazują charakter przyjemnej włóczęgi po ciężkim tygodniu. Miło jest sobie tak pospacerować i pozwiedzać teren. Trudno jest sfotografować jastrzębia w ogóle, a co dopiero z podejścia, zatem głowa do góry.

Tak na otarcie moich łez, wrześniowy kadr z szuflady.
538.
Dołączona grafika

#484 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 31 październik 2011 - 20:25

obywatel, Głowa do góry,przecież walka z przeciwnościami losu to twoja specjalność.Jak widzisz większość z nas ma ten sam problem.Ja pozbierałem mięcho i na razie wykładam tylko ziarno i chleb,może małe ptaki same przyciągną uwagę drapieżnika.
Jak przyjdzie mróz i śnieg,to podejrzewam że w darmowej jadce nawet koty myszakom nie będą przeszkadzać.
W lutym tego roku sypałem słonecznik w parku i leżąc nie zamaskowany na karimacie fotografowałem sikorki,nawet nie wiedziałem skąd i kiedy zaatakował je krogulec.Tak więc widzisz,głód i mróz czasem zmusza ptaki do takich nieszablonowych posunięć.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.

#485 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 31 październik 2011 - 20:31

:horse: Zatem oręż w dłoń! Morale +10

#486 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 31 październik 2011 - 20:51

:horse: Zatem oręż w dłoń! Morale +10


I tak powinno być! :-) To dopiero początek sezonu. Jeżeli uporasz się z psami to nie ma mowy żeby ptaki do Ciebie nie przylatywały skoro już pierwszego dnia coś się działo. Trzymam kciuki!
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#487 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 31 październik 2011 - 21:16

obywatel, spróbuj kilku pierwszych zasiadek bez aparatu (żeby Cię nie korciło zbyt szybkie pstrykanie :-D ), tylko sama lornetka. Pamiętam jak miałem żurawie 5 metrów od budy i bałem sie fotografować, żeby ich nie spłoszyć trzaskiem migawki. A tak na serio to powodzenia w następnych zasiadkach.

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#488 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 31 październik 2011 - 21:23

żurawie na 5 metrów to już dla mnie nie do ogarnięcia :shock: jak to możliwe? UDILEK masz wielką rację, chociaż wiedziałem co się stanie, chociaż przeczytałem mnóstwo tekstów o tym, żeby poczekać aż zacznie porządnie jeść, to nie wytrzymałem nerwowo. Mam nauczkę. Tematu nie porzucę i będę walczył dalej. Jeszcze raz dziękuję.

#489 turbol

turbol
  • Lokalizacja:
    Biała Podlaska

Napisano 31 październik 2011 - 22:19

Wtrącę może dwa grosze co do dokarmiania chlebem. Nie za bardzo można chlebem karmić ptaki. Raz ,że jest nie zdrowy a dwa ,że szybko pleśnieje i może wręcz szkodzić powodując choroby u ptaków(biegunkę , kwasicę). Jeżeli już tak wcześnie karmicie to czystym ziarnem. Jeszcze teraz ptaki mają co jeść i młode uczą się wydobywać smaczne i zdrowe nasiona z dzikich krzaków i drzew. Dokarmiając teraz i sypiąc dużo przyzwyczajacie ptaki do przebywania w waszej stołówce i silnym ptakom nic się nie stanie , ale słabszym osobnikom , gdy zabraknie waszego ziarna może to się skończyć tragicznie kiedy zrobi się zimno i zapotrzebowanie na pokarm będzie większe. Także jak już sypiecie to regularnie i codziennie i z głową. Pozdrawiam ;-) .

539.
Dołączona grafika
540.
Dołączona grafika

#490 Max13

Max13
  • Lokalizacja:
    Hither and Thither

Napisano 31 październik 2011 - 23:25

turbol - jak zwykle swietna jakosc, kolory - przyjemnosc dla oka.

541.

Dołączona grafika

542.

Dołączona grafika

Pozdrawiam

 

Zeszyt Podróżny

 


#491 PiotrG

PiotrG
  • Lokalizacja:
    Bydgoszcz

Napisano 01 listopad 2011 - 07:54

turbol, bardzo dobrze, że poruszyłeś ten temat. Są różne szkoły na temat dokarmiania. W końcu ważne, aby było to dokarmianie, a nie karmienie. U mnie na przykład ptaki oprócz ziaren korzystają z zasadzonych w ogrodzie ostów, słoneczników, nasion traw, itp. Kiedy jesienią taki pokarm się kończy ptaki bardziej ,,płynnie'' przechodzą do korzystania z karmnika, wcześniej przygotowanego, którego we wrześniu po prostu omijały. Od trzech lat - odkąd dokarmiam - nigdy nie podałem do karmnika chleba, resztek ze stołu czy odpadów. Serwuję ptakom słonecznik, proso, pszenicę, rzepak. Czasem, choć rzadko i tylko w największe mrozy kupuję gotową (i sprawdzoną) karmę w postaci kul dla sikor czy tzw. knedli. W zakładaniu stanowisk dokarmiania i wyboru karmy sugerowałem się poradnikami książkowymi, a nie internetowymi. W internecie można przecież znaleźć: ,,Wróble mogą jeść chleb, bo im nie szkodzi, więc po co wyrzucać, jak można dać ptaszkom.'' Zachęcam wszystkich dokarmiających do niekorzystania z rad anonimów z różnych forów dotyczących zwierząt, bo często są niefachowe, wprowadzają w błąd :-/
Zawsze dbam o to, aby codziennie ptaki miały nową, nawet małą - jeśli im starcza - porcję ziaren. Gdy mnie nie ma w domu - a teraz to często - bo studiuję, zawsze proszę o to innych - o podsypanie wróblakom garści słonecznika czy prosa. Teraz kupuję ziarno z dużym wyprzedzeniem, bo dwa lata temu, przez zamknięcie sklepów w mrozy zostałem niemal pozbawiony dostępu do karmy. W końcu udało się zakupić jakiś paczkowany słonecznik - tymczasowo :-( Od tej pory pilnuję, aby zapas jednak był. :mrgreen:
A o tym że już raz zaczętego dokarmiania nie wolno przerywać to chyba wszyscy wiedzą i nie będę się dłużej rozpisywać. Pozdrawiam wszystkich dokarmiających :mrgreen:

#492 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 listopad 2011 - 11:02

obywatel, trzymam kciuki za Twoje łowy - nie robię tego bezinteresownie ;-) bo wiem, że przy okazji oglądania zdjęć będzie też coś do poczytania :) Czapla bardzo fajna.

turbol, dzięcioł bardzo dobry.

Max13, maluchy to masz opanowane do perfekcji :) Ja z ziębą mam tylko jeden kadr w miarę przyzwoity, a to tak pospolita ptaszyna :)

Wczoraj odwiedził mnie kumpel i tak na szybko postanowiliśmy wybudować czatownię w nowej miejscówce. Jutro pewnie wybiorę się tam aby ją nieco jeszcze podopieszczać. W każdym razie nie wczuwaliśmy się w super konstrukcje, skoro niektórzy Forumowicze dawali radę z namiotów w zeszłym sezonie.
W drodze powrotnej pozwoliłem migawce na wieczorną gimnastykę :)
543.
Dołączona grafika

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#493 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 12:28

nigdy nie rzuciłem chleba, ale przyznam że chciałem tak zrobić, wiem że ryb nie wolno karmić, bo kiśnie woda. Dobrze, że wyszło też szkodliwe działanie na ptakach. Dzięki za wszystkie rady jeszcze raz.

#494 mmlolek

mmlolek
  • Lokalizacja:
    Wieruszów / Łódzkie

Napisano 01 listopad 2011 - 13:16

Upss... A ja wczoraj trochę chlebka podrzuciłem obok ziarna :-/ ,ale od dzisiaj już ani grama.
Wstałem dzisiaj o 5.30 ale mgła taka że nie było sensu iść do budy ,więc poleżałem sobie jeszcze i po rodzinnym śniadanku wyskoczyłem na pobliską polankę.Taki tam gniot popełniłem i wróciłem do domu, bo żoną i 1,5 rocznym synem później do parku na następny obiecany spacer poszedłem :mrgreen:
544
Dołączona grafika
Perły poranka by mmlolek, on Flickr
Pozdrawiam

#495 obywatel

obywatel
  • Użytkownik
  • 988 postów

Napisano 01 listopad 2011 - 13:46

wzorowy tata :mrgreen: . Ja też z żoną dzisiaj i córeczką po lesie.

#496 pol

pol
  • Lokalizacja:
    dolnośląskie

Napisano 01 listopad 2011 - 18:22

545
Dołączona grafika

546
Dołączona grafika

547
Dołączona grafika

#497 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 01 listopad 2011 - 18:28

pol, gratuluję i zazdroszczę ;-)

#498 Daniel75

Daniel75
  • Użytkownik
  • 257 postów
  • Lokalizacja:
    Pogwizdów

Napisano 01 listopad 2011 - 18:35

pol, - gdzie na dolnym śląsku te zdjęcia były robione ??
546 najlepsze ;-)

#499 cycu55

cycu55
  • Lokalizacja:
    Mińsk Mazowiecki

Napisano 01 listopad 2011 - 18:39

pol 546 jest genialne. Jesienne kolory bardzo pasują do bielików.
D700+Sigma 100-300mm f/4, S17-70mm 2.8 macro, 50mm 1.8, helios, tc 1.4

http://cycu55.deviantart.com/
http://www.panoramio.com/user/5653722

#500 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 01 listopad 2011 - 18:43

pol, - świetne masz tam miejsce! Nie masz na scenie żadnego patyka?
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych