Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Fotografia slubna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    solec kujawski

Napisano 11 grudzień 2006 - 02:05

Wiec moze zaczne od poczatku,
chcialbym sprobowac polaczyc pasje z praca, od stycznia bede sie staral o dotacje na dzialalnosc gospodarcza ze srodkow UE, Uslugi foto, tak sobie to wymyslilem, boje sie jak diabli ale znajomi juz od dawna mowia mi ze mam sprobowac, z reszta dobrze sie czuje robiac takie zdjecia bo jest ubaw przy tym niezly , mam juz pare takich sesji slubnych i pare z modelkami tez na swoim skromnym koncie ale wszystko jak narazie nie oficjalnie, wiem czego chce, ze srodkow z UE moge dostac 10tys , duzo i malo, mam zrobiony wstepny biznes plan, jak wydam pieniazki, moze ma ktorys z kolgow doswiadczenie w tej materii bardzo prosze o jakies wskazowki, co jest potrzebne na poczatek i jak sie za to zabrac moze o czyms nie pomyslalem lub mysle inaczej

oto lista najwazniejszych rzeczy ktore chcialbym zakupic
obiektywy:
nikkor 85 1,8
tamron 17-70 2,8
tokina 12-24
sabinka 800 lub 600 ale bardziej na 800, najlepiej obie:)
blendy itp
do tego jakis komp do obrobki, cos tam sobie sklecilem
z legal oprogramowaniem:/ windows pol biedy ale PS?? szok wiec moze nie PS
i tyle

jesli o czyms zapomnialem lub macie jakies pomysly prosze pisac bede wdzieczny
reklama juz zalatwiona i http tez.

zostal strach,
nikkora kupie teraz chyba i za kase przeznaczona na niego moze nikkora 70-200 2,8

marzy jeszce mi sie tamron 90 2,8 ale moze na niego zarobie tymi slubami kiedys:)

pozdrawiam wszystkich
zapomnialbym teraz mam nikona d70 jak Bozia da to by sie dokupilo by sie body d80 i wkrecam kumlpa, moim zdaniem zdjecia z takich uroczystosci lepiej wychodza jak jest 2 fotografow. ale to przyszlosc. moze to wszystko brzmi zbyt pewnie , mieszkam w malym miescie jest 3 fotografow ale poziom maja beznadziejny a i pieniazki biora ladne wiec wystartuje taniej , ale to juz inny temat.

#2 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 11 grudzień 2006 - 10:11

Ale przecież ten tamron w porównaniu z tymi szkłami to taniutki jest... :-D

:ninja:


#3 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 11 grudzień 2006 - 18:52

Dlaczego od razu na szeroka wodę wypływasz. Duża konkurencja teraz jest. Ludzie cyfrakami śluby focą żeby taniej było. Ja sam zrobiłem śluby cyfraczkiem (aż wstyd się przyznać jakim) ale zdjęć się nie wstydzę bo "młodym" się podobały a to najważniejsze. Zainwestujesz w sprzęt a dobre zlecenie trudno chwycić teraz.
Po co naraz tyle sprzętu? Body + dobry zoomik+ lampa. Później sam zobaczysz czego Ci trzeba będzie. SB800 to super lampa, mam i nie żałuje wydanej kasy. Czasami focę na różnych imprezach "zakładowych" SB800 nigdy mnie nie zawiodła. Światło to podstawa , w ciemnym kościółku nawet jasny obiektyw nie pomoże a wspomaganie AF przez siatkę z SB800 działa idealnie.
Poszukaj w internecie ogłoszeń zawodowców, oni pokazują trochę zdjęć dla reklamy to można sobie popatrzeć.

#4 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 12 grudzień 2006 - 00:11

Próbować zawsze warto, jeżeli będziesz lepszy od konkurencji, klientów zawsze znajdziesz.
Musisz mieć zdublowany cały sprzęt, nie możesz sobie pozwolić na awarie, pewnych rzeczy nie da się powtórzyć :-D

#5 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    solec kujawski

Napisano 13 grudzień 2006 - 02:29

dobre zalecenie trudno zlapac?? mhm w sumie jeszce nie lapie, sami przychodza
narazie tym dorabiam, konkurencja fakt moze i jest ale w moim miasteczku jakosc zdjec jest straszna i ceny straszne/ jak na takie zdjecia/ wiec luty mam juz caly obstawiony w marcu 2 dalej niewiem, jeszce sie nie reklamowalem, bo mam prace iw wiecie, od 3 lat robie zdjecia dla urzedu miasta i gminy domu kutury i innych instytucji za free , wiec ludzie juz mnie znaja/ kiedys myslalem ze fajnie byc znanym, ale nie/ wiec referencje sa, od paru miesiecy prowadze taki klub foto w naszym domu kultury. teraz przyszedl czas zaczac zarabiac, jestem dobrej mysli, po co tyle sprzetu?? juz odpowiadam: mam nadzieje ze zalapie sie na ta dotacje wiec warto ja wykorzystac, jesli przez rok sie utrzymam nie musze oddawac kasy wiec wszystko bedzie moje, ale licze ze sie uda, mam paru przyjaciol mowia ze wesprza jhak bedzie trzeba, jeden kumpel wlasnie zalatwia mi prace w drukarni jako fotograf / to tak zeby cos w tygodniu robic/ a wekendy sami wiecie

#6 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 13 grudzień 2006 - 17:01

...
tamron 17-70 2,8.....

Jest taki tamron?
Nie znam.

#7 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    solec kujawski

Napisano 13 grudzień 2006 - 22:27

17-50 sorki

#8 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 17 grudzień 2006 - 15:48

od stycznia bede sie staral o dotacje na dzialalnosc gospodarcza ze srodkow UE,

ze srodkow z UE moge dostac 10tys


To ciekawe :-D

Gdzie można się dowiedzieć czegoś wiecej ?

#9 Qgito (Tomek Wieczorek)

Qgito
  • Lokalizacja:
    Świetokrzyskie

Napisano 18 grudzień 2006 - 23:56

Próbój!

Nie żałuj na reklame, nie żałuj na profesjonalne www, na dobrą reklame strony- ten kanał do klienta może Ci zapewnić sporo klientów.

Witryna autorska: wf.fotoprzyroda.pl


#10 fototom

fototom
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    solec kujawski

Napisano 20 grudzień 2006 - 01:17

w kazdym urzedzie pracy, niestety sa pewnee warunki, zapytaj o kurs abc biznesu i o dotacje, napewno wszystko ci wyjasnia, ja sprobuje, jesli utrzymasz sie rok na rynku nie musisz splaca c tych 10k, moim zdaniem warto zaryzykowac. aha i zus przez 2 lata ponan 250zl, pozdrawiam





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych