Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Gdzie na rykowisko w Beskidzie Niskim?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 wrzesień 2011 - 11:40

Hej!
Mieszkam od kilkunastu dni w Jaśle, a więc blisko Beskidu Niskiego. Jest tu na Forum sporo osób z Podkarpacia, więc pewnie wkrótce będę miał okazję paru fotoprzyrodników poznać. :-)
Zbliża się szczyt rykowiska, a ja nie wiem gdzie się wybrać - choćby po to by posłuchać byków. Bardzo będę wdzięczny za pomoc (tu na forum luba na PW).
Pozdrawiam serdecznie podkarpackich Fotoprzyrodników! :-)
Marek
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#2 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 15 wrzesień 2011 - 14:26

Vulpes,

Niestety w Jaśle nie mam pojęcia gdzie znajduje się rykowisko.. Ale w moim mieście są dwa oddalone od siebie około 2-3 km. Osobiście chodzę tam tylko obserwować i słuchać gdyż mój sprzęt kiepsko sobie radzi z mroczną scenerią.

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#3 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 15 wrzesień 2011 - 15:05

No w Jaśle to pewnie nie ma rykowisk. ;-) Mnie chodzi o okolice Beskidu Niskiego, może Pogórze? Mam samochód by pokonać te kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów. :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#4 moby dick

moby dick
  • Lokalizacja:
    Zręcin k/Krosna

Napisano 15 wrzesień 2011 - 17:46

Vulpes, na 100% możesz poszukać w okolicach Folusza. W ubiegłym roku było tam piękne rykowisko.
Canon 7D; C 400/5.6 L; Benro gh-2; Patrol GR

#5 ArturG (Artur)

ArturG
  • Małomówny
  • 46 postów
  • Wiek: 47
  • Lokalizacja:
    Tarnów

Napisano 16 wrzesień 2011 - 20:42

Vulpes, w zeszłym roku zapraszałem Cię na rykowisko do "moich" ;-) Lasów Radłowskich. W tym roku też już coś się zaczyna dziać. Byłem wczoraj, tuż przed 20 porykiwały nieśmiało dwa byki, jeden w tym samym miejscu co rok temu, drugi gdzieś daleko. W zeszły piątek oprócz jeleni koncertowały mi trzy puszczyki uralskie, jeden nawet się pokazał :-P
Jeśli chcesz koniecznie bliżej Jasła, to na pewno Magurski Park Narodowy i okolice Folusza mogą być strzałem w dziesiątkę. Byłem tam dwa razy w ubiegłym roku, w lecie i późną jesienią i widziałem bardzo dużo tropów jeleni.
Sporo jelenich śladów było też na Liwoczu, przyroda lubi zaskakiwać i może tam też ryczą? Powodzenia w poszukiwaniu, ja jutro o 3.30 wyjeżdżam w las.

#6 rutys

rutys
  • Małomówny
  • 33 postów
  • Lokalizacja:
    Czermna

Napisano 14 październik 2011 - 19:01

I jak Vulpes udało się znaleść miejsce rykowiska w beskidzie bo na Liwoczu napewno nie ma bo mieszkam pod liwoczem i sam szukałem ale nie ma nic niestety

#7 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 14 październik 2011 - 19:13

Tak, słyszałem ryczące byki..... ale w Bieszczadach. Byłem tam w pierwszy weekend października. W Beskidzie Niskim byłem pod koniec września w rejonie Folusza, ale było cicho. Trochę wiało wówczas i może dlatego...
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#8 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 05 wrzesień 2012 - 19:44

Hej!
Może ktoś w tym roku nie ma z kim wybrać się na rykowisko gdzieś w okolicach Jasła/Krosna? Chętnie dołączę. :-)
Pozdrawiam "łowców jeleni"! :-D
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#9 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 05 wrzesień 2012 - 22:29

Vulpes, polecam okolice Mszany...

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#10 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 wrzesień 2012 - 06:38

adamotl, a w Twoich stronach? Okolice Królika Polskiego wyglądają mi na bogate w jelenie. Nieraz tam przejeżdżałem i te lasy naprawdę kuszą...

Aaaaa, już wiem o jaką Mszanę Ci chodzi. :-) :beer:
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#11 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 06 wrzesień 2012 - 12:07

Vulpes, w moich stronach póki co jeszcze cisza, dziś idę po raz kolejny sprawdzić czy już zaczyna się coś dziać. Jeleni jest nawet sporo ale wolą ciemny las niż otwartą przestrzeń, nawet podczas rykowiska.

P.S. widziała kilka Twoich ładnych kadrów z okolicy Bani Szklarskiej, po niej lubią spacerować byki tylko trawa za wysoka ;-)

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#12 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 wrzesień 2012 - 12:19

Bani Szklarskiej, po niej lubią spacerować byki tylko trawa za wysoka ;-)

I sporo ogromniastych jeżyn ;-)

Jak się byki odezwą, daj znać. :-)
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#13 sqn123 (Łukasz)

sqn123
  • Małomówny
  • 15 postów
  • Wiek: 27
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 06 wrzesień 2012 - 20:47

Vulpes w okolicach Warzyc już podobno słychać porykiwania młodych byków ;-)

#14 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 wrzesień 2012 - 08:18

w okolicach Warzyc już podobno słychać porykiwania młodych byków ;-)

Byłem przedwczoraj i nic nie słyszałem, ani nie widziałem... :-(
Pewnie w złym miejscu byłem.
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#15 sqn123 (Łukasz)

sqn123
  • Małomówny
  • 15 postów
  • Wiek: 27
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 07 wrzesień 2012 - 14:12

ja dzisjej wieczoram jade z wujkiem w tamto miejsce może coś bedzie :)

#16 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 08 wrzesień 2012 - 13:03

takie jednodniowe sprawdzanie to niemiarodajne. U mnie od ponad tygodnia ryczą, ale są dni(nie różniące się pogodą od pozostałych) kiedy nie ryczą. Postrzelają, przepłoszą i już następnego dnia cisza. Tak czy inaczej od 2 tygodni jest spory ruch w jeleniowym temacie, zatem nieważne czy ryczą, na foty już dawno pora :)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#17 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 08 wrzesień 2012 - 14:40

kurdeniewiemco, wiem dobrze o tym, że od ostatniej dekady sierpnia ruch się robi wśród jeleni.
Wybieram się właśnie do lasu. :-D
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#18 adamotl

adamotl
  • Użytkownik
  • 1039 postów
  • Wiek: 32
  • Lokalizacja:
    Beskid Niski

Napisano 09 wrzesień 2012 - 09:21

W Beskidzie Niskim rykowisko powoli się rozkręca...Słyszałem tej nocy 2 byki. :mrgreen:

„Tu z wyjątkową mocą zdaje się przemawiać błękit nieba, zieleń lasów i pół, srebro jezior i rzek. Tu śpiew ptaków brzmi szczególnie znajomo, po polsku…” Jan Paweł II


#19 kamil3

kamil3
  • Użytkownik
  • 353 postów
  • Lokalizacja:
    obrzeża GPN, konina

Napisano 09 wrzesień 2012 - 11:14

ja byłem wczoraj i tylko postękiwania, ale to może wina pogody bo trochę padało.
D90, 18-200mm

#20 meg (Magda)

meg
  • Użytkownik
  • 261 postów
  • Lokalizacja:
    Kraków

Napisano 12 wrzesień 2012 - 12:23

w sąsiednich Bieszczadach też powoli zaczynają nieśmiało ryczeć, leśnicy mówią że po 20.09 rykowisko dopiero się rozkręci





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych