Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Lipiec 2011


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
780 odpowiedzi w tym temacie

#741 SARACENN

SARACENN
  • Małomówny
  • 36 postów
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 31 lipiec 2011 - 17:36

1141.
Dołączona grafika
1142.
Dołączona grafika
1143.
Dołączona grafika
1144.
Dołączona grafika
1145.
Dołączona grafika

#742 Fotoamator

Fotoamator
  • Użytkownik
  • 997 postów
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 31 lipiec 2011 - 17:48

monia77, a co temu wróbelkowi było że taki przykulony i kadr nie najlepszy
SARACENN, możesz dodawać zdjęcia 900x900, bo do tych to trzeba okulary zakładać, a widać że zdjęcia ciekawe ;-)
Panasonic DMC-FZ18, statyw Velbon DF60

#743 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 31 lipiec 2011 - 17:51

Fotoamator, są duże, kliknij prawym, pokaż obrazek i z końca adresu usuń "med".
Swoją drogą SARACENN faktycznie, mógłbyś dać 900px

#744 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 31 lipiec 2011 - 18:00

Dratwa Bardzo ładny kozioł. Skąd wiesz że stracił wzrok?


No właśnie jak to odkryłeś Dratwa ? Nie wiem czy dobrze rozumiem, ten koziołek stracił wzrok na czas choroby czy trwale?

#745 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 31 lipiec 2011 - 19:14

Dzisiaj w ten deszcz pojechaliśmy na grzyby :mrgreen: , w sumie to 10l wiadro się nazbierało,
głównie sitarze, podgrzybki, kilka prawdziwków i jedna kania.

1146. Na początek muchomorek
Dołączona grafika
1147. To ta kania, już zjedzona :mrgreen:
Dołączona grafika
1148.
Dołączona grafika
1149. Ktoś mógłby pomóc w rozpoznaniu? Mech czy porost i jaki?
Dołączona grafika
1150.
Dołączona grafika
1151.
Dołączona grafika
1152. borówka
Dołączona grafika
1153.
Dołączona grafika
1154. Co to jest? Wielkości mniej więcej dwóch os ;-)
Dołączona grafika
1155. I na sam koniec pliszka na parkingu przy stacji benzynowej
Dołączona grafika

Jutro zrobię jeszcze zdjęcia dwóch piór, które znalazłem niedaleko gniazda (chyba jastrzębia)

#746 monia77

monia77
  • Użytkownik
  • 511 postów
  • Lokalizacja:
    gogolin

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:08

Fotoamator wróbelek po spotkaniu z autem:(nie udało mi się go uratować,nie stawał na łapki chociaż miał czucie i dlatego taki kadr.Mi się podoba:)
canon eos 50d,Canon EF 70-300 mm f/4-5.6 IS USM,statyw Velbon Sherpa 200R,sony H5
http://przyropol.blogspot.com/

#747 kalinek123

kalinek123
  • Użytkownik
  • 2041 postów
  • Wiek: 28
  • Lokalizacja:
    Kikół/Toruń

Napisano 31 lipiec 2011 - 20:56

enkoder, 1154-to chyba wojsiłka,ale na 100%pewny nie jestem.
Eos 450D/Sigma 120-400/EF 18-55 mm IS/Canon EF 50 f/1.8 II/Helios/StatywBenro+Głowica Benro

http://piotrkalinowski.manifo.com/

Sprzedam Głowice Manfrotto 700RC2!

#748 Natala

Natala
  • Małomówny
  • 37 postów
  • Lokalizacja:
    Ukraina

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:00

Nie, Fotoamator, mi rzeczywiście bardzo spodobał się bociek w rosie. :-)
Niższe zdjęcia mi są znajome - możecie przedstawić, u mnie też w podwórzu jest orzech, na którym często siadują gołębie! 1138 zwłaszcza piękna - ptaki jak gdyby są namalowane.
carrie, mi najbardziej spodobał się bociek na rżyskie, jak gdyby na tle ukraińskiego sztandaru! :-)
enkoder, świetne fotografie! Jaki piękny las po deszczu! :-)

Ja też dziś chodziłam "na łowy":

1156
Dołączona grafika

1157
Dołączona grafika

1158
Dołączona grafika

1159
Dołączona grafika

1160
Dołączona grafika

1161
Dołączona grafika

1162
Dołączona grafika

#749 minek91

minek91
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:11

1163.
Dołączona grafika

Canon EOS 500d + Sigma 150-500 f/5.0-6.3 + Canon 300mm f/4

 

Moja strona"

 


#750 buteo

buteo

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:22

Dratwa, piękne dorosłe kozlisko , nawet owies się przed nim kładzie ;-) .... właśnie, skąd to stwierdzenie,że jest ślepy, czy pół śłepy :?: . Wygląda ok.

1149. Ktoś mógłby pomóc w rozpoznaniu? Mech czy porost i jaki?

To Chrobotek kieliszkowaty, raczej porost. Mam słabość do pieńków nim porośniętych :-) . A "osę" niech kto inny oznaczy :idea: .

1164.
Dołączona grafika

1165.
Dołączona grafika

1166.
Dołączona grafika

1167.
Dołączona grafika

1168.
Dołączona grafika

#751 pioterski

pioterski
  • Lokalizacja:
    małopolska

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:25

Natala, 1160, 1161 i 1162 ciekawe kadry, mi się podobają tylko coś z jakością nie tak ;-) Takie troszkę blade i nie ostre jak przez mgłę.

#752 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:32

Natala nad kadrem i ekspozycją warto by popracować, strasznie niestaranne te Twoje ujęcia, a fioletowa łączka śliczna aż się prosi o lepsze zdjęcie.
enkoder, "osa" to pewnie coś z Gąsienicznikowatych choć jeśli było naprawdę wielkie to może to Trzpiennik olbrzym (Urocerus gigas)?
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#753 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 31 lipiec 2011 - 21:57

buteo, dzięki
August, dzięki Tobie poszperałem i znalazłem, dokładnie to Protichneumon pisorius, jeszcze raz dzięki

#754 Walter

Walter
  • Małomówny
  • 41 postów
  • Lokalizacja:
    Gdańsk

Napisano 31 lipiec 2011 - 22:00

Fajnie wejść na stronę po kilku dniach przerwy. Uczta!
Bywałem parę dni w okolicach Arłamowa. Niestety pogoda, sami wiecie jaka...
Las po i przed deszczem
1169
Dołączona grafika
1170
Dołączona grafika
1171
Dołączona grafika
Przed wieczorem się lekko przejaśniło, ale miejscami zalegała mgła
1172
Dołączona grafika
udało się jednak podejść jednego faceta
1173
Dołączona grafika
Droga powrotna do Arłamowa
1174
Dołączona grafika
Pozdr.
W.

#755 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 01 sierpień 2011 - 01:17

Fotoamator,Natala,mmlolek,johan dzięki! SARACENN bardzo udane kadry pokazałeś ale rozmiar mikroskopijny. czekam na więcej i większe ;-)
enkoder udana seria las sosnowo-brzozowy i to stworzenie o dziwnym łacińskim imieniu super.

Spieszę z wyjaśnieniami co do mojej wypowiedzi, skoro spotkała się z zainteresowaniem(johan, buteo, pioterski), ze względu na fakt, że wyraziłem się nieprecyzyjnie.
Kozioł(jak to u nas mówią : sarniuk ;-) ), którego pokazałem żyje pod moim okiem już kilka ładnych lat. praktycznie obserwowałem go już jako młodzieńca[podobnie zresztą jak całą resztę moich rogatych] jak biegał bez sensu przeganiany przez stare sarniuki. W kwiecie wieku miał imponujące parostki i był obiektem zainteresowania wielu, że tak powiem w nie zapatrzonych ;-) Niestety nie mogę pokazać na fotkach, gdyż w tamtym czasie łaziłem tylko z lornetą. Dwa lata temu spróbowałem dokumentować to co widzę za pomocą kiepskiego kompakcika z ośmiokrotnym zoomem. Podczas jednej z przechadzek późnym wieczorem zobaczyłem sarniuka uciekającego przede mną przez pas odłogów. Zainteresowałem się nim od razu ze względu na fakt, że robił to bardzo niezgrabnie; nie uciekał skokami i potykał się co chwilę. Zdziwił mnie również fakt, że w przeciwieństwie do innych nie był wyliniały. Uznałem w pierwszej chwili, że jest postrzelony przez jednego z tych, którzy ze swoją obecnością w lesie raczej się nie afiszują ;-) lub myśliwych, gdyż sezon na kozła już się rozpoczął. i poszedłem za nim. zobaczyłem go przez lornetę jak stoi przy miedzy ale już było dosyć późno postanowiłem spróbować podejść. wiatr sprzyjał a od kozła dzielił mnie już tylko pas zaoranej ziemi. Widząc, że nie zamierza uciekać zacząłem odważnie podchodzić nie kryjąc się z tym zupełnie , przekonany, że po prostu ranny nie ma siły uciekać. w odległości kilku metrów od niego wyciągnąłem kompakta i pstryknąłem dwa czy trzy razy. widziałem jednocześnie, że coś nie jest tak z jego oczami(lała się z nich jakaś ciecz ustrojowa i niespokojnie rzucał głową we wszystkie strony) ale jeszcze w tamtej chwili się nad tym nie zastanawiałem. jakość tego dokumentu jest kiepska jak sprzęt, którym został wykonany ale da się to zauważyć mam nadzieję.
1175Dołączona grafika
Moja obserwacja trwała jakiś czas a kiedy nagle zmienił się wiatr kozioł zaczął uciekać tak samo nieudolnie jak wcześniej. wtedy dotarło do mnie, że on nie widzi. Od tamtego wieczoru obserwowałem go kilka razy ale nie chciałem podchodzić, aby go dodatkowo nie stresować. niewyliniały i wychudzony wyglądał okropnie ale uznałem, że natura sama zdecyduje. Później nie widziałem go przez kilka tygodni i już nawet szukałem w okolicznych odłogach dowodu na to, że nie przeżył gdy niespodziewanie praktycznie w tym samym miejscu go spotkałem. (niestety nie mogę się doszukać dokumentu z tego spotkania ale jedno oko miał przysłonięte bielmem a miałem wrażenie, że na drugie widzi, w każdym razie nic mu się z oczu nie lało) chudy był jak szczapa ale jak mnie wyczuł i zaczął uciekać to robił to znacznie lepiej a nawet normalnie. byłem pod wrażeniem tego jak zawalczył o życie. rozmawiając później z weterynarzem zapytałem o ten fakt ale nie bardzo umiał to wytłumaczyć podał mi jakąś dziwną nazwę choroby, której dziś nie pamiętam ale uznał też, że może to być reakcja o podłożu alergicznym( nie mam pojęcia czy mówił do czy od rzeczy) ale postanowiłem kozła obserwować po odejściu zimy jeżeli ją przeżyje i zobaczyć czy sytuacja się powtórzy. w zeszłym roku kupiłem lustro a kozioł był jednym z pierwszych modeli. tym razem dobrze widzący ale już ze znacznie słabszym porożem
1176Dołączona grafika
w tym roku również sytuacja się nie powtórzyła i jak widać cieszy się dobrą kondycją spodziewałem się nawet, że nałoży o wiele uboższe poroże. Teren, na którym stale przebywa z roku na rok coraz bardziej zarasta krzakami, więc ma coraz większą szansę, że dożyje sędziwego wieku a ja może w tym czasie zdążę mu zrobić jakąś przyzwoitą fotkę ;-)

#756 Fotoamator

Fotoamator
  • Użytkownik
  • 997 postów
  • Lokalizacja:
    Łosice

Napisano 01 sierpień 2011 - 07:07

enkoder, bardzo fajne kadry ;-)
Natala, fajne kwiatki 1161. jak dla mnie najlepsze reszta też fajna ;-)
buteo, bardzo dobre ptaszki, kowalik super ;-)
Walter, fajne krajobrazy i koziołek też niczego sobie ;-)
Dratwa, widać na zdjęciach że potężny koziołek był z niego i te poroże naprawdę imponujące ;-)
Panasonic DMC-FZ18, statyw Velbon DF60

#757 PeterBed (Piotr Bednarek)

PeterBed
  • Lokalizacja:
    Stalowa Wola / Kraków

Napisano 01 sierpień 2011 - 07:27

Witam wszystkich!
Jak posegreguję troszkę zdjęcia z 3 tygodniowej wycieczki po odległych krainach to pewnie coś wrzucę :-P

Walter, 1169. - świetny klimat! Koziołek też bardzo fajny.

#758 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 01 sierpień 2011 - 07:29

Walter, ładny kozioł
Dratwa, Fotoamator, dzięki

#759 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 sierpień 2011 - 10:50

Ufff - przebrnąłem przez te kilka stron nowych fotek. Gratuluję Wszystkim spotkań i ciekawych kadrów. :clap: :clap: :clap:

Dratwa, dzięki za wyjaśnienie dotyczące kozła bo i mnie ciekawość "zjadała".

Ja wczoraj również poruszałem się w temacie "sarniukowym" ;-) i był to dość udany dzień :)

1177 - lotniarka (około 70% kadru)
Dołączona grafika

1178 - zaskoczony (około 85% kadru)
Dołączona grafika

1179 - około 85% kadru
Dołączona grafika

1180 - około 85% kadru
Dołączona grafika

1181 - brakło gdzieś z 50 metrów do lepszego ujęcia, jednak możliwość obserwacji bezcenna :)
Dołączona grafika

Jedno ujęcie z kozłem powędrowało do WT

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#760 johan

johan
  • Lokalizacja:
    Siedlce

Napisano 01 sierpień 2011 - 11:27

Mustang_71 Fajne kadry. Mi się jeszcze nie zdarzyło spotkać pary podczas (fot. 1181), ale wszystko przede mną. Gratuluję ;-)





Podobne tematy Collapse

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych