Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Grip czy akumulator ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kingfisher

kingfisher
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 16:11

Witam, mam pytanie apropo Canona 7D ...Co lepiej się sprawdzi ...zamiennik gripa (np.Delta) czy poprostu kupić dodatkowy akumulator...i tutaj też pytanie...czy opłaca się kupić zamiennik oryginalnego akumulatora ? Czy zaoszczędzić i kupić jednak canonowski...
Fotografia Ptaków - Wielka Pasja
Ulubiony Ptak - Zimorodek

www.bastekczernek.pl

#2 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 29 czerwiec 2011 - 18:02

Cześć ;-) Nie ma co przepłacać, śmiało bierz zamienniki, najlepiej dwa ;-)
Ja zawsze do każdej puszki kupowałem zamienniki po ok 25zł firm Maxcell, Maxpower czy jakoś tak :-) Trzymają bardzo podobnie jak oryginał a czasami jak dobrze trafisz nawet lepiej.
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#3 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 29 czerwiec 2011 - 19:23

kingfisher, miałem kilka zamienników i jak na razie sprawdzają się dwa rodzaje Hahnel 1500mAh i jakiś taki (nie ma napisane jaka f-ma) ze sklepu fotoenergia 2900mAh.
Właśnie takie dwa "fotoenergia" mam w gripie i ładuję średnio co dwa, trzy miesiące.

#4 kingfisher

kingfisher
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 29 czerwiec 2011 - 21:11

rozumiem, ale czy warto kupować grip? czy tylko np.2 zamienniki akumulatora... ?
Fotografia Ptaków - Wielka Pasja
Ulubiony Ptak - Zimorodek

www.bastekczernek.pl

#5 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 29 czerwiec 2011 - 22:30

Dla mnie grip jest nieodzowną częścią aparatu, lepszy i pewniejszy chwyt, wygodniej się trzyma, ułatwiona praca z pionowymi kadrami, no i dwa akumulatory.
Z czasem zapomnisz, gdzie położyłeś ładowarkę ;-)

Czy warto? Sam musisz się przymierzyć, czy Ci pasuje.

#6 miszak

miszak

Napisano 01 lipiec 2011 - 06:49

Grip jest bardzo fajny ale swoje waży. Zależy czy będziesz chodził i ile będziesz mial do niesienia.

 


#7 Mustang_71

Mustang_71
  • Lokalizacja:
    Nowa Ruda

Napisano 01 lipiec 2011 - 08:00

Ja mam 2 akumulatorki i za każdym razem, jak mi się na jednym pokazuje ostatnia kreseczka pozostałego naładowania wymieniam go na nowego, a zużyty zaraz ładuję :)
W terenie zawsze mam 2 akumulatory. Może na zimę kupię jeszcze sobie trzecią sztukę.

... jest wolna chwila??? No to czas do lasu :)
Canon EOS 5D III, C 24-105 f/4.0 L IS USM, C 300 f/2.8L EF IS II USM, TC EF 2.0x III, C 100-400mm L IS USM, "pośredniaki" - Manfrotto 055XPROB


#8 kingfisher

kingfisher
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 09:34

Rozumiem ... dzięki wszystkim za informację
Fotografia Ptaków - Wielka Pasja
Ulubiony Ptak - Zimorodek

www.bastekczernek.pl

#9 Lisor

Lisor
  • Użytkownik
  • 82 postów

Napisano 01 lipiec 2011 - 19:42

...osobiście uważam grip za zbędny gadżet. Jak miałem 400 D lub 40 D to zawsze miałem przy sobie zapasowy i naładowany akumulator. Aktualnie bateria w moim 5DII wytrzymuje ok. 700 zdjęć. Do tego nie robię zdjęć setkami, więc mi spokojnie wystarcza na kilka wypadów.

Profesjonaliści tłuką po 5000 rawów, mają po 50 GB w kartach. Jak to zgrać, jak przejrzeć ?
Crop i zoom w jednym stali domku.

#10 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 01 lipiec 2011 - 20:01

Lisor, Mylisz się, wg mnie grip przede wszystkim poprawia ergonomię chwytu, jak ktoś ma duże ręce,
to ciężko operować aparatem bez gripa, a już tym bardziej 400D, który jest znacznie mniejszy (nie wspominając o 350D).
Poza tym mając do tego zapięty jakiś ciężki obiektyw, typu np. 300/4 IS USM L,
wyważenie całego zestawu jest duże lepsze i łatwiej się takim zestawem operuje z podchodu.
Faktem jest, że taki zestaw jest ciężki ale dużo bardziej stabilny i łatwiej nad nim zapanować.

#11 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 01 lipiec 2011 - 22:01

"Grip czy akumulator?" - jeśli chcesz poprawic ergonomie to grip, jesli mieć zapasowy aku na "czarną godzine" to wybierz drugie rozwiazanie ;-) a jesli zalezy Ci na wygodniejszym i pewniejszym trzymaniu aparatu i jednoczesnie zapasie pradu to oba :mrgreen:
Ja odkąd kupiłem od sebaok'a grip (alpha) nie odkrecam go od puszki :-P mam dosc duze łapy i z gripem d300 nie chce się odkleic ;-) w nikonie podoba mi się to rozwiazanie, ze mimo przykręconego gripa moge mieć aku i w puszce i w gripie. W puszcze mam zapas, a do gripa wkładam albo 8xaa albo oryginalny akku. Aku dostałem jako nagrode, ale sam pokusiłbym sie o zamiennik :-)

#12 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 lipiec 2011 - 10:53

Grip jest git. Sprzęt świetnie w dłoni leży. A czy w gripie macie 2 aku, czy jeden to już jak kto woli. Ja zimą jeden mam w kieszeni drugi w gripie - latem oba. Te kilka gramów to nie tragedia w terenie. Na pływadle grip leży w plecaku.

#13 niemar

niemar
  • Lokalizacja:
    Kujawsko-Pomorskie

Napisano 02 lipiec 2011 - 14:01

Nikomu z Was nie przeszkadza "podwyższona" perspektywa z gripem? Jak to wypada w praktyce?

Canon 5DIV, 6DII, 7DII, 50D, 40D, EF 17-40L, EF 400/5.6L, EF 70-200/4L, EF 24-70L, 85/1.8, YH324C.


#14 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 02 lipiec 2011 - 14:13

niemar, Ale mocowanie do statywu zazwyczaj jest w obiektywie, to chyba nie ma znaczenia, chyba że Cię nie zrozumiałem

#15 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 lipiec 2011 - 14:36

Nikomu z Was nie przeszkadza "podwyższona" perspektywa z gripem? Jak to wypada w praktyce?

To zależy jaka odległość od obiektu i z jakiego poziomu robisz zdjęcia.
Ja ostatnio w pływadle odczepiałem grip, tak blisko modele się pojawiały.

#16 kingfisher

kingfisher
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 16:51

Po głębszym zastanowieniu się, raczej chyba bym kupił 1 lub 2 zamienniki tylko...choć do nich też trzeba odpowiednią ładowarkę bo w canonie 7d oryginalna ładowarka zamienników nie ładuje...niestety...
Fotografia Ptaków - Wielka Pasja
Ulubiony Ptak - Zimorodek

www.bastekczernek.pl

#17 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 02 lipiec 2011 - 16:57

choć do nich też trzeba odpowiednią ładowarkę bo w canonie 7d oryginalna ładowarka zamienników nie ładuje...niestety...

Poważnie? :shock:

#18 kingfisher

kingfisher
  • Małomówny
  • 46 postów

Napisano 02 lipiec 2011 - 17:25

Tak, sprawdzałem sam... :) choć najśmieszniejsze jest to, że na odwrót działa tzn. oryginalny akumulator ładuję się w innej ładowarce, ale zamiennik w oryginalnej już nie...
Fotografia Ptaków - Wielka Pasja
Ulubiony Ptak - Zimorodek

www.bastekczernek.pl

#19 chuck_1 (Paweł)

chuck_1
  • Użytkownik bez akceptacji
  • 38 postów
  • Lokalizacja:
    Zamość

Napisano 07 lipiec 2011 - 10:58

Mam, takie pytanie czy w ładowarce z Canona eos 50d da się ładować zamienniki, chodzi mi o Hahnela HL511 bo zamierzam kupić i jak przeczytałem post że w 7d nie da się to troszkę jestem zaniepokojony. Mam jeszcze pytanie o grip Delta do Canona eos 50d jak się sprawuje, jak z jakością czy może kupić grip Hahnela?

#20 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 07 lipiec 2011 - 11:03

MZ to trochę dziwne z tym 7D ale 50D ma tą samą baterię co cała rodzina xxD, więc będzie ok.





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych