Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Kulon - Burhinus oedicnemus


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 damian2000 (Damian Bednarz)

damian2000
  • Lokalizacja:
    okolice Krakowa

Napisano 04 maj 2011 - 15:54

miszak brak słów. Rewelacja

#22 WildRoses

WildRoses
  • Lokalizacja:
    kujawsko-pomorskie

Napisano 04 maj 2011 - 16:01

O w morde, zobaczyć ten gatunek na wolności to już jak szóstka w totku, a co tu dopiero mówić o zdjęciach. Trzeba przyznać, że potrafisz zrobić wejście :mrgreen:
Nikon i klamoty

#23 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 04 maj 2011 - 16:38

Miszaku no to teraz pozostało Ci zrobić jeszcze fotkę dropa na wolności :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . GRATULACJE !!!

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#24 grandle

grandle
  • Użytkownik
  • 227 postów

Napisano 04 maj 2011 - 16:46

Wow gratuluję :) ptaszysko należy do rzadkości już :) super spotkanie..Oby takich więcej było
makrofotografiaprzyrodnicza.republika.pl
MAKROFOTOGRAFIA- fotografia przyrodnicza- Agnieszka Staniewska
SONY HX1

#25 Marcin D.

Marcin D.
  • Lokalizacja:
    Żywiec

Napisano 04 maj 2011 - 18:12

miszak, powiedz, że to zdjęcie zrobiłeś w Polsce!!! :mbounce: ;-)
http://onephoto.net/...ser=52696&gal=1 Kilka moich zdjęć;-) Zapraszam!
Marcin Dyduch

#26 August

August
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 maj 2011 - 18:16

kurcze, byście się tak cieszyli jak ktoś zdjęcie unikalnej orchidei "na wolności" wrzuci... :evil: ;-)
Ale tak czy siak - gratulacje dla Miszaka :-D
<p>Nikon FX i Olympus m4/3

#27 UDILEK (Jarek)

UDILEK
  • Użytkownik
  • 1732 postów
  • Wiek: 59
  • Lokalizacja:
    Wieluń

Napisano 04 maj 2011 - 19:30

miszak, powiedz, że to zdjęcie zrobiłeś w Polsce!!!


Znając miszaka to potrzyma nas w niepewności do jutra. :mrgreen:

PENTAX K10D, K-5, SIGMA 50-500 mm f/4-6.3 DG EX APO RF + PENTAX MACRO 100mm/2,8 i TROCHĘ ZABAWEK NA M42. NOKIA N8 :-) MOJE VIDEO


#28 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 05 maj 2011 - 06:36

a mówiłam, mówiłam :mrgreen:

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#29 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 05 maj 2011 - 06:57

Ale wypłosz :shock:
W życiu tego ptaszka nie widziałem, nawet na zdjęciach.

#30 lukasz0207

lukasz0207
  • Użytkownik
  • 287 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 05 maj 2011 - 14:52

Ale wypas. O zobaczeniu kulona nawet nie marze a o zdjęciu to już wogóle. Jak zrobiłeś ją w Polsce to nieźle. Ale lepiej nie pisz gdzie dokładnie bo to się jeszcze dla niego źle skończy, na taką rzadkość to zaraz ludzie pojadą. Zgłoś to do jakieś kartooteki.
Nikon D60 N 15-55 VR N 55-200 AF-S VR :)
http://www.fotografer.za.pl/galeria/#0
Pozdrawiam!!

#31 michalwolowik

michalwolowik
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • Lokalizacja:
    Grodzisk Maz

Napisano 05 maj 2011 - 15:30

lukasz0207, prawdopodobnie był to osobnik przelotny.
Kulonów w Polsce (podobno) już nie ma.
miszak wielkie gratulacje!
EOS 350D Sigma 70-300 Makro, Canon 400mm f/5.6L

Taka galeria http://picasaweb.goo.../michalwolowik/

#32 miszak

miszak

Napisano 06 maj 2011 - 10:25

Dzięki wszystkim za komentarze :-D

Z kulonem było tak. Ponieważ w ogóle siewek wokół mnie malutko. Nawet rycyków nad Narwią nie widzę. Zdecydowałem się na penetrację terenu, na którym praktycznie nic się ciekawego nie kręci poza przelotnymi kulonami i kobczykami. Fajnie to brzmi ale prawda jest taka, że kobczyki widziałem tam kilka lat temu a kulona to wydawało mi się, że widziałem chyba ;-) No to jadę zrezygnowany i rozglądam się dookoła. Tłumu kobczyków nie widać.
Nagle…… gdzieś z boku……. Czuję to bardzo mocno……. Ktoś się we mnie wpatruje….. jednak ja nic nie widzę :-|
W ostatniej chwili pędząc 7,5 km/h spostrzegłem w zagłębieniu przy drodze coś dziwnego….. wielkie żółte oczyska na dwóch długich nogach…
smok przemknęła mi pierwsza myśl….
No nieeeee …… taki mały ????? Może jakiś bazyliszek……..
Jeśli nie smok i nie inny jaszczur to na pewno…….. kulon :mrgreen:
Tylko jak to zrobić, żeby mieć jego zdjęcie.
Stał, czyli nie był mocno wystraszony. Zaniepokojony kulon siada w bardzo śmieszny sposób i udaje kamień.
Problem był jednak taki, że aby zawrócić musiałem kawałek podjechać – ukształtowanie terenu nie pozwalało na szybki manewr. Cofanie nie wchodziło w grę, bo miałbym drzwi po stronie ptaka. A może lepiej zrobić fotkę z auta oby tylko zrobić?
Pojechałem dalej i zawróciłem. Podjechałem na taką odległość, aby zza samochodu zrobić zdjęcie. Zawsze to nieco lepsza perspektywa niż zdjęcie z okna.
Niestety kulon kucnął, co nie wróżyło nic dobrego. Wyczołgałem się z auta i zaległem na drodze. Kulon niestety był w stosunku do mnie w dołku. Podniosłem się na łokciu no i zobaczyłem …… jego kuper. Wiatr przywiał kawałek foliowego worka po nawozach i akurat zasłaniał mi głowę ptaka. Kilka próbnych zdjęć. I tak wszystko na nic. Gorące powietrze tuż nad ziemia falowało jak oszalałe. Wszystko nieostre. Trzeba zmniejszyć dystans. Spokojnie zacząłem się zbliżać. Po prostu czułem, że nie mogę tego ……. Zepsuć. Już widziałem całą serię zdjęć. Kulon siedzi, biega, skacze, łapie konika polnego. Potem zza kępy trawy wychodzi drugi, tokują, zakładają gniazdo, wysiadują jaja, wylęgają się młode, dorastają i odlatują a ja to wszystko mam na karcie. Mówię Wam cudo fotki 8-)
Wracając na ziemię…. Jestem bliżej. Chyba dam radę. Ptak mnie nie widzi. Położyłem się i czekam. Nie będzie przecież siedział godzinami. Wyjdzie a ja wtedy go sfotografuję. Czekam, czekam, czas się niemiłosiernie dłuży, mijają wieki….. pewnie od wyjścia z auta minęło kilka, kilkanaście sekund.
Gdzieś z daleka słyszę skrzyp-wziuuut, skrzypppp-wziuuut…. o luuuuudzie. Chłop po krowy jedzie na rowerze. TĄ DROGĄ….. Kulon chyba też usłyszał. Wyciął jak strzała ale na szczęście po kilku kroczkach stanął na sekundę i udało mi się złapać ostrość. 3 w miarę ostre i praktycznie identyczne klatki. Odleciał tyłem do mnie.

Ale jedna fotka to zawsze lepiej niż brak fotek. Kulonik fajowy ale jakiś taki mały mi się wydawał.

 


#33 KamilB (Kamil B)

KamilB
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • Wiek: 31
  • Lokalizacja:
    podlaskie/SGGW

Napisano 06 maj 2011 - 15:08

miszak, Ty to masz szczęście :-) Z tego co wiem, to ostatnia obserwacja tego gatunku nad Narwią miała miejsce w 2005r. Nie wiem dokładnie gdzie, ale domyślam się ;-) Możliwe, że to jest to samo miejsce, w którym Ty byłeś (krowy by się zgadzały, nie brakuje ich w tym miejscu, o którym myślę, a i do Ostrołęki też stamtąd niedaleko ;-) )
Kto wie, może kulony jeszcze się gnieżdżą gdzieś nad Narwią :?: Wszystko jest możliwe...

#34 avestom

avestom
  • Małomówny
  • 39 postów
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 07 maj 2011 - 18:08

Dzięki wszystkim za komentarze :-D
Ale jedna fotka to zawsze lepiej niż brak fotek. Kulonik fajowy ale jakiś taki mały mi się wydawał.

Dla dobra ptaszka warto poczekać chociaż do czerwca z dalszymi sesjami foto. Ja kojarze z tych okolic osobnika z roku 1993 z czerwca ale wtedy raczej nie był lęgowy.
Ptaki Podlasia >>> www.avestom.com <<<

#35 Dratwa (Paweł Szydło)

Dratwa
  • Lokalizacja:
    Pogórze Strzyżowskie

Napisano 09 maj 2011 - 13:31

miszak, również ode mnie spóźnione wyrazy uznania.

#36 comatus (Piotr Kendzierski)

comatus
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 09 maj 2011 - 19:29

Kulon siedzi, biega, skacze, łapie konika polnego. Potem zza kępy trawy wychodzi drugi, tokują, zakładają gniazdo, wysiadują jaja, wylęgają się młode, dorastają i odlatują a ja to wszystko mam na karcie. Mówię Wam cudo fotki 8-)

Uśmiałem się nie powiem.
A kulona zazdroszczę, zawsze chciałem go zobaczyć! Wymiatasz z tymi gatunkami!

#37 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 10 maj 2011 - 11:41

Oj Stachu, Stachu,... czasami mnie całkowicie rozbrajasz ;-) Gratuluję spotkania.

#38 Drojac (Jacek)

Drojac
  • Lokalizacja:
    Cisewo

Napisano 10 maj 2011 - 12:54

kto jak kto, ale miszak potrafi podnieść ciśnienie trzymając naszą cierpliwość na wodzy :-> a potem raczy nas świetnym tekstem. gratulacje za gatunek, kadr i no i całą oprawę :->

#39 miszak

miszak

Napisano 24 wrzesień 2014 - 13:30

Niestety nie mam nowych zdjęć kulona ale dla oprócz opisu jak powstało zdjęcie tu prezentowane można poczytać o "backgroundzie" jego powstania http://bodak.manifo.com/ . Oczywiście czyta się w czytelni  ;)


 


#40 MikołajA (Mikołaj Arndt)

MikołajA

    Poprzednio "maczu pikaczu"

  • Użytkownik
  • 567 postów
  • Wiek: 26
  • Lokalizacja:
    Poznań

Napisano 24 wrzesień 2014 - 15:49

@miszak a już myślałem, że znowu go dorwałeś ;-) Dobry tekst, przyjemnie się czytało.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych