Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Ruszyła nowa platforma fotografii przyrodniczej TFP


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 01 kwiecień 2011 - 13:33

Ciekawa strona jako bank zdjec do sprzedaży ciekawe ujecia a przedewszystkim dyskusje
wszystkich zapraszamy do odwiedzenia www.tfp.net.pl
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#2 Szczepan

Szczepan
  • Lokalizacja:
    Białystok

Napisano 01 kwiecień 2011 - 13:43

Ciekawe jak wycenia sie wartośc takiego zdjecia...

https://www.facebook.com/Klejbuk
EOS R + EOS 6D2 + C 400 2.8 IS + TC 1.4III +TC 2.0III + C70-200/2.8 + C24-105/4 + C RF35/1.8 STM + C50/1.8 STM + C 85/1.8 + Manfrotto 055XPROB+Benro GH-3


#3 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 kwiecień 2011 - 14:09

Z tego co się orientuje żeby handlować zdjęciami każdy użytkownik powinien mieć założoną działalność gospodarczą, opłacać urząd skarbowy i zus. aby wszystko było zgodnie z prawem. :)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#4 Vulpes (Marek Skruch)

Vulpes
  • Lokalizacja:
    Jasło

Napisano 01 kwiecień 2011 - 21:47

kulek855, chyba masz rację:
http://www.podatki.b...uly/14_8448.htm
Jak zwykle w naszym państwie szukają pieniędzy nie tam gdzie trzeba (czytaj u tych co ich na ogół nie mają) a nie tam gdzie bez opodatkowania wymykają się duże kwoty. Przykład: Kowalski np. prowadzi sobie firmę budowlaną i ma kaprys by sobie kupić lustrzankę, za powiedzmy 5 tys. zł. Oczywiście bierze fakturę i odlicza sobie VAT, tak samo jak np. w przypadku zakupu narzędzi, paliwa do auta, itd. W tym konkretnym przypadku państwo mogłoby wyciągnąć od niego ponad 1000 zł, ale oczywiście ów Kowalski zgodnie z obowiązującym prawem tej kwoty państwu nie zapłaci. Lustrzankę będzie oczywiście wykorzystywał tylko i wyłącznie do celów prywatnych, a bałagan na placu budowy fotografował będzie kompaktem za 300 zł. No bo przecież nie weźmie tak drogiego sprzętu na budowę, gdzie może łatwo go uszkodzić. Sprzedając sprzęt foto mam często do czynienia z takimi "Kowalskimi", którzy tylko uśmiechają się pod nosem, biorąc drogi sprzęt foto "na firmę". Gdyby prowadzili działalność fotograficzną, która wymaga posiadania takiego sprzętu to rozumiem, a tak to mamy do czynienia z legalnym uszczuplaniem zasobów finansowych państwa. Ot taki absurd podatkowy...
<strong class='bbc'><span style='font-size: 10px;'>Pentaxy dwa i kupa szkła ;)</span></strong><br />
<span style='font-size: 14px;'><strong class='bbc'><a class='bbc_url' href='[url="""]http://www.marekskruch.pl'>www.marekskruch.pl</a></strong></span>[/url]

#5 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:23

Niestety dziwne prawo mamy w tym państwie.
Przypominam, że jeżeli sprzedamy na allegro nasz kochany aparat o wartości powyżej 1000zł to też musimy za to zapłacić podatek.
http://www.money.pl/...8,0,314928.html

A tu jeszcze dam taki link do ciekawego filmiku ;).

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#6 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 01 kwiecień 2011 - 22:27

Vulpes, przeczytałem wszystko w linku, który zapodałeś i przychodzi mi tylko jedno do głowy, poj...ło ich całkiem do reszty. Niedługo będziemy musieli mieć kasy fiskalne do sprzedaży zdjęć, brak mi słów.

#7 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 03:47

ZbyszekAl, jeżeli jesteś administratorem/moderatorem tego portalu to, pomyślcie może o tym aby umożliwić oglądanie zdjęć bez uprzedniej rejestracji. Trochę to bez sensu, chcę obejrzeć zdjęcie, ale nie mogę bo nie jestem zarejestrowany.

Pozdrawiam :)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#8 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 02 kwiecień 2011 - 06:03

Galeria Fotoplatforma Fotoatlas jest wolny od zabezpieczen jednak forum pomoc/porady grupowicze gdzie moga toczyc sie dyskusje na tematy lokalizacji miejscowek czy lokalizacje fajnych gatunkow z oczywistych wzgledow nie moga zostac ujawniane wszystkim
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#9 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 09:01

ZbyszekAl, OK wszystko jasne, wszedłem na stronę główną, kliknąłem na "ostatnio dodane", "najlepiej ocenione" i stąd moja uwaga. Nie zwróciłem uwagi na zakładkę "Galeria". Dzięki za uwagę :-)

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#10 kichu

kichu
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Września

Napisano 02 kwiecień 2011 - 10:20

proponowalbym rozwazyc jakis np. 7-dniowy trial... jak mam za cos placic to chcialbym wiedziec za co, a nie kupowac kota w worku

#11 Ark (Arkadiusz)

Ark
  • Użytkownik
  • 2221 postów

Napisano 02 kwiecień 2011 - 10:33

kichu, właśnie przeczytałem regulamin i w pewnym sensie jest wersja "trial". W regulaminie napisane jest, że jeżeli nie uiści się opłaty w ciągu 14 dni to, konto zostanie usunięte.

...spokój grabarza...

 

http://www.listkiewicz.eu


#12 kichu

kichu
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Września

Napisano 02 kwiecień 2011 - 10:46

tylko jesli nie uiscisz oplaty to konto nie zostaje aktywowane :)

#13 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 02 kwiecień 2011 - 15:11

Rzeczywiscie wszystkie prawie grupy na tej zasadzie dzialaja ale desperackie zbiorki funduszy sa niezbyt komfortowe, zreszta nie kazdy chce placic za kogos co z tego ze zaplace jak 10 innych nie zaplaci a tam tak jest ze wszyscy placa
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#14 kichu

kichu
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Września

Napisano 02 kwiecień 2011 - 16:11

Przepraszam bardzo, ale co to w ogole za argumentacja.

Jak dla mnie normalne jest, ze jak ktos proponuje w sieci jakas usluge/serwis za oplata, to wypadaloby chociaz poinformowac, co w zamian za te opłate jako uzytkownik dostane.

A poki co, to widze jedynie portal z galeria oraz bankiem zdjec na sprzedaz, a cala reszta jest jedną wielką niewiadomą. Bo np. po zarejestrowaniu okaze sie, ze forum jest martwa strefa z 10-ma zarejestrowanymi uzytkownikami na krzyz.

Rok temu wraz z grupa znajomych zakladalismy podobne stowarzyszenie zwiazane z fotografia lotnicza (www.spfl.pl) i mimo, ze załozylismy podobnie, ze pewien zasob wiedzy i innych elementow bedzie dostepny wylacznie dla czlonkow, to napisalismy obszerne faq, otworzylismy na forum dla ludzi z zewnatrz dział kandydacki, gdzie kazdy moze przyjsc i zapytac, chlopaki ale o co tu chodzi itd.

Po prostu na ta chwile wchodzac na strone mam wrazenie, ze ktos mi chce sprzedac kota w worku... bo chce zebym za cos zaplacil, a nawet dokladnie nie wiem za co...

#15 Qelka (Karolina Myroniuk)

Qelka
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 02 kwiecień 2011 - 18:24

kichu dobrze prawi.

Zbychu jest pewna liczba ludzi, którzy regulaminów czytać nie lubią albo najzwyczajniej w świecie nie chce im się bo szkoda czasu. Ja do takich ludzi należę - Szybciej pstrykam niż myślę :-) Przy rejstracji jak wół powinna być informacja , że konto jest płatne - regulamin swoją drogą, kto chce niech klika i czyta. Bo mnie po wpisaniu swoich danych spotkała przykra wiadomość, że teraz mam coś uiścić ale gdzie komu i za co to już nie wiem, a że jestem leniem to szperać po stronie mi się nie chce. Wchodząc na stronę nie ma właściwego odnośnika do tego typu informacji. Weszłam teraz z ciekawości - znalezienie zajęło mi kilka chwil , bo "o nas" czytać mi się nie chciało - skoro wiem kto ten portal tworzył , a chyba tylko tam jest informacja o stawce. Reasumując szata graficzna mi się podoba, ciekawi mnie wycena zdjęć i jak ten portal będzie funkcjonował w e-świecie. Płacić póki co nie będę , bo 50 dych za coś o czym wiem nie wiele to dla mnie dużo, ale możesz być pewny że będę miała na niego oko.

Przede wszystkim gratuluję projektu, bo jest zacny i trzymam kciuki żeby ruszył z kopyta :-)

P.S. Zmartwiła mnie jedna rzecz, że w historii jednego zdjęcia powielona jest słowo w słowo opowiadanie, które w internecie już zaistniało i ma swoją "historię". Od nowej platformy oczekuje się świeżości, tej nowości nie znanej z innym platform. Taki dla mnie mały falstart :-) I zdjęcia są tam zdecydowanie za małe - przynajmniej to główne, bo przecież ono jest bohaterem tej zakładki. Słowa mają tylko je uatrakcyjnić.

"Żyjemy w niebezpiecznej epoce. Ludzie zdobyli kontrolę nad przyrodą, zanim zdobyli kontrolę nad sobą."

 Albert Schweitzer (1875 - 1965)

 

http://myroniuk.wix.com/wildlife


#16 Iroslav

Iroslav
  • Użytkownik
  • 761 postów
  • Lokalizacja:
    Amsterdam

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:37

Dla mnie wszystko jest jasne , placac abonament stajesz sie uzytkownikiem w zamknietym kregu i o ograniczonym dostepie .
Jest to forum , ktore z czasem zacznie sie dusic i wybleknie w promieniach swojego blasku .
Ot cala filozofia :mrgreen:

Czesc Irek

D5+ N500/4G VR


#17 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:41

Grupa inwestowala srodki wlasne nie traktujac to jako komercyjny twor. Niestety jak to wszystkim wiadomo ze w przyrodzie nic nie jest za darmo projekt pozarl spore srodki dodatkowo utrzymanie profesionalnej obslugi technicznej kosztuje a mimo ze to nie jest powielany silnik stron ale i tak utrzymanie serwerow domeny kosztuje nikt nikomu nie chce robic przyslug. Oplata to wspolna zrzuta na wydatki co zostaje pakowane jest w organizacje roznego rodzaju konkursow wystaw itp to ze ludzie maja mozliwosci handlu zdjeciami do dodatkowy atut serwery pomieszcza 500000 zdjec wiec za chwile bedzie w czym wybierac a ceny autor ustala swoje i taki obowiazuja nabywcow. Kazdy by chcial fajnych akcji projektow zeby miec mozliwosci niestety to wszystko kosztuje nikt nikomu nie robi tu przyjemnosci ale kazdy ma wybor co do wstapienia do grupy. Ja swoje zrobilem reszta nie do mnie nalezy ale o przyszlosc projektu jestem zupelnie spokojny.
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#18 kichu

kichu
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Września

Napisano 03 kwiecień 2011 - 01:57

Troche przykre jest to, ze serwujesz tutaj marketingowe teksty, a nie potrafisz sie odniesc wprost do tego co ja czy inni koledzy podnosza. Realia rynkowe sa takie, ze uzytkownikow nie interesuje ile musiales wydac na cos, tylko co dostana za pieniadze ktore musza placic. Kazdy z nas zapie...dala za przeproszeniem na swoje własne środki finansowe... i mimo tego pieknego marketingowego bełkotu nadal nie wiem o co w tym wszystkim chodzi i serwsuje mi sie kota w worku.

Ilu uzytownikow aktywnych ma obecnie forum? Na jakie artykuly czy informacje w zakresie porad mozna liczyc... to chociazby podstawy ktore cisna sie na usta. W czym atrakcyjniejsza ma byc zamknieta czesc forum od tego chociazby tutaj ??

#19 ZbyszekAl

ZbyszekAl
  • Użytkownik
  • 108 postów
  • Lokalizacja:
    Iława

Napisano 03 kwiecień 2011 - 06:26

wlascicielami platformy jest kilkanascie osob to grupa a nie prywatne dzialanie powiedzialem jaki jest zamysl grupy projekt i pomysl jest swietny wlasnie trwa procedura rejestracyjna towarzystwa jako formalny zwiazek i dlatego sam w nim uczestnicze (jestem tylko projektatem z racji zawodu i chetnie to zrobilem) a kto bedzie z niego korzystal jego sprawa myslisz ze drobne grosze co splywaja od ludzi wystarczaja na wszystko ? nie kolego tu sie grubo mylisz uzytkownikow jest dosc sporo i platforma zostala bardzo dobrze przyjeta a jak zwykle wszystko zalezy od ludzi ktorzy w tym uczestnicza

przykre jest to ze otwieraja ci sie nowe mozliwosci a jeczysz o cegielke ktora i tak poszla by z dokladka na twoje potrzeby kazdy kto wykladal pieniadze rownie ciezko na nie zapie.. ale tez nikt nie chce robic tobie przyjemnosci chcesz czegos innego pomoz nam abysmy mogli wspolnie cos fajnego zbudowac bedziesz mial taki sam wplyw na to jak ja czy inni jednak skoro tego nie rozumiesz to rzeczywiscie to nie jest dla ciebie
www.zbigniewmacko.pl
www.zbigniewmacko.pl/#/warsztatyfotograficzne - warsztaty fotograficzne
tel. 889354741

#20 karp1225 (Robert Babisz)

karp1225
  • Lokalizacja:
    Głogów

Napisano 03 kwiecień 2011 - 08:41

ja "prawie" się tam zarejestrowałem jednak gdy przy rejestracji wyświetlił mi się numer konta to sobie odpuściłem - jakoś nie przekonują mnie płatne strony,co nie zmienia faktu że życzę nowej platformie jak najlepiej :-)

Nikon D 300 - 600/4 VR - Nikkor 80-400/4,5-5,6 VR II - 150/2,8 - 10-20/4-5,6 - Manfrotto 055XPROB+501 HDV

http://robert-babisz.manifo.com/






Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych