Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dama Dama


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 Magnum43

Magnum43

Napisano 03 grudzień 2006 - 21:29

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiem że kiepskie proszę o potraktowanie jako dowód :) są zbyt czujne aby bez specjalnego przygotowania do nich się zbliżyć .....ale jestem cierpliwy ...nie dziś to jutro ...:)

#2 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 03 grudzień 2006 - 21:32

WoW! Daniele! Nigdy ich nie widziałem jeszcze. Gratuluję spotkania i czekam na efekty "polowań". Trzymam kciuki. Powodzenia!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#3 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 grudzień 2006 - 21:57

Daniele są najmniej płochliwe z jeleniowatych, przy podchodzeniu nie powinno się robić zbyt gwałtownych ruchów to potrafią dopuścić na 50m

Jest już temat z danielami, nie chciałeś się dołączyć? w wyszukiwarce raczej będą wpisywać polską nazwę tych zwierząt.

#4 Magnum43

Magnum43

Napisano 03 grudzień 2006 - 22:03

Daniele są najmniej płochliwe z jeleniowatych, przy podchodzeniu nie powinno się robić zbyt gwałtownych ruchów to potrafią dopuścić na 50m

Jest już temat z danielami, nie chciałeś się dołączyć? w wyszukiwarce raczej będą wpisywać polską nazwę tych zwierząt.


Dzięki nie pomyślałem o tym ....aby dołączyć do wątku .......50m to za duzy dystans te na fotce mialem ok 30m a i tak lipa :( za cienki sprzęt ..musi być ok 20m ...w końcu wygram z nimi tę ciuciubabkę ......
Dołączona grafika
taki był dystans .......

#5 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 03 grudzień 2006 - 22:10

Magnum43, powodzenia, jeszcze danieli nie widziałem

#6 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 03 grudzień 2006 - 23:37

50m to za duzy dystans te na fotce mialem ok 30m

Mam taką samą ogniskową i wiem z doświadczenia, że z 30m to daniel prawie nie mieści się w kadrze, w przypadku tych fotek mogłeś być gdzieś ok 70m problemem jest chyba bardziej światło, dużo jaśniej jest na otwartym terenie.
Tak się składa, że u mnie danieli jest oporowo i trafia się nieraz podejśc je na bliżej niż 50m nawet i na 10 lecz wtedy zaskoczenie, szybka ucieczka i jest za mało czasu na odpowiednią reakcję i a o kadrowaniu to można zapomnieć.

#7 Magnum43

Magnum43

Napisano 03 grudzień 2006 - 23:46

hmm dałeś mi do myślenia ...rano zmierzę krokami ile to było ......swoją drogą w EXIFIE powinno szczegółowo być pokazane .ze obiektyw nie był całkiem rozsunięty ...zaczynam się wkurzać na tą sigmę.......kiedyś na forum NKP prosiłem o wyjaśnienie tego ale mnie olali....wiem że jest zależność przy maksymalnej ogniskowej jest jeszcze ciemniej? dobrze rozumuję ?

#8 Magnum43

Magnum43

Napisano 04 grudzień 2006 - 10:44

50m to za duzy dystans te na fotce mialem ok 30m

Mam taką samą ogniskową i wiem z doświadczenia, że z 30m to daniel prawie nie mieści się w kadrze, w przypadku tych fotek mogłeś być gdzieś ok 70m problemem jest chyba bardziej światło, dużo jaśniej jest na otwartym terenie.
Tak się składa, że u mnie danieli jest oporowo i trafia się nieraz podejśc je na bliżej niż 50m nawet i na 10 lecz wtedy zaskoczenie, szybka ucieczka i jest za mało czasu na odpowiednią reakcję i a o kadrowaniu to można zapomnieć.


Tomajk ...jestem pod wrażeniem Twojej oceny dystansu ...wprawdzie pomyliłeś się o 10m ale mimo wszystko ocenic odległość na podstawie fotografi ...no no :) dokładnie to 61m mialem wrażenie że było bliżej no ale cóż ....prawda jest taka a nie inna .....

#9 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 04 grudzień 2006 - 11:30

Daniele są najmniej płochliwe z jeleniowatych, przy podchodzeniu nie powinno się robić zbyt gwałtownych ruchów to potrafią dopuścić na 50m


Różnie z tą płochliwością bywa, Tomajk. ;-) Generalnie daniele nie rzadko buszują za dnia i niby z natury są ciekawskie i niezbyt płochliwe, ale jeśli ruch w lesie jest w miarę spory, to wtedy nie tak łatwo je zobaczyć. Mają najlepszy wzrok spośród innych jeleniowatych, choć podobnie jak w przypadku zdecydowanej większości ssaków, bazują bardziej na węchu i słuchu.

Magnum43, zdjęcia są wystarczająco dobre. Na pewno, jak będziesz cierpliwy, to jeszcze niejednokrotnie spotkasz to śliczne zwierzątko. ;-)
Oczywiście wykorzystując dłuższą ogniskową, tracisz na świetle..

Kiedyś spotkałem podobnego szpicaka. To zresztą chyba było moje pierwsze zdjęcie daniela, więc łezka się kręci na wspomnienie. ;-)

Dołączona grafika

A tu z kolei wspomnienie "damy" z pewnego pochmurnego, zimowego popołudnia. Zwęszyła mnie właśnie, stąd charakterystyczne "zesztywnienie" i zaniepokojona poza. :-D

Dołączona grafika

Na koniec jedno z tegorocznego bekowiska, też nieudane... :-D
Może, jak by mniejszy ruch grzybiarzy był, była by szansa na lepsza fotkę, ale cieszę, że chociaż jeden danielek przedefilował koło mnie. ;-)

Dołączona grafika

#10 Magnum43

Magnum43

Napisano 04 grudzień 2006 - 11:51

Kostek-brasil bardzo fajne zdjęcia :) na szczęście sezon na grzyby się skończył ...cisza i spokój w lesie w koncu zwierzyna nie jest niepokojona.....no chyba że przez nas he he he ......ale to nie zakłóca im spokoju ..odchodzą kilkadziesiąt metrów dalej i spokojnie żerują ......

#11 Roby

Roby
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 04 grudzień 2006 - 13:26

Magnum ładne ujęcia i kolory, ale mam wrażenie, że za mocno je wyostrzasz (szczególnie 1 i 3), nie wiem czy dobrze myślę.
Kostek ciekawe spotkania - pierwsze najładniejsze, ale i drugie ma jakiś swój urok. (Ps. Kostek komu wczoraj kibicowałeś w finale ;-) )

#12 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 04 grudzień 2006 - 22:41

No no. Namnożylo nam się danieli od wczoraj. Bardzo przyjemnie sie ogląda wasze zdjęcia. Z niecierpliwością czekam na kolejne.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#13 kostek-brasil

kostek-brasil
  • Użytkownik
  • 488 postów
  • Lokalizacja:
    Piła

Napisano 05 grudzień 2006 - 00:07

na szczęście sezon na grzyby się skończył ...cisza i spokój w lesie w koncu zwierzyna nie jest niepokojona.....no chyba że przez nas he he he


Grzybki jeszcze o dziwo rosną, ale grzybiarzy juz raczej nie ma, to fakt. :-D
Za to wczoraj byłem świadkiem polowania zbiorowego. Naganiacze hałasowali niczym indianie i przeklinali od czasu do czasu. :-D
Najgrzeczniejsze były pieski, a myślałem, że to one narobią najwięcej zamieszania. ;-)

Kostek komu wczoraj kibicowałeś w finale ;-)



Jednym i drugim. To był mój finał marzeń. :-D
Nie jestem jednak takim pasjonatem siatkówki, jak piłki nożnej i finał obejrzałem dopiero wieczorem, z powtórki. ;-)

#14 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2007 - 12:55

7
Dołączona grafika
Pomimo sporej liczby danieli w moim terenie ,są trudne do sfotografowania :(
8
Dołączona grafika
Czasami spotkania są zaskakująco bliskie ale gorzej z refleksem fotografa :)

#15 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 01 luty 2007 - 18:30

Trzeba może się jakoś przyczaić :-)
Na 7 szkoda, że nie kucnąłeś - byłoby widać głowę nie zasłoniętą tymi gałęziami.
Ale i tak zazdroszczę spotkania :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#16 Magnum43

Magnum43

Napisano 01 luty 2007 - 19:04

Mając ponad 80 danieli w obwodzie :) Powinienem robic lepsze fotki ale czy to przekora losu czy też mój osobisty pech :( bez przerwy albo widuję je po zmroku albo przed świtem i tak się bawimy w ciuciubabkę :)

#17 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 25 maj 2007 - 18:04

Dzisiejszy byczek z podchodu:
9
[img][img]http://images20.fotosik.pl/387/25db0fcba45ff872.jpg[/img][/img]

#18 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 26 maj 2007 - 17:31

Dawno nie było żadnego danielka. Gratulacje kacpero :-)

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#19 Rafał

Rafał
  • Użytkownik
  • 185 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 00:32

Daniele są dość trudne do podejścia, prawda?
Rafał
Dołączona grafika

#20 kacpero

kacpero
  • Użytkownik
  • 725 postów

Napisano 15 czerwiec 2007 - 07:20

Daniele są dość trudne do podejścia, prawda?

Moim zdaniem łatwiej je podejść niż sarnę.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych