Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem


Zdjęcie

Adapter EOS/M42 z potwierdzeniem ostrości + program


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 26 grudzień 2010 - 15:19

Pojawiło się ostatnio cosik takiego ALLEDROGO.
Czy ktoś ma coś takiego i czy może powiedzieć coś bliżej?
Mój adapter ostatnio się popsuł (od mrozu chyba) i mam zamiar nabyć drogą kupna właśnie taki.

#2 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 17:04

Posiadam taki adapter z potwierdzeniem ostrości, z ciekawości sprawdziłem przed chwilą czy działa na wszystkie punkty ostrzenia, owszem działa.
Co do zasadności kupowania adaptera z potwierdzeniem ostrości to ja uważam, że warto dorzucić parę złotych, ja w każdym bądź razie tego używam.
Ten adapter w Twoim linku wydaje się być droższy od innych z potwierdzeniem ostrości, np. tego
Nie wiem co to za materiał kosmiczny musi być, że aż 58 zł wynosi różnica w cenie. Ja kupiłem używany za 60 zł i też działa bardzo dobrze.

#3 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 26 grudzień 2010 - 18:22

Ale przeczytaj opis, ten adapter który zlinkowałem ma możliwość wprowadzania korekty FF/BF i do tego ma możliwość ustawienia przysłony i ogniskowej, tak żeby w EXIF-ie było widać prawdziwe dane.
Właśnie dlatego taki na próbę chcę kupić.

#4 gieno

gieno
  • Użytkownik
  • 94 postów
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 26 grudzień 2010 - 21:58

Masz rację, faktycznie tak piszą, ale czy aby nie trzeba za każdym razem jak zmienisz przesłonę zmieniać jej wartości w submenu aparatu?
Nie doczytałem, że to ma takie bajery, ja się nie skuszę bo mam działający, ale jak się zdecydujesz to napisz czy warto było kupić.

#5 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 26 grudzień 2010 - 22:32

Tak czy inaczej jakiś muszę kupić, bo jak napisałem na początku spsuł mi się, a bez potwierdzenia ostrości nie ma jak, nie mam takiego oka.
Kiedyś używałem matówki z klinem ale była ogólnie ciemna i sprzedałem.
Dam znać jak kupię.

#6 olo484

olo484
  • Małomówny
  • 1 postów

Napisano 06 styczeń 2011 - 16:14

Wiatam.
To mój pierwszy post, ale mam nadzieję, że się przyda. mam taki dandelion i nie jestem z niego zadowolony. Wgranie czegokolwiek jest trudne i wymaga wielu zrobienia wielu pustych cykli aparatem. Osobiście jeszcze nie udało mi się niczego w nim ustawić a sytuacja tego wymaga bo mam FF w aparacie z moimi obiektywami m42.

#7 enkoder (Paweł)

enkoder
  • Użytkownik
  • 1337 postów
  • Wiek: 48
  • Lokalizacja:
    Wrocław, Krzyki

Napisano 06 styczeń 2011 - 20:33

olo484, Witamy na forum.

No więc też muszę powiedzieć, że nie jestem zadowolony.
Niby wszystko poustawiałem i działa super, w exifie widać to co ustawiłem ale jednak nie działa to tak jak chciałem.
W momencie jak już zaprogramuje się maksymalną przysłonę, to po kręceniu kółkiem nastawczym, na wyświetlaczu zmienia się wartość przysłony ale aparat przy okazji "liczy" wpadające światło do obiektywu i pomniejsza mi czasy, a wcale nie ruszam pierścieniem na obiektywie.
Trochę to zagmatwane ale myślę, że wiecie o co mi chodzi.
Dlatego jak na razie programuję tylko ogniskową i maksymalną przysłonę, np. 85mm / f:2,0. Kręcę tylko pierścieniem przysłony, a kółka nastawczego nie ruszam.
Wynikowe zdjęcie zrobione nawet na f:5,6 i tak w exifie będzie miało f:2,0.

Nie tak to sobie wyobrażałem, wydałem ok. 50zł więcej tylko za możliwość zaprogramowania ogniskowej, bo reszta to ściema. :-/





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych