Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Dzwoniec - Carduelis chloris


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1066 odpowiedzi w tym temacie

#81 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 styczeń 2007 - 00:41

Czy to było robione z TC? jeśli nie to czemu domykałeś to F/6.7 ? aha, jak twój TC zmienia otwór?

:ninja:


#82 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 14 styczeń 2007 - 08:25

Ładnie uchwycone.
Moim zdaniem za dużo dzieje się w tle.
Moja galeria: http://foto.recenzja... ... -6188.html

Canon 30D+Canon 10-22 IS USM+Pol-Cir+Statyw i głowica Manfrotto+szkiełka M-42 :D

#83 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 14 styczeń 2007 - 08:57

czemu domykałeś to F/6.7

I właśnie za mało domkęłem, niestety ten przebłysk światła był mizerniutki bo chciałem żeby mech i może nawet gałązka były ostre, no ale się nie udało. :-|

Moim zdaniem za dużo dzieje się w tle.

Wiesz fotek gładziutkich jak pupcia niemowlaczka jest cała masa, nawet i ja już się takich dorobiłem, chcę spróbować czegoś innego, żeby wyglądało tak naturalnie jak to widzi oko człowieka, jedyne czego chcę uniknąć to "dekoracji która wchodziłaby na główny obiekt, narazie się tylko bawię, ale może uda się coś ciekawego zrobić.

#84 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 styczeń 2007 - 13:31

I IMO udał ci się efekt. Gdyby mech z tyłu był ostry ( a nie było użyć podglądu GO? ) to by się z nim zlał dzwoniec... i wtedy wszystko by się spłaszczyło. Mała GO zapewnia 'trójwymiarowość' zdjęciu. To tak jak podczas biegów olimpijskich - bardzo często wydaje się że zawodnicy są blisko siebie ( kiedy kamera pokazuje ich z przodu ) bo GO jest tam gigantyczna ( swoją drogą co za obiektywy oni stosują?... ), ale jak pokazane jest inne ujęcie to już tak ładnien nie ma i okazuje się że Polak jest hen, daleko za prowadzącym :-/
Swoją drogą twój statyw spełnia zadanie idealnie! 1/125" i ostro jak brzytwa! ;-)

#85 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 14 styczeń 2007 - 13:44

Przecież wiem o podglądzie GO ale jak już wspomniałem światełka było ledwo ledwo a nie chciałem schodzić z czasem poniżej 1/125s i stąd ta zbyt wielka dziura. ;-)
zresztą to tylko tak "dla podgrzania atmosfery" :mrgreen:

#86 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 14 styczeń 2007 - 14:10

A nie było wskoczyć na ISO 400? :-P ( ale cię wałkuję :mrgreen: )

:ninja:


#87 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 14 styczeń 2007 - 17:15

czemu domykałeś to F/6.7

I właśnie za mało domkęłem, niestety ten przebłysk światła był mizerniutki bo chciałem żeby mech i może nawet gałązka były ostre, no ale się nie udało. :-|

Moim zdaniem za dużo dzieje się w tle.

Wiesz fotek gładziutkich jak pupcia niemowlaczka jest cała masa, nawet i ja już się takich dorobiłem, chcę spróbować czegoś innego, żeby wyglądało tak naturalnie jak to widzi oko człowieka, jedyne czego chcę uniknąć to "dekoracji która wchodziłaby na główny obiekt, narazie się tylko bawię, ale może uda się coś ciekawego zrobić.


Tomek masz rację popieram cię w 100% dośc tych pięknych fotek z gładkim tłem ja wstawiłem dzisiaj sikorę też w "krzakach".
Wojtek

#88 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 19:57

Ten dzwoniec okazał się strażnikiem, dzielnie wypatrywał zagrożeń, niesamowicie był przy tym poważny, nie mogłem się pochamować przed śmiechem, :mrgreen:
Ten krogulec to ich naprawdę wytresował, :mrgreen:
17.
Dołączona grafika

ps. dodam że ten hosting działa o niebo lepiej niż żółta żaba, przynajmniej u mnie. ;-)

#89 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 16 styczeń 2007 - 20:06

Nooo faktycznie wygląda na "karka" :mrgreen:
Mina, jakiś taki przypakowany ... :mrgreen:

Kapitalna jakość, ładnie skadrowane, do tego ciekawa opowiesć - pogratulować tylko!!
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#90 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 16 styczeń 2007 - 20:23

Tomajk... jeszcze się okaże że przepędzą krogula a potem ciebie :-D świetne zdjęcie! ;-)

:ninja:


#91 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 16 styczeń 2007 - 21:12

Tomajk... jeszcze się okaże że przepędzą krogula a potem ciebie świetne zdjęcie!


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Piękne zdjęcie!

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#92 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 17:50

Dzwońce jak zwykle nie zmordowane, nawet krogulec nie jest w stanie wszystkich pożreć, :mrgreen:
Niestety nie jestem w stanie policzyć ile jest do tej pory fotek dzwońców, więc wstawiam nr.1str7 jeśli tylko ktoś z kolegów na szybkie łącze i policzy która to jest fotka to proszę dać znać, jeśli to będzie jeden z naszych MODOwców :mrgreen: to wie co zrobić. ;-)

18.
Dołączona grafika

#93 ZYWIEC

ZYWIEC
  • Użytkownik
  • 127 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:08

Ładne światełko, sceneria zimowa też śliczniasta.
Podoba się :)
Pozdrówka Paweł ! 350de i trochę szkła :)

#94 ostapowicz (Wojtek)

ostapowicz
  • Lokalizacja:
    zachodniopomorskie

Napisano 23 styczeń 2007 - 18:36

eeeeee coś dziwny ten ptak, jakiś taki w kreski jak by był ze sztruksu ( a może i nie), ale ładnie zawalczyłeś żadnych przepałów, a śnieżek biały leży i światełko ostre czy to oznacza że Tomek opanował swoje szkło i nową 80-tkę do perfekcji - tak czy siak gratuluję.
Przyszła zima w pełnej krasie wszedzie leży ... śnieg jutro przestawiam czatownię karmię i do ataku zima ma trwać do marca więc ptaki głodne będą, jak zapozują to dostaną jeść inaczej figa z makiem. :mrgreen:
Wojtek

#95 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 19:33

jak zapozują to dostaną jeść inaczej figa z makiem. :mrgreen:

A mi mówiłeś że wpierw trzeba dać jeść a potem będą pozować :mrgreen:

#96 StachP

StachP
  • Użytkownik
  • 234 postów
  • Lokalizacja:
    Konin

Napisano 23 styczeń 2007 - 19:47

tomajk, świetna fotka, gratulacje :-D

#97 sauer

sauer
  • Użytkownik
  • 1395 postów
  • Lokalizacja:
    Kościerzyna

Napisano 23 styczeń 2007 - 20:07

Trochę przeszkadza cień w prawym dolnym, ale co tam... :mrgreen:
Piękne zdjęcie.
Grauluję.
P.S. Ja niestety dzisiaj zmarnowałem piękną pogodę w szkole (od 8.00 do 15.25), gdy wróciłem Słońce było już za nisko. Może jutro, bo mam do 13.30 :mrgreen:
Szlak mnie trafia jak gniję w szkole podczas pierwszego, dobrego śniegu i pięknej pogody, a wiem, że bracki w lesie siedzi (Zach-Pom ma właśnie ferie) :evil:

#98 michalv (Michał Vogelgesang)

michalv
  • Lokalizacja:
    Ostrów Mazowiecka

Napisano 23 styczeń 2007 - 21:54

Niestety nie jestem w stanie policzyć ile jest do tej pory fotek dzwońców, więc wstawiam nr.1str7 jeśli tylko ktoś z kolegów na szybkie łącze i policzy która to jest fotka to proszę dać znać, jeśli to będzie jeden z naszych MODOwców to wie co zrobić.


Jak się nie pieprznąłem to jesteś osiemnasty :-)

Zdjęcie przepiękne.

Sprzęt: NIKON D300; 18-70DX; Tamron 150-600; SIGMA 50/2.8 MACRO, SIGMA 10-20, AF-S 300/4 1.4 1.7
Moja wizytówka


#99 tomajk

tomajk
  • Użytkownik
  • 1574 postów

Napisano 23 styczeń 2007 - 22:03

Jak się nie pieprznąłem to jesteś osiemnasty :-)

Dzięki bardzo, co prawda mam w tej chwili 2 łącza netun ale beznadziejnie wolne. :-(

Zdjęcie przepiękne.

:-D

Dunadan chyba wiem czemu taka mora wychodzi na niektórych fotkach, to poprostu po zmianie rozdzielczości robi się taka kaszka, bo jest za dużo prążków na piórach, wkleję kawałek cropa jest to wycinek 533/355pixeli z miejsca gdzie najbardziej widać ten sztruks.
Choć właściwie to nie fotka, jednak nr. dam bo mnie Dunadan wywali :mrgreen:
19
Dołączona grafika
ale jak się tego pozbyć to nie wiem, jak zastosuje filtr, to wychodzi mydło, a jak bez to sam widzisz. :-|

#100 Dunadan

Dunadan
  • Lokalizacja:
    Warszawa

Napisano 23 styczeń 2007 - 22:55

Dziwne - nie mogę zobaczyć całego zdjęcia ( nr. 18 nawet otwierałem sam url zdjęcia i nic...) Ale crop już widzę.
Tomajk - musisz stosować inny sposób zmniejszania zdjęć - jak to robisz ze swoimi?

:ninja:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)