Skocz do zawartości

Fotoprzyroda.pl używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Polub nas na Facebooku!       

x


Zdjęcie

Jaki nóż w teren


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

#21 sebaok

sebaok

Napisano 09 luty 2011 - 09:38

Ja mam maczete 50cm :mrgreen:
Ale jezdzi w bagażniku bo na pasku by mi sie plątała pod nogami :-P

#22 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 09 luty 2011 - 09:52

Nie raz mam też przytroczony mały toporek do plecaka.

Nie dość że Rambo to jeeszcze Sali z dr Qeen :D
;-)
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#23 niemek

niemek
  • Lokalizacja:
    Kazimierz Bisk./P-ń

Napisano 09 luty 2011 - 09:53

Ja mam maczete 50cm :mrgreen:
Ale jezdzi w bagażniku bo na pasku by mi sie plątała pod nogami :-P


E z twoim wzrostem to byłaby jak zwykły kozik :mrgreen: .

Kurdeniewiemco a w bagażniku mam jeszcze szpadel, normalną siekierę i taką dość sporą kotwicę na lince, ale nie wiem pod jaki film to podchodzi. :-P

A jeśli chodzi o prowokowanie to tak samo prowokujące są wasze stroje moro. Nie bierzecie pod uwagę że ktoś widząc was pomyśli: O jaki kozak, na żołnierza się robi - ja mu zaraz pokażę zaprawę wojskową. Także nie przesadzajcie.

Przepraszam za OT i już kończę.

Krzysztof Niemczewski C7D, C 100-300 4.5-5.6 USM, C 400 5.6L,


#24 Fredi

Fredi
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Skierniewice

Napisano 15 marzec 2011 - 18:52

akurat stroje "moro" (tak swoją drogą to po prostu plamiaki lub kamuflaż, bo moro to konkretny wzór maskowania) są teraz w modzie, więc mało kto zwraca na to uwagę i śmiało można po mieście w tym pomykać :).

Ale straszenie kogokolwiek nożem z brakiem umiejętności zabijania jest po prostu głupotą i samobójstwem. No ale do tego trzeba dorosnąć.

Na wszelkiech wycieczkach, podróżach, w lesie itp. całkowicie wystarcza wielofunkcyjny scyzoryk, który ma blokowane ostrze (ze względów własnego bezpieczeństwa) i jakiś śrubokręt ze względu na wielość noszonego sprzętu i śrubek w nim ;).

#25 kulek855

kulek855
  • Użytkownik
  • 2042 postów
  • Lokalizacja:
    Z lasu

Napisano 15 marzec 2011 - 19:04

Ja mam motylka i spisuje się dobrze.

Ale straszenie kogokolwiek nożem z brakiem umiejętności zabijania jest po prostu głupotą i samobójstwem. No ale do tego trzeba dorosnąć.


Tu masz sporo racji jestem pewien, że 99% osób które wyciąga nóż do 2 osoby po prostu go nie użyje bo się będzie bała ( no i dobrze :)

ARTLIMITED

Vanitas vanitatum et omnia vanitas.


#26 Fredi

Fredi
  • Małomówny
  • 35 postów
  • Lokalizacja:
    Skierniewice

Napisano 15 marzec 2011 - 19:21

i własnie dlatego trzeba dorosnąć do samego wyciągnięcia noża...tak jak z pistoletem...straszenie gazówką to dziecinada i wiedza o życiu zaczerpnięta z kina, niestety...

#27 nature_maniac

nature_maniac
  • Użytkownik
  • 51 postów

Napisano 15 marzec 2011 - 22:00

"legenda" w śród noży

Dają dożywotnią gw.
Każdy kto ma aparat nagle jest fotograf ==mania wielkości trwa== ..a użytkowników aparatów przybywa.

#28 morav

morav
  • Lokalizacja:
    świętokrzyskie

Napisano 15 marzec 2011 - 22:04

Dajcie już spokój z tymi walkami na noże.
To już lepiej statywem z zamachu :boxing:

Ale nie bądźmy dziecinni i wracajmy do właściwego tematu.

#29 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 09:57

Aż strach się odezwać między takimi nożownikami. Ja mam ze sobą na wypadach w krzaki najprostszego victorinoxa i leathermana, czasem jak się spodziewam cięcia czegoś grubszego zabieram taki śmieszny składany bagnet od kałacha.

#30 kurdeniewiemco (Paweł Wróblewski)

kurdeniewiemco

Napisano 24 marzec 2011 - 11:28

czasem jak się spodziewam cięcia czegoś grubszego zabieram taki śmieszny składany bagnet od []bkałacha[/b].

oho, zaraz na broń palną przejdziemy :D
<p>R5+Sigma 500/4 Sport, RP+24-105 IS STMhttps://www.facebook....swiat.zdjecia/

#31 Bushman

Bushman
  • Użytkownik
  • 111 postów

Napisano 24 marzec 2011 - 12:02

czasem jak się spodziewam cięcia czegoś grubszego zabieram taki śmieszny składany bagnet od []bkałacha[/b].

oho, zaraz na broń palną przejdziemy :D

Chyba na broń polną. :lol:

#32 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 18 kwiecień 2011 - 06:47

Jaki nóż według Was lepiej sprawdzi się w terenie - plain czy 50/50?
Wstępnie wybrałem sobie model Spyderco Tenacious i nie wiem, którą wersję kupić:
http://allegro.pl/sp... ... 17754.html
czy
http://allegro.pl/no... ... 04273.html

a może macie propozycje w ogóle innego noża?

#33 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 06:56

dazz, mam foldera 50/50 http://www.militaria... ... _p5633.xml
Do nawet nie porównuje ;-) Chciałem coś płaskiego, ale przysłowiowo 'wyszło'.
Piłka jest rewelacyjna, chyba więcej jej używam jak gładkiego ostrza. Gałązki, sznurki, eko-skóra na starej sofie, butelki po płynie do spryskiwaczy, kartony, siata maskująca itd nie mają szans.
Więc imho, piłka bardzo przydatna rzecz w terenie.

#34 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 18 kwiecień 2011 - 07:09

Dziękuję za odpowiedź. Chyba więcej osób preferuje folder, tylko ja się boję, że przy tak niedużym nożu część plain będzie za mała, ciężko będzie nią cokolwiek zrobić.

#35 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 07:17

Darku, przecież w terenie chleba masłem ładnie nie będziesz smarował? ;-)
Myślę, że w teren dobry będzie nóż z zębem. Nie namawiam, jak możliwość to sprawdź sobie w jakimś sklepie [w Gdyni masz sklep militaria.pl], lub stoisku ze scyzorykami w każdej większej galerii handlowej co ci bardziej pasuje.
Ja po doświadczeniu ze stawianiem budy na myszaki utwierdziłem się w przekonaniu, że piłka to dobra sprawa - nawet taka mała ;-)

#36 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 18 kwiecień 2011 - 07:20

Darku, przecież w terenie chleba masłem ładnie nie będziesz smarował? ;-)


nie, nie ;-) myślę bardziej o rzeczach typu wycięcie trzcin, wtedy ostrze plain wydaje mi się lepsze.

#37 szycho (Tomasz Szyszko)

szycho
  • Lokalizacja:
    Zachodniopomorskie

Napisano 18 kwiecień 2011 - 07:26

Darku, przecież w terenie chleba masłem ładnie nie będziesz smarował? ;-)


nie, nie ;-) myślę bardziej o rzeczach typu wycięcie trzcin, wtedy ostrze plain wydaje mi się lepsze.

A tutaj się zdziwisz ;-)

#38 dazz

dazz
  • Użytkownik
  • 128 postów
  • Lokalizacja:
    Gdynia

Napisano 18 kwiecień 2011 - 07:41

dobra, przekonałeś mnie :)

#39 slawoj (Sławek Wojtczak)

slawoj
  • Lokalizacja:
    Wałcz/Nadarzyce

Napisano 13 maj 2012 - 15:55

A mi się taka skromna kolekcja uzbierała w domu przez kilka lat :D troche taty troche moich.

Dołączona grafika

Był przez chwile Fallkniven F1, ale sprzedałem bo po pierwsze dość drogi, a po drugie niezbyt wygodny jako EDC i szkoda zeby lezał :-P Wymieniony na More Companion (1 od dołu, po lewej) - taniocha, a całkiem fajny nóz, jak się zniszczy to zbytnio nie szkoda :-P oraz na Rat-1 (1 od dołu po prawej), który jest z kolei całkiem wytrzymałem folderem, idealny jako EDC, porównywalny z spyderco tenacious, o którym pisał dazz

Do cięzszych prac mam bardzo fajnego karczownika Fiskarsa :mrgreen: super narzędzie, idealne dla fotografa przyrody :-) POlecam, mam dwa i są niezastąpione :-)

#40 PK

PK
  • Użytkownik
  • 66 postów
  • Lokalizacja:
    Lublin

Napisano 13 maj 2012 - 17:13

Może wtrącę swoje 3 grosze- polecam scyzoryk Victorinox bundeswehry (starszy model)- do wyrwania za ~20 złociszy (ułamek ceny modelu "sklepowego") ma w bardzo dobrym stanie- ma wszystkie niezbędne narzędzia- duże ostrze (~10cm), piłę, która naprawdę tnie (niektóre wersje także pilnik), szpikulec i korkociąg (niezbędny na wyprawie). Używam od ~3-4 lat i twierdzę, że się sprawdza- niedostatki masy i długości brzeszczotu rekompensuje niewielkimi rozmiarami; jeśli chodzi o piłowanie- da się przeciąć nawet dość grube gałęzie, ale nie należy to do przyjemnej pracy.
Krawędź tnąca gładka, więc łatwo naostrzyć.
Ma "oczko" do przewleczenia linki (Gerlach od dziadka nie miał, więc któregoś dnia umknął na łono natury ;-)).
Pozdrawiam





Podobne tematy Collapse

  Temat Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych